forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:01:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Gnom o genomie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Gnom o genomie.  (Przeczytany 68054 razy)
malgo35
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #140 : 2007-12-11, 14:55:19 »

Podryw "na Kwasniewskiego" - MW wstydziłbyś się  Laughing
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #141 : 2007-12-11, 16:18:41 »

Ewa!!! Laughing Cool To Ty niczego nie rozumiesz???
Przeciez to klasyczny "podryw" na "Kwasniewskiego"  Shocked Cool Razz
Ewa!!! Cool  Jeszcze nawet nie bylo "Yumi Yumi" a ty "oddajesz glos do studia" Shocked Cool Razz Rolling Eyes Mr. Green Mr. Green
Very Happy Grizzly, za to ty rozumiesz za trzech  Embarassed  Co tam ci się dwoi i roi? W takim razie MW dostał kosza
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #142 : 2007-12-11, 22:05:30 »

Już na prv podawalam ci miejsce tego tekstu. Teraz zacytuję stamtąd swoja odpowiedź:
Cytuj z: Ewa
[...] JK daje duża swobode. Daltego tobie sie czesto wydaje niekonsekwentny. On w ogole nie radzi pic mleka, ale przyzwala jesli ktos lubi. Nie chce zeby ludzie mysleli ze umra od mleka. Gdzie indziej mowi, ze jak ktos chce pic mleko, to moze bedzie lepiej, jak połączy pół na pół śmietanke z wodą.
Pytasz, skad cytat. Mam to gdzies. W kazdej wypowiedzi nie bede sie mozolila. Ja przeczytalam wszystkie ksiazki JK i zapisuje sobie strony z waznymi fragmentami. Jesli komus nie zalezy isam tego nie zapisuje, to ja nie bede tym bardziej tracila na to czasu.
Ale tym razem ci podam źródło. To jest Zywienie Optymalne w podrozdziale 4. Białko - to życie w rozdz. II. STOSOWANIE DIETY OPTYMALNEJ W CODZIENNYM ŻYCIU.[...]

Nie rżnij znowu głupa Ewo Confused.

Cytuj z: MW
Cytuj z: Ewa
Pytasz, skad cytat. Mam to gdzies. W kazdej wypowiedzi nie bede sie mozolila. Ja przeczytalam wszystkie ksiazki JK i zapisuje sobie strony z waznymi fragmentami. Jesli komus nie zalezy isam tego nie zapisuje, to ja nie bede tym bardziej tracila na to czasu.
Ale tym razem ci podam źródło. To jest Zywienie Optymalne w podrozdziale 4. Białko - to życie w rozdz. II. STOSOWANIE DIETY OPTYMALNEJ W CODZIENNYM ŻYCIU. Przeoczyłeś, skoro jestes na 42 stronie.
 

Dzięki. Ale w mojej książce rozdz. II to „Dieta japońska”. Albo są różne wersje tej książki, albo coś sknociłaś Laughing. Nie znalazłem tego fragmentu Sad.
Napisałem to drugiego grudnia. Przez wiele dni mi nie odpisaływałaś Question czy na pewno u Ciebie w książce jest taki rozdział. Straciłem już nadzieję i dlatego wczoraj postanowiłem zapytać na forum Idea. Swoją  wypowiedzią dopuściłaś się manipulacji Mad: bo dobrze wiedziałaś co Ci odpowiedziałem, a udawałaś, że uważasz sprawę za wyjaśnioną Confused.

A może ktoś inny też podpowie jaki jest tytuł rozdz. II w „Żywienie optymalne”? Bo naprawdę nie wiem co jest grane.

Na razie nie odpowiem Ci Ewo  na te:
Taki drobiazg spać ci nie daje?...
Prosiłam cię, żebyś do mnie nie pisał na prv, to musisz na forum mnie zaczepiać? A moze jesteś policją lotną? Próbujesz mnie przydybać na przestępstwie?
błyskotliwe Laughing pytania (chyba pierwszy raz na forum) bo Ty często mi nie odpowiadałaś Confused i myślisz chyba, że to jest w porządku (albo czasem też kłamałaś, że odpowiadałaś Shocked). Ale jak kogoś innego jeszcze interesują te odpowiedzi to niech da tylko znać Cool.

Walczysz z niedokładnością innych i robisz nieprzyzwoite domysły co do mnie, na prv zasypałeś mnie swoimi  żądaniami o drobiazgowe cytaty i o tłumaczenie się z każdego słowa, tym bardziej sam powinienes być w porządku. Wymeczyłeś mnie. To koniec  Evil or Very Mad
Pierwsza Ewo zaczęłaś pisać na prv bo wstyd Ci było jak się kompromitujesz na forum Smile Laughing. I nie udawaj, że inaczej było na prv Cool. Zgodziłem się też tam pisać bo było mi trochę niezręcznie tak Ci publicznie dokopywać Wink.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #143 : 2007-12-11, 22:07:25 »

Ewa!!! Laughing Cool To Ty niczego nie rozumiesz???

Przeciez to klasyczny "podryw" na "Kwasniewskiego"  Shocked Cool Razz
Grizzly, zdemaskowałeś mnie Shocked Confused Smile.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #144 : 2007-12-11, 22:36:07 »


A może ktoś inny też podpowie jaki jest tytuł rozdz. II w „Żywienie optymalne”? Bo naprawdę nie wiem co jest grane.

II"Stosowanie diety optymalnej w codziennym życiu"
Ps. To zagadnienie o mleku, które Was poróżniło jest na str.39 Cool
Dodam że nadmiar mleka może niebezpiecznie podwyższać triglicerydy z tym że nie u wszystkich – dobrze zrobić badania kontrolne 1raz w roku.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #145 : 2007-12-11, 23:36:17 »

"Dzięki. Ale w mojej książce rozdz. II to „Dieta japońska”. Albo są różne wersje tej książki, albo coś sknociłaś Very Happy. Nie znalazłem tego fragmentu." (MW 2XII na prv)

Napisałem to drugiego grudnia. Przez wiele dni mi nie odpisaływałaś  czy na pewno u Ciebie w książce jest taki rozdział. Straciłem już nadzieję i dlatego wczoraj postanowiłem zapytać na forum


Straciłeś nadzieję i byłeś w takiej rozpaczy, że postanowiłeś dalej mnie nagabywać, tylko, ze juz na forum? Smile))) A ja juz miałam cię dość.
Niedawno przeczytałem całe „Żywienie optymalne” Very Happy. I powyższego cytatu nie zauważyłem Sad. Czy ktoś znalazł ten cytat? I tu też prośna da Ewy żeby podała numer strony. Bo zastanawiam się czy to przeoczyłem, czy może.. no właśnie Confused.
Czy nie lepiej było od razu zapytać innych? A może chciałeś, żebym przyjechała i osobiście ci pokazała ten fragment Wink)))

Pierwsza Ewo zaczęłaś pisać na prv bo wstyd Ci było jak się kompromitujesz na forum Smile Laughing. I nie udawaj, że inaczej było na prv Cool. Zgodziłem się też tam pisać bo było mi trochę niezręcznie tak Ci publicznie dokopywać Wink.
No oczywiście, ze pierwsza napisałam, bo nie chciałam prowadzić tych kłótni na forum. Nie pisałam, bo mnie zasypywałes postami i ciagle domagałeś sie jakichś detali.
No, ale ty wróciłeś na forum żeby mi publicznie udowodnić pomyłkę i w dodatku obłudnie rżniesz niewiniątko. No i wpadłeś Smile

Ale mam nadzieję, że to juz ostatnia wymiana zdań między nami na ten temat?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #146 : 2007-12-11, 23:46:36 »

Ewa, nie podwalaj się do MW Laughing
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #147 : 2007-12-12, 22:59:29 »


A może ktoś inny też podpowie jaki jest tytuł rozdz. II w „Żywienie optymalne”? Bo naprawdę nie wiem co jest grane.

II"Stosowanie diety optymalnej w codziennym życiu"
Ps. To zagadnienie o mleku, które Was poróżniło jest na str.39 Cool
Dodam że nadmiar mleka może niebezpiecznie podwyższać triglicerydy z tym że nie u wszystkich – dobrze zrobić badania kontrolne 1raz w roku.

Dzięki Zbynek. No widzę, że są różne wersje książki „Żywienie Optymalne”. Dziś poszukałem w sklepie. Idea

http://dr-kwasniewski.pl/sklep/

Ja ma tę pierwszą. Ty i Ewa chyba macie tę drugą.

W mojej rozdz. II to „Dieta japońska”. Na stronie 29 zaczyna się rozdział III „Wartość produktów spożywczych z punktu widzenia żywienia optymalnego”. Na stronie 39 jest końcówka o tłuszczach i początek o orzechach.  Mleko i jego przetwory jest od strony 30. Na stronie 31 pisze: „Dla tych, którzy lubią mleko, mogą trochę go wypić, ale nie więcej niż pół litra dziennie”.

A tu masz cytat z Żywienia Optymalnego:
Cytuj
Ci, którzy bardzo lubią mleko, mogą go trochę wypijać, ale nie więcej niż szklankę dziennie i dodawać do niego śmietankę lub masło.

Jeszcze prośba do Ciebie Zbynek. Czy możesz potwierdzić, że u Ciebie na str. 39 pisze dokładnie tak jak zacytowała Ewa?  Tym bardziej, że na str. 47 mojej wersji JK też dopuszcza 0,5l mleka lub śmietany. Tak samo na str. 206 „Diety optymalnej”.

No bo chyba nikt nie myśli, że typowa szklanka zawiera 0,5l. Dawno temu mierzyłem i wyszło 0,25l.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #148 : 2007-12-12, 23:00:58 »

"Dzięki. Ale w mojej książce rozdz. II to „Dieta japońska”. Albo są różne wersje tej książki, albo coś sknociłaś Very Happy. Nie znalazłem tego fragmentu." (MW 2XII na prv)

Napisałem to drugiego grudnia. Przez wiele dni mi nie odpisaływałaś  czy na pewno u Ciebie w książce jest taki rozdział. Straciłem już nadzieję i dlatego wczoraj postanowiłem zapytać na forum


Straciłeś nadzieję i byłeś w takiej rozpaczy, że postanowiłeś dalej mnie nagabywać, tylko, ze juz na forum? Smile)))

Właściwie to początkowo nie chciałem. Chciałem spytać innych. Ale ponieważ inni użytkownicy nie znali treści naszych rozmów na prv (a nie chciałem pisać, że olałaś to, że nie wiem czy mamy te same wersje) to pomyślałem, że mogłabyś poczuć się zlekceważona Sad, gdybym nie zapytał autora cytatu.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #149 : 2007-12-12, 23:02:28 »

Czy nie lepiej było od razu zapytać innych?
Pomyślałem, że inni też mogą nie chcieć się mozolić i tracić czasu Wink.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #150 : 2007-12-12, 23:05:08 »

No oczywiście, ze pierwsza napisałam, bo nie chciałam prowadzić tych kłótni na forum. Nie pisałam, bo mnie zasypywałes postami i ciagle domagałeś sie jakichś detali.
Na prv pisałaś całkiem bez ładu i składu Laughing. Pytań zadawałaś mi chyba więcej niż ja Tobie, a sama nie odpowiadałaś na moje Laughing. Ja odpowiadałem skrupulatnie dopóki nie napisałaś żebym już nie odpowiadał. Zresztą jak chcesz się kompromitować to możesz skopiować nasze rozmowy (najlepiej całe) na forum. Ja nie mam się czego wstydzić. Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #151 : 2007-12-12, 23:07:53 »

1.No, ale ty wróciłeś na forum żeby mi publicznie udowodnić pomyłkę i w dodatku obłudnie rżniesz niewiniątko.
2. No i wpadłeś Smile
Dopisałem punkty w cytacie.
1.To Ty pierwsza skrytykowałaś mnie, że przyjmuję do wiadomości to, że JK dopuszcza 0,5l/dzień mleka bo tak pisze w "Diecie optymalnej"(podałem stronę). Wróciłem na forum bo byłem ciekawy czy jest taki cytat, który Ty uważasz za lepszy. W końcowych sześciu wyrazach nie wiem co masz na myśli.
2.No wpadłem: nie znalazłem cytatu w książce, który jest w innej książce. Ile lat za to mogę dostać Shocked Question

A swoją drogą chwaliłaś się, że przeczytałaś wszystkie książki JK. Dziwię się, że nie skojarzyłaś, że dwie mają taki sam tytuł. Smile
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #152 : 2007-12-12, 23:09:13 »

Podryw "na Kwasniewskiego" - MW wstydziłbyś się  Laughing

Ewa, nie podwalaj się do MW Laughing

Malgo35, dlaczego nie powiesz wprost, że zazdrościsz kiedy inni flirtują? Laughing
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #153 : 2007-12-13, 03:26:17 »

Wprost nie chciało ze mną współpracować Smile
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #154 : 2007-12-13, 09:52:05 »


Jeszcze prośba do Ciebie Zbynek. Czy możesz potwierdzić, że u Ciebie na str. 39 pisze dokładnie tak jak zacytowała Ewa?  Tym bardziej, że na str. 47 mojej wersji JK też dopuszcza 0,5l mleka lub śmietany. Tak samo na str. 206 „Diety optymalnej”.

No bo chyba nikt nie myśli, że typowa szklanka zawiera 0,5l. Dawno temu mierzyłem i wyszło 0,25l.

Potwierdzam, że tak brzmi cytat ze strony 39. Pisze tam również,  że nie opłacalne jest kupować  te 90% wody z mlekiem, które trzeba uzupełniać śmietaną lub masłem.
Ps. To tak, jakby ktoś zachwalał polędwice, „schab po kwaśniewsku” czy karkówkę a przecież wartość biologiczna podrobów i wędlin z nich, jest znacznie wyższa – analogicznie  z tym mlekiem to kłótnia o pietruszkę. Cool Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #155 : 2007-12-13, 15:09:23 »

Jan Kwaśniewski pozwala niektóre produkty spozywać - nie zaleca.
A białko z sera poleca jako wartościowe, ale nie jako podstawowe na DO. Jeżeli jemy dwa razy dziennie, w tym - raz jaja, drugi raz mięso - to przeciez nie da się jeść codziennie sera. I nie ma takiej potrzeby.
Ale tego nie zrozumie nieoptymalny, bo zbyt duzo teoretyzuje
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #156 : 2007-12-13, 15:17:32 »

Jan Kwaśniewski pozwala niektóre produkty spozywać - nie zaleca.
A białko z sera poleca jako wartościowe, ale nie jako podstawowe na DO. Jeżeli jemy dwa razy dziennie, w tym - raz jaja, drugi raz mięso - to przeciez nie da się jeść codziennie sera. I nie ma takiej potrzeby.
Ale tego nie zrozumie nieoptymalny, bo zbyt duzo teoretyzuje

Optymalni tez nie rozumia /nie wszyscy, bo nie zapisuja i nie licza na poczatku i pakuja sie w skomplikowane jadlospisy, a wystarczy tylko PROSTO jesc.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #157 : 2007-12-13, 15:51:00 »

Optymalni tez nie rozumia /nie wszyscy, bo nie zapisuja i nie licza na poczatku i pakuja sie w skomplikowane jadlospisy, a wystarczy tylko PROSTO jesc.
To jacy oni Optymalni, skoro nie policzyli nigdy i nie wiedzą, jak jeść? Oni właśnie nie rozumieją.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #158 : 2007-12-13, 16:21:24 »

Ewa, ja caly czas o tym ---nie ma innej drogi jak LICZENIE I WAZENIE dla poczatkujacych, i dlatego goraco polecam /wrecz namawiam do prostych /nieskomplikowanych potraw.

Np. na sniadanie 100g boczku--i juz mozna "w glowie przeliczyc" ile sie zjadlo B-12,6  T-47,2  W-0  i uzupelniamy W pomidorkiem--prawda, ze prosto!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #159 : 2007-12-13, 16:29:59 »

Zgadza się. Nie tylko to ułatwia liczenie, ale i zdrowsze Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.