forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:58:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...  (Przeczytany 210325 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #80 : 2015-02-05, 09:58:35 »

Szczury karmione takimi płatkami bardzo szybko się otłuszczały i padały na wątrobę.
Ale jak im dodali surowego mięsa, było ok. Smile
Szczury to nie ludzie jakby nie patrzec Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #81 : 2015-02-05, 10:03:53 »

Ale metabolizm jednakowy, jak u wszystkożernych, tylko trochę szybszy, dlatego badania na szczurach są aderwatniejsze niż na myszach, czy muszce owocowej. Wink
Świnie są najsposobniejsze i do badań i do jedzenia, jakby co. Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #82 : 2015-03-03, 15:41:27 »

Wobec tego świnia ten, kto je świnie, po zbadaniu, a kobitka, która jeje- toż to skarb w domu. Laughing Wink jeje
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #83 : 2015-03-25, 14:11:10 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #84 : 2015-03-25, 14:25:45 »


"Naukowcy przebadali ponad 367 tysięcy osób, przez 14 lat analizowali nawyki żywieniowe i stan zdrowia badanych. Okazało się, że osoby, które jadły ok. 34 gramów produktów pełnoziarnistych dziennie obniżyło o 17 proc. ryzyko przedwczesnej śmierci."

Tylko nie podali ile zboża jedli pozostali uczestnicy badania... Rolling Eyes dwa razy tyle?
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #85 : 2015-08-30, 18:29:48 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #86 : 2015-08-30, 18:49:27 »

Jasne, tylko ze zbilansowanym umiarem, bo smak może zawieść.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #87 : 2018-09-01, 16:03:43 »

A niskowęglowodanowa to śmierć:
http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Badania-dlugotrwala-dieta-o-niskiej-zawartosci-weglowodanow-nie-sprzyja-zdrowiu,187155,11.html
Bardzo dobry artykuł, ale po "diecie Kowalskiego" i "mięsie zwierzęcym" przestałem czytać. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #88 : 2018-09-01, 16:11:43 »

 Laughing Brak słów... Confused
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #89 : 2018-09-02, 05:30:30 »

A niskowęglowodanowa to śmierć:
http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Badania-dlugotrwala-dieta-o-niskiej-zawartosci-weglowodanow-nie-sprzyja-zdrowiu,187155,11.html
Bardzo dobry artykuł, ale po "diecie Kowalskiego" i "mięsie zwierzęcym" przestałem czytać. Wink

rynekzdrowia

pierwsze co się wygooglało ...

Cytuj
Drugi rodzaj orientacji rynkowej (market driving, driving markets, tworzenie i kształtowanie rynków) polega na wpływaniu na strukturę rynku oraz zachowania graczy rynkowych w sposób poprawiający pozycję konkurencyjną firmy. Niestrój twierdzi, że pierwsza orientacja ma charakter służebny i opisuje ją jako troskę o jak najlepsze zaspokojenie zidentyfikowanych potrzeb klienta oraz zdobywanie jego sympatii i lojalności. Istota drugiej orientacji zasadza się na tworzeniu klienteli poprzez kreowanie nowych potrzeb i popytu. W konsekwencji klient jest efektem działań marketingowych, a nie punktem wyjścia.
http://www.doligalski.net/tworzenie-rynkow/

 Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #90 : 2018-09-03, 11:50:07 »

Z dzisiejszej poczty:

Dzień dobry.
Hubert, pierwszych sześć paragrafów artykułu zamieszczonego w Nasz Dziennik nie komentuje, bo one brzmią jak bełkot oszusta Ancel(a) Keys(a). Zajmę się zatem pozostałą treścią zamieszczoną w tym artykule a więc:

Tytuł: Węglowodany są potrzebne - Nasz Dziennik
Mój komentarz: To zostało wyjęte z ust dra Kwaśniewskiego.

- Paragraf 7: ?...dieta Atkinsa czy dieta Kowalskiego; wyróżniają się one dużą zawartością białka i wymagają spożywania znacznej ilości mięsa zwierzęcego.?
Mój komentarz: (1) Nie słyszałem o diecie Kowalskiego. Prawdopodobnie pomylił nazwisko Kwaśniewski z nazwiskiem Kowalskim. Ponadto autor ten nie ma pojęcia o diecie Kwaśniewskiego, w której wręcz przeciwnie do tego co napisał, dieta Kwaśniewskiego polega na małej ilości białka (30-50 gram/dzień) a z tego wynika, że nie może polegać na spożywaniu ani dużej ilości białka ani dużej ilości mięsa, tym bardziej, że tych 30 do 50 gramach białka mieści się białko zwierzęce i roślinne. To co napisał autor artykułu brzmi jak artykuł na zamówienie szefa gazety i aby nie ruszać tego co dobre, użył  nazwisko Kowalski - brawo mu za to! Dieta Atkinsa właśnie ilością białka różni się od diety Kwaśniewskiego, ale nie będę wchodził w jej zasady, bo nigdy jej głębiej nie studiowałem.

- Paragraf 8: ?...dieta niskowęglowodanowa pomaga zmniejszyć masę ciała. ?Pozwala ona również obniżyć poziom cukru i lipidów we krwi, zmniejsza otłuszczenie wątroby. Nie może jednak być stosowana dłużej niż przez 6-12 miesięcy. Po tym okresie, powyżej jednego roku, może okazać się szkodliwa...? W paragrafie 5 prof. Banach podaje, że długotrwała dieta z niską i bardzo niską zawartością węglowodanów (poniżej 215 g/dobę) stosowana przez okres powyżej 6 lat, zwiększa śmiertelność.
Mój komentarz : Tymczasem ja i Ewa (i wielu innych) jesteśmy już ponad 18 lat na diecie Kwaśniewskiego  i nie czujemy żadnego zagrożenia. To mało, bo gdy zrobili mi niepotrzebną operację serca zamiast potrzebnych operacji na przepuklinę i hemoroidy, co było ponad osiem lat temu, powiedziano mi gdy wychodziłem ze szpitala, że jeżeli nie skończę z tą dietą wysokotłuszczową-niskowęglowodanową, będę pierwszym, który w ciągu dwóch lat od operacji wróci z zapchanymi cholesterolem tętnicami na nową operację serca. Od tego czasu minęło ponad osiem lat a ja... W ciągu ostatnich kilku miesięcy wyciąłem sam w naszym ogrodzie około 150 palm i drzew. Robię to często stojąc na ostatnim szczeblu sześciometrowej drabiny a w przypadku wysokich drzew, z drabiny wchodzę wyżej na drzewo i tnę dalej. Robię to bo nie tracę równowagi łażąc po gałęziach bez żadnego zabezpieczenia...No nieee.., zabezpieczeniem przed utratą równowagi jest... dieta wysokotłuszczowa/niskowęglowodanowa Kwaśniewskiego.

- Paragraf 9: 215 g węglowodanów dziennie, to bardzo mała ilość, mówi pan profesor i dodaje, że wyliczył, że w jego diecie jest średnio 650 g węglowodanów dziennie.
Mój komentarz: No, nie ma się co dziwić, jeżeli u pana profesora jedna łyżeczka od herbaty cukru ma 100 gram węglowodanów. Tymczasem jedna łyżeczka cukru to 5 gram czyli prawie 5 gram węglowodanów, czyli 20 razy mniej niż w tabliczce mnożenia pana profesora - coś się poknociło panu profesorowi. Przy okazji... jedna łyżka stołowa cukru to 15 gram czyli prawie 15 gram  węglowodanów.

- Paragraf 10: Najlepsza jest dieta zbilansowana, w której niczego nie brakuje i niczego nie ma w nadmiarze? ? mówi pan profesor.
Mój komentarz: Panie profesorze (a może panie autorze artykułu w ND..?), a może by pan określił co to jest dieta zbilansowana?

Paragrafy 11-13 to bełkot a więc nie będę się tym zajmował.

Pozdrawiam Cię,
Z.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #91 : 2018-09-03, 11:51:10 »

I odpowiedź:
Dziekuje Ci, Zbyszku, za tak szczegolowa odpowiedz na wazny temat.  Cenne sa Twoje spostrzezenia o tym, jak Ciebie samego dieta dr Kwasniewskiego postawila na nogi. 

Profesorski tytul powinien miec swoja wage, dlatego probowalem potraktowac ten artykul powaznie, choc sa tam oczywiste bledy, np. ze 100 gramami weglowodanow w lyzeczce do herbaty.  To musial byc tzw. blad "maszynowy" (od maszyny do pisania), jak kiedys w Polsce okreslano "keyboard errors", bo niemozliwe, zeby profesor nie wiedzial, ze 100 gramow to jedna dziesiata kilograma (10 dekagramow), chyba, ze mial na mysli ilosc energii otrzymana z jednej sporej lyzeczki cukru, mierzona w kilojoulach - okreslajac to precyzyjnie, 6 gramow cukru da 102 kilojoule energii.  W kazdym razie, to dosc niechlujnie napisane.

Jesli mozesz uprawiac taka ekwilibrystyke tnac galezie wysokich drzew, to nie bede juz pytal o Twoje zdrowie.  Nawiasem mowic, smalec jest bogatym zrodlem witaminy D, ktora bardzo pomaga starszym osobom w utrzymywaniu rownowagi; mowiac scislej, jej niedobor odbija sie na zdolnosci utrzymywania rownowagi, co daje sie zaobserwowac w chodzie starszych osob, tzn. czy idac kolysza sie (tzw. "sway"), czy nie.  Kilka lat temu czytalem ciekawe doniesienie w "American Journal of Clinical Nutrition" o tym, jak dodawanie witaminy D do diety zredukowalo kolysanie sie osob, ktore poprzednio mialy niedobor tej witaminy.

Jesli o mnie chodzi, to jakos sie trzymam i bardzo lubie moja diete wysokotluszczowa (jem mnostwo masla, co niektorzy koledzy w pracy uwazaja za bardzo ryzykowne zachowanie, prawie w tej samej kategorii, co prowadzenie samochodu po pijanemu; w tym sensie, ze to musi sie zle skonczyc).

Serdecznie Was Oboje pozdrawiam,

H.

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #92 : 2018-09-06, 10:19:54 »

Wczoraj w radiu bylo o tym Banachu i jego bajdurzeniu. To jakas akcja promocyjna czy co?
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #93 : 2018-09-06, 10:30:49 »

Jasne, dbają o to aby cena masła nie skoczyła.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #94 : 2018-09-06, 11:18:58 »

Węgle są dobre, wielki kawał sernika poszedł po śniadaniu, może nie 200g cukru, ale też jest fajnie. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #95 : 2018-09-06, 11:27:13 »

Jasne, węglowodany są nieodzownym składnikiem diety, szczególnie zbilansowanej niskobiałkowej.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #96 : 2018-09-06, 11:58:00 »

W obu wariantach; tłuszczowym i wysokowęglowodanowym. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #97 : 2018-09-06, 12:08:00 »

Dokładnie, bo z czegoś trzeba sobie aminokwasy produkować.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #98 : 2018-09-06, 13:18:36 »

W pierwszej wersji chciałem nawet na 18-go do Ciechocinka przygotować prelekcję na temat biosyntezy aminokwasów w organizmie, ale nie da się tego tak przedstawić, aby było zrozumiałe dla każdego na sali. Sad
Szczególnie dla tych od "formuła 30"
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!...
« Odpowiedz #99 : 2018-09-06, 13:30:36 »

Jedziesz 18-tego a nie 15-tego? Shocked Cool
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.