forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 03:17:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  czemu przytyłem?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: czemu przytyłem?  (Przeczytany 26324 razy)
amisz
Go


Email
czemu przytyłem?
« : 2007-10-13, 17:37:23 »

witam mój pierwszy post na forum i mam nadzieję że nie ostatni Very Happy

coś dziwnego miesiąc na DO jestem węglowodanów max.60g. dziennie zjadam. trenuje co drugi dzień i dostałem małą oponke na brzuchu!(zawsze miałem dechę bez grama tłuszczu a tu nagle takie cuś?!)
zjadam 5 posiłków dziennie ale węgli nie podjadam (pilnuje żeby nie przekroczyć 60 g na dobę i żadnych odstępstw od diety nie robię)białka wychodzi mi około 150-180g. na dobę ale zawsze tyle jadłem ze względu na treningi

czemu więc przytyłem?
dzięki
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #1 : 2007-10-13, 18:09:12 »

Witaj.
Czemu przytyłeś? Bo za duzo pewnie białka do tłuszczy.Tak mysle.....
Białka jesz w bród! A cóż Ty robisz,ze tyle białka jadasz?.Przepraszam ,ża porównanie ,ale mi na myśl  przychodzi : koń wyścigowy  Smile (swoją droga maja bardzo piękną budowę  Smile )
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #2 : 2007-10-13, 18:15:32 »

A do tych 180 g białka dojadasz kilogram masła?. No jeśli tak to zaiste jesteś herosem Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #3 : 2007-10-13, 18:15:53 »

...białka wychodzi mi około 150-180g. na dobę ale zawsze tyle jadłem ze względu na treningi



Ale co z tego ,że zawsze tyle jadłeś? Ale nie zawsze jadłeś tyle tłuszczu (mniemam ,że na DO zwiększyłeś jego ilość do tej ilości sprzed DO) .
Na DO po prostu jest niedopuszczalna taka ilość białka ...kurcze...przynajmniej na moje "oko".
Ile Ty wazysz i co robisz ,że musisz tyle białka jeść? To od złych proporcji przytyłeś .Nie jesteś na DO.Pewnie zwiększyłeś ilość tłuszczu ,zmniejszyłeś ilość węglowodanów ale nic nie zrobiłeś z białkiem.Jesz tyle ile jadłeś wczesniej.Swoją drogą masz chłopie spust,żeby tyle zjeść!  Shocked  Surprised  Very Happy  Dla mnie (przy mojej wadze 47kg,to niewyobrażalne!!!) ( pierwszy raz napisałam tyle wykrzykników,to sobie możesz wyobrazić,moje zdziwienie  Very Happy  )
Pozdro.
Zapisane
amisz
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #4 : 2007-10-13, 18:29:06 »

a więc tak waga 80kg. wzrost 1,83m zjadam około 300gram tłuszczu dziennie.co do takiej ilości białka to zawsze pochłaniałem stosy jedzenia (ciągle jestem głodny!) ale rozdzielam to na 5 posiłków.
nie widać na mnie tej wagi od kiedy się wspinam nie miałem grama tłuszczu na brzuchu...(co drugi dzień trenuję judo-z powodu kontuzji lżej ale caly czas czynnie)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #5 : 2007-10-13, 18:41:01 »

Stanowaczo za dużo białka w stosunku do tłuszczu,albo jak wolisz,za mało tluszczu w stosunku do białka.
Na DO nie jesteś .Lepiej zmodyfikuj swoją dietę,albo wróc do poprzedniej,bo możesz sobie zrobić krzywdę.
Proporcje są takie :
Na 1g białka 2,5 -3,5 g tłuszczu,a Ty takich nie zachowujesz i stąd to tycie.Przy obecnym Twoim żywieniu obserwuje się nadmiar białka ,który przerabiany jest na węglowodany ....
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #6 : 2007-10-13, 18:43:19 »

Witamy Smile

Osoby w wieku dojrzewania (wzrostu) powinny przyjmować 1-1,5g białka na każdy kilogram należnej wagi ciała. Jedząc 180g w wieku dojrzewania osiągniesz 120kg Smile Przy tym musisz pamiętać, że tłuszczu należy zjadać ok. 3 razy tyle, co białka....
Jeśli jednak już dojrzałeś, to masz szansę ważyć 180kg  Cool
Tłuszczu zjadasz w stosunku do tej ilości białka za mało, bo mniej niż dwukrotnie. Nie da się jeść optymalnie przy takiej ilości białka, tłuszczu musiałbyś jeść ok. 540g.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #7 : 2007-10-13, 18:44:39 »

a więc ...

masz niezły "przepał" metaboliczny! i nie jesteś na Diecie Optymalnej. Jeśli jest w okolicy lekarz optymalny - to przespaceruj się do niego!.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #8 : 2007-10-13, 18:49:31 »

Albo przynajmniej sobie kup książkę np. "Dieta Optymalna" JK i przeczytaj dokładnie,bo to o czym piszesz to nie DO tylko  masakra  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #9 : 2007-10-13, 18:56:59 »

a więc ...

masz niezły "przepał" metaboliczny! i nie jesteś na Diecie Optymalnej. Jeśli jest w okolicy lekarz optymalny - to przespaceruj się do niego!.

To samo pomyslalem i chcialem napisac, ale Toan był pierwszy. Smile

Tak od siebie dodam, chłopie!!! porady lekarskie w Polsce sa "tanie jak barszcz"
nic tylko kozystac z tego "pelnymi garsciami". Przykladowo za taka porade w UK czy USA
musialbys zaplacic od 600 do 1200 zl i wizyta trwalaby max 30 minut.
U nas w naszej kochanej Polsce wydasz za to psie pieniądze mniej niz u sprzataczki czy tragarza.  Cool

 
Zapisane
amisz
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #10 : 2007-10-13, 19:00:56 »

mam 21 lat taką ilość białka wsówam od niepamiętnych czasówa waga praktycznie się nie zmienia od czasu ukończenia 19 lat... tylko wcześniej nie ograniczałem węglowodanów i spożywałem niewiele tłuszczy...
dzięki za odpowiedz do lekarza optymalnego nie będzie mi łatwo się dostać..ale za to zmienie proporcje
napiszcie mi jeszcze ile gram białka ciało może przetwożyć (nie wydalić ani zamienić na węglowodany ale użyć jako budulec) na dobę i w jakich mniejwięcej dawkach(chcę sobie rozdzielić możliwie dużo posiłków zawierającą optymalną ilość białka-ustalenie ilości tłuszczy nie będzie problemem)
wielkie dzieki
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #11 : 2007-10-13, 19:02:45 »

Albo przynajmniej sobie kup książkę np. "Dieta Optymalna" JK i przeczytaj dokładnie,bo to o czym piszesz to nie DO tylko  masakra  Very Happy

Tak, kupno ksiazki to doskonaly pomysl!!!.  Cool
Po przeczytaniu bedziesz wiedzial czego chcesz od lekarza, to niezbedne minimum.!!
Inaczej po prostu bedziesz jak "slepiec w labiryncie"  Cool

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #12 : 2007-10-13, 19:08:27 »

180 g białka to jest prawie dwa kilogramy wołowiny!. A to porcja prawie jak dla lwa  Wink
180 g białka to porcja trzydniowa dla osoby ważącej 60 kg!
Czy nie pomyliłeś się i faktycznie zjadasz dziennie dwa kg przykładowej wołowiny?. Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #13 : 2007-10-13, 19:13:21 »

Kurcze,może faktycznie się pomylił,choć pisze ,ze zjada 5 posiłków dziennie .
2 kg wołowiny rozłożyć na 5 posiłków daje 400 g .Może amiszowi to wchodzi łatwo?
Swoją drogą nie mogę wyjść z podziwu  Shocked  Very Happy Doprawdy pierwszy raz się z czymś takim spotykam .
Amisz!!!Kup książkę ,przynajmniej jedną(nie są drogie).Przeczytaj nawet 10 razy-dotąd aż zrozumiesz!  Smile
Pozdrawiam!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #14 : 2007-10-13, 19:15:53 »


dzięki za odpowiedz do lekarza optymalnego nie będzie mi łatwo się dostać..ale za to zmienie proporcje
napiszcie mi jeszcze ile gram białka ciało może przetwożyć (nie wydalić ani zamienić na węglowodany ale użyć jako budulec) na dobę i w jakich mniejwięcej dawkach(chcę sobie rozdzielić możliwie dużo posiłków zawierającą optymalną ilość białka-ustalenie ilości tłuszczy nie będzie problemem)
wielkie dzieki

Amisz jak chcesz "macac" to kombinuj sam ale to nie bedzie optymalna "optymalnosc" tylko nieudolne,
mniej lub bardziej "papranie" w swoim metabolizmie. Natomiast pod okiem lekarza optymalnego
to bedzie "optymalizowanie" do twojego metabolizmu.

Zapamietaj Amisz, w tym swiecie niczego nie ma za darmo.  Cool
Minimum to ksiazki Dr. JK i odpowiedni poziom inteligencji wrodzonej.
Inaczej to bedzie klapa  Very Happy


 
Zapisane
amisz
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #15 : 2007-10-13, 19:16:27 »

podliczając to co zjadam dziennie wacha mi się od 150 do 180 tłuszcz około 300 węgle około 60...
za niedługo będę w posiadaniu książki DIETA OPTYMALNA - DIETA IDEALNA czy powinienem zaopatrzyć się w inne lektury czy ta wystarczy?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #16 : 2007-10-13, 19:22:22 »

Moją pierwszą książką była "Dieta Optymalna" Jan Kwaśniewski Marek Chyliński-dla mnie ciekawa książka-lubię do niej wracać...
W ogóle wszystkie ,które czytałam są ciekawe np. "Jak nie chorować?" .
Jak przeczytasz,to być może coś zrozumiesz (pisze być może,bo niektórzy czytają a i tak nie rozumieją i pójscie do lekarza opty. w takim przypadku też nieczego nie załatwi,dopóki,aż sam człowiek pojmie na czym to wszystko polega  Smile )
Życzę powodzenia  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #17 : 2007-10-13, 19:38:06 »

czy powinienem zaopatrzyć się w inne lektury czy ta wystarczy?

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 - tu masz podstawę informacji na temat DO. Jeśli to mało to bardzo dobre jest "Żywienie Optymalne" (możesz szybko zamówić na www.optymalni.org.pl), a "DODI" nie zawiera rad praktycznych i po jej lekturze nie dowiesz się zbyt wiele o praktyce DO.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #18 : 2007-10-13, 19:42:06 »

i pójscie do lekarza opty. w takim przypadku też nieczego nie załatwi,dopóki,aż sam człowiek pojmie na czym to wszystko polega  Smile )
Życzę powodzenia  Smile

Nie mozna sie z takim stwierdzeniem zgodzic. Lekarz opty. to "podstawa". Inaczej w 99%
uskuteczniane jest "knocenie" zasad ZO i DO, jest nikla szansa na "wycisniecie" wszystkich dobrodziejstw
tej "technologii".

Wyobrazmy sobie grubasa lub sportowca, dwa rozne cele do osiagniecia. Cool
Bez lekarza opt. nigdy nie wykorzysta sie potencjalu tkwiacego w tej technologii. Cool

Zwlaszcza jak "popadnie" na "plankton" niewydolny intelektualnie.
W takim wypadku lekarz jest absolutnie niezbedny przez caly czas (on-line)
Nie CZARUJMY SIE.  Very Happy

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: czemu przytyłem?
« Odpowiedz #19 : 2007-10-13, 20:09:19 »

Lekarz opty. to "podstawa". Inaczej w 99%
uskuteczniane jest "knocenie" zasad ZO i DO, jest nikla szansa na "wycisniecie" wszystkich dobrodziejstw
tej "technologii".


Grizzly--czy wg.Ciebie lekarz optymalny, a ksiazki dr J.Kwasniewskiego to nie to samo/dwie rozne sprawy?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.