forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:03:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Gnom o genomie.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Gnom o genomie.  (Przeczytany 68040 razy)
toan
Go


Email
Gnom o genomie.
« : 2007-10-09, 09:52:33 »

 Jak tegoroczni nobliści wyobrażają sobie "zneutralizowanie" w organizmie ludzkim "genu chorobowego" odpowiedzialnego np: za cukrzycę?.
Gnom:
Przecież odkryte m.i. "geny chorobowe" cukrzycy (jak wszystkie geny) uruchamiają się pod wpływem stężenia substratu - to podstawowe prawo biochemiczne!, a w tym przypadku uogólniając - nadmiaru cukru w diecie. Podpowiem noblistom, że prościej, taniej i raczej skuteczniej jest zamiast grzebać w genomie, jeść odpowiednią ilość białka i węglowodanów, a "geny chorobowe" cukrzycy nigdy się nie uaktywnią!.
Conclusion:
Pewnie dla fachowców to stwierdzenie - to GNIOT. I to też ma swoje zalety Very Happy
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #1 : 2007-10-09, 23:11:15 »

O tym samym pomyślałam jak ogłosili komu i za co przyznali nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny. No, ale jak sponsorzy lubią słodycze to muszą się jakoś w inny sposób ratowac, chocby grzebając w genach  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #2 : 2007-10-11, 01:19:59 »

Straszne, jak długo naukowcy będą jeszcze poszukiwać oderwanych ... od człowieka metod.
Jak dotąd, obserwuję, że poszukują rozwiązań ... uzależniających "ofiarę"  od ... kolejnego lekarza.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #3 : 2007-10-11, 02:07:03 »

   teraz tylko pozostało poszukać genu odpowiadającego za wirusa
     filipińskiej zarazy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #4 : 2007-10-12, 13:20:33 »


Jak dotąd, obserwuję, że poszukują rozwiązań ... uzależniających "ofiarę"  od ... kolejnego lekarza.

No przecież medycyna musi się rowijać  Very Happy Bo tak chce człowiek.A nie mogła by się rozwijać bez "produkcji" "ofiar" .
Zapisane
Brufordo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #5 : 2007-10-12, 22:14:58 »

Jak tegoroczni nobliści wyobrażają sobie "zneutralizowanie" w organizmie ludzkim "genu chorobowego" odpowiedzialnego np: za cukrzycę?.
Gnom:
Przecież odkryte m.i. "geny chorobowe" cukrzycy (jak wszystkie geny) uruchamiają się pod wpływem stężenia substratu - to podstawowe prawo biochemiczne!, a w tym przypadku uogólniając - nadmiaru cukru w diecie. Podpowiem noblistom, że prościej, taniej i raczej skuteczniej jest zamiast grzebać w genomie, jeść odpowiednią ilość białka i węglowodanów, a "geny chorobowe" cukrzycy nigdy się nie uaktywnią!.
Conclusion:
Pewnie dla fachowców to stwierdzenie - to GNIOT. I to też ma swoje zalety Very Happy

Nie , skądże znowu.To znaczy jest to gniot ale bez zalet.Mianowicie z powyższej wypowiedzi wynika ,że jej autor nie ma pojęcia o genetyce.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #6 : 2007-10-12, 22:40:52 »

Geny odpowiedzialne za cukrzyce  ( gniot) heh!!  Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #7 : 2007-10-13, 08:28:07 »

Nie , skądże znowu.To znaczy jest to gniot ale bez zalet.Mianowicie z powyższej wypowiedzi wynika ,że jej autor nie ma pojęcia o genetyce.

Właśnie dlatego nadajesz się jedynie do "przepisywania tabletek" i "wiwisekcji", czyli tego czego uczą głównie na medycynie  Confused. A do przepisywania tabletek i wycinania organów nie trzeba być specjalnie bystrym!.

PS
Przeprowadziłeś się pod Kalisz na stałe, bo nie wim, czy walnąć bana na ten IP  również na stałe?.
Lubię spokój na Forum (nie lubię interwieniować), a po wyprowadzce Tomkiewiczów i zbanowaniu "perkusisty", wybryki zdarzają się bardzo rzadko i nikt nie zgłasza tematów do moderacji.  Very Happy
A mnie właśnie o to chodzi!
Zapisane
Brufordo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #8 : 2007-10-13, 09:21:51 »

Właśnie dlatego nadajesz się jedynie do "przepisywania tabletek" i "wiwisekcji", czyli tego czego uczą głównie na medycynie  Confused. A do przepisywania tabletek i wycinania organów nie trzeba być specjalnie bystrym!.
PS
Przeprowadziłeś się pod Kalisz na stałe, bo nie wim, czy walnąć bana na ten IP  również na stałe?.
Lubię spokój na Forum (nie lubię interwieniować), a po wyprowadzce Tomkiewiczów i zbanowaniu "perkusisty", wybryki zdarzają się bardzo rzadko i nikt nie zgłasza tematów do moderacji.  Very Happy
A mnie właśnie o to chodzi!

1.Na studiach nie uczą "wiwiseksji"
2.Jak widać nie bardzo masz pojęcie o wycinaniu organów.
3.Jestem w centrum Kalisza a nie pod.Ale nie musisz na stałe , mam z tym miastem duże związki co prawda ale mieszkam gdzie mieszkałem.Swoją drogą zabawny jesteś , zbanowałeś na stałe miejsce skąd pisałem w sprawie dziewczyny chorej na białaczkę?? Laughing Laughing.Mmm , to Ty się boisz chyba troszeczkę Very Happy A podobno "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #9 : 2007-10-13, 09:32:08 »

Przeprowadziłeś się pod Kalisz na stałe, bo nie wim, czy walnąć bana na ten IP  również na stałe?.

1.Przykre...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #10 : 2007-10-13, 10:05:33 »

...w sprawie dziewczyny chorej na białaczkę??...

Hipokryto!,
dzięki Rajno i wspólnej znajomej twojej i "monikif" (cyt."Do Bruforda :zalatwione..."), "dziewczyna" nie miała i nie ma żadnych problemów z nawiązaniem kontaktu? ( http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15017 ), więc nie bądź taki "publiczny prawiczek". Jeśli pomogłeś w leczeniu problemu tego przypadku - to chwała tobie. Zrobiłeś coś dla tej "dziewczyny", czy tylko potrafisz gadulić o "utraconej cnocie"?

PS
Chamstwa też ci nie brak  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #11 : 2007-10-13, 10:08:03 »

Przykre...

Fakt!, ale jestem dość wyrozumiały i cierpliwy jako gospodarz tego Forum w porównaiu do innych administratorów - prawda?.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #12 : 2007-10-13, 10:47:57 »

Przykre...

Fakt!, ale jestem dość wyrozumiały i cierpliwy jako gospodarz tego Forum w porównaiu do innych administratorów - prawda?.

Co prawda to prawda. To jest fakt  Cool
Toan, moze daj szanse Brufordowi, moze jednak on jest zablakana owieczka a nie wilkiem w owczej skorze Smile

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #13 : 2007-10-13, 11:04:08 »

Gryzzly!,
przeceniasz moją "badziewiarską"  Laughing tolerancję!  Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #14 : 2007-10-13, 11:11:38 »

Rzeczywiście na wielu forach "tolerowano" mnie bardzo krótko.
Z jednego sama zrezygnowałam.
Niemniej jednak jako jedynej (?) lekarce na forum trudno mi tłumaczyć tak prosty fakt (którego Ty Toan zdajesz się nie rozumieć), że nawet dr JK zaleca wykorzystywać własne T (czy to TRIG, czy to jak ja piszę, LDL; choć LDL z racji swych  przeznaczeń o wiele trudniej się uruchamia!) i jadać ich mniej BY JE WYKORZYSTAĆ, a nie robić zapasy. Choć każdy ma prawo robić ze swoim organizmem CO CHCE. Czasami mam wrażenie że preferujesz Toan ludzi wierzących zamiast ROZUMUJĄCYCH. Sama też przez pewien okres badania pr.mlecznych myślałam czy to aby nie "zbiorowa psychoza". Weryfikacja moja i innych autorów JEDNOZNACZNIE temu przeczy jakoby reakcje po pr. mlecznych należały do "zbiorowej psychozy" czy dotyczyły tylko nielicznych jednostek. Mam powody wiedzieć, że dotyczą one 99% społeczeństwa czy to optymalnego czy nieoptymalnego. Nawet jedyna optymalna prowadząca wieloletnio DO na śmietanie ostatnio nabawiła się ... trądzika różowatego  Shocked. Tak, że nie podałam 100% ponieważ uznaję, że badania trwają. Ty natomiast uznajesz, że wszystko zostalo już ... wynalezione z zakresu diety.
Jeżeli by tak było bylibyśmy ... hm ...nieśmiertelni.
Jeszcze raz:
TRIG (krążące i/lub zdeponowane w postaci tkanki tłuszczowej). Dr JK wypowiada się by te zdeponowane leczyć dawką T mniejszą. Wiadomo jaką. Podtrzymuję  Smile .
A te krążące - ładować dalej T w ilości ...hm ... optymalnej? Odpowiedż jest jednoznaczna.
Podobnie wykorzystywanie własnego T w postaci LDL. I tu pakować T w ilości ... hm... optymalnej? Skoro mamy zapasów ...hm... dużo?
Odpowiedz dla rozumujących jest jednoznaczna. Dla wierzących - nie.
Najszybciej mieli mnie dość na forach ... wierzących.
Tolerancja?
Powiedz o tym coś więcej.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #15 : 2007-10-13, 11:37:49 »

Zasady tego Forum są dość proste: starać się nie oceniać dyskutantów i pisać w sposób przyjęty wśród kulturalnych ludzi. Taka konwersacja gwarantuje powodzenie każdego forum. Nic więcej. Staram się nie ingerować i nie badować bez potrzeby, choć czasem z przykrością czytuję, jak aktywni Użytkownicy tego Forum potrafią sobie wzajemnie "dokuczać".
Nie ingeruję też w "wolne tematy", bo mają być wolne, jednakże np: wielu Użytkowników z Izraela zarzuca mi propagowanie "antysemityzmu", a wielu Katolików "obrazę boską".
Otóż moi drodzy - jeśli Was coś "obraża" na tym Forum - to proszę nie podejmować tematu, bo sami w takim przypadku "propagujecie" to, co Was obraża.
Nie ma zgody też na obrażanie Jana Kwaśniewskiego - to chyba oczywiste?, ale krytykować konstruktywnie Dietę Optymalną - można do woli.

PS
"nie leczy, bo nie leczy", albo "udowodniono, że owoce są najlepsze" - to nie jest konstruktywna krytyka - to jest "bełkot".
Możemy np: zastanawiać się dlaczego o osób stosujących zalecenia JK występuje wyższy poziom cholesterolu pokarmowego we frakcji lipidowej osocza, bo przecież ten oczywisty fakt może kogoś zaniepokoić, choć nie ma to nic wspólnego z miażdżycą  Confused, a na "bełkot" - szkoda czasu!
Poddawać w wątpliwość jest obowiązkiem każdego naukowca, ale też przedstawić prawdziwe argunenty i fakty, a nie posiłkować się np: utartymi "poglądami", że DO powoduje miażżycę, choć biochemicznie i faktycznie, to najbardziej antymiażdżycowa dieta, co potwierdzono tu np: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=755. Tylko "miałki umysł" odrzuca fakty, a przyjmuje za pewnik "aksjomaty", które nie mają pokrycia w praktyce  Confused
Sama wiesz Ewo, że wystarczy wziąć do ręki biochemię, aby nie dać się "wodzić za nos" tzw. "autorytetom naukowym" i obalić NAUKOWO większość ich błędnych dietetycznych tez Laughing Należy tylko myśleć, ale tego ani w podstawówce, ani na wyższych szczeblach edukacji - nie uczą.
Nie neguję też, że np: "naukowcom" wychodzi, że dobrze zbilansowany Wegetarianizm jest korzystniejszy od diety "amerykańskiej", bo faktycznie jest!, choć jeden "weguś" co się przejął jedzeniem cytryn prawie zębów nie postradał Laughing.
Neguję natomiast wnioski z doświadczeń...
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #16 : 2007-10-13, 15:21:03 »

Toan ma racje ten Bruford jest jakis "opozniony" jedno i to samo w kolko ocenia posty ale jego ocena nie jest do konca prawdziwa bo wszystko co ucza to sa w wiekszosci teorie no jak mozna teorie uwazac za cos oczywistego skoro mozna je obalic, a on w kolko jedno i to samo  Very Happy Very Happy Shocked Confused GDYBY RZECZYWISCIE MIAL RACJE JAK TO ZA WSZELKA CENE CHCE WYKAZAC TO TO FORUM BY NIE POWSTALO TAK JAK I DIETA OPTYMALNA. tAK MEDYCYNA JEST CACY TYLKO ludzie szukaja innych sposobow leczenia nie wiedziec dlaczego , a wszystko jest tak logiczne i naukowo udowodnione ze biedny Bruford , pala go na stosie tylko dlatego ze jest :madrzejszy" od innych  Very Happy Very Happy
Zapisane
Brufordo
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #17 : 2007-10-13, 22:08:31 »

Chamstwa też ci nie brak  Laughing

Wiesz co Ci powiem? Nie muszę się zgadzać z teoriami Twojego ojca , mam prawo i podstawy. ALe szanuję człowieka , który coś z siebie wygenerował i w coś wierzy.Krytyka akurat szacunku nie wyklucza.Natomiast Ciebie uważam za małego człowieczka , który chce odcinać kupony i przede wszystkim nie znosi ludzi którzy tego nie kupują. Zabawna były te Twoje wysiłki z banowaniem mnie i zabawna Twoja czkawka na moj temat.Baw się dalej w banowanie rozmaitych IP  Very Happy Very Happy. Co do hipokryzji to radzę sobie w słowniku sprawdzić znaczenie tego słowa ,bo świetnie pasuje akurat do Ciebie , zważywszy na to jaki mój post do owej dziewczyny usunąłeś.Beleczkę z oczka sobie wyjmij. Very Happy.

Pozdrawiam wszyskich pozostałych ( łącznie z przeciwnikami) - do następnego razu.

PS  Krysia - część mojej rodziny pochodzi z Kalisza.Nadczynność tarczycvy to właśnie przykład zespołu klinicznego króry jest spowodowany konkretną chorobą np zapaleniem tarczycy.Tylko terminologia.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #18 : 2007-10-13, 22:57:11 »




.Nadczynność tarczycvy to właśnie przykład zespołu klinicznego króry jest spowodowany konkretną chorobą np zapaleniem tarczycy.Tylko terminologia.

no to mam pytanie

co wpływa na powstanie  np zapalenia tarczycy
(skąd to się bierze?)

by dojść do sedna (przyczyny) trza się cofać do tyłu  a nie iść do przodu
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Gnom o genomie.
« Odpowiedz #19 : 2007-10-13, 23:45:39 »

... który chce odcinać kupony i przede wszystkim nie znosi ludzi którzy tego nie kupują. .....
Cytuj

Tresci ostatnich wzajemnych postow typowo odwetowe i nie koniecznie zgodne w 100% z rzeczywistoscia Very Happy
Natomiast co do cytowanego fragmentu to niestety Bruford chybiony strzal.

Toan wedla tego co widac ma naprawde gleboka wiedze, twierdze ze wiele wieksza od szczegolnie
"pokomuszych" doktorow, ordynatorow  i ubeckich profesorow medycyny, nie wspominajac o tak zwanych "rodzinnych"
donosicielach lekarskich co by "wlasna matke" sprzedali za zrobienie specjalizacji.

Ja osobiscie widze jak Toan z pasja podchodzi do wszystkich nowych doniesien z dziedziny wiedzy dotyczacej
biochemii i fizjologii. Trzeba byc na prawde slepym albo zlosliwym aby tego nie dostrzegac. Cool

 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 18 zapytaniami.