forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 19:28:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660652 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  pieczywo,owoce a DO w ciazy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: pieczywo,owoce a DO w ciazy  (Przeczytany 37433 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #20 : 2007-09-17, 20:42:16 »

Lidia, dziecko rosnie dzieki białku, bo to budulec, dzieki tłuszczowi, bo to energia. A węgle zasilają w energię głównie mózg.

Tłuszczu nie zmniejszaj. Jedz tylko zwierzęcy (np. szpik kostny, smalec, słonina, boczek, masło)
Białka jedz ok. 1g na kg wagi to najwartościowsze (dużo żółtek, wątróbki z drobiu i wieprzowe, mięso czerwone, masło i śmietanę, salceson czarny, kiszkę wątrobianą, kaszankę)
Węglowodany jedz w postaci 1 ziemniaczka dziennie, resztę w warzywach zielonych 0,8g / kg

"Kobieta żywiąca się optymalnie po zajściu w ciążę nic nie musi radykalnie zmieniać w swojej diecie. Może najwyżej zwiększyć ilość zjadanych dziennie żółtek o 1 lub 2 oraz świeżego masła i śmietany. Nie może też zapominać o jedzeniu galaret i innych potraw z udziałem chrząstek i skórek wieprzowych, bo to one pozwolą rozwijającemu się dziecku zbudować mocny system kostny. Jej zwiększone zapotrzebowanie na budulec i energią znajdzie swoje odbicie w nieco większym apetycie niż zazwyczaj." JK Żywienie Optymalne

"Nasz organizm nie potrzebuje żelaza. Potrzebuje hemoglobiny do przenoszenia tlenu i wydalania dwutlenku węgla i potrzebuje mioglobiny do magazynowania tlenu w mięśniach. Musi je wytworzyć z produktów dostarczanych w pożywieniu." JK Tłuste zycie

Jezeli ktoś ma uwagi, prosze krzyczec
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #21 : 2007-09-17, 20:42:50 »


Elmo wywinela numer /bialy chleb bezglutenowy??/ Lidia potwierdzila , ze sa takie.


Mała poprawka .Pisało:"pieczywo białe pszenne-bez glutenowe..."
Nie wiedziałam,że pszenica nie zawiera glutenu  Very Happy

wiem ,ze jest biały chleb bezglutenowy,bo sama jadłam taki kiedyś będąc w szpitalu(był z mąki ryżowej) i ten owszem był bezglutenowy.
Ale nie widziałam chleba białego pszennego-bez glutenowego.A Ty Maf?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #22 : 2007-09-17, 20:49:16 »

Maf, a ty nie cytas wszystkiego? Przeca napisałam duzo na temat odzywiania w ciązy w postcie z dn.  2007-09-16, 01:10:17

W 1. postcie nie zauważyłam, że chodzi o ciążę, bo było tylko w tytule.
Maf, oprócz gdakania, trzeba było napisać jeszcze coś końkretnego Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #23 : 2007-09-17, 20:50:02 »


Ale nie widziałam chleba białego pszennego-bez glutenowego.A Ty Maf?
Ja to nawet nie wiem co to jest gluten, nie widzialem go, nie wiem jak wyglada
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #24 : 2007-09-17, 20:54:06 »


Ale nie widziałam chleba białego pszennego-bez glutenowego.A Ty Maf?
Ja to nawet nie wiem co to jest gluten, nie widzialem go, nie wiem jak wyglada
Pozdr
maf

Zatem nie rozumiem jaki wywinęłam numer?  Very Happy
Pszenica zawiera gluten,więc siłą rzeczy pieczywo białe pszenne również go zawiera.Idąc dalej... Lidii się coś pokręciło  Razz
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #25 : 2007-09-17, 21:00:04 »



W 1. postcie nie zauważyłam, że chodzi o ciążę, bo było tylko w tytule.
Maf, oprócz gdakania, trzeba było napisać jeszcze coś końkretnego Very Happy
Wlasnie To zauwazylem, ze nie zauwazylas. Konkretnie to napewno /tak sadze/ nikt nie wie jakie zachciewajki ma kobieta w ciazy, mussi to zjesc, na DO ma byc na DO. Zapytaj Slawka. Mozna tez zapytac wiele innych optymalnych kobiet np. "oiptymalna mama" /jest na fotce u mnie w galerii. Ale chyba nie czyta tego forum.
Pozdr
maf
ps.wlozylem kij w mrowisko?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #26 : 2007-09-17, 21:16:30 »


Pszenica zawiera gluten,więc siłą rzeczy pieczywo białe pszenne również go zawiera.Idąc dalej... Lidii się coś pokręciło  Razz
Wiesz co to jest "sila rzeczy"? Sila rzeczy soja nigdy nie zastapi wieprzowiny /wg optymalnych/ wg wegetarian soja swietnie zastepuje wieprzowine szczegolnie ta modyfikowana. Kiedys bylo o wit B12, /zajmowalem sie tym kilka lat temu wiec dokladnie nie pamietam, bo jak wczesniej pisalem juz nie bede zajmowal sie pierdolami/, ze wegetarianom brak tej wit. ale zmodyfikowali, i juz maja te witamine. Tak samo mozna zmodyfikowac pszenice lub tylko napisac na opakowani /papier wszystko przyjmuje/
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #27 : 2007-09-17, 21:22:42 »

... Tak samo mozna zmodyfikowac pszenice ...
Pozdr
maf

Pewnie tak.Tylko nie wiem czy w Europie (w Polsce)  jest to legalne (żywność genetycznie modyfikowana) (?).
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #28 : 2007-09-17, 21:34:11 »

Cytuj
nikt nie wie jakie zachciewajki ma kobieta w ciazy, mussi to zjesc, na DO ma byc na DO. Zapytaj Slawka. Mozna tez zapytac wiele innych optymalnych kobiet np. "oiptymalna mama" /jest na fotce u mnie w galerii.

Na co może mieć zachciewajki? Na ogórki... na co jeszcze? A! Na słodycze!
E tam! Najpierw niech je optymalnie, a potem sie zobaczy, co z tymi zachciewajkami

A gdzie ta twoja galeria?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #29 : 2007-09-17, 21:36:19 »



Pewnie tak.Tylko nie wiem czy w Europie (w Polsce)  jest to legalne (żywność genetycznie modyfikowana) (?).
Oczywiscie, pewnie nielegalne, bylo o kukurydzy. Na opakowaniu ma byc info. Nielegalne jest tez podrabianie faktur i atestow przzy eksporcie wieprzowiny. I co z tego, wiadomo ze podrobili i za to ruskie zrobili nam embargo, czy jak to sie nazywa. My optymalni sie z tego cieszymy, bo ruskie brali od nas salceson i slonine, i teraz jest wiecej dla nas.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #30 : 2007-09-17, 21:43:22 »



A gdzie ta twoja galeria?
Galeria oczywiscie na mojej stronie ktora jest od 2002 roku
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/galerianowa.html
optymalna mama to oczywiscie "supra" jest w "ludzie" i w konkursie wielkanocnym
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/stol.html
Pozdr
maf
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #31 : 2007-09-17, 21:46:49 »

Na co może mieć zachciewajki? Na ogórki... na co jeszcze? A! Na słodycze!
E tam! Najpierw niech je optymalnie, a potem sie zobaczy, co z tymi zachciewajkami
Zachciewajek nie było Wink był nawe taki mały jadłowstręt, węch się mojej ładniejszej połowie tak wyczulił że potrafiła rozpoznać czy truskawki były pryskane  Shocked jak miała ochotę na parówkę kiedys to trzeba było kupic kilka rodzajów bo potrafiła rozpoznać po zapachu która była z mięsa;) a do której w wiekszości użyto soji.

P.S.
Lidio moja żonka w zasadzie przez całą ciąże była w ketozie bo nie potrafiła wepchnać w siebie tyle wegli żeby jej nie było, na początku schudła, potem przytyła, jakieś 7 kg ponad stan wyjściowy, wszystko w najlepszym porządku z rozwiązaniem itp. Powodzenia !!
Zapisane
Lidia
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #32 : 2007-09-18, 10:12:18 »

Czesc Wam,do lekarki-poranne cukry sa od 75mg/dl-140mg/dl,dziekuje za odpowiedzi maf i slawek,do welmo-faktycznie to ja nagrzebalam z tym bialym pszennym chlebkiem-jest bialy bezglutenowy-ale niewiem z czego-sorry!
do Ewy-ja niemam specjalnych zachcianek-tylko te kwasne-(te pomaranczo) no i bialy chlebek Confused-ale juz probuje odstawic-poprostu straszna ochota na obydwa,w gruncie ciesze sie ze niemam ochoty na slodkie,u mnie to jest tak jak w jeden dzien pozadna(normalna)porcje B i T zjem to wtedy W-niedojadam,w dni co niemam ochoty na zadne B -to dosc sporo w i troche T.np.
potrafilam na sniadanie 2 pomarancza zjesc,na obiad czekolade gozka a na wieczor znow 3 pomarancza,wczoraj nie mialam ochoty na jajka to przez caly dzien jadlam salatke z ziemniakow z majonezem(calosc 60gr W)-na wieczor ale mnie na pomarancza zocilo zjadlam ich 2,w nocy maialam niedocukrzenie i doszla kromka chleba z maslem-a tak nie mialo byc,tak nie chcialam Confused ,pozdrawiam,Lidia

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #33 : 2007-09-18, 10:49:12 »

No widzisz? Sama sie rozregulowujesz.
Ty tak bardzo nie słuchaj tej swojej ochoty. Jesteś uzalezniona od cukrów i wiadomo, ze bedziesz miala na nie ochote. Pomyśl o dziecku. Dzien pomarańczowo-czekoladowy to dzien głodu i trucizn.

To tak jak z alkoholikiem. Jest na terapii i mowi sobie spokojnie, ze dzis zaczął dzien od piwka, bo miał taka ochote.
Alkoholikom mówi się, ze nie moga byc głodni, bo od razu ich zachcianki skierują się w kierunku alkoholu.
"Ochota" dla rozregulowanego organizmu nie może być świętością.

Ty tez nie dopuszczaj do głodu. A przy sobie noś cos bezpiecznego (np. kawałek boczku) na zaspokojenie pierwszego apetytu.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #34 : 2007-09-18, 12:06:57 »

A przy sobie noś cos bezpiecznego (np. kawałek boczku) na zaspokojenie pierwszego apetytu.



Tak.Jedni noszą przy sobie drożdżówkę,ciastka,batony ,a inni ...boczek  Very Happy
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #35 : 2007-09-18, 19:31:59 »

[quote author=elmo link=topic=1889.msg28528#msg28528 date=1190110017

Tak.Jedni noszą przy sobie drożdżówkę,ciastka,batony ,a inni ...boczek  Very Happy
Cytuj
Laughing Stoi na przystanku, wyciąga z kieszeni kawałek boczku i zagryza, już widzę minę innych pasazerów.  Laughing
A może lepiej paczkę migdałów?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #36 : 2007-09-18, 20:24:19 »

Z tym boczkiem, to najgorzej byłoby w upały. Wyobraź sobie jak trzymasz kawałek boczku w upalny dzień w torebce hehe.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #37 : 2007-09-18, 20:26:35 »

No, ci co chcą zadowolić przechodniów, kolegów z pracy itp., nie mogą przejść na DO Very Happy)))))) i nie przechodzą
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #38 : 2007-09-18, 20:30:48 »

No, ci co chcą zadowolić przechodniów, kolegów z pracy itp., nie mogą przejść na DO Very Happy)))))) i nie przechodzą

To nawet nie o to chodzi  Very Happy .Nie mam nic przeciwko temu,żeby jeść boczek na przystanku,pewnie gdybym go jadła codziennie i bardzo lubiła,
to zabierałabym go ze sobą  Smile Co mnie inni obchodzą...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: pieczywo,owoce a DO w ciazy
« Odpowiedz #39 : 2007-09-18, 20:34:08 »

A gdybys musiała?  Surprised
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.