forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 04:40:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660655 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Paradoks tłuszczowy DO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paradoks tłuszczowy DO  (Przeczytany 56103 razy)
optykolarz
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #40 : 2007-09-18, 19:32:05 »

Jeśli Pan Adam dokładnie stosuje zalecenia DO (nie wiem jak długo?) i ma taki kłopot, to proponuję, aby Pan Adam udał się jak najszybciej do renomowanego lekarza optymalnego, który z pewnością pomoże Panu Adamowi.
Z tego co napisałeś najprawdopodobniej Panu Adamowi mogły utrwalić się pewne szlaki metaboliczne i (lub) zaburzenia hormonalne (można to stwierdzić na podstawie badań laboratoryjnych), których sama Dieta Optymalna nie może zmienić. Rzadko tak bywa, ale bywa!. Dlatego w takim przypadku, trzeba skorzystać osobiście z pomocy dobrego fachowca, a nie z rad "wirtualnych".

Cytuj
Pan Adam jest postacią wirtualną i tylko wirtualnych porad wymaga.
Nie zrozumiałeś pytania, Pan Adam miał to ułatwić a chyba zagmatwał.
Zadam pytanie po raz 3-ci i ostatni w najprostszy sposób, w jaki potrafię:
Dlaczego Optymalni nie umierają z powodu utraty tłuszczu? Przecież zapasy kiedyś się skończą? Według założeń diety, przestrzegając jej zasad, można tkankę tłuszczową tylko gubić a nie można jej odbudowywać. Kiedyś więc musi się wyczerpać zgromadzony zapas! Oczywiście wiem, że pytanie jest nieco prowokacyjne, nikt nie umiera na DO z powodu takiego, że skończył mu się zapas tłuszczu. Nikt jednak na razie na tym forum nie podał sensownej odpowiedzi: w jaki sposób osoba Optymalna gromadzi tłuszcz w organiźmie-a gromadzić czasem musi, po inaczej wszyscy na tej diecie byśmy powymierali!! Biochemicy! Do dzieła!
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #41 : 2007-09-18, 20:17:08 »

Odpowiedź jest prosta. Optymalni nie są "Optymalnymi". Robią błędy lub mają przerwy w diecie.

Daniel
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #42 : 2007-09-18, 20:18:39 »

Wojtek, a jaką pan Adam otrzymał odpowiedź,  jak nie wirtualną? Nie martw się, wszyscy cie dobrze zrozumieli. Zauważam u ciebie pewną prożność... Smile))

Nie doczytałeś, że DO nie odchudza, tylko reguluje?
Jeżeli ktoś jest za chudy, to stosuje BTW w stosunku do swojej wagi naleznej. Je wtedy odpowiednio więcej B i W. Na jego aktualną wagę ilości są większe niz wymagają jego komórki. Co sie dzieje z tymi zwiekszonymi dawkami? Jak sądzisz?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #43 : 2007-09-18, 21:02:05 »

...Zadam pytanie po raz 3-ci i ostatni w najprostszy sposób, w jaki potrafię...

Na to pytanie już padła odpowiedź tu: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1866.msg28364#msg28364
Przeczytaj to: "Dlaczego jedząc tłuszcz się nie utuczy, a odbuduje zapasy enetgii w wolnej chwili?... i dalej.
Dodam jeszcze, jeśli nie załapałeś, że o tym czy tłuszcz się spali, czy odłoży decyduje stężenie malonylo-CoA. Małe stężenie tego związku powoduje, że kwasy tłuszczowe wnikają do mitochondrium, duże stężenie zaś powoduje wytransportowanie kwasów tłuszczowych do "magazynów" (jakich i w jakiej kolejności zapełnianych też już pisałem). Co powoduje duże stężenie malonylo-CoA też masz napisane, co uaktywnia produkcję karboksylazy a-CoA, również. Co jest powodem dużego stężenia insuliny, chyba wiesz?, dlaczego komórki wolą betaoksydować, a nie spalać cukier - bo tłuszcze są lepszym źródłem energii, a skąd się biorą tłuszcze: z pokarmu, albo z zapasu, a sąkd się bierze zapas? z dużego stężenia malonylo... Co się dzieje, gdy nie jesz tłuszczu? wyprodukujesz sobie z cukru, na jakiej zasadzie - znajdziesz w podanym linku. Jak go odłożysz do "magazynu"? - chyba już wiesz. Question
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #44 : 2007-09-19, 02:42:12 »

Skoro takie autorytety mówią ,ze od tłuszczu sie nie tyje ,to fajnie
byłoby gdyby to była prawda . ja pomimo przeczytania paru wykładów Toana
     z biochemii nic z tego nie kapuje --ale wiem ,ze jak ograniczyłam spozycie
tłuszczów -to dopiero waga mi powoli spadała . Przeciez smietana ,masło majonez
   to też tłuszcze-a jednak przy odchudzaniu trzeba z nich zrezygnować .
      teraz waga moja ma sie  grubawo ,ale właśnie dlatego ,ze nie potrafie
sobie tych tłuszczyków odmówić.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #45 : 2007-09-19, 14:24:53 »

Cytuj
Przeciez smietana ,masło majonez
   to też tłuszcze-a jednak przy odchudzaniu trzeba z nich zrezygnować

Kochaniutka, to są również białka i węgle. Nalezy je wkakulowac w BTW

Ja osbiście mam problem ze smietaną. Zamykam oczy i pije, a potem udaję, że nic sie nie stało Very Happy)))
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #46 : 2007-09-19, 15:07:54 »

,ze jak ograniczyłam spozycie  tłuszczów -to dopiero waga mi powoli spadała . Przeciez smietana ,masło majonez
   to też tłuszcze-a jednak przy odchudzaniu trzeba z nich zrezygnować .
     
Organizm nie ma takiego mechnizmu żeby z tłuszczu przetworzył się na tłuszcz. Zwróć uwagę co jesz poza tłuszczem (który przetwarzany jest  na ciepło i energię). A tamto coś co wcinasz może powodować tycie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #47 : 2007-09-19, 18:33:32 »

Cytuj
Organizm nie ma takiego mechnizmu żeby z tłuszczu przetworzył się na tłuszcz. Zwróć uwagę co jesz poza tłuszczem (który przetwarzany jest  na ciepło i energię). A tamto coś co wcinasz może powodować tycie.

zbyt duza ilosc  bialka,i weglowodanow przetwarzana jest na tluszcz,to przerabialismy,ale
co jest z tluszczem,ktorego nie wykorzystujemy na energie i cieplo,????
 jemy go duzo a lezymy na kanapie albo siedzimy przed computerem,
bylo powiedziane,ze wtedy nie trzeba tak duzo tluszczu,i jak to w koncu jest???
jezeli bylo omawiane,to sobie poszukam Confused



Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #48 : 2007-09-19, 19:05:42 »

Majonez, maslo, smietana to praktycznie sam T.(majonez 39,4; maslo 82,0;smietana 30,0-36,0) pozostale B.W. to w stosunku do T. sladowe ilosci, od nadmiaru T. tez sie tyje , podobnie jak od nadmiaru B. wiec tu znowu uklon w strone zlotej proporcji B : T : W.+ styl zycia (siedzacy/ruch).

Przy odpowiednich proporcjach do stylu zycia i rotowaniu mlecznych i oczywiscie bez podjadania naprawde trudno nawet o 0,5kg. wiecej.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #49 : 2007-09-19, 19:14:26 »

Hana, to może zastąpisz Toana?
Daj mu jakiegos riposta na te bzdury: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1866.msg28364#msg28364
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #50 : 2007-09-19, 19:29:01 »

Ewa, nie mam zamiaru nikogo zastepowac.

To co napisalam, sprawdzilam na sobie --/u mnie to dziala u innych moze, ale nie musi /, proponuje sprawdzic!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #51 : 2007-09-19, 19:37:19 »

Hana, jeśli przyjełaś, że śmietanka to sam tłuszcz, to rzeczywiscie świetny dowód na to, że od tłuszczu sie tyje
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #52 : 2007-09-19, 19:45:40 »

Ewa, a znasz idna smietane?
                                 36%    2,0   36,0   0,0   /B.:T.:W/
                                 30%    2,2   30,0   3,1  /B. :T.:W/

..o "wodzie" nie pisze.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #53 : 2007-09-19, 20:08:30 »

Hana, i dlatego uważasz, że tłuszcz tuczy?

Cytuj
To co napisalam, sprawdzilam na sobie --/u mnie to dziala u innych moze, ale nie musi /, proponuje sprawdzic!
A robiłas doświadczenie na smalcu, czy tylko na śmietanie?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #54 : 2007-09-19, 20:27:00 »

Ewa, pilam
Ewa, pilam/jadlam smietane zeby zaspokoic glod.
W sytuacjach, kiedy nie bylo "nic"dla mnie do jedzenia, ratowalam sie smietana, co prawda nie tylam ale tez nie umialam zgubic 2- 3 kg co mialam za duzo, i zle sie z tym czulam .
Dopiero, kiedy smietane, sery zaczelam jesc raz w tygodniu, schudlam i czuje sie b. dobrze.

Za smalcem nie przepadam, wole sloninke , a najbardziej smakuje mi maselko.

Ewa, ja nie uwazam, ze tluszcz tuczy, natomiast twierdze, ze nadmiar tluszczu jest niezdrowy, tak samo jak nadmiar bialka czy weglowodanow.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #55 : 2007-09-19, 20:43:30 »

natomiast twierdze, ze nadmiar tluszczu jest niezdrowy, tak samo jak nadmiar bialka czy weglowodanow.

Nadmiar /większa podaż składników pokarmowych niż zapotrzebowanie jest ogólnie niezdrowa.
Z resztą,tyczy się to wszystkiego.Każda skrajność jest zła.
Ja np. gdy z czymś przesadzę ,to po prostu jest mi niedobrze-nudnosci i tomatycznie nie mam apetytu, tym samym nie tyję.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #56 : 2007-09-19, 21:26:55 »

Cytuj
Ewa, pilam
Hana, wlasnie widzę, że musiałaś cos wypic.  Shocked
Jak tego dokonałaś? Czy wszyscy widzicie to co ja? Hana, no co ty? Ja tak oszczednie sie wpisuję, a co ty wyrabiasz?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #57 : 2007-09-19, 21:29:46 »

Hana, zaczynasz zchodzić z pola walki. W tym momencie nie zamierzam się sprzeczac.
Dr JK tez mówił, żeby nie przesadzać z tłuszczem, bo luźny stolec, bo wystąpią poty.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #58 : 2007-09-19, 21:41:21 »

Widzisz Ewa, nie tylko mnie szkodzil nadmiar tluszczu, dr J. Kwasniewski jest po mojej stronie---albo ja jestem po stronie dr .

A z tym "piciem" to tez jestem po stronie dr J. Kwasniewskiego, /kilka kropelek , bo jak ich nie ma to organizm musi sam sie "meczyc"/.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #59 : 2007-09-19, 22:43:06 »

w jaki sposób osoba Optymalna gromadzi tłuszcz w organiźmie-a gromadzić czasem musi, po inaczej wszyscy na tej diecie byśmy powymierali!!

Podaj jakiegoś linka gdzie pisze, że "osoba optymalna" musi gromadzić tłuszcz lub napisz dlaczego tak jest.
Będzie się łatwiej rozmawiało Smile

pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.