forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:21:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...  (Przeczytany 210346 razy)
slawek
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #60 : 2007-10-15, 21:59:29 »

Jedyną wadą? (patologią) podwyższonego poziomu tłuszczu we krwi obojętnego pochodzenia (egzo, endo) najczęściej na diecie korytkowej jest "zagęszczenie" krwi  Wink, bo faktycznie "pakuneczki białkowe " powodują amfoteryczność (obojętność) drobin, ale też mają swoją masę, lepkość i serce się "męczy" ... nie o to chodzi.
No to przyznasz że koncepcja "5x dzinnie....." pomaga ograniczyć wysycenie chylomikronami ??Wink
Cytuj

Wracając do tematu: chodzi o tlen endogenny, ale to dłuższe wyjaśnienie i postaram się proces opisać, jak najprościej - wkrótce.
chodzi ci o to że potrzebuję więcej tlenu do spalania WKT i przerabia cukry na tłuszcze które odkłada w zamian uzyskując brakujący tlen ??Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #61 : 2007-10-15, 22:07:27 »

Jedyną wadą? (patologią) podwyższonego poziomu tłuszczu we krwi obojętnego pochodzenia (egzo, endo) najczęściej na diecie korytkowej jest "zagęszczenie" krwi  Wink, bo faktycznie "pakuneczki białkowe " powodują amfoteryczność (obojętność) drobin, ale też mają swoją masę, lepkość i serce się "męczy" ... nie o to chodzi.
No to przyznasz że koncepcja "5x dzinnie....." pomaga ograniczyć wysycenie chylomikronami ??Wink
Cytuj

Wracając do tematu: chodzi o tlen endogenny, ale to dłuższe wyjaśnienie i postaram się proces opisać, jak najprościej - wkrótce.
chodzi ci o to że potrzebuję więcej tlenu do spalania WKT i przerabia cukry na tłuszcze które odkłada w zamian uzyskując brakujący tlen ??Wink

Slawek widze, ze jestes niezle "wyszkolony"  Cool

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #62 : 2007-10-15, 22:27:38 »


Slawek widze, ze jestes niezle "wyszkolony"  Cool



"Dzięki" ;P
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #63 : 2007-10-16, 00:44:36 »

Cytuj
Slawek widze, ze jestes niezle "wyszkolony"
No! I ma super intuicję. Jak mam pytania, walę do Sławka lub Toana.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #64 : 2007-11-13, 17:33:09 »

Jedyną wadą? (patologią) podwyższonego poziomu tłuszczu we krwi obojętnego pochodzenia (egzo, endo) najczęściej na diecie korytkowej jest "zagęszczenie" krwi  Wink, bo faktycznie "pakuneczki białkowe " powodują amfoteryczność (obojętność) drobin, ale też mają swoją masę, lepkość i serce się "męczy" ... nie o to chodzi.
No to przyznasz że koncepcja "5x dzinnie....." pomaga ograniczyć wysycenie chylomikronami ??Wink
Cytuj

Wracając do tematu: chodzi o tlen endogenny, ale to dłuższe wyjaśnienie i postaram się proces opisać, jak najprościej - wkrótce.
chodzi ci o to że potrzebuję więcej tlenu do spalania WKT i przerabia cukry na tłuszcze które odkłada w zamian uzyskując brakujący tlen ??Wink




Sławek a może jak tak dobrze Tobie to idzie to pomóz dla mnie ja też potrzebuję więcej tlenu ale moje płuca są niewydolne,a ruchu też mogę miec tyle co  mały spacer w bardzo wolnym, tempie.Co w tym wypadku bys radził,jak ułożyc dietę.
Zapisane
Rubby
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #65 : 2012-06-11, 19:33:56 »

 :DKto sprawdził i udowodnił, że mózg potrzebuje 120g glukozy?.  GDZIE JEST TO UDOWODNIONE?. Czy to tak jest jak z tym "szpinakiem i żelazem"? Czy wreszcie znajdzie to ktoś?, bo ja nie potrafię!.

Jest to kluczowa kwestia - tak naprawdę gdyby nie było konieczne rzekome 130 g glukozy dla mózgu, koncepcja żywieniowa p.  Ponomarenko byłaby zgodna z dietą dr Kwaśniewskiego.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #66 : 2012-06-11, 20:29:39 »

Na stronie dr-kwasniewski.pl i forum na ten temat było sporo wyjaśnień... Proszę szukać Smile 

A bez szukania: Mózg ceni sobie ATP - http://www.stachurska.eu/?p=3383 . Najlepsze są zółtka - http://www.stachurska.eu/?p=1659 , a szpinak między bajki będzie w sam raz.
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #67 : 2012-09-13, 15:38:27 »

Przepraszam, że się wtrącę ale nie byłabym w stanie tak się żywić. Gdybym musiała tam wyjechać chyba umarłabym z głodu  Shocked

Temat nieco zamarł, ale skoro była dyskusja o jedzeniu w Korei Południowej, to koniecznie trzeba pamiętać o koreańskim barbecue (głównie wieprzowina i wołowina smażone na ruszcie), które doskonale komponuje się z ŻO.  Szczególnie dobry jest Samgyeopsal (삼겹살), czyli boczek po koreańsku (im tłustszy tym tańszy!)
http://kimse.net/12
Koreańska stołówka - Samgyeopsal  jako danie główne: http://daehansteel.tistory.com/88
Swego czasu jadłem niemal codziennie i nigdy mi się nie znudziło.
Oczywiście Koreańczycy na co dzień tak dużo wieprzowiny nie jedzą (nie na tyle, by zbliżyć się do ŻO). Wołowina jest wyżej ceniona tak, że z okazji ważniejszych świąt Koreańczycy obdarowują się kawałkami ekskluzywnej (i b.drogiej) wołowiny miejscowego chowu (importowana z USA oczywiście już owej ekskluzywności nie posiada). Dieta rzeczywiście niemal modelowo wysokowęglowodanowa. W rankingu OECD jest to najszczuplejszy naród (Japończycy na 2 pozycji). PKB/os na razie ok. 2 razy wyższy niż w Polsce. Są opinie, że do 2040 Koreańczycy będą bogatsi od Niemców i Japończyków (raport Citigroup) http://www.chinapost.com.tw/business/asia/korea/2011/03/03/293105/South-Koreans.htm
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #68 : 2012-09-13, 16:28:04 »

McDonald ich uszczęśliwi.  Very Happy
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #69 : 2012-09-13, 18:48:44 »

McDonald ich uszczęśliwi.  Very Happy

NIe byłbym taki pewny. Tamtejsze graniczące z obsesją przywiązanie do dobrego wyglądu może ten proces utrudnić. Nieliczni otyli ludzie w Korei mają naprawdę ciężko - niższe szanse na prestiżową pracę w którymś z czeboli, słabsze perspektywy na awans, problemy z akceptacją otoczenia, które otyłość widzi jako osobista porażkę i przejaw słabej woli etc. Koreańczycy regularnie naśmiewają się z otyłych Amerykanów. Jak rozumiem sami raczej nie zamierzają podzielić ich losu.
http://www.koreabang.com/2012/pictures/celebrity-tweets-photo-of-fat-foreigner-is-forced-to-apologise.html
Mieszkając jakiś czas w dzielnicy studenckiej w Seulu nie zauważyłem zbyt wielu "burgerowni", zdecydowaną większość stanowiły jadłodalnie z tradycyjnym koreańskim jedzeniem. 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #70 : 2012-09-13, 19:39:47 »

Jak zasmakują w jedzeniu z McDonalds, to żadna silna wola nie pomoże...prestiż stanie się mniej ważny. Tam są uzależniacze i to działa ja narkotyk... Confused Twisted Evil
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #71 : 2012-09-14, 07:42:33 »

"Geny" rasy żółtej, które wg "naukowców" chroniły przed otyłością i cukrzycą typ II polegną przed McD, bo to nie geny drodzy "naukowcy", a określone i podane przez Dr-a Kwaśniewskiego proporcje między GSO są przyczyną nie tylko tych chorób.   Confused
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #72 : 2012-09-14, 16:25:44 »

"Geny" rasy żółtej, które wg "naukowców" chroniły przed otyłością i cukrzycą typ II polegną przed McD, bo to nie geny drodzy "naukowcy", a określone i podane przez Dr-a Kwaśniewskiego proporcje między GSO są przyczyną nie tylko tych chorób.   Confused
Wszak do "planów" muszą być jeszcze odpowiednie "materiały eksploatacyjne" w zależności co ma być i jak przebiegać w ciele. Biedni ci naukowcy, ale jakby chcieli to im mogę pożyczyć np. "Jak nie chorować", "Dieta optymalna"...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #73 : 2012-09-16, 15:25:03 »

...Biedni ci naukowcy, ale jakby chcieli to im mogę pożyczyć np. "Jak nie chorować", "Dieta optymalna"...  Very Happy

Daj im spokój. Po co chcesz ich drażnić... Evil or Very Mad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #74 : 2012-09-16, 15:26:37 »

...niech się chełpią nadal swoimi "osiągnięciami"...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #75 : 2014-08-10, 11:07:46 »

http://potreningu.pl/artykuly/3167/czy-to-prawda-ze-weglowodany-tucza
Miałem nadzieję, że nas czytają, niestety, nadal pustogłowie  Sad
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #76 : 2014-08-10, 21:53:28 »

http://potreningu.pl/artykuly/3167/czy-to-prawda-ze-weglowodany-tucza
Miałem nadzieję, że nas czytają, niestety, nadal pustogłowie  Sad

Aż żem kliknął i muszę stwierdzić, że... ostro przesadzasz. Artykuł napisany poprawnie. Nawet nieźle scharakteryzowali to, co J.K. określił "otyłością ubogich".
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #77 : 2015-02-05, 09:03:55 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #78 : 2015-02-05, 09:39:48 »

Szczury karmione takimi płatkami bardzo szybko się otłuszczały i padały na wątrobę.
Ale jak im dodali surowego mięsa, było ok. Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #79 : 2015-02-05, 09:56:02 »

Płatki śniadaniowe to bardzo dobre śniadanie i nie ma co tych biedaków straszyć tym cukrem. Wink
Niech będzie takich jak najwięcej, aby tylko jedzenie tanie było. Cool
Do płatków dobrze jest poprawić plusssssssszem minerały, aby na pewno nie nabawić się jakiego niedobora. Wink
I koniecznie unikać jajek, sera, śmietanki, masła, a i na mięso czerwone uważać, bo w zestawie z płatkami śniadaniowymi, to bardzo niekorzystne dla zdrowia. Confused
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.