forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:18:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  bol w klatce piersiowej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: bol w klatce piersiowej  (Przeczytany 58415 razy)
maf
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #80 : 2007-09-21, 21:55:16 »

Co to ta sloma z butow.....bo szarady jeszcze nie rozwiazalem!!!
To obrazliwe okreslenie, chyba z czasow komuny. Miastowi byli "lepsi" mowili ladnym jezykiem. Na wsi mowilo sie dialektem. Ludzie ze wsi dojezdzali do szkoly, poziom nauczania byl nizszy. Wsioka wlasnie "miastowi" po tym poznawali i mowili "sloma ci z butow wychodzi". Ale sa tez dobre okreslenia np "chlopski rozum" itp.
Pochodze z malego miasteczka, jakby wies, gospodarstwwo, konie, krowy kury itd, tyle ze to miejscowosc z prawami miejskimi, jakies 1000 mieszkancow. Bardzo sobie cenie moje doswiadczenia, w wypasie krow, prace w gospodarstwie, zniwa, wykopki, mlocenie zboza, robienie masla, itd. Te doswiadczenia, szczegolnie praca, ciezka jak dla dziecka nauczyla mnie szacunku dla pracy.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #81 : 2007-09-21, 22:03:17 »

Bardzo sobie cenie moje doswiadczenia, w wypasie krow, prace w gospodarstwie, zniwa, wykopki, mlocenie zboza, robienie masla, itd. Te doswiadczenia, szczegolnie praca, ciezka jak dla dziecka nauczyla mnie szacunku dla pracy.
Pozdrawiam
maf

Maf! Dobrze,że to cenisz,dobrze ,że jesteś świadomy swojego szczęścia  Smile
Niektórzy ludzie ze wsi marzą sobie,aby wyjechać do miasta i "stają na głowie", aby to osiągnąć . Właściwie nie wiem,co nimi kieruje.
Nigdy nie pragnęłam,aby mieszkać w mieście,a jednak stało się ...
Moje dzieci jak widzą kury ,to krzyczą z zachwytem ,że widzą kurę na wolności-dla nich to jest zjawiasko   Very Happy
W sumie to brakuje mi tego wszystkiego,tych kur na wolnosci,krów na pastwiskach,wykopek,żniw i ...kotów .
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #82 : 2007-09-23, 08:45:54 »

Cytuj
Adampio, wygląda to (przez internet) na nerwoból miedzyżebrowy.
Rozmasowywałabym (smalcem, oliwą) miejsce po miejscu idąc od miejsca bólu - okolicą miedzyzebrza - do kręgosłupa.
Tam przy kręgosłupie, po stronie prawej jest miejsce na które nałożyłabym albo Capsiplast, albo na smalec+ reklamowkę plastikową i szalik czy coś wełnianego.
Na 1-5 godzin.
Placki ziemniaczane (bądż inny zestaw: żółtka/jaja/ziemniaki/słonina) + ew.boczek/karczek przez 3 dni (2x dziennie) powinny pomóc.
Z akcentem na ... placki ziemniaczane BEZ MĄKI.
Juz po dwuch plackach, pierwszego dnia, ustapil/zniknal ten nieprzyjemny "bol" / uczucie. Nie smarowalem, natomiast jadlem i jem placki ziemniaczane smarzone na sloninie i bez maki. A mowi sie,ze jak nie posmarujesz to nie pojedziesz.

Czyli Lekarko co jest? Nie toleruje nawet tak malych ilosci maki ????? Nie to chyba nie jest mozliwe. Moesz dac mi jakis tip?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #83 : 2007-09-23, 10:01:00 »

Skąd wiesz, że zniknął ból? Mówiłeś, że pojawia się i znika falami. Miałeś go cały czas?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #84 : 2007-09-23, 10:28:24 »

Tak ale teraz siedzac w takiej pozycji, jak wowoczas kiedy mialem ten objaw, nie mam tego uczucia.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #85 : 2007-09-23, 10:37:37 »

To super.
Teraz nie przejedz się plackami ziemniaczanymi. Uważaj na hipopotanizm Very Happy

Poczekam na jakieś bóle.... i wypróbuję wtedy placki Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #86 : 2007-09-23, 11:42:02 »

Ewa, jest prawie niemozliwoscia sie przejesc. Z tej porcji /JK Kuchnia opty/wychodza dwa placki po 100 gr, ktore jem jeden na sniadanie z jajkami sadzonymi, oraz drugi na lunch z serem albo kielkasa, czy tez pasztetem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #87 : 2007-09-23, 12:03:04 »

Adampio.Napisz mi prosze jak robiłeś te placki. Ile jajek,ile ziemniakow? Nie zageszczales niczym?
Musze wyprobowac,bo mnie boli w jednym miejscu... ,a moze przestanie ,gdy zamienie make na placki  Smile
pozdrawiam  Smile


PS.sorki,za literowki,ale chyba mam wira w kompie i mi cos komp. szwankuje.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #88 : 2007-09-23, 17:26:44 »

elmo, 100 gr zimniaka scierasz na najdrobniejszej tarce, odsacz / ja wrzucam po prosto utartego ziemniaka na sitoko/
4 zoltka
jedno bialko ubic na sztywno i delikatnie wmieszac do masy: ziemniak i zoltka
ja nie sole, natomiast pieprze, 5 ziarnistym pieprzem, w polsce nazywa sie pieprz ziolowy
Na patenie (mala)wrzucam 25 gr sloniny, to na jeden placek, i jak slonina jest gotowa wrzucam polowe porcji masy. Smarze z obu stron na zloto.
To samo robie z druga polowa.
Na sniadanie jem taki jeden, swierzo usmarzony placec z dwoma jajami sadzonymi.
Natomiast drugi na lunch z serem i pasztetem, zgodnie z BTW.

Jest to super, choc troche pracochlonne.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #89 : 2007-09-23, 19:03:21 »

Dzięki adampio  Smile Ja nigdy nie odsączałam tylko dodawałam maki i to się zagęszczało .
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #90 : 2007-09-23, 19:47:23 »

ja tez, ale lekarka powiedziala, ze BEZ MAKI,  wiec odsaczylem i sa jeszcze lepsze, bardziej chrupkie, mniam,mniam
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #91 : 2007-09-23, 19:59:25 »

Jak chrupkie ,to jeszcze lepiej  Smile
W sumie doszłam do mniosku,że mąka nie jest dobra.Wypróbuję jutro te placuszki  Smile
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #92 : 2007-09-24, 22:05:39 »

ja robie te placki podobnie, na 100g ziemniakow 1 jajko. Ziemniaki trze i odsaczam, po kilka razy. mieszam ciasto i to wystarczy - ciasto gotowe.(jak daje same żółtka, to mniej odsączam,albo daje ich więcej) Piecze na smalcu wieprzowym w kostce (takim ze sklepu) Poza tarciem Very Happy ciasto robi sie blyskawicznie, aha, dodaję jeszcze pokrojoną cebulę lub wyciśnięty czosnek do smaku. Szczególnie z czosnkiem świeże placki smakują rewelacyjnie. Piecze zwykle tak po 15-20 plackow i mam na cały tydzien do pracy na kanapki zamiast chleba Smile
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #93 : 2007-09-24, 22:45:07 »

A ja nie trze na tarce, tylko wkładam wszystkie ziemniaki razem z cebulką do malaksera i po minucie są już gotowe Very Happy Dalej tak jak Wy robicie czyli na sito, trochę soli, pieprzu i oczywiście żółtka i całe jaja. A czy wam też czernieją tak?
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #94 : 2007-09-25, 09:12:51 »

zawsze czernieja, chyba że je tak szybko upieczesz że nie zdążą zczerniec Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #95 : 2007-09-25, 10:47:19 »

A ja nie trze na tarce, tylko wkładam wszystkie ziemniaki razem z cebulką do malaksera...
Fewa   Smile  Radzę porzucić ten sposób tarcia,lepsza tarka,zawsze to jakieś ćwiczenie dla mięśni rąk. Ja np. zara będe tarła buraczki  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #96 : 2007-09-25, 12:52:48 »


A czy wam też czerniej± tak?

zawsze czernieja

Co? Niemozliwe! Mnie nigdy nie czarnieją.Macie jakieś zatrute te ziemniaki,albo to nie ziemniaki.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #97 : 2007-09-25, 15:31:17 »

elmo, 100 gr zimniaka scierasz na najdrobniejszej tarce, odsacz / ja wrzucam po prosto utartego ziemniaka na sitoko/
4 zoltka
jedno bialko ubic na sztywno i delikatnie wmieszac do masy: ziemniak i zoltka

I powiem Ci adampio,że placuszki wyszły wysmienite,o ileż smaczniejsze i zdrowsze niż te "bułki dla ptaków"  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #98 : 2007-09-25, 15:54:09 »

zawsze czernieja, chyba że je tak szybko upieczesz że nie zdążą zczerniec Wink
Mi nie czernieja. Ewent. po 3 godzinach jak zostawie ciasto, to zrobi sie szare.
Pozdr
maf
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: bol w klatce piersiowej
« Odpowiedz #99 : 2007-09-25, 18:10:27 »

Widocznie zależy to od odmiany ziemniaka. Zauważyłam, że czasami czernieją pod koniec smażenia, a wczoraj od razu po odcedzeniu zrobiły się szare. Brzydko, nieapetycznie takie placki wyglądają. Koleżanka kiedyś mówiła mi, że dodaje/ nie pamiętam co / żeby nie czerniały, muszę się do niej przejechac.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.