forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 03:19:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Gnom o genomie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Gnom o genomie.  (Przeczytany 68866 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #120 : 2007-10-28, 19:40:03 »


...juz J.K.w swoich listach nawolywal do skupiania sie w bractwa optymalne,by nawzajem sie wspomagac i radzic,jezeli co nie wychodzi z dieta,
czyli  taka wymiana internetowa wlasnych spostrzezen i doswiadczen z dieta J.K jest jak bardziej na miejscu,

No tak. Ale czy dr. JK nawołując do skupienia się w bractwa optymalne,miał na mysli,aby ten kto nie jest kompetentny  udzielał porad z zakresu dietetyki osobie chorej (której nie widzi na oczy) np. na miażdżycę,nadciśnienie,cukrzycę,zapalenie żył? Czy udzielanie osobie chorej porad typu.:"powinieneś zwiększyć ilość B ,czy zmniejszyć jego ilość,to samo w tłuszczami, nie jest w Waszych oczach ryzykownym posunięciem? Dla mnie jest.Bała bym się,że ktoś może sobie pogorszyć swój stan zdrowia (nie znając zasad) .Juz nie chodzi mi nawet o prokuratora,tylko o to,że całe życie miałabym wyrzuty sumienia-ja tak to postrzegam.Wy możecie inaczej.Każdy ma jakieś zwoje zdanie.
Pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #121 : 2007-10-28, 21:33:09 »

skoro by tak bylo D.K nie pisalby ksiazek ,nie wysylalby odpowiedzi na listy oraz nie zalecalby swojej diety na odleglosc proponujac wydawanie pieniedzy na lepsze bialko niz na wizyte u niego,
tak napisal w swoich ksiazkach,latwo sprawdzi,gdy ktos zapomnial Smile
jezeli porada ksiazkowa i internetowa lub zamieszczana  w codziennej prasie odnosnie chorob i zmiany diety na inna bylaby makabraczna w skutkach juz dawno ani Forum ani ksiazki J.K oraz innych lekarzy,ani porady w czasopismach nie mialyby wziecia u chorych ludzi, Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #122 : 2007-10-28, 21:40:47 »

Cytuj z: Kodar
a gdzie tu  stoi ,ze lekarka leczy  lub leczyla mnie na arytmie serca
No, jest, wszędzie.
Ale nie jest powiedziane, że nawet jeśli stosujesz prawidłowo DO, musisz wyleczyć sie ze wszystkiego. Na pewno dajesz sobie wtedy największą szansę na wyleczenie i możesz być pewna, że dałaś z siebie dużo.
Trzeba jeszcze pamiętać o psychice. Na pewno DO pomaga nam być silnymi, ale musimy sami sobie tez pomóc.
Tak więc, wg mnie, nie ma co, tak do końca oceniać prawidłowości diety na podstawie występujących problemów. Naszego organizmu nie da się wcisnąć w sztywne tabelki.
Użyłam twojego przykładu tylko po to, żeby go przyrównać do przypadku chorej Małgosi.
Może jak zapomnisz o swojej arytmii, nim sie spostrzeżesz, ona minie? Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #123 : 2007-10-28, 21:41:59 »

Cytuj
Róbcie sobie co chcecie.Układajcie jadłospisy osobom chorym na cukrzyce,miazdżyce itp. Życzę powodzenia  

jezeli czlowiek oprze sie  tylko na wiarygodnosci jednej porady internetowej,to tylko swiadczy o jego blyskotliwosci umyslu,
ale jezeli ludzie chorzy nie zgodzaja sie z wlasna choroba i szukaja pomocy tu na forum,to uwazam  wrecz  za niegrzeczne nie wskazac kierunku dalszych poszukiwan,
jezeli dieta J.K.to nie pigulka,z negatywnymi jej konsekwencjami,to dlaczego nie mam pisac o jej pozytywnym dzialaniu na organizm,
chyba,ze tak jak niektorzy lekarze konwencjonalni twierdza,ze dieta J.K.to katastrofa dla zdrowia,to trzeba im przyznac racje i zlikwidowac to Forum Shocked
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #124 : 2007-10-28, 21:53:22 »

Cytuj
Ale nie jest powiedziane, że nawet jeśli stosujesz prawidłowo DO, musisz wyleczyć sie ze wszystkiego. Na pewno dajesz sobie wtedy największą szansę na wyleczenie i możesz być pewna, że dałaś z siebie dużo.
Trzeba jeszcze pamiętać o psychice. Na pewno DO pomaga nam być silnymi, ale musimy sami sobie tez pomóc.
Tak więc, wg mnie, nie ma co, tak do końca oceniać prawidłowości diety na podstawie występujących problemów. Naszego organizmu nie da się wcisnąć w sztywne tabelki.
Użyłam twojego przykładu tylko po to, żeby go przyrównać do przypadku chorej Małgosi.
Może jak zapomnisz o swojej arytmii, nim sie spostrzeżesz, ona minie?


wlasnie chcialam juz wczesniej zaznaczyc,tylko brakowalo mi czasu,ze oczekuje poprawy natychmiastowej,tylko mam ta  swiadomosc,ze robie bledy,ze mialam dodatkowo obciazenia przez dlugie karmienie piersia,i ze arytmia jest od 16 r.zycia i wyrzadzila szkody,ktore do naprawienia wymagaja rownie dlugiego czasu,ze musze uzbroic sie w cierpliwosc i szukac wszystkich mozliwosci ,ktore przyczynia sie do przyspieszenia w pozbyciu sie arytmii  lub poprawy  mojego zdrowia,
dlatego bede nadal pilnie sledzila wszystkie posty lekarki,tak jak to robia z odpowiedziami na listy chorych J.K. Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #125 : 2007-10-28, 21:58:13 »

Po to jest forum, żebyśmy sobie wzajemnie radzili Very Happy A każdy głupi wie, czego może sie spodziewać po forumowych doradcach Smile Czasem przydaje się przypomnieć komuś, żeby nie zapomniał użyć własnego rozumu i nie zapomniał, że w poważnych sprawach lepiej skonsultować sie z lekarzem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #126 : 2007-10-28, 23:00:20 »

Cytuj
Róbcie sobie co chcecie.Układajcie jadłospisy osobom chorym na cukrzyce,miazdżyce itp. Życzę powodzenia  

jezeli czlowiek oprze sie  tylko na wiarygodnosci jednej porady internetowej,to tylko swiadczy o jego blyskotliwosci umyslu,
ale jezeli ludzie chorzy nie zgodzaja sie z wlasna choroba i szukaja pomocy tu na forum,to uwazam  wrecz  za niegrzeczne nie wskazac kierunku dalszych poszukiwan,
jezeli dieta J.K.to nie pigulka,z negatywnymi jej konsekwencjami,to dlaczego nie mam pisac o jej pozytywnym dzialaniu na organizm,
chyba,ze tak jak niektorzy lekarze konwencjonalni twierdza,ze dieta J.K.to katastrofa dla zdrowia,to trzeba im przyznac racje i zlikwidowac to Forum Shocked

Chyba nie zrozumiałysmy się ,ale mniejsza z tym.Ja natomiast świetnie zrozumiałam Sławka,który zwrócił mi uwagę.
Na poczatku,doznałam lekkiego szoku,pomyślałam,że Forum przecież od tego jest (od radzenia),ale pojęłam potem ,że Jemu chodziło o coś bardziej "głębszego".
I w duchu przyznałam mu rację  Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #127 : 2007-10-29, 08:58:32 »

Dlaczego nie chce z tobą współpracować pismo "Optymalni"? Może warto byłoby się zastanowić i spowodować, żeby jednak współpracowali. Spróbuj.

Przypuszczam, że z tego powodu że ... wszystko w zakresie diety zostało już wynalezione.
A z resztą nie wiem teraz czy chcę współpracy... Bo wszystko już ... zostało wynalezione.

Natomiast rozczarowałaś mnie, że nie rozumiesz, że próbowałaś obrazić dobre imię świetnego lekarza Optymalnego. To była obłuda w białych rękawiczkach.

"Próbowałaś obrazić" a "obrazić" to dwa rózne podejścia.
Ani nie próbowałam, ani nie obraziłam.
Osoba której zadaniem jest się kształcić i pomagać ludziom musi się stale rozwijać. Musi sprawdzać doniesienia, sprawdzać ich zasadność. Musi być otwarta na nowe.
Jeżeli ja bym dostała taki post (jaki wg Ciebie mogłby obrazić dra Głowackiego) NATYCHMIAST zaczęłabym sie douczać. Bez względu na koszty.

Ewa, każdy rozpoczynając jakąkolwiek dietę ma nauczyć się żyć świadomie. Obserwować. Czy tego co obserwowałam od 19 lat nie powinnam przekazywać wg Ciebie - innym?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #128 : 2007-10-29, 09:30:47 »

Nie no, jeżeli uważasz, że Dr M. Głowacki zasłużył sobie na takie wytkniecie go palcem, i to twoim palcem...
Jak widać każdy jest zagrożony zaślepieniem w swojej sprawie. Taki jest już świat.

Ewa, skoro rozwijasz się, rozumiem, ze następna twoja książka będzie czysta od błędów. Tym razem to ja wskazałam cię palcem, a ty, jak zapewniasz, zrobisz wszystko, żeby sie dokształcić. Tylko, że mój palec ma ułatwione zadanie. Wystarczy zajrzeć do słownika ortograficznego i gramatyki. Ta wiedza, to nic nowego.
Można jeszcze zatrudnić kogoś.

Mnie osobiście cieszy, że furtka do poszukiwań jest cały czas otwarta i ty przez nią wyglądasz.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #129 : 2007-10-29, 10:08:37 »

Ewa, skoro rozwijasz się, rozumiem, ze następna twoja książka będzie czysta od błędów.

Żądasz doskonałości... 
Błedy w mojej książce zrobiła opłacona korektorka. Moim błędem było ... nie sprawdzenie jej pracy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #130 : 2007-10-29, 11:53:22 »

Chcesz ,aby coś wyszło dobrze-zrób to sam  Smile     
A doskonałości jeszcze nikt nie osiagnął,a ten co uwaza ,ze osiągnął ,zaczyna proces gnuśnienia  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #131 : 2007-11-03, 14:53:46 »


Osoba której zadaniem jest się kształcić i pomagać ludziom musi się stale rozwijać.

Tak powinno być.Bo nic nie stoi w miejscu.Wszystko się rozwija.
Natomiast zaobserwowałam w środowisku lekarzy,takie podejście " pomagam innym,leczę z chorób,czasem ratuję od śmierci,więc jestem panem życia i śmierci" -z takim lekarzem nikt(żaden laik-nawet taki,który posiada wiedzę) nie jest w stanie porozmawiać,bo nie jest tym "panem życia i śmierci" .Ale to tylko wymysł lekarzy,w rzeczywistości absolutnie tak nie jest.
Takie podobne podejscie mają ludzie w środowisku nauczycieli.Wyobraźcie sobie,że przychodzicie przez 30 lat do pracy, w to samo miejsce i cały czas patrzą na was oczy,które mają was za mądrych,"wszechwiedzących".Po trzydziestu latach takiego doświadczania ,wy sami uwierzycie w to,że jesteście najmądrzejsi,pomimo tego,że w ogóle się nie rozwijacie.
Ta mentalność ludzi w tych środowiskach powinna się zmienić jak najszybciej,bo to nic dobrego nie wnosi,ani w proces kształcenia dzieci,ani w proces leczenie społeczeństwa.
Ale nie sądzę,żeby to miało nastąpić szybko....
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #132 : 2007-11-04, 10:14:08 »

Bo trzeba wziąć" wazówkę i co jakis czas pomieszac"  hehehe Very Happy Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #133 : 2007-11-11, 04:05:53 »

Chyba troche nie rozumiem dlaczego tak jeżdzicie po lekarce  Sad Sad Sad
    zawiśc ,zazdrośc czy wywalanie na nia swoich frustracji .
  Zaczynam watpic czy jestescie optymalne .
  Juz zaczynam sie obawiać ,ze Ja to wkurzy wreszcie, a przeciez ona jest
    tu baaaaaardzo potrzebna.Mnie duzo pomogła -a wam?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #134 : 2007-11-11, 10:19:37 »

Rudka, nie odbieram by w/w posty "jeździły po mnie".
A jeżeli tak jest to ... mi to ... loto (po ślonsku).
Elmo, nie uważam że lekarz leczy  Shocked . Uznaję, że jak pacjent jest gotowy do wyleczenia zjawia się "przedstawiciel boży" w postaci jakiegośtam lekarza i lekarzowi się wydaje że leczy, a tak naprawdę to pacjent zezwolił SOBIE na wyleczenie. To wszystko ma drugie dno.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #135 : 2007-11-11, 11:22:14 »

Elmo, nie uważam że lekarz leczy  Shocked . Uznaję, że jak pacjent jest gotowy do wyleczenia zjawia się "przedstawiciel boży" w postaci jakiegośtam lekarza i lekarzowi się wydaje że leczy, a tak naprawdę to pacjent zezwolił SOBIE na wyleczenie. To wszystko ma drugie dno.


Ewa.Wczoraj naleciało mnie na czytanie Mądrości Syracha i znalazłam tam wersety mówiące o lekarzach i lekach.Polecam przeczytanie 38:1-15

Małą część tu zacytuję :

"Potem sprowadź lekarza,bo jego też stworzył Pan
nie odsuwaj się od niego,albowiem jest on ci potrzebny.
Jest czas,kiedy w ich rękach jest wyjscie z choroby:
Oni sami bedą błagać Pana,
aby dał im moc przyniesienia ulgi
i uleczenia, celem zachowania życia."

pozdrawiam.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #136 : 2007-12-10, 18:54:02 »

A tu masz cytat z Żywienia Optymalnego:
Cytuj
Ci, którzy bardzo lubią mleko, mogą go trochę wypijać, ale nie więcej niż szklankę dziennie i dodawać do niego śmietankę lub masło.

Niedawno przeczytałem całe „Żywienie optymalne” Very Happy. I powyższego cytatu nie zauważyłem Sad. Czy ktoś znalazł ten cytat? I tu też prośna da Ewy żeby podała numer strony. Bo zastanawiam się czy to przeoczyłem, czy może.. no właśnie Confused.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #137 : 2007-12-10, 21:45:19 »

A tu masz cytat z Żywienia Optymalnego:
Cytuj
Ci, którzy bardzo lubią mleko, mogą go trochę wypijać, ale nie więcej niż szklankę dziennie i dodawać do niego śmietankę lub masło.

Niedawno przeczytałem całe „Żywienie optymalne” Very Happy. I powyższego cytatu nie zauważyłem Sad. Czy ktoś znalazł ten cytat? I tu też prośna da Ewy żeby podała numer strony. Bo zastanawiam się czy to przeoczyłem, czy może.. no właśnie Confused.
Piszesz o tym już chyba 3 raz. Na prv też.
Już o tym rozmawialiśmy. Wydawało mi się, ze przyjąłeś do wiadomosci, że są to słowa JK.
Taki drobiazg spać ci nie daje? Jeżeli jesteś taki zawzięty, to na pewno znajdziesz te słowa wcześniej, czy później. Przyda ci się powtórka z DO.

Prosiłam cię, żebyś do mnie nie pisał na prv, to musisz na forum mnie zaczepiać? A moze jesteś policją lotną? Próbujesz mnie przydybać na przestępstwie?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #138 : 2007-12-11, 14:13:23 »

Niedawno przeczytałem całe „Żywienie optymalne” . I powyższego cytatu nie zauważyłem . Czy ktoś znalazł ten cytat? I tu też prośna da Ewy żeby podała numer strony. Bo zastanawiam się czy to przeoczyłem, czy może.. no właśnie  :?
... no własnie...., < dlatego zdecydowałam się jednak ci pomóc w odnalezieniu tego cytatu. To jest ostatni raz, kiedy tracę na twoje drobiazgowe zapytania czas.

Już na prv podawalam ci miejsce tego tekstu. Teraz zacytuję stamtąd swoja odpowiedź:
Cytuj z: Ewa
[...] JK daje duża swobode. Daltego tobie sie czesto wydaje niekonsekwentny. On w ogole nie radzi pic mleka, ale przyzwala jesli ktos lubi. Nie chce zeby ludzie mysleli ze umra od mleka. Gdzie indziej mowi, ze jak ktos chce pic mleko, to moze bedzie lepiej, jak połączy pół na pół śmietanke z wodą.
Pytasz, skad cytat. Mam to gdzies. W kazdej wypowiedzi nie bede sie mozolila. Ja przeczytalam wszystkie ksiazki JK i zapisuje sobie strony z waznymi fragmentami. Jesli komus nie zalezy isam tego nie zapisuje, to ja nie bede tym bardziej tracila na to czasu.
Ale tym razem ci podam źródło. To jest Zywienie Optymalne w podrozdziale 4. Białko - to życie w rozdz. II. STOSOWANIE DIETY OPTYMALNEJ W CODZIENNYM ŻYCIU.[...]

Walczysz z niedokładnością innych i robisz nieprzyzwoite domysły co do mnie, na prv zasypałeś mnie swoimi  żądaniami o drobiazgowe cytaty i o tłumaczenie się z każdego słowa, tym bardziej sam powinienes być w porządku. Wymeczyłeś mnie. To koniec  Evil or Very Mad
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #139 : 2007-12-11, 14:37:47 »

..... Wymeczyłeś mnie. To koniec  Evil or Very Mad.....

Ewa!!! Laughing Cool To Ty niczego nie rozumiesz???

Przeciez to klasyczny "podryw" na "Kwasniewskiego"  Shocked Cool Razz

Ewa!!! Cool  Jeszcze nawet nie bylo "Yumi Yumi" a ty "oddajesz glos do studia" Shocked Cool Razz Rolling Eyes Mr. Green Mr. Green

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.