forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-12-14, 05:48:01

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
569428 wiadomoÂci w 4027 w▒tkach; wys│ane przez 42 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Gnom o genomie.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Gnom o genomie.  (Przeczytany 43971 razy)
toan
GoŠ

Email
Gnom o genomie.
« : 2007-10-09, 09:52:33 »

Jak tegoroczni nobli┼Ťci wyobra┼╝aj─ů sobie "zneutralizowanie" w organizmie ludzkim "genu chorobowego" odpowiedzialnego np: za cukrzyc─Ö?.
Gnom:
Przecie┼╝ odkryte m.i. "geny chorobowe" cukrzycy (jak wszystkie geny) uruchamiaj─ů si─Ö pod wp┼éywem st─Ö┼╝enia substratu - to podstawowe prawo biochemiczne!, a w tym przypadku uog├│lniaj─ůc - nadmiaru cukru w diecie. Podpowiem noblistom, ┼╝e pro┼Ťciej, taniej i raczej skuteczniej jest zamiast grzeba─ç w genomie, je┼Ť─ç odpowiedni─ů ilo┼Ť─ç bia┼éka i w─Öglowodan├│w, a "geny chorobowe" cukrzycy nigdy si─Ö nie uaktywni─ů!.
Conclusion:
Pewnie dla fachowc├│w to stwierdzenie - to GNIOT. I to te┼╝ ma swoje zalety Very Happy
fewa
GoŠ

Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #1 : 2007-10-09, 23:11:15 »

O tym samym pomy┼Ťla┼éam jak og┼éosili komu i za co przyznali nagrod─Ö Nobla w dziedzinie medycyny. No, ale jak sponsorzy lubi─ů s┼éodycze to musz─ů si─Ö jako┼Ť w inny spos├│b ratowac, chocby grzebaj─ůc w genach  Very Happy
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-10-11, 01:19:59 »

Straszne, jak d┼éugo naukowcy b─Öd─ů jeszcze poszukiwa─ç oderwanych ... od cz┼éowieka metod.
Jak dot─ůd, obserwuj─Ö, ┼╝e poszukuj─ů rozwi─ůza┼ä ... uzale┼╝niaj─ůcych "ofiar─Ö"  od ... kolejnego lekarza.
Rudka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-10-11, 02:07:03 »

teraz tylko pozosta┼éo poszuka─ç genu odpowiadaj─ůcego za wirusa
     filipi┼äskiej zarazy
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-10-12, 13:20:33 »

Jak dot─ůd, obserwuj─Ö, ┼╝e poszukuj─ů rozwi─ůza┼ä ... uzale┼╝niaj─ůcych "ofiar─Ö"┬á od ... kolejnego lekarza.

No przecie┼╝ medycyna musi si─Ö rowija─ç  Very Happy Bo tak chce cz┼éowiek.A nie mog┼éa by si─Ö rozwija─ç bez "produkcji" "ofiar" .
Brufordo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-10-12, 22:14:58 »

Jak tegoroczni nobli┼Ťci wyobra┼╝aj─ů sobie "zneutralizowanie" w organizmie ludzkim "genu chorobowego" odpowiedzialnego np: za cukrzyc─Ö?.
Gnom:
Przecie┼╝ odkryte m.i. "geny chorobowe" cukrzycy (jak wszystkie geny) uruchamiaj─ů si─Ö pod wp┼éywem st─Ö┼╝enia substratu - to podstawowe prawo biochemiczne!, a w tym przypadku uog├│lniaj─ůc - nadmiaru cukru w diecie. Podpowiem noblistom, ┼╝e pro┼Ťciej, taniej i raczej skuteczniej jest zamiast grzeba─ç w genomie, je┼Ť─ç odpowiedni─ů ilo┼Ť─ç bia┼éka i w─Öglowodan├│w, a "geny chorobowe" cukrzycy nigdy si─Ö nie uaktywni─ů!.
Conclusion:
Pewnie dla fachowc├│w to stwierdzenie - to GNIOT. I to te┼╝ ma swoje zalety Very Happy

Nie , sk─ůd┼╝e znowu.To znaczy jest to gniot ale bez zalet.Mianowicie z powy┼╝szej wypowiedzi wynika ,┼╝e jej autor nie ma poj─Öcia o genetyce.
lutonn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-10-12, 22:40:52 »

Geny odpowiedzialne za cukrzyce  ( gniot) heh!!  Very Happy Very Happy
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-10-13, 08:28:07 »

Nie , sk─ůd┼╝e znowu.To znaczy jest to gniot ale bez zalet.Mianowicie z powy┼╝szej wypowiedzi wynika ,┼╝e jej autor nie ma poj─Öcia o genetyce.

W┼éa┼Ťnie dlatego nadajesz si─Ö jedynie do "przepisywania tabletek" i "wiwisekcji", czyli tego czego ucz─ů g┼é├│wnie na medycynie┬á Confused. A do przepisywania tabletek i wycinania organ├│w nie trzeba by─ç specjalnie bystrym!.

PS
Przeprowadzi┼ée┼Ť si─Ö pod Kalisz na sta┼ée, bo nie wim, czy waln─ů─ç bana na ten IP┬á r├│wnie┼╝ na sta┼ée?.
Lubi─Ö spok├│j na Forum (nie lubi─Ö interwieniowa─ç), a po wyprowadzce Tomkiewicz├│w i zbanowaniu "perkusisty", wybryki zdarzaj─ů si─Ö bardzo rzadko i nikt nie zg┼éasza temat├│w do moderacji.┬á Very Happy
A mnie w┼éa┼Ťnie o to chodzi!
Brufordo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-10-13, 09:21:51 »

W┼éa┼Ťnie dlatego nadajesz si─Ö jedynie do "przepisywania tabletek" i "wiwisekcji", czyli tego czego ucz─ů g┼é├│wnie na medycynie┬á Confused. A do przepisywania tabletek i wycinania organ├│w nie trzeba by─ç specjalnie bystrym!.
PS
Przeprowadzi┼ée┼Ť si─Ö pod Kalisz na sta┼ée, bo nie wim, czy waln─ů─ç bana na ten IP┬á r├│wnie┼╝ na sta┼ée?.
Lubi─Ö spok├│j na Forum (nie lubi─Ö interwieniowa─ç), a po wyprowadzce Tomkiewicz├│w i zbanowaniu "perkusisty", wybryki zdarzaj─ů si─Ö bardzo rzadko i nikt nie zg┼éasza temat├│w do moderacji.┬á Very Happy
A mnie w┼éa┼Ťnie o to chodzi!

1.Na studiach nie ucz─ů "wiwiseksji"
2.Jak wida─ç nie bardzo masz poj─Öcie o wycinaniu organ├│w.
3.Jestem w centrum Kalisza a nie pod.Ale nie musisz na sta┼ée , mam z tym miastem du┼╝e zwi─ůzki co prawda ale mieszkam gdzie mieszka┼éem.Swoj─ů drog─ů zabawny jeste┼Ť , zbanowa┼ée┼Ť na sta┼ée miejsce sk─ůd pisa┼éem w sprawie dziewczyny chorej na bia┼éaczk─Ö?? Laughing Laughing.Mmm , to Ty si─Ö boisz chyba troszeczk─Ö Very Happy A podobno "prawdziwa cnota krytyk si─Ö nie boi"
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-10-13, 09:32:08 »

1.Przykre...
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-10-13, 10:05:33 »

...w sprawie dziewczyny chorej na białaczkę??...

Hipokryto!,
dzi─Öki Rajno i wsp├│lnej znajomej twojej i "monikif" (cyt."Do Bruforda :zalatwione..."), "dziewczyna" nie mia┼éa i nie ma ┼╝adnych problem├│w z nawi─ůzaniem kontaktu? ( http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15017 ), wi─Öc nie b─ůd┼║ taki "publiczny prawiczek". Je┼Ťli pomog┼ée┼Ť w leczeniu problemu tego przypadku - to chwa┼éa tobie. Zrobi┼ée┼Ť co┼Ť dla tej "dziewczyny", czy tylko potrafisz gaduli─ç o "utraconej cnocie"?

PS
Chamstwa też ci nie brak  Laughing
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-10-13, 10:08:03 »

Przykre...

Fakt!, ale jestem do┼Ť─ç wyrozumia┼éy i cierpliwy jako gospodarz tego Forum w por├│wnaiu do innych administrator├│w - prawda?.
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-10-13, 10:47:57 »

Przykre...

Fakt!, ale jestem do┼Ť─ç wyrozumia┼éy i cierpliwy jako gospodarz tego Forum w por├│wnaiu do innych administrator├│w - prawda?.

Co prawda to prawda. To jest fakt  Cool
Toan, moze daj szanse Brufordowi, moze jednak on jest zablakana owieczka a nie wilkiem w owczej skorze Smile

toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-10-13, 11:04:08 »

Gryzzly!,
przeceniasz moj─ů "badziewiarsk─ů"  Laughing tolerancj─Ö!┬á Sad
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-10-13, 11:11:38 »

Rzeczywi┼Ťcie na wielu forach "tolerowano" mnie bardzo kr├│tko.
Z jednego sama zrezygnowałam.
Niemniej jednak jako jedynej (?) lekarce na forum trudno mi t┼éumaczy─ç tak prosty fakt (kt├│rego Ty Toan zdajesz si─Ö nie rozumie─ç), ┼╝e nawet dr JK zaleca wykorzystywa─ç w┼éasne T (czy to TRIG, czy to jak ja pisz─Ö, LDL; cho─ç LDL z racji swych  przeznacze┼ä o wiele trudniej si─Ö uruchamia!) i jada─ç ich mniej BY JE WYKORZYSTA─ć, a nie robi─ç zapasy. Cho─ç ka┼╝dy ma prawo robi─ç ze swoim organizmem CO CHCE. Czasami mam wra┼╝enie ┼╝e preferujesz Toan ludzi wierz─ůcych zamiast ROZUMUJ─äCYCH. Sama te┼╝ przez pewien okres badania pr.mlecznych my┼Ťla┼éam czy to aby nie "zbiorowa psychoza". Weryfikacja moja i innych autor├│w JEDNOZNACZNIE temu przeczy jakoby reakcje po pr. mlecznych nale┼╝a┼éy do "zbiorowej psychozy" czy dotyczy┼éy tylko nielicznych jednostek. Mam powody wiedzie─ç, ┼╝e dotycz─ů one 99% spo┼éecze┼ästwa czy to optymalnego czy nieoptymalnego. Nawet jedyna optymalna prowadz─ůca wieloletnio DO na ┼Ťmietanie ostatnio nabawi┼éa si─Ö ... tr─ůdzika r├│┼╝owatego  Shocked. Tak, ┼╝e nie poda┼éam 100% poniewa┼╝ uznaj─Ö, ┼╝e badania trwaj─ů. Ty natomiast uznajesz, ┼╝e wszystko zostalo ju┼╝ ... wynalezione z zakresu diety.
Je┼╝eli by tak by┼éo byliby┼Ťmy ... hm ...nie┼Ťmiertelni.
Jeszcze raz:
TRIG (kr─ů┼╝─ůce i/lub zdeponowane w postaci tkanki t┼éuszczowej). Dr JK wypowiada si─Ö by te zdeponowane leczy─ç dawk─ů T mniejsz─ů. Wiadomo jak─ů. Podtrzymuj─Ö  Smile .
A te kr─ů┼╝─ůce - ┼éadowa─ç dalej T w ilo┼Ťci ...hm ... optymalnej? Odpowied┼╝ jest jednoznaczna.
Podobnie wykorzystywanie w┼éasnego T w postaci LDL. I tu pakowa─ç T w ilo┼Ťci ... hm... optymalnej? Skoro mamy zapas├│w ...hm... du┼╝o?
Odpowiedz dla rozumuj─ůcych jest jednoznaczna. Dla wierz─ůcych - nie.
Najszybciej mieli mnie do┼Ť─ç na forach ... wierz─ůcych.
Tolerancja?
Powiedz o tym co┼Ť wi─Öcej.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-10-13, 11:37:49 »

Zasady tego Forum s─ů do┼Ť─ç proste: stara─ç si─Ö nie ocenia─ç dyskutant├│w i pisa─ç w spos├│b przyj─Öty w┼Ťr├│d kulturalnych ludzi. Taka konwersacja gwarantuje powodzenie ka┼╝dego forum. Nic wi─Öcej. Staram si─Ö nie ingerowa─ç i nie badowa─ç bez potrzeby, cho─ç czasem z przykro┼Ťci─ů czytuj─Ö, jak aktywni U┼╝ytkownicy tego Forum potrafi─ů sobie wzajemnie "dokucza─ç".
Nie ingeruj─Ö te┼╝ w "wolne tematy", bo maj─ů by─ç wolne, jednak┼╝e np: wielu U┼╝ytkownik├│w z Izraela zarzuca mi propagowanie "antysemityzmu", a wielu Katolik├│w "obraz─Ö bosk─ů".
Ot├│┼╝ moi drodzy - je┼Ťli Was co┼Ť "obra┼╝a" na tym Forum - to prosz─Ö nie podejmowa─ç tematu, bo sami w takim przypadku "propagujecie" to, co Was obra┼╝a.
Nie ma zgody te┼╝ na obra┼╝anie Jana Kwa┼Ťniewskiego - to chyba oczywiste?, ale krytykowa─ç konstruktywnie Diet─Ö Optymaln─ů - mo┼╝na do woli.

PS
"nie leczy, bo nie leczy", albo "udowodniono, ┼╝e owoce s─ů najlepsze" - to nie jest konstruktywna krytyka - to jest "be┼ékot".
Mo┼╝emy np: zastanawia─ç si─Ö dlaczego o os├│b stosuj─ůcych zalecenia JK wyst─Öpuje wy┼╝szy poziom cholesterolu pokarmowego we frakcji lipidowej osocza, bo przecie┼╝ ten oczywisty fakt mo┼╝e kogo┼Ť zaniepokoi─ç, cho─ç nie ma to nic wsp├│lnego z mia┼╝d┼╝yc─ů┬á Confused, a na "be┼ékot" - szkoda czasu!
Poddawa─ç w w─ůtpliwo┼Ť─ç jest obowi─ůzkiem ka┼╝dego naukowca, ale te┼╝ przedstawi─ç prawdziwe argunenty i fakty, a nie posi┼ékowa─ç si─Ö np: utartymi "pogl─ůdami", ┼╝e DO powoduje mia┼╝┼╝yc─Ö, cho─ç biochemicznie i faktycznie, to najbardziej antymia┼╝d┼╝ycowa dieta, co potwierdzono tu np: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=755. Tylko "mia┼éki umys┼é" odrzuca fakty, a przyjmuje za pewnik "aksjomaty", kt├│re nie maj─ů pokrycia w praktyce┬á Confused
Sama wiesz Ewo, ┼╝e wystarczy wzi─ů─ç do r─Öki biochemi─Ö, aby nie da─ç si─Ö "wodzi─ç za nos" tzw. "autorytetom naukowym" i obali─ç NAUKOWO wi─Ökszo┼Ť─ç ich b┼é─Ödnych dietetycznych tez Laughing Nale┼╝y tylko my┼Ťle─ç, ale tego ani w podstaw├│wce, ani na wy┼╝szych szczeblach edukacji - nie ucz─ů.
Nie neguj─Ö te┼╝, ┼╝e np: "naukowcom" wychodzi, ┼╝e dobrze zbilansowany Wegetarianizm jest korzystniejszy od diety "ameryka┼äskiej", bo faktycznie jest!, cho─ç jeden "wegu┼Ť" co si─Ö przej─ů┼é jedzeniem cytryn prawie z─Öb├│w nie postrada┼é Laughing.
Neguj─Ö natomiast wnioski z do┼Ťwiadcze┼ä...
lutonn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-10-13, 15:21:03 »

Toan ma racje ten Bruford jest jakis "opozniony" jedno i to samo w kolko ocenia posty ale jego ocena nie jest do konca prawdziwa bo wszystko co ucza to sa w wiekszosci teorie no jak mozna teorie uwazac za cos oczywistego skoro mozna je obalic, a on w kolko jedno i to samo  Very Happy Very Happy Shocked Confused GDYBY RZECZYWISCIE MIAL RACJE JAK TO ZA WSZELKA CENE CHCE WYKAZAC TO TO FORUM BY NIE POWSTALO TAK JAK I DIETA OPTYMALNA. tAK MEDYCYNA JEST CACY TYLKO ludzie szukaja innych sposobow leczenia nie wiedziec dlaczego , a wszystko jest tak logiczne i naukowo udowodnione ze biedny Bruford , pala go na stosie tylko dlatego ze jest :madrzejszy" od innych  Very Happy Very Happy
Brufordo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-10-13, 22:08:31 »

Chamstwa też ci nie brak  Laughing

Wiesz co Ci powiem? Nie musz─Ö si─Ö zgadza─ç z teoriami Twojego ojca , mam prawo i podstawy. ALe szanuj─Ö cz┼éowieka , kt├│ry co┼Ť z siebie wygenerowa┼é i w co┼Ť wierzy.Krytyka akurat szacunku nie wyklucza.Natomiast Ciebie uwa┼╝am za ma┼éego cz┼éowieczka , kt├│ry chce odcina─ç kupony i przede wszystkim nie znosi ludzi kt├│rzy tego nie kupuj─ů. Zabawna by┼éy te Twoje wysi┼éki z banowaniem mnie i zabawna Twoja czkawka na moj temat.Baw si─Ö dalej w banowanie rozmaitych IP  Very Happy Very Happy. Co do hipokryzji to radz─Ö sobie w s┼éowniku sprawdzi─ç znaczenie tego s┼éowa ,bo ┼Ťwietnie pasuje akurat do Ciebie , zwa┼╝ywszy na to jaki m├│j post do owej dziewczyny usun─ů┼ée┼Ť.Beleczk─Ö z oczka sobie wyjmij. Very Happy.

Pozdrawiam wszyskich pozosta┼éych ( ┼é─ůcznie z przeciwnikami) - do nast─Öpnego razu.

PS  Krysia - cz─Ö┼Ť─ç mojej rodziny pochodzi z Kalisza.Nadczynno┼Ť─ç tarczycvy to w┼éa┼Ťnie przyk┼éad zespo┼éu klinicznego kr├│ry jest spowodowany konkretn─ů chorob─ů np zapaleniem tarczycy.Tylko terminologia.
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-10-13, 22:57:11 »

.Nadczynno┼Ť─ç tarczycvy to w┼éa┼Ťnie przyk┼éad zespo┼éu klinicznego kr├│ry jest spowodowany konkretn─ů chorob─ů np zapaleniem tarczycy.Tylko terminologia.

no to mam pytanie

co wp┼éywa na powstanie  np zapalenia tarczycy
(sk─ůd to si─Ö bierze?)

by doj┼Ť─ç do sedna (przyczyny) trza si─Ö cofa─ç do ty┼éu  a nie i┼Ť─ç do przodu
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-10-13, 23:45:39 »

... kt├│ry chce odcina─ç kupony i przede wszystkim nie znosi ludzi kt├│rzy tego nie kupuj─ů. .....

Tresci ostatnich wzajemnych postow typowo odwetowe i nie koniecznie zgodne w 100% z rzeczywistoscia Very Happy
Natomiast co do cytowanego fragmentu to niestety Bruford chybiony strzal.

Toan wedla tego co widac ma naprawde gleboka wiedze, twierdze ze wiele wieksza od szczegolnie
"pokomuszych" doktorow, ordynatorow  i ubeckich profesorow medycyny, nie wspominajac o tak zwanych "rodzinnych"
donosicielach lekarskich co by "wlasna matke" sprzedali za zrobienie specjalizacji.

Ja osobiscie widze jak Toan z pasja podchodzi do wszystkich nowych doniesien z dziedziny wiedzy dotyczacej
biochemii i fizjologii. Trzeba byc na prawde slepym albo zlosliwym aby tego nie dostrzegac. Cool

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.