forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:47:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (240)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (240)  (Przeczytany 6253 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (240)
« : 2007-09-14, 04:06:34 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (240)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano


(Ciąg dalszy )


Dziś dalszy ciąg odpowiedzi na list Pana Waleki z Vancouver
"Wyniki najnowszych badań w USA potwierdzają wieloletnie obserwacje doktora Jana Kwaśniewskiego" - napisał p. Waleka, wyliczając argumenty przemawiające za żywieniem optymalnym.

W tak zwanym piśmiennictwie, które zebrałem, a jest tego wiele tysięcy pozycji, znaleźć można wiele podobnych prac naukowych potwierdzających moją wiedzę. aby te prace wyszukać, zrozumieć uporządkować, wyciągnąć wnioski, trzeba wiedzieć, trzeba mieć umysł optymalnie  żywiony, syntetyczny. Umysłu syntetycznego wykształcić się nie da. Wiedział o tym Sedlak. W medycynie, która w swej istocie jest analityczna, umysły syntetyczne nie pojawiają się zupełnie. "Owszem dysponujemy coraz to większą ilością danych, ale nie ma kleju, który by je połączył" - pisał Sedlak. Mnie się udało taki klej znaleźć. Ludzie maja skłonność do działań irracjonalnych. Jeśli chcą jakiś cel osiągnąć, podejmują działania nie mające żadnego związku z celem. Zamiast działać w kierunku eliminowania przestępczości przyczynowo, organizują marsze przeciw przemocy, czy też takie same koncerty, czy inne działania. Tajemnicę przestępczości znali autorzy "Rękopisów z Qurman" - nie znają jej prawnicy, kryminolodzy, czy inni ludzie. Zamiast działać, aby nie było chorych na serce, wydaje się ogromne pieniądze na zabijanie ludzi z pomocą tak zwanej kardiochirurgii.
Sprowadza się różnych artystów, którym za występ płaci się setki tysięcy dolarów, aby zebrać pieniądze na kardiochirurgię. Dawniej kat robił to samo, tylko o wiele taniej. Pieniądze przeznaczone na wynagrodzenie dla tak zwanych artystów bezpowrotnie wypływają z naszego kraju, czyli zawsze powodują zubożenie Polaków. Można byłoby za te pieniądze sprowadzić wiele krów mlecznych, a to by zmniejszyło ilość chorych "leczonych" obecnie przy pomocy kardiochirurgii.  Zawsze wtedy, gdy idzie do lekarza, a on wyzywa was od głupców i straszy różnymi chorobami, które powodują żywienie optymalne, zastanówcie się dobrze jaki interes w utrzymaniu dotychczasowego stanu rzeczy ma lekarz. Lekarzom w ogóle nie przeszkadzają setki różnych najbardziej durnych , alternatywnych metod leczenia , dopóki te metody chorym nie pomagają, lub nawet powodują pogorszenie stanu zdrowia. Te metody zwiększają liczbę pacjentów szukających, często zbyt późno, pomocy u lekarzy. Żywienie optymalne jest jedyną metodą leczeni, która, jak udowodniono w badaniach naukowych, jest nieszkodliwa i powoduje poprawę stanu zdrowia, często wyleczenie u wszystkich. Mnie udało się doprowadzić do takich badań. Mam zatem prawo mówić, że żywienie optymalne jest nieszkodliwe, a powoduje u wszystkich poprawę stanu zdrowia i sprawności, często wyleczenie z jednej, lub kilku chorób. bo takie są fakty.
Moi, pożal się Boże mocno ubodzy na umyśle tak zwani przeciwnicy takich badań nie przeprowadzali, zatem nie mają prawa twierdzić, że moje żywieni " jest niebezpieczne dla zdrowia". Diabetolog, któremu ubywa pacjentów, gdyż ci, co wyleczą się z cukrzycy, przestają się "leczyć", neurolog, do którego przestają przychodzić chorzy na stwardnienie rozsiane czy inne choroby neurologiczne, reumatolog, którego omijają chorzy na gpp czy inne choroby stawów, gastrolog, do którego przestali przychodzić chorujący od lat na chorobę wrzodową, inne choroby jelit, hepatolog - gdy chorzy na marskość wątroby zdrowieją, dermatolog - gdy omijają go chorzy na łuszczycę, bielactwo, inne choroby skóry, alergolog, gdy szybko przybywa wyleczonych z astmy, innych chorób alergicznych, chirurg, gdy w chorobie Buergera czy miażdżycy choroba się cofnie i nie ma co obcinać, kardiochirurg, czyli "wymieniacz serc "., gdy choroba ustąpi sama i nie ma on co wymieniać, "bypaśnik" - gdy operacje na tętnicach wieńcowych, szyjnych czy kończyn staja się zbędne, lekarze innych specjalności, którym również chorych ubywa, wycinacze gruczołu krokowego, gdy prostata zmniejsza się prawie zawsze, często o 50%. Wszyscy oni muszą być przeciwni metodzie, która zabiera im pacjentów. Medycyna jest bardzo ciężko chora. I nie może być inaczej, dopóki lekarze będą mieli płacone za liczbę przyjmowanych pacjentów. W ich interesie jest, aby chorych, wizyt, niepotrzebnych badań było jak najwięcej. Lekarzom trzeba płacić, i to dobrze, tylko za zdrowie podopiecznych. Za ich leczenie będą musieli płacić z własnej kieszeni. Wkrótce okaże się, że nawet połowa środków przeznaczonych obecnie na służbę zdrowia będzie o wiele za duża w stosunku do potrzeb, które z każdym rokiem będą się zmniejszać.
Medycyna musi z "reperującej" nieudolnie to, co przeważnie sama uszkodziła, zmienić się w medycynę zapobiegawczą. nie chorować - to najważniejszy cel każdego człowieka. I tak za nie chorowanie człowiek powinien płacić tym, którzy pilnują, aby on nie zachorował. Każde życzenia z "okazji" w Polsce rozpoczynają się od słów: " zdrowia, szczęścia i  pomyślności" - dopiero później następuje reszta życzeń. A "zdrowy żebrak jest bardziej szczęśliwy od chorego króla" - napisał jeden z myślących. Tylko zdrowie jest przyczyną szczęścia, pomyślności i innych dóbr, które ludzie za dobra uważają. Przyczyną zdrowia jest zdrowa czynność umysłu (Aleksandrowicz), chociaż faktycznie i zdrowie, i zdrowa czynność umysłu mają wspólną przyczynę wyższą: żywienie optymalne. Optymalni o tym wiedzą,  jeszcze inni, szczególnie z grupy tak zwanych uczonych - wiedzieć nie mogą.
I żeby było śmieszniej : każde zdanie każde słowo, każda wiedza, które można znaleźć w moich książkach i innych publikacjach, poparta jest konkretnym " piśmiennictwem", głównie z tak zwanych pism naukowych. Ja to tylko wszystko posklejałem i zebrałem, uporządkowałem i - wyciągnąłem praktyczne wnioski. Wnioskiem końcowym jest żywienie optymalne, jedyne zgodne z biochemią i podstawowymi prawami obowiązującymi w naukach ścisłych czy w technice. Czy się to komuś podoba, czy nie, to wszelki postęp ludzkość zawdzięcza wyłącznie jednostkom.
 I zupełnie nie jest możliwe , aby Światowa Organizacja Zdrowia , American Heart Association, wszystkie akademie nauk razem wzięte, wszystkie inne instytucje, którym się wydaj, że działają dla zdrowia ludzi i ludzkości, wszystkie instytuty żywności i żywienia mogły dla narodów zrobić coś pożytecznego. Mogą tylko szkodzić,. I tylko szkodzą. Ja mam prawo tak pisać, ponieważ z samej tylko cukrzycy typu I i typu II wyleczyłem wiele tysięcy ludzi oraz setki tysięcy, obecnie już miliony -  z wielu innych dotychczas nieuleczalnych chorób. A przecież powinna to umieć robić Światowa Organizacja Zdrowia i wszystkie inne instytucje zajmujące się chorobami i chorymi z wiadomymi skutkami. bo za to biorą pieniądze, a nie za ogłaszanie durnych i szkodliwych dla ludzi swoich "stanowisk w sprawie"






PIŚMIENNICTWO

1.   Wolk, A. et al., Archives of Internal Medicine 1998;158:41-45
2.   Hunter D. et al., New England Journal of Medicine, 1996; 334:356-61
3.   Franceschi S. et al., Lancet 1996; 347-1351-56
4.   Beasley, Joseph D, MD and Jerry Swift, MA The Kellog Report, 1989 The Institute of Health Policy and Practice,Annale-on-Hudson, New York, 129
5.   Shim H., Dang C., Proceedings of the National Academy of Sciencens USA,1998 Feb 17; 94(4):1511-1516
6.   Castelli, William, Archives of Internal Medicine, 1992  Jul; 152(7):1371-1372
7.   Reaven G. et al., The American Journal of Medicine 1989; 87 (supp6A):6A-25
8.   The New Yorg Times, November 17, 1991
9.   Howell, Edward. MD Enzyme Nutrition 1985 Avery Publishing group, Inc
10.   Nutrition Week March 22, 1991, 21:12:2-3
11.   Gillman M. et al., Journal of the American Association, 1997; 78(24):2145-2150
12.   Edman JS et al., Journal of the American Cellege Nutrition - October 1998
13.   Siguel, E Biomedicina, January 1998; 1(1):9
14.   Mensik RP, et, Arterioscler Thromb 1992 Aug; 12(Cool:911-919
15.   Alfin-Slater, RB and L. Aftergood, "lipidis", Modem Nutrition in Health and Disease, Philadelphia, p. 31
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 17 zapytaniami.