forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:35:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  bol w klatce piersiowej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: bol w klatce piersiowej  (Przeczytany 58407 razy)
adampio
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #20 : 2007-09-19, 22:34:15 »

elmo, pomijajac fakt, ze niewiadomomkomu odpowiadasz na pytanie, dodam tylko, ze Pan Kwasniewski wyraznie pisze w swojej ksiazce: po 3 miesiacach DO nalezy zmniejszyc ilosc spozywanego bialko do 50 gr. Wiadomo, ze wszyscy eksperymentujemy, staramy sie dopasowac stosunek BTW do naszych potrzeb, stylu zycia etc.
Nimniej jednak jest to mozliwe, czego przykladem, jeszcze zywym, jestem ja. Wlosy mi nie wypadaja, ostatnio powiedzial moj dentysta, ze wyrosla i osemka na miejscu tej, ktorej wczesniej usunol ( przepraszam za moja ortografie ale nie mam slownika polskiego, a tu pewnie, i nie tylko tu jest blad). Nie wazne. Jak powiedzialem wczesniej, jestem na DO od 1,5 roku i w dalszym ciagu waze i mierze, aby nie miec monotonnych posilkow.  Ksiazke kuczarska JK przerobilem wzdluz i wszez, teraz sam, na podstawie kalkulatora opty i wiedzy o ZO skladam jedzenie bazujac na wszelkigo rodzaju plackach JK. Malo tego, siedem osob z mojego srodowiska, z biura gdzie rysujemy konstrukcje sa na diecie. Jest to dla mnie wielka uciecha ale tez i wielkie obciazenie, musze wszystko tlumaczyc, robie tez kalkulator po dunsku. Oplaca sie kierowac zasadami JK. My tu nazywamy ta diete dieta JK, nie ZO albo DO
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #21 : 2007-09-19, 22:43:54 »

Elmo, słusznie mówisz, ze zalezy od zapotrzebowania. A teraz jeszcze zastanów się, kto na DO je az tak duzo białka.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #22 : 2007-09-19, 22:48:24 »

A teraz jeszcze zastanów się, kto na DO je az tak duzo białka.

Może wyczynowcy?  Very Happy
Widocznie tacy ludzie są, skoro jest uwzględniona taka dawka  Very Happy
Dla mnie to nie zbyt duża dawka ,bo ważę 47 kg,więc nie jest, czy nie byłoby  mi trudno zastosować się do 1g B /kg  Smile ...tak myślę.....
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #23 : 2007-09-19, 22:53:56 »

Brawo!!!!  Tyle białka jedzą też przez miesiąc, góra trzy, poczatkujący na DO.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #24 : 2007-09-20, 00:32:14 »


Może wyczynowcy?  Very Happy
Widocznie tacy ludzie są, skoro jest uwzględniona taka dawka  Very Happy
Dla mnie to nie zbyt duża dawka ,bo ważę 47 kg,więc nie jest, czy nie byłoby  mi trudno zastosować się do 1g B /kg  Smile ...tak myślę.....
To jest tak, ze naukowcy juz dawno okreslili normy spozycia B. Jezeli dobrze pamietam, to bylo to od 0,8 do 1,2g na kg wagi.
Jak chcesz to poszukaj w necie, a jak nie chcesz szukac, to sie spreze i te materialy/badania/ mam gdzies na dysku.
Na DO jest inna sprawa, o ktorej nikt dawno nie pisal. O jakosci B. J.K napisal o tym w swojej ksiazce. Kiedyys byly dyskusje nt temat. Nawet dla ludzi "inaczej" myslacych mussi dotrzec to, ze im B jest wartosciowsze (lepiej przyswajalne), tym organizm lepiej go wykorzysta. JK z iloscia B, moim zdaniem, nie zrobil rewolucji, takie normy spozycia sa zalecane przez oficjalne badania naukowe.
Mozna jesc B z fasoli lub z soi, mozna tez jesc z jaja. Jajo jest wzorcem. Jesst tez inny aspekt ktorego niestety nie moglem znalezc. Przyswajalnosc B w mieszanym posilku z celuloza.
Wracajac do tematu, wyczynowcy roznie kombinuja, jedza ogromne ilosci B, W i inne ....... Wystarczy poczytac forum SFD.
Pozdr
maf
ps. 47 kg? jakie masz BMI?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #25 : 2007-09-20, 08:26:49 »

Adampio, wygląda to (przez internet) na nerwoból miedzyżebrowy.
Rozmasowywałabym (smalcem, oliwą) miejsce po miejscu idąc od miejsca bólu - okolicą miedzyzebrza - do kręgosłupa.
Tam przy kręgosłupie, po stronie prawej jest miejsce na które nałożyłabym albo Capsiplast, albo na smalec+ reklamowkę plastikową i szalik czy coś wełnianego.
Na 1-5 godzin.
Placki ziemniaczane (bądż inny zestaw: żółtka/jaja/ziemniaki/słonina) + ew.boczek/karczek przez 3 dni (2x dziennie) powinny pomóc.
Z akcentem na ... placki ziemniaczane BEZ MĄKI.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #26 : 2007-09-20, 08:53:24 »


To jest tak, ze naukowcy juz dawno okreslili normy spozycia B. Jezeli dobrze pamietam, to bylo to od 0,8 do 1,2g na kg wagi.
Jak chcesz to poszukaj w necie, a jak nie chcesz szukac, to sie spreze i te materialy/badania/ mam gdzies na dysku.
Jak masz coś ciekawego,to chętnie poczytam.
Cytuj
Na DO jest inna sprawa, o ktorej nikt dawno nie pisal. O jakosci B. J.K napisal o tym w swojej ksiazce. Kiedyys byly dyskusje nt temat. Nawet dla ludzi "inaczej" myslacych mussi dotrzec to, ze im B jest wartosciowsze (lepiej przyswajalne), tym organizm lepiej go wykorzysta. JK z iloscia B, moim zdaniem, nie zrobil rewolucji, takie normy spozycia sa zalecane przez oficjalne badania naukowe.

 Mślę,że niektórzy optymalni przesadzają i zaniżają bardzo lość spożywanego białka,tłumacząc sobie to tym,że JK ustalił takie normy 0.5g- 1g B/kg dziennie. I daje się zauwazyć,że optymalni wybierają dolną granicę,nie zważając uwagi na zapotrzebowanie na białko własnego organizmu.
No ale JK chyba brał pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy,schorzenie i inne. Człowiek,który pracuje intensywnie(fizycznie) nie może zjeść tyle samo białka,co człowiek,który częściej pozostaje w spoczynku.
Cytuj
Mozna jesc B z fasoli lub z soi, mozna tez jesc z jaja. Jajo jest wzorcem.

Wybieram białko z jajka (żółtka) i ...ostatnio ryb.Wzięło mnie na ryby-makrele w oleju-olej wylewam,nie lubię.
Cytuj
ps. 47 kg? jakie masz BMI?
Moje BMI to 18 .
pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #27 : 2007-09-20, 09:33:58 »


To jest tak, ze naukowcy juz dawno okreslili normy spozycia B. Jezeli dobrze pamietam, to bylo to od 0,8 do 1,2g na kg wagi.

Naukowcy żadnej z chorob nie potrafią wyleczyc dietą.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #28 : 2007-09-20, 09:45:58 »

Tyle białka jedzą też przez miesiąc, góra trzy, poczatkujący na DO.

A potem obniżają do 0.5 g/kg ? Wszyscy bez wyjątków?
Myslę,że nie wszyscy moga sobie pozwolić na spożywanie 0.5g B/kg. Nie mozna wszystkich wepchac do jednego wora.
Wałkuję to juz od dawna ,że trzeba uwzglednic zapotrzebowanie organizmu człowieka-indywidualnie .
Nie wszyscy są jednakowi,każdy organizm jest INNY
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #29 : 2007-09-20, 14:45:58 »

tzn, ze jem zoltka. Oto przyklad mojego sniadania:
6 zoltek ( 120 gr)
50 gr boczku
100 gr fasolki szpar. mrozonej
15 gr ketchupu
30 gr smietany 38% ( czesto dodaje, ale nie zawsze)

Bez smietany mamy nst. rezultat: B:25 T: 76 W: 11


Lepiej namieszac juz nie mozna:  zoltka; boczek; fasola/po co?; Ketchup/po co? ;i jeszcze smietana 38%.
Adampio-- super komplikujesz sobie zycie na talerzu.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #30 : 2007-09-20, 14:50:26 »

Hana, opisz, jak wygląda twój talerz, proszę.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #31 : 2007-09-20, 15:27:23 »

Ewa, moge opisac ten tydzien, bo ostatnio mam zachcianki.

Sniadanie: czarna kawa + 1/2 avocado /80-100g. albo kawa + 4 zoltka na polmiekko, albo  /jak mam czas/ omlet na rozne sposoby, albo cebula+ pomidor+ smalec lub maslo.
Obiado-kolacja roznie, ostatnio smakuje mi gulasz z nerek + watrobka + cebula + pomidor + sloninka + przyprawy, lub dodaje jeszcze 200-300ml. wywaru i jest zupa, i jak mam czas i wszystkie skladniki dokladnie wywaze  to wychodze na  moja proporcje 1:2,5:1

Jak tak trzymam ---czuje sie b. dobrze!

W dni kiedy jem avocado /sroda/ jem mleczne, smietane, ser, ale zauwazylam, ze wtedy pracuje na zmniejszonych obrotach.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #32 : 2007-09-20, 15:33:04 »

Cytuj
ostatnio powiedzial moj dentysta, ze wyrosla i osemka na miejscu tej, ktorej wczesniej usunol


............ale jaja, w takim razie niech  sie  inni opty. pochwala  takim sukcesem, Shocked-nowy zab na miejsce wyrwanego.............ale jaja Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #33 : 2007-09-20, 15:36:24 »

Cytuj
ostatnio powiedzial moj dentysta, ze wyrosla i osemka na miejscu tej, ktorej wczesniej usunol


............ale jaja, w takim razie niech  sie  inni opty.

...to nie jest zjawisko nadprzyrodzone,to się zdarza,nawet u nie opty  Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #34 : 2007-09-20, 15:36:37 »

............ale jaja, w takim razie niech  sie  inni opty. pochwala  takim sukcesem, -nowy zab na miejsce wyrwanego.............ale jaja

Kodar, moze to byl  R E K I N  !
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #35 : 2007-09-20, 15:41:13 »

alez nie Hana ,to tylko "Adampio" Smile
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #36 : 2007-09-20, 15:44:57 »


To jest tak, ze naukowcy juz dawno okreslili normy spozycia B. Jezeli dobrze pamietam, to bylo to od 0,8 do 1,2g na kg wagi.

Naukowcy żadnej z chorob nie potrafią wyleczyc dietą.

 Ani lekami.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #37 : 2007-09-20, 15:49:24 »

To ma fajnie!

Moze szparagi w poprzek jesc, oczywiscie, jak szparagi lubi.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #38 : 2007-09-20, 15:54:50 »

Ewa, moge opisac ten tydzien, bo ostatnio mam zachcianki.

Sniadanie: czarna kawa + 1/2 avocado /80-100g. albo kawa + 4 zoltka na polmiekko, albo  /jak mam czas/ omlet na rozne sposoby, albo cebula+ pomidor+ smalec lub maslo.
Obiado-kolacja roznie, ostatnio smakuje mi gulasz z nerek + watrobka + cebula + pomidor + sloninka + przyprawy, lub dodaje jeszcze 200-300ml. wywaru i jest zupa, i jak mam czas i wszystkie skladniki dokladnie wywaze  to wychodze na  moja proporcje 1:2,5:1

Jak tak trzymam ---czuje sie b. dobrze!

W dni kiedy jem avocado /sroda/ jem mleczne, smietane, ser, ale zauwazylam, ze wtedy pracuje na zmniejszonych obrotach.
Hana, jak jesz awokado, to juz tego dnia same mleczne.
No, ale stosujesz się do zasady Lekarki, żeby jeść "jeden rodzaj" białek. W takim razie, co tego dnia, kiedy zjadasz żóltka?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #39 : 2007-09-20, 17:20:25 »

Ewa, staram sie stosowac.
W dzien, kiedy jem jajka, to obiado-kolacja tez cos z jajek /zostawiam ze sniadania jedno + np. jeszcze dwa/, albo w taki dzien mam ochote na tlusta zupe jarzynowa, moze byc z zoltkami.
Ewa, ja jadam --jakby to powiedziec---smakowo-intuicyjnie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.