forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:46:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660317 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Podsumowanie rządów premiera
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podsumowanie rządów premiera  (Przeczytany 19437 razy)
malgo35
Go


Email
Podsumowanie rządów premiera
« : 2007-09-22, 13:32:36 »

Oto, na co się dziś natknęłam:

Samochwała w kącie stała
I tak rok podsumował:

Zdolny jestem niesłychanie,
Mam na świecie poważanie,
W kraju - same osiągnięcia:
Dłuższe życie (od poczęcia),

Koalicja - wzór współpracy,
Z Sejmu - dumni są Rodacy,
Rząd najlepszy od półwiecza,
Skupił się na wielkich rzeczach.

Kompetentni ministrowie,
Każdy poseł - ideowiec,
Z zasadami, jak husaria:
Bóg, Ojczyzna,Honor(aria).

Dla Narodu - becikowe,
Nowy peron we Włoszczowie.
Lepiej żyje się rodzinom
(Jednej mamie i dwóm synom).

Okno na świat - otworzone,
Turystyka - w jedną stronę,
Lepsza praca, wyższa płaca
(Zwłaszcza, jeśli ktoś nie wraca).

Polityczny wzrost kultury
(Nurt plebejski, przykład z góry),
Nie ma WSI (choć jeszcze trochę,
A zrobimy wszędzie wiochę).

Cały naród żyje w zgodzie.
IPN - I po narodzie,
CBA - udane akcje,
Super MEN - co rusz, atrakcje.

W szkołach nie ma już Darwina,
Będzie dryl i dyscyplina,
Nie podskoczy żaden gieroj!
Tolerancji nie ma! Zero!

Żadnych gejów, Ferdydurek,
Jest amnestia i mundurek!
Wolność słowa i pluralizm
(Bo rządzących wolno chwalić).

Jest religia po maturze,
Wierny lud na Jasnej Górze.
Nie rozumie tylko Unia:
Rząd z Warszawy, czy z Torunia?

Krótko mówiąc: rok udany!
Tylko naród... do wymiany.

MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)


Skandal, prawda?
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #1 : 2007-09-22, 13:47:18 »

Skandal to bedzie po wyborach ;P
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #2 : 2007-09-22, 13:56:02 »

Ludzie są sami sobie winni.Nikt nikogo do wyborów nie zmusza  Very Happy  np. ja nie chodzę na wybory  Razz
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #3 : 2007-09-22, 14:41:48 »

TEraz to juz całkiem nie ma z czego wybierać. PO,  PiS i ogon ... ble
Wczesniej trza bylo na wybory chodzić.

Zresztą, niektórzy rzeczywiście nie powinni chodzić na wybory Very Happy))))
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #4 : 2007-09-22, 15:04:20 »

Tu się z Tobą zgadzam Ewa, tylko ci akurat pewnie znów pójdą.
Satyra kwitnie jak za dawnych czasów - jedyne, co można wyliczyć jako plus obecnego rządu.
Nie dopuśćmy do skandalu, przecież my w tej Polsce mamy żyć Sad
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #5 : 2007-09-24, 13:20:30 »

Dwa lata rządził PiS (koalicjantów nie wliczam, bo mieli mało do powiedzenia. Wprowadzili po jednej, dwie ustawy, które ludzie zapamiętali-nic ponad to PiS nie zaakceptował. Premier Kaczyński kreuje swój wizerunek twardego szefa z wielkim talentem i konsekwencją. Doskonale wykorzystuje też właściwości ludzkiej psychiki. Jeżeli zapytać by z czym kojarzy się PiS, to 80 na sto osób odpowie, że "walczy z korupcją". Ale jeśli drążyć temat dalej i zapytać kogo z tych korumpujących/skorumpowanych skazano...? W ten sposób tworzy się sondaże - nie zadając drugiego pytania. Następnie w TV prezentuje się wyniki, które mówią, że co ósmemu Polakowi PiS kojarzy się z walką z korupcją. Poniżej suche dane:

-Stanisław Alot, b. prezes PZU; aresztowany, wyprowadzony w kajdankach, oskarżony ws. nieprawidłowości w prywatyzacji największego polskiego ubezpeczyciela (tzw. sparwa Eureko) - wypuszczony, obecnie wolny.
-dr Mirosław G.; oskarżony o mordowanie pacjentów, aresztowany, wyprowadzony w kajdankach - wypuszczony, obecnie wolny.
-Henryk Stokłosa, b. senator; oskarżony o korupcję na wielką skalę - uciekł za granicę, majątek (prawdopodobnie zdobyty nielegalnie) przepisany na żonę.
-Ryszard Krauze, właściciel Prokom Soft.; oskarżony o udział w przecieku z ABW; obecnie przebywa za granicą.
-Janusz Kaczmarek, b. szef MSWiA; oskarżony o udział w przecieku z ABW; aresztowany, oskarżony, obecnie wolny.
-Aleksander Kwaśniewski; b. Prezydent; oskarżony raportem komisji śledczej ds. Lwa Rywina, raport przegłosowany w Sejmie. Jego konsekwencją miało być postawienie oskarżonego przed Trybunałem Stanu. Obecnie wolny, w trakcie kampanii wyborczej.
-Andrzej Lepper, b. szef resortu rolnictwa; sąd stawia liczne zarzuty ws. wykroczeń, wysypywania zboża, pomówień; konsekwentnie nie stawia się w sądzie, z powodu choroby. Obecnie wolny, w trakcie intensywnej kampanii wyborczej.

Co do spraw gospodarczych, finansowych - rząd kreuje się, w sposób umiejetny, na ugrupowanie przyjazne przedsiębiorcom. M.in. dlatego:
-obniżono składkę rentową. Niecały tydzien póxniej rząd zapowiedział wprowadzenie dwóch nowych podatków; tzw. podatek Religi (skutkujący wzrostem kosztów ubezieczeń dla kierowców) i podatku pielęgnacyjnego. Bilans dla obywatela zakończy się oczywiście wzrostem ogólnych obciążeń. 
-zapowiedziano racjonalizację w państwowych sektorach gospodarki. Dochodzi do zapowiedzi strajków w górnictwie i służbie zdrowia. Rząd odchodzi od pomysłów racjonalizacji w górnictwie (widmo strajku i zamieszek w stolicy), ignoruje natomiast i wygrywa sprawę strajku w służbie zdrowia. W efekcie dwóch lat rządów PiS obowiązuje w tych sprawach status quo.
-główne bolączki przedsiębiorców; wysoki ZUS, VAT, Pit, kontrole podatkowe, wszechwładza fiskusa, mimo zdjęć premiera z Romanem Kluską - w tych sprawach nadal nic się nie zmienia. Trudno mówić, że zmiany polegające na rejestrowaniu firmy w ciągu 2-3 dni, zamiast 4-5 to ułatwienie, na które czekają Polacy.

Sprawy socjalne - rząd buduje Polskę solidarną, czyli socjalną. Kreuje się na obrońcę wykluczonych, jednocześnie wykluczając pracowitych i zdolnych. Możliwośc wyjazdu za granicę 2-3 milionów Polaków, odsuwa groźbę wzrostu społecznego niezadowolenia. Rząd grzmi na biurokrację. Suche dane:
-utworzenie nowego urzędu o charakterze policji totalnej, tzw. CBA (osiągnięcia-patrz powyżej)
-Liczba pracowników administracji rządowej wzrosła z 75 tysięcy w 1990 r. do ponad 140 tysięcy w roku 1995, w tym samym czasie liczba urzędników w urzędach gminnych wzrosła z 83 tysięcy do ponad 139 tysięcy. Obecnie w 2007 r. liczba urzędników wzrosła do około 240 tys.

itd. itp. reszty wręcz nie chce się komentować.

Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #6 : 2007-09-24, 13:33:38 »

Druga największa partia, Platforma Obywatelska (PO). W ciągu dwóch lat swej obecności w opozycji, nie zrobiła właściwie nic. Pomijając bezbarwność liderów - D. Tuska, B. Komorowskiego, G. Schetyny, PO zawęziła swe działania do protestów wyrażanych w tonie niezwykłego zatroskania. Nie zgłosiła żadnego z typowych postulatów dla ugrupowania lberalnego gospodarczo, na które PO próbuje się reować. Na przykład:
-obniżenie składki na ZUS (każdy przedsiębiorca płaci około 800zł miesięcznie na tą bezproduktywną instytucję!)
-obniżenie podatku VAT (obecnie 22% - dlaczego taka, a nie inna - niższa stawka - nikt nie wie)
-obniżenie akcyzy na paliwa (skutkiem byłby spadek cen wszystkich towarów, co odczuli by np. najbiedniejsi, o których też PO troszczy się niczym PiS)
-likwidacja zupełnie zbędnych agend rządowych, tworzonych tylko po to by zatrudnić "znajomych królika"
-likwidacja tzw. dotacji dla partii politycznych z budżetu (a więc naszych podatków). Głosowałeś na PiS? A czy wiesz, że z Twoich podatków kilkanaście milionów złotych na kampanię wyborczą dostali PO, lub SLD? I nie masz tu NIC do powiedzenia...
-prywatyzacja służby zdrowia, wraz z likwidacją (znacznym obniżeniem) składki zdrowotnej.

Czym różni się PO od PiS, skoro jedni negują postulaty drugich, a v-ce liderzy PO zmieniają barwy klubowe na PiSowskie (vide Gilowska, Sośnierz, Religa) i na odwrót (Sikorski, Marcinkiewicz, Mężydło)? PO uważa, że to ich ludzie będą rządzić dobrze, nie zmieniając systemu. PiS uważa, że to ich ludzie rządzą dobrze - w tym samym systemie. Przekonacie sie o tym, kiedy zobaczycie że PO NIE zlikwiduje CBA, JEŚLI wygra wybory.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #7 : 2007-09-24, 13:41:54 »

SLD - to obecnie, jak mówią "obiektyne" sondaże partia nr 3 na scenie (a raczej arenie-arena jest charakterystyczna dla cyrku) politycznej. Pseudoodnowa kadrowa, która miała skutkować odnową moralną nie przyniosła skutku. Miller, Dyduch, Jaskiernia nie zostali dopuszczeni na listy wyborcze. Zastąpili ich Olejniczak, Napieralski i inni. Zwolennicy powiedzą, że w tej kadencji nie było żadnej afery związanej z SLD. Być nie mogło, bo PiS zastąpił ich ludzi swoimi. Doszło natomiast do ponownego zjednoczenia z dawnymi kolegami z PZPR. Borowski odszedł z SLD w zeszłej kadencji w ramach protestu przeciwko zdradzie ideałów lewicy i korupcji, tworząc SDPL. Obecnie tworzą koalicję wyborczą. Wspomnieć wypada jeszcze o dawnych działaczach opozycji demokratycznej, walczących "z komuną" i zamykanych za to w aresztach PRL, a obecnie tworzących z SLD wspólną listę. Vide demokraci.pl; Onyszkiewicz, Frasyniuk, Geremek. Połączenie ognia i wody? Skądże. Pytanie za 100zł - czym różni się SLD od SDPL i PD?
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #8 : 2007-09-24, 13:56:14 »

PiS - PO - LiD; różnią się tylko częścią swojej przeszłości. PZPR zwalczało dawnych działaczy opozycji, więc teraz PiS zwalcza dawnych działaczy PZPR. Część z PRLowskiej opozycji odkryła, że ich program i poglądy przez enże wyrażany pozwalaja na fuzję z dawnymi antagonistami. Partie te różnią się jedynie ilością socjalizmu w swoich programach; najwięcej ma go LiD, potem PiS, a nie unika go w ogóle także PO. Hasła każdej z tych partii mówią jedno: zastąpcie ICH - NAMI. O programach nie dyskutuje się w ogóle, bo w merytorycznej dyskusji zobaczylibyśmy jak na dłoni, że nie różnią się niczym. Także prowadzący programy publicystyczne kierują dyskusję na tematy marginalne: czy Nelly Rokita wystartuje z list PiS? Czy Mężydło już nie lubi Kaczyńskiego? Dlaczego Foltyn pokochał PSL? Czy to jest kampania wyborcza, czy kpina z nas wszystkich, za zabierane nam pieniądze? Gdzie dyskusja, rzetelna i cholernie konkretna, o programie? Gdzie sprawiedliwy podział czasu antenowego, ze stoperem widocznym na ekranie jak w USA? Dlaczego przerwa w meczu na konwencję PiSu, dlaczego cięcie wystąpienia Popieli, dlaczego na 60 minutowy program z 6 przedstawicielami, reprezentant PO mówi przez 15 minut, ten z PiSu przez 13, a reszcie zostaje po 8? Kogo obchodzi czy Gosiewski miał za dziadka Kmicica, a czy Tusk czyścił komin? Czy Rokita lubi małże, a Oleksy wypije z Lepperem?

Przestań wierzyć w sondaże! Jeśli byłyby prawdziwe to Tusk byłby prezydentem, a Rokita premierem! Nie wierz w zmarnowany głos, poświęć 30 minut 21.X. i skreśl tego, kto Ci odpowiada. A jeśli Cię to nudzi, to nie odpisuj Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #9 : 2007-09-24, 17:13:15 »

Mateo, dzięki za ten szkicowy przegląd areny politycznej. Nie jestem w stanie zajmować się tematem na co dzień. Zycie płynie i są jeszcze inne pochłaniające sprawy.... w dodatku, na które mam większy wpływ i mniejsze obrzydzenie. Sama nie miałabym cierpliwości analizować poczynań tych wszystkich oszustów i manipulantów. Bardzo dla mnie przydatne, szczególnie teraz przed wyborami.

A własnie, mógłbys rozwinąć jeszcze trochę temat? Plliiiiizzzzz....
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #10 : 2007-09-24, 22:22:31 »

Przestań wierzyć w sondaże!
Popieram... nie wierzcie w sondaże. Confused Cool
http://pgb.org.pl/PUBLIKACJE/grupa_trzymajaca_sondaze.pdf
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #11 : 2007-09-25, 11:22:03 »

Co mam wierzyć albo nie wierzyć w sondaże, jak ja w ogóle ich nie czytam. A w okresie wyborczym uważam je wręcz za szkodliwe, choćby były najprawdziwszwe z prawdziwych Smile)
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #12 : 2007-09-25, 13:13:06 »

Ewa> jesli dalej coś napiszę, to nie chciałbym, żeby to zostało odebrane jako agitacja przedwyborcza. Ale jestem normalnym człowiekiem i mam swoje preferencje polityczne, zapewne jak każdy. Myślę, że kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytanie: co jest dla nas ważne? Dla nas, społeczności, którą łączy niejako z definicji sprzeciw wobec niekwestinowalnych mądrości "z góry".
1. Czy chcesz fundować ludziom "bezpłatną" "opiekę" zdrowotną ze swoich podatków?
2. Czy chcesz, żeby jakaś gadająca głowa nakazywała Ci jeść to co "zdrowe" (nakaz w formie podatku na to co "niezdrowe" zniechęca do kupna)
3. Czy chcesz, żeby jakieś ministerstwo pod przymusem zabierało Twoje wypracowane pieniądze na Twoją "opiekę" "zdrowotną", dla Twojego "dobra"?
4. Czy odpowiadają Ci 4 godziny religii w szkole i 1 w-fu, lub odwrotnie i fakt, że nie masz na to żadnego wpływu?
5. Czy odpowiada Ci to, że sam fakt zasiadania w Sejmie uprawnia do decydowania przez nieznanego Ci człowieka o Twoim postęowaniu, wyborach, życiu?
6. Czy odpowiada Ci stan obecny, w którym "mędrcy" z tytułami tak głęboko uwierzyli w swoją pozycję i "wiedzę", że żyją w Instytutach finansowanych z Twoich pieniędzy, a na merytoryczne pytanie z Twojej strony, pukają się w głowę i milczą?

Wystarczy poczytać programy, strony internetowe partii, popytać znajomych itp. Więcej nie piszę, bo toan założy mi bana i tak się to skończy Smile
"INTERNET PRZEDMURZEM WOLNOŚCI SŁOWA" (być może już niedługo)

 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #13 : 2007-09-25, 14:24:23 »

Nic mi nie odpowiada z tego, co wymieniłeś Smile Tobie pewnie też nie. Kłopot w tym, że nie mam zielonego pojęcia, kto obiecuje, że spełni moje oczekiwania i co w zamian miałabym poświęcić.

Mogę jeszcze nie iść na głosowanie, ale chyba nie o to chodzi, więc się konsultuję. Dlatego szukam gotowca.
Na widok histerycznego Tuska robi mi sie tak samo niedobrze, jak mieni mi sie w oczach na widok zakompleksionych braci. jak widzisz, ja podchodzę do sprawy bardziej psychologicznie Very Happy))))
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #14 : 2007-09-25, 14:30:44 »

Ewa> jesli dalej coś napiszę, to nie chciałbym, żeby to zostało odebrane jako agitacja przedwyborcza.
.................................................................................................................
Więcej nie piszę, bo toan założy mi bana i tak się to skończy Smile

Wszystko co piszesz to zdecydowanie  Smile prawda, ale w oczach zakały każdej społeczności, czyli darmozjadów
ze swoimi poglądami jesteś anarchistą Smile i najchętniej wsadziliby  ciebie do ciupy Smile w imieniu "planktonu".

Tak długo jak na świecie będą pokutować poglądy "planktoniczne" czego przykładem na naszym forum są
"wynurzenia mentalnej blondynki" (nie wymienię tej osoby z delikatności -   Smile ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi Smile )
tak długo upośledzeni umysłowo manipulanci wszelkiej maści, będą mieli szanse kierować  naszym życiem.

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #15 : 2007-09-25, 14:59:38 »

Mosik,
postępujesz bardzo nieroztropnie nastawiajac przeciw sobie (nieobecne tu) wszystkie "mentalne blondynki" z tego Forum!  Confused
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #16 : 2007-09-25, 17:00:15 »

Oto, na co się dziś natknęłam:

[color=Navy]Samochwała w kącie stała
I tak rok podsumował:

Zdolny jestem niesłychanie,  (......)



W takie wierszyki bawiłam się w podstawówce wygadując na nauczycieli i co zdolniejszych uczniów.
Widocznie poziom (???) pozostał ten sam co przed 30 taty.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #17 : 2007-09-25, 17:01:35 »

Ludzie są sami sobie winni.Nikt nikogo do wyborów nie zmusza  Very Happy  np. ja nie chodzę na wybory  Razz
To dajesz innym wybór, a nie sobie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #18 : 2007-09-25, 17:04:52 »

TEraz to juz całkiem nie ma z czego wybierać. PO,  PiS i ogon ... ble
Wczesniej trza bylo na wybory chodzić.

Zresztą, niektórzy rzeczywiście nie powinni chodzić na wybory Very Happy))))


Nie idzie się bo...
'nie ma co (kogo) wybrać
''najwwygodniej krytykować
'''albo mnie nie dotyczy (bo melduję się np. w Anglii)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Podsumowanie rządów premiera
« Odpowiedz #19 : 2007-09-25, 17:07:15 »

Ludzie są sami sobie winni.Nikt nikogo do wyborów nie zmusza  Very Happy  np. ja nie chodzę na wybory  Razz
To dajesz innym wybór, a nie sobie.

Halino.Nie chodzę na wybory,bo mam zasady .Jestem człowiekiem z zasadami  Smile .Tam gdzie jest kupa ludzi,tam nie idę .Jak wszyscy mówią TAK-ja mówię NIE.
Lubię działać w pojedynkę  Smile ewentualnie jedna osoba może się zgadzać z moimi pogladami.Jak już się więcej zgadza,to czuję,że coś jest nie tak,że czas na zmiany  Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.