forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 05:06:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak odzyskać włosy?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak odzyskać włosy?  (Przeczytany 62411 razy)
maf
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #40 : 2007-09-15, 00:24:27 »


Masz racje, Kodar, ze zwróciłas na to uwage, ale zastanawia mnie, że gdyby Małgo jadła cały czas za duzo białka, to by zaczęla tyć.

Małgo, a moze ty chcesz przechytrzyć DO i próbujesz sie dalej odchudzać metodą, mniej tłuszczu, więcej białka?
Sadze, ze im wiecej kombinacji tym wiecej bledow. Juz kilka lat temu bedac na DO doczytalem, ze od B sie nie tyje. Tym bardziej jezeli zachowane sa proporcje BTW. Poszukajcie ile energii organizm zuzywa na metabolizm B.
Ja juz przestalem zajmowac sie takimi drobnostkami, bo juz wiem.
Dziwie sie Morgano, dlaczego zaczal pisac o kaloriach. Kazdy prawdziwy optymalny jezeli liczyl, to wie ze po prostu wiecej nie da sie zjesc. Oczywiscie, przy przechodzeniu na DO, jezeli ktos ma 70kg nadwagi, to wiadomo, ze musi zjesc kalorycznie i objetosciowo zeby powoli zoladek sie zmniejszal. Ja zaczalem DO drastycznie, najwazniejsze proporcje i ilosci BTW. Oczywiscie na tym forum sa optymalni lub tacy ktorzy mysla, ze sa optymalni.
Niektorzy poczytali ksiazke kucharska, robia te placki /zapomnialem nawet jak sie nazywaja bo tylko raz probowalem/ zamiast chleba opty lub chleba ze zmniejszona iloscia W i sadza, ze stosuja DO, czy tez jak teraz modnie ZO, ale pojedza troche fruktozy, bo przeciez owoce, tym bardziej na wlasnej dzialce, trzeba zjesc.
 W sumie to nie wiem, czy wiekszosc na tym forum piszac cokolwiek , zartuje, czy pisze prawde.
Jestem tylko 5 lat z hakiem na DO, ale od samego pczatku jak zastosowalem, to nie zdarzylo mi sie jesc 3 posilkow dziennie. Po prostu, zachowane proporcje i ilosci BTW powoduja, ze nie mam takiej potrzeby. Po sniadaniu opty, do 19 nie jestem glodny. Nie tylko ja, Ola tez. Oczywiscie zdarza sie, ze ukroje sobie w ciagu dnia przepiekny plasterek boczku, najczesciej jak wracam ze sklepu i nie mozemy sie powstrzymac, oczywiscie ze sprobowaniem wedzonki bamberskiej /wedzone podgardle/.
Jeszcze chcialem cos dopisac, aha, o wypadaniu wlosow, ale to chyba w innym watku. Ale napisze tutaj. Morgano ma racje. Ma racje takze nasz dr Kwasniewski, ktory napisal dokladnie jakie produkty nalezy jesc. Proporcje i ilosci BTW to nie wszystko, wazne sa skladniki /te pierdoly:wit, skladniki mineralne, aminokwasy/ ale to wszystko otrzymalismy od dr. Kwasniewskiego "na tacy" - w produktach "zalecanych". Ja nazwalbym to niezbednymi. Trzeba jesc wszystkie te produkty. Oczywiscie znam  i pamietam pewne historie ze starej grupy opty. Byl tam jeden gosciu, co na sniadanie do pracy zabieral bulke, a w srodku mial kostke masla. Nie obliczalem BTW, ale teraz sie skusilem. Bulka wazy 60g, z ta kostka masla to chyba przesadzil,mysle, ze pol kostki /100g/ byloby OK. I jaki mamy wynik? Troche za malo B ale, wystarczy dodac troche sera/100g/  moze byc topiony na zagryzke i jest juz na DO. Proporcje 1:3,4:1,1 Ilosc BTW w g  31; 106 ; 35 . Popatrzcie jakie to proste, bulka z maslem i serem. A  gdzie te produkty "niezbedne"
Byl jeszcze jeden, co jadal kasze z kostka smalcu, ale.....
Nie wspomne o kawie z łojem co niektorzy opty zalecali, nie probowalem, ale łoj uwazam za super tluszcz do smazenia karkowki.
To tyle, bo pisze to juz z pol godziny. Jestem Marek, "nocny Marek"
Pozdrawiam
maf
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #41 : 2007-09-15, 00:56:59 »

Maf. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że optymalni kalorii nie liczą. dlatego specjalnie podałem przykład w wykazie ile i co składa się na 480 kalorii. Oczywiście tyje się tylko z nadmiaru białka i węglowodanów.
Ciągle ten temat powraca i ciągle od początku wałkuje się te same tematy, które dla starszych optymalnych są po prostu oczywiste.
Ja chciałem wykazać tylko, ze osoby które zamierzają odżywiać się optymalnie powinni specjalnie kłaść nacisk na sprawy kulinarne a nie na doszukiwanie się w temacie co już zostało odkryte przez dr Kwaśniekwaśniewskiemuwskiego i dokładnie opisane.
Wiele osób szuka publikacji gdzie mogliby coś znaleźć by dołożyć dr Kwaśniewskiemu. Są to przeważnie osoby, które nie znają się na gotowaniu i szukają sensacji. W żywieniu optymalnym nie ma sensacji wszystko już zostało na ten temat powiedziane i opublikowane.
Nic ponadto co dr Kwaśniewski już napisał NIC  nowego się nie pojawiło. Jestem święcie przekonany, że gdyby coś kolwiek by się nowego wydarzyło to bylibyśmy pierwszymi osobami na Forum o czym natychmiast  TOAN  nas powiadomił.
Skoro nie ma nowości trzeba się sprężyć i skupić na iwezy przekazanej przez dr Kwaśniewskiego co nie jest wcale takie trudne jak sie to na pierwszy rzut oka wydaje. Wiem tylko , że w wielu domach rzeczywiście znajduje się książka Dieta Optymalna, ale spoczywa między innymi książkami i czeka na rozwój  jakiej kol wiek choroby by dopiero wówczas zastanowić się nad żywieniem optymalnym.
Ale profilaktycznie każdy rozumny człowiek może skorzystać z dobroci optymalnego żywienia. 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #42 : 2007-09-15, 01:41:13 »


Ale profilaktycznie każdy rozumny człowiek może skorzystać z dobroci optymalnego żywienia. 
Moze skorzystac. To dobrze powiedziane. Tylko jest tak, ze czlowiek niby ma rozum, ale skad ma wiedziec, ze cos jest dobre dla niego. Czlowiek ma sie uczyc na bledach, czyli trzeba probowac, wszystkiego. My, optymalni, mozemy pokazywac wlasnym przykladem korzysci plynace z optymalnego zywienia. Ludzie maja tak namieszane, ze nie wiedza czy byc wegetarianami, srodziemnomorcami, atkinsami, montiniakami, poludniowa plaza, czy tez najgorsza opcja /wg mediow/ optymalnymi.
Ale na tym forum jest to tylko slowo pisane.
Dobrze, ze sa tutaj ludzie, ktorzy chca z tego dobrodziejstwa skorzystac. Wazne jest aby "dobrze skorzystac"
W jednej z ksiazek, dr Kwasniewski napisal, ze nie nalezy namawiac do DO. Dobrze, ze to pamietam.
pozdr
maf
ps. kiedys pisalo sie o problemie bialek /tego odpadku od jaja/ wylewalo sie to do zlewu, i zatykalo rury. Mozna bylo z tych bialek zrobic babke makowa z ksiazki kucharkiej, raz probowalem (nie lubie ciast). Ale znalazlem inny sposob zagospodarowania tych bialek. Prawie jak perpetum mobile. Bialka /odpady z zoltkownicy/ wrzucam na goraca wode i karmie nim kury, ktore znosza mi jaja. Laughing
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #43 : 2007-09-15, 02:19:22 »

No tak ,chyba ja jestem w tych 10% bo po pół roku  optymalnego jedzonka
    musiałam  ściąc włosy -bo bardzo zaczeły mi sie strzępić i kołtunić .
   Terz mi jakby odżyły ale posiłkuje sie silicą .
   jak odstawiam lek  spowrotem włosy wypadają .
   Teraz własnie zjadam troche więcej warzyw a zwłaszcza pomidorów
    W moim wypadku sądze ,ze więcej mi wypadają jak ortodoksyjnie licze węgle.
   ,bo przeciez dawniej mimo różnistych chorób z włosami nie miałam najmniejszego
problemu .
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #44 : 2007-09-15, 02:23:41 »

Maf Very Happy Very Happy Very Happy,ja robie identycznie ,ale kurom podaje gotowane z ziemniakami
    dodaje też do placków ziemniaczanych i kotletów mielonych

   Czesto zalewam też białkami surowe mięso ,które ma dłużej polezec w lodówce
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #45 : 2007-09-15, 03:24:54 »

No tak ,chyba ja jestem w tych 10% bo po pół roku  optymalnego jedzonka
    musiałam  ściąc włosy -bo bardzo zaczeły mi sie strzępić i kołtunić .
   Terz mi jakby odżyły ale posiłkuje sie silicą .
   jak odstawiam lek  spowrotem włosy wypadają .
   Teraz własnie zjadam troche więcej warzyw a zwłaszcza pomidorów
    W moim wypadku sądze ,ze więcej mi wypadają jak ortodoksyjnie licze węgle.
   ,bo przeciez dawniej mimo różnistych chorób z włosami nie miałam najmniejszego
 problemu .
A jak paznokcie? Wlosy i paznokcie sa zwiazane  z pewnym niedoborem.
Mikroelementow. Moze byc to tez zwiazane z Bialkiem.

Stary slogan "zle stosujesz DO" jest niemily. Ale nikt nie powiedzial, ze DO jest latwa w stosowaniu.
Moj sasiad ktory zaczal DO, na łysince zaczely mu wyrastac wlosy. Nacieszyl sie i przestal.
Stosujesz DO pol roku, jakie byly Twoje reakcje organizmu na poczatku. Byc moze to jest wykladnik prawidlowego stosowania.
U mnie i u Oli bylo tak, ze bylismy w stanie euforii, jakby na prochach. na spotkaniach optymalnych wszyscy mowili, ze tak jest na poczatku. Napewno nie byla to ketoza, bo W jedlismy dokladnie wg zalecen dietetyka. Bylo to przestawienie na inny metabolizm.
E tam, o DO moge duzo rozmawiac i pisac.
Pozdr
maf
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #46 : 2007-09-15, 03:44:34 »

Do, byłoby o wiele fajniejsze gdyby mozna było więcej -no i tu chyba tkwi mój błąd,
 bo co tu ukrywać  -nie moge oduczyć sie dojadania  ,chyba w poprzednim wcieleniu byłam przezuwaczem
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #47 : 2007-09-15, 03:48:31 »

Do, byłoby o wiele fajniejsze gdyby mozna było więcej -no i tu chyba tkwi mój błąd,
 bo co tu ukrywać  -nie moge oduczyć sie dojadania  ,chyba w poprzednim wcieleniu byłam przezuwaczem

Zalezy co dojadasz.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #48 : 2007-09-15, 10:21:44 »

Rudka. Trudno określić co jesz i co podjadasz
Ale z pewnością unikasz i jesz za mało tłuszczu.
Tylko tłuszcz zaspokoi Twoje łaknienie. Musisz wiedzieć, że organizm nie przyjmuje
więcej tłuszczu tylko ty na ile to jest potrzebne.
Muszisz wiedzieć, że jeżeli często jadasz to Twoja trzustka każdorazowo po posiłku
musi trawić spożyte przez Ciebie produkty i nie ma po prostu czasu odpocząć.
Musisz pamiętać , że Ty również po pracy czy intensywnym wysiłku pragniesz trochę odpocząć
a trzustka też to od Ciebie oczekuje.
Do czasu aż uregulujesz i pohamujesz swoje zachcianki musisz dla własnego dobra liczyć wszystko to co jadasz i wieczorem zbilansować wówczas zobaczysz jakie popełniłaś błędy innej drogi po prostu nie ma.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #49 : 2007-09-15, 10:54:53 »

Maf, dobrze, że się odezwałeś. Nie bój się, ze tu na forum kogokolwiek musisz namawiać na ŻO (ten skrót zaczelam stosować, kiedy i na forum zaistniało rozgraniczenie; patrz "Działy Forum"). Nawet ci co sie opierają, przechodzą intensywny proces myślowy Very Happy. Są tu własnie po to, by im w tym pomóc. W ten posredni sposób proszą o to.
Zaprzeczając, próbują rozwiać swoje wątpliwości i szukają odpowiedzi. Nie zaprzeczysz, że z nimi trzeba rozmawiać.

Dobrze, że przypominasz, że witaminy, mikroelementy, kalorie są pojęciami, którymi nie powinnismy sie martwić odżywiając się Optymalnie. Dla tych co nie umieją jeść Optymalnie, brak witamin itp. może byc na to dowodem.
Mnie tez wkurzają, tak naprawdę ciągle bojący sie jeść Optymalnie, nierozumiejący doradzacze pseudoopymalni, co faszerują się marchewkami, olejami, wyczyniają cuda, zeby dojeść to białko, co go wcześniej odrzucili, zamartwiają się o witaminy i ciągle trują o owocach, sokach. Zmieniają ŻO na jakiegoś mutanta, nakręcają u siebie dodatkowe zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy, obciązają wątrobę, a potem narzekają na łuszczyce, alergie, nerwice itp.
Od białka, tak jak od węglowodanów tyje sie, jeżeli nie stosuje się proporcji i je dużo (to nie jest żywienie Optymalne)

Przede wszystkim małostkowa drobiazgowość żywiących się nieoptymalnie jest zauważalna. Nie tylko w podejściu do żywienia, ale do życia i ludzi. To jest obrażanie się, agresja, strach przed krytyką, strach przed rzeczową rozmową, niesamodzielność w myśleniu - w następstwie błądzenie i wypaczanie prawdy.

Maf, herbatę z łojem piją Mongołowie i jest to ciekawostka.

Maf, na dobrą sprawę należałoby zawiesiić na górze jeden post o treści: "Odżywiaj sie Optymalnie. To jest odpowiedź na wszystkie twoje pytania" i koniec na tym Very Happy)))) A ty tu w ogóle nie powinienes wchodzić. Chyba nie o to ci chodzi? Smile))))

Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #50 : 2007-09-15, 12:13:48 »

Rudka na DO nie możesz chodzić głodna, to nie jest możliwe. Zauważyłam, że jeśli zaczynam myśleć o czymś słodkim (zwykle wyobraźnia podpowiada mi jakiś rodzaj ciasta), to okazuje się, że zjadłam za mało tłuszczu. Wystarczy dosłownie zjeść grubszy plaster pieczonego boczku (bardzo łatwo dostępny) i problem mija. Taki głód to oznaka braku źródła energii, zachcianki na podjadanie to głos organizmu dopominającego się o jej dostawę. Nie wyobrażam sobie w tej chwili żyć codziennie nie zapominając o jedzeniu, jem dwa razy dziennie (a czasem zdarza się raz) i głodna nie chodzę.
Maf, niedługo po przejściu na ŻO doświadczyłam stanu euforycznego, trwało to kilka dni. Dobry humor mnie nie opuszcza. Tylko tych włosów żal Wink
Białka jajeczne dostają moje psy, bo kur nie mam.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #51 : 2007-09-15, 13:00:07 »

Cytuj
Białka jajeczne dostają moje psy, bo kur nie mam
A moi.... goście  Rolling Eyes
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #52 : 2007-09-15, 13:15:00 »

Widzisz, jakże mało są wymagający i kosztowni. Ja dla gości mam w domu cukier, też pięknie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #53 : 2007-09-15, 13:56:26 »

Goska, lubię cię coraz mocniej, z posta na post Very Happy))))))
Spotkajmy sie gdzies. Moze byc tez ta niedziela
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #54 : 2007-09-15, 14:16:34 »

Przydałby mi się przegląd powiadasz? Laughing
Reszta na priv.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #55 : 2007-09-15, 17:40:00 »

Czesto zalewam też białkami surowe mięso ,które ma dłużej polezec w lodówce

Nowosc--dla mnie, i co dalej z tym miesem robisz? ---(pytam Rudke).

E tam, o DO moge duzo rozmawiac i pisac.
Pozdr
maf

..pisz  maf jestem b. ciekawa.--porozmawiac tez mozemy!



 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #56 : 2007-09-15, 19:39:01 »

Maf, dobrze, że się odezwałeś. Nie bój się, ze tu na forum kogokolwiek musisz namawiać na ŻO
Nie boje sie, nikt mnie nie zmusi do namawiania na DO. Czesto odradzam stosowanie DO. Stosowanie dla tych, ktorzy mysla, ze wystarczy jesc czesciej golonki. Znajomy ma problemy ze zdrowiem/nogi, krazenie/, mowi do mnie, ze slyszal, ze jestem na DO, slyszal tez, ze DO jest dobra na wszystko. I zebym mu napisal jadlospis. Wiem, ze stac go na 3 tyg wyjazd do Arkadii, prady selektywne. To mu zaproponowalem, Ciechocinek, ma nawet szanse (nie wiem czy jeszcze taka jest), ze przyjmie go sam Dr Kwasniewski. Tam nauczy sie stosowac DO, odczuje poprawe zdrowia. (Z ta poprawa zdrowia i zrozumieniem nie jest tak prosto, mamy przyklad na tym forum, Monika, byla w arkadii, polepszylo sie i sadzila ze zlapala p Boga za nogi, przestala stosowac, pogorszenie stanu zdrowia i powrot na DO) DO jest dla ludzi silnych i upartych. Ja jestem na DO dlatego, ze Ola postanowila stosowac DO. Wiedzialem, ze sobie nie poradzi. Wazyc? Liczyc?
Wracajac do znajomego, jakos niespieszno mu, pewnie czeka az przestanie chodzic. W 2002 roku /moze w 03/ spotkalem goscia ktory mial podobne problemy, jest chyba na fotce w mojej galerii spotkan opty, Na spotkanie optymalnych w Kiekrzu przyjechal rowerem. Na spotkaniu w Sali Kongresowej takze byl gosciu, ktoremu dawno juz chcieli obciac nogi.
Nie polece tez DO mojemu szwagrowi po operacji zastawek. Co tydzien robi badania na gestosc krwi. Podobno to wazne jest, ta gestosc.
Polecilem DO mojej tesciowej Shocked Ma cukrzyce, stosowala pol roku, czula sie swietnie (oczywiscie bylem w kontakcie z lekarzem optymalnym na czacie. Kiedys to byly czaty....). Tesciu naskarzyl na nia jej lekarzowi, dostala zjebke  od lekarza i przestala. Jak stosowala DO, mowilem jej, kup wage elektroniczna, nie kupila niepotrzebny wydatek, ale jak "lekarz" jej powiedzial to natychmiast kupila aparacik do mierzenia poziomu cukru za 250 zl.
To tyle o dziwnych przypadkach
Pozdr
maf
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #57 : 2007-09-15, 19:40:20 »


Wiele osób szuka publikacji gdzie mogliby coś znaleźć by dołożyć dr Kwaśniewskiemu.

Ale też wiele osób szuka różnych publikacji po to aby udowodnić niektórym, że Kwaśniweski ma rację.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #58 : 2007-09-15, 23:29:52 »

Czesto odradzam stosowanie DO. Stosowanie dla tych, ktorzy mysla, ze wystarczy jesc czesciej golonki.

Wielu ludzi kojarzy DO z plackami jajecznymi, które JK zaproponował początkującym po to, żeby ułatwić im rezygnację z chleba. Później taki człowiek męczy się co rano, smaży te placki, dodaje więcej mąki, po której stwierdza, że chleb to pewnie można jeść lub że trochę to na pewno nie zaszkodzi więc go zjada, następnie jest głodny i dieta mu nie działa... Ja też się już hamuję z mówieniem o DO, widzę jak ludzie się wzbraniają przed czytaniem, poznawaniem czegoś głębiej. Naprawdę tylko wnikliwi z natury, bądź poważnie chorzy, którym lekarze nie dają większej nadziei sięgają po teorię. Pobieżne liźnięcie tematu robi krzywdę. A już najgorzej jak pożerają całą golonkę w poniedziałek rano, a we wtorek to nie było czasu na inne jedzenie więc serują sobie zapiekanki na mieście.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #59 : 2007-09-16, 00:16:18 »

Cytuj
a we wtorek to nie było czasu na inne jedzenie więc serują sobie zapiekanki na mieście.
Jeśli serują, to pół biedy, gorzej gdyby słodzili Very Happy)))))
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.