forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 17:30:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (264)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (264)  (Przeczytany 5687 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (264)
« : 2007-10-08, 04:21:12 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (264)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Mam 67 lat i czytam z zaciekawieniem odpowiedzi na listy optymalnych. Nie mogę się doczekać na temat dotyczący mojej choroby, więc postanowiłem napisać do Pana, Doktorze, o poradę.
Choruję na kręgosłup od kilkunastu lat. Choroba jest bardzo dokuczliwa i bolesna, z każdym rokiem jest coraz gorzej.
Poddałem się operacji kręgosłupa na poziomie L4-L5 dwa i pół roku temu. Byłem przekonany, że bóle ustąpią, ale to było tylko moje życzenie. Od czasu operacji mój stan zdrowia nie polepszył się, ale pogorszył. Oprócz bólów kręgosłupa nową sprawą jest drętwienie nóg, i to od samej góry, a najgorzej od kolan w dół. Po źle przespanej nocy wstaję z uczuciem, jakbym nie miał nóg od kolan.
Podczas wizyty u chirurga, który robił operację, usłyszałem, że co można
było zrobić, to zrobiono i tylko trzeba czekać na poprawę i prosić Boga, aby nie było gorzej. Jestem załamany.
Po przeczytaniu kilku Pana odpowiedzi dla optymalnych i o poprawie ich stanu zdrowia wstąpiła nadzieja, że może i mnie pomoże stosowanie żywienia optymalnego i zabiegi prądami selektywnymi.
Prosiłbym bardzo o odpowiedź, czy w moim przypadku stosowanie żywienia optymalnego może pomóc.
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

                                                                                                                     Z uszanowaniem
                                                                                                                       KAZIMIERZ F.


Czasami bywa, że operacja na układzie kostnym nie powoduje ustąpienia lub złagodzenia dolegliwości.
Stopniowe nasilanie się bólów świadczy o postępie choroby.
Podał pan za mało informacji, nie pisząc, jaką chorobę u pana rozpoznano. Niemniej, niezależnie od rodzaju choroby, po wprowadzeniu
żywienia optymalnego można będzie oczekiwać na stopniowe zmniejszanie się bólów.
Żywienie optymalne znacznie zmniejsza wrażliwość na ból. Jeśli bóle po operacji nasilają się stopniowo, to przyczyną tego mogą być blizny
pooperacyjne w miejscu operowanym.
Żywienie optymalne usuwa rozstępy skórne, blizny i bliznowce na skórze, które powstały po operacji z powodu niekorzystnego odżywiania. Jeszcze szybciej usuwa blizny znajdujące się wewnątrz ciała, np. tak zwane zrosty pooperacyjne powstające po operacjach ginekologicznych lub w jamie brzusznej, ponieważ u stosujących żywienie optymalne dolegliwości spowodowane zrostami najczęściej ustępują lub znacznie się zmniejszają.
Zanikają po kilku tygodniach lub miesiącach bóle spowodowane chorobą zwyrodnieniową stawów kończyn czy kręgosłupa, przeważnie ustępują bóle w gośćcu przewlekłym postępującym czy chorobie Bechterewa, z czym łączy się szybkie zmniejszanie OB, nawet powyżej 40 proc. w okresie 12 dni, a do 59 proc. średnio, gdy znacznie zwiększono podaż kolagenu w diecie chorych:
bardzo gęste rosoły, nogi wieprzowe, świńskie uszy i głowizna, nogi cielęce i łapki drobiowe, flaczki, salcesony włoskie.
Znacznie szybciej ustępują bóle powodowane osteoporozą. Same kości nie bolą, bo nie mają nerwów bólowych. Boli okostna, więzadła, powięzie, ścięgna, a te prawie zawsze można stosując żywienie optymalne "wyreperować", czyli usunąć przyczynę bólu.
Drętwienie nóg może być spowodowane uciskiem mechanicznym w okolicy kręgosłupa na nerwy, ale wówczas objawy tego ucisku najczęściej występują tylko w jednej nodze lub są słabsze w jednej, a silniejsze w drugiej.
Długotrwałe uciski na nerwy zaopatrujące kończyny skutkuje stałym zwężeniem tętnic, powodując niedokrwienie, co może sprzyjać rozwojowi zmian miażdżycowych w tętnicach.
Prądy selektywne rozszerzają tętnice na dłuższy okres po serii zabiegów i
powodują poprawę ukrwienia, dlatego pomagają w każdej postaci niedokrwienia, niezależnie od jego przyczyny. Wybitnie i szybko pomagają w chorobie Buergera, miażdżycy tętnic kończyn, w stwardnieniu rozsianym i bocznym zanikowym, w niedowładach i porażeniach połowiczych, a także w niedokrwieniu spowodowanym uciskiem mechanicznym nerwu.

Najlepiej dla pana byłoby, aby pojechał pan na kilkanaście dni do Arkadii, w
której uczą praktycznie żywienia optymalnego i gdzie można będzie skorzystać
z leczenia prądami selektywnymi.
Aby stosować prawidłowo żywienie optymalne, trzeba dużo wiedzieć. Na rynku
są dostępne książki o żywieniu optymalnym, jest miesięcznik "Optymalni", w
którym znajdują się adresy i telefony Arkadii prowadzących leczenie
stacjonarne i Arkadii leczących chorych ambulatoryjnie. Są adresy licznych
Bractw Optymalnych, których na Śląsku jest wiele. Powinien pan nawiązać
kontakt z bractwem w pobliżu swego miejsca zamieszkania, gdzie uzyska pan
wskazówki na temat żywienia optymalnego od ludzi stosujących je od lat i
potrafiących pomóc potrzebującym.
Przed rozpoczęciem żywienia optymalnego powinien pan porozmawiać z lekarzem optymalnym, który ma czas dla chorego.

                                                                            JAN KWAŚNIEWSKI

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 17 zapytaniami.