forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 00:37:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (243)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (243)  (Przeczytany 8408 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (243)
« : 2007-09-17, 00:12:12 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (243)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Częstochowa, 26.11.1999r.
Żywienie optymalne stosuję od marca 1999r. Mój problem polega na tym, że na tej diecie tyję. Przy wzroście 159cm ważę teraz 70kg. Początkowo jadłam za dużo białka nie jadłam węglowodanów. Czytając Żywienie optymalne" skorygowałam błędy. Na dietę zdecydowałam się z powodu choroby. Mam zmiany chorobowe w obrębie jąder podstawy mózgu. Objawiało się to pogorszeniem pamięci, brakiem koncentracji uwagi i ogromnym zmęczeniem. Nawet gdy zjadłam surówkę z jarzyn byłam zmęczona. Teraz już nie odczuwam tego zmęczenia, ale martwi mnie moja waga. Mam też zaburzenia hormonalne np. pokarm w piersi. Proszę o odpowiedź, czy wśród członków Stowarzyszenia Optymalnych są takie przypadki. I jak sobie z tym radzić.
                                                                                                Wiesława  S.


Choruje pani na poważną chorobę. Podała pani niestety za mało informacji, abym mógł udzielić szczegółowej porady. W jądrach podstawy mózgu znajdują się ośrodki kierujące przemianą materii, czynnością  układu wegetatywnego i czynnością gruczołów wewnętrznego wydzielania, zatem pełnią one bardzo poważną rolę w naszym organizmie. Samo żywienie optymalne nie może w pełni usunąć tych zaburzeń jeśli w jądrach podstawy mózgu powstały zmiany organiczne. Można natomiast spodziewać się poprawy i tego, że choroba nie będzie postępowała. Pani dolegliwość jest bardzo rzadką chorobą. Jakkolwiek poprawa jest zjawiskiem korzystnym. Już samo ustąpienie uczucia zmęczenia jest bardzo ważne. Przy tej chorobie występują również zaburzenia w mechanizmach rządzących odczuciem głodu i sytości, co często jest przyczyną spożywania zbyt dużej ilości pożywienia w kaloriach. Ze spożywanych węglowodanów i białek może powstać więcej tłuszczu niż spotyka się u ludzi na tę chorobę chorujących. Powinna pani zjadać mniej w kaloriach węglowodanów zjadać (osobno!) tylko wieczorem i na czczo (rano) obciążać organizm większym wysiłkiem. może to być bieg, szybki, marsz, czy dłuższa jazda na rowerze. Organizm zmuszony do wysiłku na czczo, musi pobierać energię ze spalania kwasów tłuszczowych, które muszą być pobrane z tkanki tłuszczowej, a to powoduje spadek wagi. Śniadanie należy zjadać nie bezpośrednio po wysiłku, a dopiero wtedy, gdy pojawi się chęć na jedzenie.  Zjadać trzeba mniej niż dotychczas. Po spełnieniu wyżej podanych zaleceń powinna pani stopniowo ubywać na wadze.


                                                                                                                                         JAN KWAŚNIEWSKI


Gorzów Wlkp, 24.11.1999r
Żywienie optymalne znajduje coraz więcej zwolenników w Gorzowie. Ja stosuję dietę optymalna od 3 miesięcy. Czuję się doskonale, nigdy nie jestem głodna, a koszty wyżywienia rodziny w sposób wymierny uległy obniżeniu. Sama jestem zdrowa, ale mam przyjaciółkę i nie wiem, czy stan jej tętnic w nogach wskazuje na chorobę Buergera, ale z całą pewnością stale podawane jej leki na rozrzedzenie krwi nie poprawiają jej kondycji.
Po ponadrocznym okresie diety pozbawionej całkowicie mięsa i jego przetworów, prawie bez tłuszczu, musiała poddać się operacji woreczka żółciowego z powodu kamicy. Skąd się te kamienie u niej wzięły? Przecież na diecie jarskiej być ich nie powinno. Po zabiegu dołączyło się ostre zapalenie trzustki. Trzustka odmówiła posłuszeństwa, a moja przyjaciółka została skazana na leki uzupełniające enzymy trzustkowe - chyba dożywotnio. Czy można jej pomóc? W załączeniu przesyłam karty wypisowe ze szpitala mojej przyjaciółki.
                                                                                               Barbara  H.


Człowiek został stworzony do żywienia optymalnego i wszystkie jego narządy są dostosowane, z dużym zapasem, do takiego właśnie modelu żywienia. Jedną z ważnych funkcji wątroby jest wydzielanie żółci wspomagającej trawienie tłuszczu. Gdy między posiłkami żółć chwilowo nie jest potrzebna, jest kierowana do woreczka żółciowego, gdzie podlega zagęszczeniu. Po zjedzeniu tłuszczu, gdy trafi on do dwunastnicy, woreczek żółciowy obkurcza się, a żółć jest wypychana do jelita. Przewód żółciowy wspólny dlatego nazywa się wspólny, gdyż łączy się z przewodem trzustkowym, przez który dostarczane są do dwunastnicy enzymy potrzebne do trawienia tłuszczu i białka, także węglowodanów, jeśli człowiek je spożywa. Czynnościami zewnątrz wydzielniczymi wątroby i trzustki, czyli wytwarzaniem w określonej ilości i czasie żółci i enzymów trawiennych trzustki steruje częstotliwość, obfitość i jakoś pożywienia. Wszystko przebiega dobrze, gdy człowiek zjada produkty, które mu Bóg zjadać zalecił, natomiast źle zaczyna się dziać wtedy, gdy skład diety łamie podstawowe prawa fizyki i chemii. Gdy człowiek codziennie zjada tłuszcz, po każdym większym posiłku tłuszczowym woreczek obkurcza się i żółć jest przesyłana do dwunastnicy. Gdy człowiek nie zjada tłuszczu, żółć w woreczku zagęszcza się. Z takiej żółci wytrącają się barwniki żółciowe lub inne składniki i powstają kamienie w woreczku. Kamienie mogą powstać również w przewodach żółciowych. Każda radykalna zmiana diety powoduje zaburzenia w czynności wątroby i trzustki. Wystarczą 2-3 tygodnie diety niskotłuszczowej, aby w woreczku żółciowym pojawiły się drobne kamyki,  stopniowo zwiekszające swoją objętość.
Gdy taki kamyk trafi do przewodu żółciowego i zatka go poza połączeniem tego przewodu z przewodem trzustkowym, to żółć, której do dwunastnicy nie puszcza kamień, trafia przez przewód trzustkowy do trzustki, powodując jej mniejsze lub większe uszkodzenie, czasami rozwija się ostre zapalenie trzustki. Najczęściej kamień, wraz z woreczkiem, usuwa się operacyjnie, ale uszkodzenie trzustki pozostaje. Trzeba wówczas brać leki uzupełniające brakujące enzymy trzustkowe. Dieta jarska najczęściej jest przyczyną powstawania kamieni w woreczku, ponieważ zapotrzebowanie organizmu na żółć w tej diecie jest małe, zagęszcza się ona w woreczku, różne związki wytrącają się i postępuje kamica woreczka. wegetarianie, z powodu określonej czynności mózgów spowodowanych ich dietą, nie mogą wiedzieć, a mogą tylko wierzyć lub mieć poglądy. Jeśli wierzą, to powinni wierzyć w to co mówił o wegetarianach jeden z największych ojców Kościoła., święty Augustyn:
"Wegetarianizm należy potępić jako bezbożne kacerskie przekonanie" (August.in ev. Joh. 1,9 i nast. 34, 3-4, Heilmann, Texte, I. s. 106, 112, 219, 291. delib. arb. 3 68-69 ep. ad Januar. 36. de catech. rudibus 29).
Powinni uwierzyć i zastosować się do poleceń św. Augustyna, a nie bezmyślnie bełkotać w słowie i piśmie o szkodliwości żywienia optymalnego, bo tylko to czynić mogą i muszą. Ich pisemko " Zielone Brygady" ubolewa, że ludzie nie chcą ich słuchać, a wolą żywienie optymalne.
Z załączonych kart informacyjnych leczenia szpitalnego wynika, że we wrześniu 1999r. u pani przyjaciółki wystąpiło zapalenie trzustki związane z kamicą woreczka żółciowego, który to woreczek usunięto operacyjnie, ale uszkodzeni trzustki pozostało. Przyjaciółka pani nie choruje na chorobę Buergera, lecz na powikłania po zakrzepowym zapaleniu żył podudzia lewego. Żyły głębokie podudzia są zwężone lub niedrożne. Organizm ma skłonność do samowyleczenia, a trzustka też potrafi poprawić swą czynność. Dopóki wytwarza ona zbyt mało enzymów, trzeba te enzymy dostarczać.
Żywienie optymalne bardzo często powoduje poprawę czynności trzustki, pomaga też w stanach po zakrzepowym zapaleniu żył. Po 1-2 miesiącach żywienia optymalnego dobrze byłoby, aby przyjaciółka przyjęła serię zabiegów prądami selektywnymi na lewą nogę. W diecie powinna dostarczać więcej kolagenu.

                                                                                                                                            JAN KWAŚNIEWSKI





Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.