forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:13:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.  (Przeczytany 90289 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #60 : 2009-02-01, 15:07:59 »

Cytuj
Optymalnych grzybice nie powinny dotyczyć, tak mi się przynajmniej wydaje.


Teoretycznie nie. Organizm osoby optymalnej ma raczej srodowisko kwasowe, ktorego bakterie nie lubia.

Moje badania, mojego ph jest prawie niezmienne od paru lat ph 5-6.

Jednak jak przesledzisz nasze forum, natkniesz sie na duzo osob wspominajacych o Candidzie.


]


adam o jakim ph piszesz? krwi, moczu? czy jeszcze czegos innego? ph krwi jest stałe ze wzledu na bufory ktore zapewniają stalosc  ph krwi do pewnych granic, wynosi ok 7,36-7,46 a ph moczu 5-6.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #61 : 2009-02-01, 15:10:53 »

wg. mnie zakwaszaja. mozesz przytoczyc zrodla, ktore twierdza, ze jest odwrotnie?

Niezależnie od źródeł żółtka mogą raz zakwaszać (co wychodzi jednym naukowcom), a innym razem alkalizować (co wychodzi drugim naukowcom). Najgorsze jest to, że i jedni i drudzy mają rację, w zależności który "metabiloc syndrome" badają.
Faktycznie zaś jest tak, że u zdrowego człowieka skład biochemiczny żółtka wykazuje właściwości buforowe, czyli: w środowisku kwaśnym działają alkalizująco, a w środowisku zasadowym zakwaszają.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #62 : 2009-02-01, 15:14:15 »

wg. mnie zakwaszaja. mozesz przytoczyc zrodla, ktore twierdza, ze jest odwrotnie?

Niezależnie od źródeł żółtka mogą raz zakwaszać (co wychodzi jednym naukowcom), a innym razem alkalizować (co wychodzi drugim naukowcom). Najgorsze jest to, że i jedni i drudzy mają rację, w zależności który "metabiloc syndrome" badają.
Faktycznie zaś jest tak, że u zdrowego człowieka skład biochemiczny żółtka wykazuje właściwości buforowe, czyli: w środowisku kwaśnym działają alkalizująco, a w środowisku zasadowym zakwaszają.


teraz wszystko jasne Very Happy
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #63 : 2009-02-01, 15:17:42 »

Adampio  ,  oczywiście  nalot , tak napisałem ,

Viola  ,  o  wymazie już dawno  myślałem , ale podobno wymazy nie  dają  odpowiedzi  rzetelnej  , tak czytałem ,  a poza tym  lekarze  nie bardzo wiedzą  jak  leczyć  przerost drożdżaków i  chętnie  lekceważą  problem ,  lekarka  tu na forum  pisała  o  odstawieniu  mlecznych , ale to u mnie  nie podziałało .
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #64 : 2009-02-01, 15:24:21 »

Adampio  ,  oczywiście  nalot , tak napisałem ,

Viola  ,  o  wymazie już dawno  myślałem , ale podobno wymazy nie  dają  odpowiedzi  rzetelnej  , tak czytałem ,  a poza tym  lekarze  nie bardzo wiedzą  jak  leczyć  przerost drożdżaków i  chętnie  lekceważą  problem ,  lekarka  tu na forum  pisała  o  odstawieniu  mlecznych , ale to u mnie  nie podziałało .

hm, rzetelnej wiedzy nie dają wtedy, gdy pacjent smaruje jezor lekami przeciwgrzybiczymi i na drugi dzien idzie na wymaz , to czesta praktyka, zreszta 90% lekarzy ( o zgrozo), kieruje pacejntów do mikrobiloga po wczesniejszym nafaszerowaniu go antybiotykami a pozniej dziwią się ze wyniki są takie a nie inne. jesli na jezyku mialbys grzyba i nie leczył go lekami przeciwgrzybiczymi , to nie ma takiej opcji zeby wynik był negatywny.
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #65 : 2009-02-01, 15:35:51 »

 Very Happy Very Happy   jest  tak jak  piszesz  ,   ciężko się  z  lekarzami  dogadać ,  90% , ale  pomyślę o tych  testach ...
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #66 : 2009-02-01, 15:37:00 »

szkoda  że  admin   nie  chce  wyjaśnić   swoich   zagadek   Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #67 : 2009-02-01, 15:45:26 »

Cytuj
adam o jakim ph piszesz? krwi, moczu? czy jeszcze czegos innego? ph krwi jest stałe ze wzledu na bufory ktore zapewniają stalosc  ph krwi do pewnych granic, wynosi ok 7,36-7,46 a ph moczu 5-6.


Oczywiscie chodzi o mocz. Sorry za niejasny post
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #68 : 2009-02-01, 15:51:03 »

Cytuj
Faktycznie zaś jest tak, że u zdrowego człowieka skład biochemiczny żółtka wykazuje właściwości buforowe, czyli: w środowisku kwaśnym działają alkalizująco, a w środowisku zasadowym zakwaszają.


No i zagadka rozwiazana. Kolejny PLUS dla zoltka.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #69 : 2009-02-01, 16:04:51 »

a ja mam jeszcze kilka zagadek nierozwiazanych ktore sukcesywnie będę tutaj wrzucac na pozarcie lwom hih. Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #70 : 2009-02-01, 16:14:18 »

jesli chodzi o żółtka, to nie rozumiem co poniektórych optymalnych, piszą, iz jedzą po góra  2 zółtka dziennie, dla mnie to nie jest dieta optymalna, im szybciej to kochani "małojajeczni" hihi zrozumiecie, tym lepiej dla Was, dr Kwasniewski wyprówa sobie nie powiem co....pisząc ze zóltka to podstawa a Wy co?

przed chwilą zjadlam obiad ---2 jaja sadzone na masle, brokuły 200g udusilam na 60 g masla, jeden ziemniak tez wołał masełka wiec mu zapodałam....pychotka
nie wspomnę iz na sniadanie zjadlam 5 zółtek  Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #71 : 2009-02-01, 16:44:28 »

Żółtko to bardzo wdzięczny produkt spożywczy!
Ostatnio na kolację jadam: pięć żółtek ubić (bez chalaz, które utrudniają napowietrzanie), dodać 200ml śmietanki 30%, cukru strzepniętą łyżeczkę i trochę zapachu waniliowego. Wymieszać postawić na źródle ciepła, mieszać aż zacznie gęstnieć w/g upodobania. Gramatura i proporcja takiej kolacji jest całkiem stosowna dla mnie w dobowym bilansie. Oczywiście można też zjeść połowę, albo jeszcze dorobić sobie ze 20 żółtek zachowując proporcję składników. Zależy kto i co potrzebuje. Dla mnie pięć jest akurat!.

UWAGA!
ostrzeżenie:
potrawa wybitnie szkodliwa dla osób na diecie wysokowęglowodanowej, jarskiej i większości diet mieszanych!
Na tych dietach powoduje "metabolic syndrome", przyspiesza rozwój miażdżycy, wzmaga niestrawność, kołatanie serca... i.t.p.!.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #72 : 2009-02-01, 16:51:38 »

Żółtko to bardzo wdzięczny produkt spożywczy!
Ostatnio na kolację jadam: pięć żółtek ubić (bez chalaz, które utrudniają napowietrzanie), dodać 200ml śmietanki 30%, cukru strzepniętą łyżeczkę i trochę zapachu waniliowego. Wymieszać postawić na źródle ciepła, mieszać aż zacznie gęstnieć w/g upodobania. Gramatura i proporcja takiej kolacji jest całkiem stosowna dla mnie w dobowym bilansie. Oczywiście można też zjeść połowę, albo jeszcze dorobić sobie ze 20 żółtek zachowując proporcję składników. Zależy kto i co potrzebuje. Dla mnie pięć jest akurat!.
Rowniez moje ulubione danie,miast cukru i wanilii  w  miseczke kladlam garsc mrozonych malin i zalewalam goraca masa zoltkowa(nie zbyt goraca,bo zoltka sie zetna).Pyszne,a w ksiazce K.K jest rowniez ten przepis tylko z dodatkiem piany z bialek.Ja jadalam bez piany.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #73 : 2009-02-01, 17:06:43 »

UWAGA!

Na Żywieniu Optymalnym potrawa o bardzo wysokiej wartości biologicznej, praktycznie bezresztkowa!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #74 : 2009-02-01, 17:15:16 »

Cytuj
bez chalaz, które utrudniają napowietrzanie

Toan, zapytam moze glupio, ale co to jest to "chalaz", bo calosci nie moge zrozumiec nie znajac znaczenia tego slowa.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #75 : 2009-02-01, 17:23:19 »

Chalazy to te "gluty" z białka, co się żółtka trzymają. Wink
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chalaza
Mogę podać skład aminokwasowy, mikroelementowy, ale to podobna wartość do białka białka (white of egg)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #76 : 2009-02-01, 17:28:38 »

OK. nie , nie....wystarczy, ze wiem, ze to te gluty, ktore zawsze wyzucalem. Dzieki Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #77 : 2009-02-01, 17:45:47 »

Co zawieraja zoltka i bialka mozna sprawdzic tu:

http://www.cholesterol-and-health.com/Egg_Yolk.html

Znowu musialem zle zrozumiec z ksiazki JK, ze jego syn jada raz dziennie.
Lepiej nie czytac tych ksiazek.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #78 : 2009-02-01, 18:14:53 »

Co zawieraja zoltka i bialka mozna sprawdzic tu:

http://www.cholesterol-and-health.com/Egg_Yolk.html

Znowu musialem zle zrozumiec z ksiazki JK, ze jego syn jada raz dziennie.
Lepiej nie czytac tych ksiazek.


Nie, ponownie zle zrozumiales. Toan napisal, ze na kolacje jje.......
Kangur nie staraj sie analizowac. Nie mysl. Czytaj.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bajanie o "zakwaszeniu" organizmu.
« Odpowiedz #79 : 2009-02-01, 18:21:47 »

Cytuj
ale to podobna wartość do białka białka (white of egg)

.............Czyli woda plodowa.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.