forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 14:11:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660491 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Łupież
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Łupież  (Przeczytany 47688 razy)
Waldek
Go


Email
Łupież
« : 2007-10-02, 07:02:29 »

Czy dieta optymalna może wyleczyć łupież? I jeśli tak to ile czasu to zajmuje? Czy ktoś się tu wyleczył z tego w ten sposób?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #1 : 2007-10-02, 08:21:59 »

Cześć
ja używam Nizoral  http://tiny.pl/1f7c jak mam problem z łupieżem.
W moim przypadku łupież pojawia się po użyciu złych szamponów i tylko wtedy.
pozdrawiam
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #2 : 2007-10-02, 08:42:40 »

Nizoral pomagał mi na krótko ale tylko objawowo. Potem wszystko wracało ze zdwojoną siłą.. Zresztą żadnych nizorali innych chemicznych szamponów nie powinienem używać jestem alergikiem. Sad

Stąd pytanie tu. Ale skoro ludzie stosujący ŻO też mają łupież to chyba to żywienie nie jest takie zdrowe  Confused
Bo łupież wywołuje drożdżak Pityrosporum ovale. Jeśli masz drożdżycę-grzybice skóry głowy to możesz mieć i jelit typu candida..

Więc ponawiam pytanie. Czy ktoś się z łupieżu wyleczył bez żadnych nizorali, całkowicie i raz na zawsze po przejściu na DO?
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #3 : 2007-10-02, 08:44:54 »

Waldek. Ja również walczyłem z łupieżem.
Tak żywienie optymalne pomaga w zwalczaniu łupieżu.
Tylko musisz pamiętać o jednej sprawie skóra jest ostatnim stadium w żywieniu.
Tak jak pisze Bleckend Nizoral jest bardzo pomocny przy zwalczaniu łuszczycy sam go stale
używam i jako dobry środek polecam mam nadzieję, że szybko się uporasz z tą sypiącą się dolegliwością.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #4 : 2007-10-02, 12:33:12 »

A co jadasz codziennie? Napisz jadłospis z 3 dni i napisz czy krzyże, albo co innego ci jeszcze dolega. Nadwaga, kolana, jelita itd.
Da się stosując DO zliwidować łupierz, chce tylko wiedzieć co masz jeszcze nie tak by powiedzieć ci jak długo to będzie trwało.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #5 : 2007-10-02, 19:18:43 »

Mój jadłospis z 25 ostatnich lat: słodycze, słodycze, biały ryż z tuńczykiem/kurczakiem/jajkami, kluski z rosołem z torebki popite colą (nie robię sobie jaj ja tak naprawdę jadłem Sad

Ostatnio: gotowane kaczki, baranina, gęsi, króliki, ryby morskie, masło kokosowe, oliwa z oliwek, smalec. Z warzyw: na surowo kapusta, marchewka, cebula, czosnek, ogórki, kalafior, papryka, fasolka szparagowa, brokuły, koperek.

Co mi jeszcze dolega? Sporo. Candida zapewne najważniejsza. Przez pół roku byłem już na diecie rozdzielniej (oddzielnie węgle złożone-ryż i mięso), zero cukru rafinowanego i owoców ale niestety jadłem ryż brązowy. Problemy z trawieniem znikneły już po 2 dniu tej diety. Ostatni miesiąc zero ryżu, same mięso i warzywa. Syfy na skórze zniknęły wszystkie, nalot na języku też jakby znika ale łupież nie..
Z innych dolegliwości: zespół aspergera od dziecka (ale dopiero niedawno się zorientowałem), alergia na mleko i bagietki (od roku nie sprawdzałem), chroniczne zpalenie dróg moczowych od dzieciństwa (śmigam do wc co godzinę), strzelanie w stawach nie tylko w kolanach ale we wszystkich, nadwaga 10 kg (ale same mięśnie) zeszła już na diecie rozdzielnej, teraz jest niedowaga 73 kg przy 180cm. Jednym słowem nędza  Laughing ale dałoby się żyć gdyby nie ten łupież.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #6 : 2007-10-02, 19:40:29 »

Same mieso i warzywa codziennie to mało informacji.
Napisz jadłospis (wraz z płynami) z trzech dni. Jakie mięsa, jakie warzywa, jakie płyny, jakie tłuszcze...
Pi razy drzwi określ ilość zjadanych porcji.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #7 : 2007-10-02, 19:41:54 »

Witam
nie jestem specjalista od lupiezu, ale.
Moim zdaniem wazne jest jakim szamponem myjesz wlosy. Pamietam szampon wash&go dwa w jednym/przeciw lupiezowy/. nie pamietam firmy, bylo to sporo lat teemu, firma byla znana.Jak zaczelismy stosowac ten szampon to wszyscy nabawili sie lupiezu.
Teraz kazdy szampon ma jakies specjalne wlasiwosci i nie wiadomo ktory wybrac. Ja myje najzwyklejszym, bez specjalnych wlasciwosci, chociaz brakuje mi szamponu tataro-chmielowego, ktory byl kiilka lat temu na rynku.
Pozdrawiam
maf
ps.
o kurczaki, z opisu to chory jestes. Stosujesz DO?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #8 : 2007-10-02, 20:35:58 »

Po tym szamponie to chyba cała Polska miała łupież.
Waldek, faktycznie jest tak, jak pisze MORGANO - skóra jest ostatnim organem, który ulega reperacji, a jeśli do tego masz candidę, to trochę to potrwa. Na pewno węglowodany będą dla niej pożywieniem, więc z nich wybieraj warzywa, oczywiście lepiej już przetworzone czyli gotowane, duszone lub smażone (surowizna niepotrzebnie zabiera energię w procesie trawienia). Jeśli będziesz dostarczał tłuszcz w odpowiedniej proporcji (2,5-3 x więcej niż białka), to jakość całej skóry zdecydowanie Ci się poprawi. Trochę czasu zajmie zagłodzenie candidy, więc jeśli jesteś niecierpliwy, to kup sobie odżywkę do włosów w aptece "WAX", zawiera woski, które na pewno zmniejszą objawy łupieżu. Jeśli masz bardzo krótkie włosy, to wcieraj w nie oliwę z oliwek lub olejek rycynowy. Do mycia włosów używaj żółtek z dodatkiem tego ostatniego.
Czemu gotujesz mięso? Później trudniej jest dołożyć w innym posiłku zalecaną ilość tłuszczu. Jeśli masz alergię na mleko, to i masło prawdopodobnie Ci nie służy, ja po nim mam suchą skórę na dłoniach, a też sporo przeszłam z mlekiem.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #9 : 2007-10-02, 21:20:53 »

Szare mydlo rozgotowac + mocny napar rumiankowy/dla wlosow jasnych , pokrzywowy/dla ciemnych  /inne ziola tez moga byc, napar zmieszac z rozgotowanym mydlem --myc wlosy , do plukania dodawac pare kropli octu lub kwasku cytrynowego.
Cala filozofia na pozbycie sie lupiezu i na zdrowe wlosy.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #10 : 2007-10-03, 08:11:43 »

Dieta z ostatnich 3 dni wygląda tak:

1 posiłek: łyżka oliwy z oliwek, marchewka, ogórek, koperek (ok 200 g surówki warzyw), 6 jajek gotowanych, 3 łyżki galaretki i smalcu gęsiego.

2 posiłek: łyżka oliwy z oliwek, łyżka siemienia lnianego, duszone brokuły i fasolka szparagowa (200 g), gotowana jagnięcina (200 g) i 4 łyżki smalcu.

3 posiłek: dwie łyżki masła kokosowego, marchewka, cebula (200 g), duszona wątroba, serce i udko z kaczki (ok 200 g).

4 posiłek: łyżka oliwy z oliwek, kapusta, papryka, cebula, 2 ząbki czosnku (200 g), lekko podduszone śledzie (250 g) i łyżka tranu i 3 łyżlki masła kokosowego.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #11 : 2007-10-03, 08:24:28 »

Cytuj
Czemu gotujesz mięso? Później trudniej jest dołożyć w innym posiłku zalecaną ilość tłuszczu. Jeśli masz alergię na mleko, to i masło prawdopodobnie Ci nie służy, ja po nim mam suchą skórę na dłoniach, a też sporo przeszłam z mlekiem.

Gotuje żeby mieć galaretkę z kości. Duszę też czasem, głównie ryby. Smażenie jest rakotwórcze (podobno) więc tego niet.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #12 : 2007-10-03, 08:33:20 »

Za mało W.
Czemu nie jadasz ziemniaków w różnych postaciach? Pomagają przytyć.
Z tym T oscylowałabym między masłem, smalcem/słoniną, oliwą. Na moj gust za mało T. Dlatego trudno Ci przytyć . Wiem, że chodzi o łupież...
Te tłuszcze roslinne (masło kokosowe) jadałabym w dzień ...roślinny. Tł roślinne i pr. bogatobiałkowe roślinne (fasolka, len) źle się komponują w dzień z jagnięciną czy smalcem.
Wszystko wychodzi na skórze...
Dlatego, na marginesie, chleb lniany ... to też nie najlepszy pomysł do idealizowania zdrowia. Chyba, że z dużą ilością T, ale wtedy mamy robotę z LDLami.
Jak nie chcesz masła - może być częściej jadane podgardle/boczek. Szkoda, że w naszym kraju nie ma T baraniego...

Wrócimy do tematu, jak zastosujesz. Powinno pomóc szybko. Zobaczymy, bo "odśmiecony" jesteć całkowicie. Tak na mój gust.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #13 : 2007-10-03, 08:41:59 »

To jest za mało W?! Shocked
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #14 : 2007-10-03, 09:02:46 »

Cytuj
Za mało W.
Czemu nie jadasz ziemniaków w różnych postaciach? Pomagają przytyć.

Ziemniaki są podobno zabronione w candidzie i zespole aspergera >> http://www.biblelife.org/bowel.htm#badfoods

Ja już szczerze powiem przez te listy się gubię w tym co moge a co nie jeść Sad

Cytuj
Na moj gust za mało T. Dlatego trudno Ci przytyć .


A ile tego tłuszczu dorzucić? Dać na max jak Kwaśniewski podaje B : 1 a T : 3,5 ?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #15 : 2007-10-05, 21:40:57 »

Trzeba spróbować opcji z T - 2g/kg/dobę i 2,5g/kg/ dobę.
Ale co człowiek na forum to poda Ci inaczej...
A ta Candida to jakaś ...hmm ... wybujała teraz? Chodzi mi jakie W stosować.
Nie zauważyłam Twojego wzrostu... Był chyba napisany gdzieś.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #16 : 2007-10-08, 22:32:14 »

Mój Bartek ma cechy autystyczne i wcina frytki dwa razy dziennie albo i jak ma ochotę gotowany 1 ziemniak zamiast frytek. Nie pogodzisz wszystkich diet i list co wolno a czego nie. Czasami trzeba spróbować.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #17 : 2007-10-09, 09:51:45 »

Ziemniaki i owoce są zabronione w autyzmie-candidzie nie tylko na tej stronie http://www.biblelife.org/bowel.htm#badfoods ale też u dr Janusa i na paru innych, więc jednak ziemniorom mówię nie. Zresztą frytek w olejach trans zjadłem już wystarczająco dużo na całe życie przez ostatnie 25 lat, też codziennie niestety  Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #18 : 2007-10-09, 12:43:15 »

To jest za mało W?! Shocked

Czemu jesteś aż tak bardzo zdziwiona ,że za mało W? Pytam z ciekawości...

Dieta z ostatnich 3 dni wygl±da tak:

1 posiłek: łyżka oliwy z oliwek, marchewka, ogórek, koperek (ok 200 g surówki warzyw), 6 jajek gotowanych, 3 łyżki galaretki i smalcu gęsiego.


PS.Nie liczę,ale gramy warzyw wcale nie oznaczają ,że jest tyle samo zawartości w nich węglowodanów.
W 100g np .marchwi jest 5,4 g W
W 100g ogórków jest 2,1 g W
Nie wiem ile jest w koperku,ale pewnie też nie za wiele. Niechby było po 100g marchewki i 100g ogórka ,to mamy 7,5 W .
Liczac średnio w 4 posiłkach po tyle samo ,to mamy 30g W .A Ty ile myslałaś?
Dobrze ja to kapuje?  Rolling Eyes


Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Łupież
« Odpowiedz #19 : 2007-10-09, 14:55:15 »

Nie wiem z jakich danych korzystasz, wg liczydła MORGANO wyszło mi 57,6g W. Przy założeniu, że powinno ich być 0,3-0,8 na 1kg wagi należnej to średnio aktywny człowiek przyjmując 0,55 chcący ważyć 80kg (Waldek mierzy 180cm) powinien przyjmować 44g W, Waldek przyjmuje 57,6g. To nie jest za mało. Natomiast zdecydowanie za mało jest tłuszczu, to dlatego Waldek spala własny i traci wagę.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.