forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 14:12:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660246 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ile wody pić podczas DO?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ile wody pić podczas DO?  (Przeczytany 43315 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #80 : 2008-10-24, 21:59:21 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Jak tak dalij pójdzie ,to jeszcze przestane pić wode,żeby mi nerki odpoczeły  Laughing 
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #81 : 2008-10-24, 22:03:17 »

Adampio ! A czy ja napisałam, że masz jeść skwarki. Ja nie lubię skwarek, tłuszczem się nie zalewam mimo,że jak zaczynałam i usiłowałam być na DO to jadłam go dużo więcej niż mogłam, niż powinnam bo jeszcze nie doczytałam tego co o tłuszczu pisze na forum, że organizm może na początku nie chcieć tyle tłuszczu bo się przestawia i jak w moim przypadku kiedyś lubiłam chude, wyjmowałam skwarki, tłuszcz z wędliny, boczku tak teraz nadal jak mi to nie smakuje to tego nie jem. Ale jem tłuszcz w innej postaci taka jaka mi odpowiada. Smalec gęsi, smalec wieprzowy, czasami oliwa z pierwszego tłoczenia ale coraz rzadziej bo surowe warzywa mi nie wchodzą więc nie mam po co smażyć na oliwie. Bigos tłusty jak nie wiem co  ze sliwkami, grzybami, doprawiony tak przez moją mamę, że niebo w gębie i inne cuda. Czegoś nie lubię to nie jem. Chciałam Ci tylko napisać dlaczego nie treba pić tyle ile zalecają  NAUKOWO 1,5 LITRA CZY WIĘCEJ I JESZCZE HERBATA, KAWA ITD. tAK JAK Z JEDZENIEM TAK Z PICIEM TRZEBA SOBIE POPATRZEĆ ILE SIĘ CHCĘ PIĆ. jEDNEGO DNIA WIĘCEJ, INNEGO MNIEJ.  Czasami chce się pić jak zjesz za dużo węglowodanów innym razem po innym posiłku . To zależy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #82 : 2008-10-24, 22:14:12 »

Adampio ! A czy ja napisałam, że masz jeść skwarki. Ja nie lubię skwarek, tłuszczem się nie zalewam mimo,że jak zaczynałam i usiłowałam być na DO to jadłam go dużo więcej niż mogłam, niż powinnam bo jeszcze nie doczytałam tego co o tłuszczu pisze na forum, że organizm może na początku nie chcieć tyle tłuszczu bo się przestawia i jak w moim przypadku kiedyś lubiłam chude, wyjmowałam skwarki, tłuszcz z wędliny, boczku tak teraz nadal jak mi to nie smakuje to tego nie jem. Ale jem tłuszcz w innej postaci taka jaka mi odpowiada. Smalec gęsi, smalec wieprzowy, czasami oliwa z pierwszego tłoczenia ale coraz rzadziej bo surowe warzywa mi nie wchodzą więc nie mam po co smażyć na oliwie. Bigos tłusty jak nie wiem co  ze sliwkami, grzybami, doprawiony tak przez moją mamę, że niebo w gębie i inne cuda. Czegoś nie lubię to nie jem. Chciałam Ci tylko napisać dlaczego nie treba pić tyle ile zalecają  NAUKOWO 1,5 LITRA CZY WIĘCEJ I JESZCZE HERBATA, KAWA ITD. tAK JAK Z JEDZENIEM TAK Z PICIEM TRZEBA SOBIE POPATRZEĆ ILE SIĘ CHCĘ PIĆ. jEDNEGO DNIA WIĘCEJ, INNEGO MNIEJ.  Czasami chce się pić jak zjesz za dużo węglowodanów innym razem po innym posiłku . To zależy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #83 : 2008-10-24, 22:18:59 »

Adampio ! A czy ja napisałam, że masz jeść skwarki. Ja nie lubię skwarek, tłuszczem się nie zalewam mimo,że jak zaczynałam i usiłowałam być na DO to jadłam go dużo więcej niż mogłam, niż powinnam bo jeszcze nie doczytałam tego co o tłuszczu pisze na forum, że organizm może na początku nie chcieć tyle tłuszczu bo się przestawia i jak w moim przypadku kiedyś lubiłam chude, wyjmowałam skwarki, tłuszcz z wędliny, boczku tak teraz nadal jak mi to nie smakuje to tego nie jem. Ale jem tłuszcz w innej postaci taka jaka mi odpowiada. Smalec gęsi, smalec wieprzowy, czasami oliwa z pierwszego tłoczenia ale coraz rzadziej bo surowe warzywa mi nie wchodzą więc nie mam po co smażyć na oliwie. Bigos tłusty jak nie wiem co  ze sliwkami, grzybami, doprawiony tak przez moją mamę, że niebo w gębie i inne cuda. Czegoś nie lubię to nie jem. Chciałam Ci tylko napisać dlaczego nie treba pić tyle ile zalecają  NAUKOWO 1,5 LITRA CZY WIĘCEJ I JESZCZE HERBATA, KAWA ITD. tAK JAK Z JEDZENIEM TAK Z PICIEM TRZEBA SOBIE POPATRZEĆ ILE SIĘ CHCĘ PIĆ. jEDNEGO DNIA WIĘCEJ, INNEGO MNIEJ.  Czasami chce się pić jak zjesz za dużo węglowodanów innym razem po innym posiłku . To zależy.


Sylwia, przepraszam Cie, ale w ogole nie zrozmumialas o co pytam.
Lekarka napisala, ze wystarczy pojesc skwarek, czyli tluszczu abu zmniejszyc pragnienie.

Moje pytanie brzmialo mniej wiecej: dlaczego mamy "sztucznie" regulowac organizm zamiast pozwolic organizmowi samemu decydowac :co-ile-ile razy i z kim!!!!!

Przeciez nauczylas juz sie sluchac swojego organizmu Very Happy, prawda?

Czy uwazasz, ze jak w samochodzie zabraknie wody to wystarczy dolac bezyny do baku????
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #84 : 2008-10-24, 23:42:01 »

Adampio jeśli o to Ci chodziło to są choroby w których zmniejszenie pragnienia poprzez zjedzenie tłuszczu a nie napicie się kubka napoju ma sens. MOIM ZDANIEM. Ale moje zdanie  ,które sobie wypracowałam przez 2 lata na tym forum jest tak samo DZIWNE jak na forum dla dzieci autystycznych. Ale się tym nie przejmuję. Piszę i staram się dalej pisać jak mogę najlepiej. Kiedyś bałam sie przedstawić swoje zdanie, wiele też nie umiałam. Dziś wiem dużo więcej. Może za moment na tamtym forum napiszę jeszcze dosadniej co myslę o chorobach, leczeniu itd. dzieci autystycznych przez mamy, które próbuja innych metod niż Ja. Co jest dobre a co raczej nie.Ale do tego też muszę dojrzeć. Może Lekarka wytłumaczy MOJE ZDANIE lepiej. Ja czytałam o tym trochę ale w ramach ciekawości wyrobienia sobie swojego własnego zdania a nie pamiętania dokładnie w jakim schorzeniu mówi o takim "oszukaniu" organizmu. Przez to,że Ja siedze w temacie autystów a mamy łapią sie różnych form leczenia może mam bardziej otwarty umysł na DZIWNE poglądy, a może to, że przez całe zycie określała mnie też moja choroba i uprzedzenia innych wobec Mnie postepuję tak aby dużo przyjąc bez uprzedzeń i wyrobić swoje zdanie? To byłby długi wątek filozoficzny o mnie , za długi by go ktoś przeczytał. Pozdrowienia Adampio. 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #85 : 2008-10-24, 23:58:16 »

Mamy pić wtedy ,kiedy nam sie chce pić-żadnych "kombinacji" "bezwiedzowych" w metabolizmie,bo sobie można zaszkodzić!.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #86 : 2008-10-25, 08:44:03 »

Mamy pić wtedy ,kiedy nam sie chce pić-żadnych "kombinacji" "bezwiedzowych" w metabolizmie,bo sobie można zaszkodzić!.

Jestem pewien ze człowiek składa sie w wiekszosci z Wody.A reszta to wszystko chemia.
Ale mówiac słowami Dr Kwaśniewskiego Woda to jest życie.
Zapraszam zatem Edytko dzisiaj do spokojnego lania wody.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #87 : 2008-10-25, 10:27:05 »


Ale mówiac słowami Dr Kwaśniewskiego Woda to jest życie.


Nasza "kochana" "likarka" mówi ,że:

Ja wypijam 1 litr płynów/dobę przy wzroście 163cm.
Im bardziej prawidłowe odżywianie tym mniejsze zapotrzebowanie na wodę.
Są miejsca (ponoć) gdzie "suszą" ludzi - wprowadzają we wlaściwą dietą zmniejszając ilość płynów/dobę.


Ja wiem ,że ona "muwi" prawde ,ja jom bardzo cenie i "zrozumiałam" ,że jak sie wprowdze ze "własciowom diete" ,to bede sie suszyć,i bede "dugo" żyć  Cool
Zapisane
maya2006
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #88 : 2008-10-25, 17:33:36 »

Mamy pić wtedy ,kiedy nam sie chce pić-żadnych "kombinacji" "bezwiedzowych" w metabolizmie,bo sobie można zaszkodzić!.

Jestem pewien ze człowiek składa sie w wiekszosci z Wody.A reszta to wszystko chemia.



no woda to tez chemia:  H2O
 Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #89 : 2008-10-25, 23:58:49 »

Adampio jeśli o to Ci chodziło to są choroby w których zmniejszenie pragnienia poprzez zjedzenie tłuszczu a nie napicie się kubka napoju ma sens. MOIM ZDANIEM. Ale moje zdanie  ,które sobie wypracowałam przez 2 lata na tym forum jest tak samo DZIWNE jak na forum dla dzieci autystycznych. Ale się tym nie przejmuję. Piszę i staram się dalej pisać jak mogę najlepiej. Kiedyś bałam sie przedstawić swoje zdanie, wiele też nie umiałam. Dziś wiem dużo więcej. Może za moment na tamtym forum napiszę jeszcze dosadniej co myslę o chorobach, leczeniu itd. dzieci autystycznych przez mamy, które próbuja innych metod niż Ja. Co jest dobre a co raczej nie.Ale do tego też muszę dojrzeć. Może Lekarka wytłumaczy MOJE ZDANIE lepiej. Ja czytałam o tym trochę ale w ramach ciekawości wyrobienia sobie swojego własnego zdania a nie pamiętania dokładnie w jakim schorzeniu mówi o takim "oszukaniu" organizmu. Przez to,że Ja siedze w temacie autystów a mamy łapią sie różnych form leczenia może mam bardziej otwarty umysł na DZIWNE poglądy, a może to, że przez całe zycie określała mnie też moja choroba i uprzedzenia innych wobec Mnie postepuję tak aby dużo przyjąc bez uprzedzeń i wyrobić swoje zdanie? To byłby długi wątek filozoficzny o mnie , za długi by go ktoś przeczytał. Pozdrowienia Adampio. 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #90 : 2008-10-25, 23:59:56 »

Sylwia, nie jestem w temacie.....
jakie choroby wymagaja tlusczow z pominieciem wody?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #91 : 2008-10-26, 08:54:36 »

Jak się jada tłusto zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę.
Jak zmniejsza się ilość niepotrzebnych pokarmów wrzucanych do organizmu, to też zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #92 : 2008-10-26, 17:38:32 »

Jak się jada tłusto zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę.
Jak zmniejsza się ilość niepotrzebnych pokarmów wrzucanych do organizmu, to też zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę.

Jezeli ta teorie mizna przyjac za teze, to ja w takim razie nie zasmiecam organismu. Nie chce mi sie w ogole pic.
Wypilem szklanke po dwoch godzinach dosc intensywnedo plywania.

A teoretycznie wydalamy dziennie okolo 2500 ml !!!!!

Wiec jedzac dwa razy dziennie nie jesatesmy w stanie wyrownac balansu wodnego w naszym organizmi. Myle sie?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Ile wody pić podczas DO?
« Odpowiedz #93 : 2008-10-27, 08:19:36 »

Jak się jada tłusto zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę.
Jak zmniejsza się ilość niepotrzebnych pokarmów wrzucanych do organizmu, to też zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę.

Jezeli ta teorie mizna przyjac za teze, to ja w takim razie nie zasmiecam organismu. Nie chce mi sie w ogole pic.
Wypilem szklanke po dwoch godzinach dosc intensywnedo plywania.

A teoretycznie wydalamy dziennie okolo 2500 ml !!!!!

Wiec jedzac dwa razy dziennie nie jesatesmy w stanie wyrownac balansu wodnego w naszym organizmi. Myle sie?
Adampio dobrze napisałeś- teroetycznie. To taka sama teoria jak zwykłe jedzenie. A może zamiast wody organizm pobiera co mu potrzeba z tluszczu i nie chce się pić.? Nie znam się na biochemii więc może to głupie pytanie. Ale drąże temat bo mnie to też interesuje. Ostatnio przeczytałam w ciekawym opracowaniu jak sie liczy stosunek wody jaka trzeba wypić wzrost podzielnoy przez wagę  wyszło niecałe 3 bo 164/ 64kg. czy tyle piję ? pewnie tak. Ale pewnie mogłabym mniej tylko zjadam za mało tłuszczu.  Swoja drogą to pytanie robi się dla mnie coraz bardzoeij ciekawe. Czy z tłuszczu można pobrać to co organizm potrzebuje zamiast z wody. Pomijam ,że organizmowi potrzebne jest coś z wody, płynówbo rozpuszczaja się toksyny, odpadki z ciała i to pewnie jest zbadane bezdyskusyjnie. Ale jak ktos chce poproszę o odpowiedź.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.