forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 19:10:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660282 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Prawda o "głupocie".
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawda o "głupocie".  (Przeczytany 47044 razy)
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #100 : 2007-11-12, 13:54:31 »

Mam wrażenie, że uprawiacie głupotę. Przelewacie puste w próżne.

Głupota sama dla siebie nie istnieje, zawsze jest związana z konkretnym człowiekiem. Jest oceną jego wiedzy i inteligencji. Oceną opartą o naszą wiedzę. Zawsze jest to porównanie do nas samych. Uznanie kogoś za głupszego od siebie jest zarazem uznanie siebie za mądrzejszego. Można to ująć, że jest to wyrażanie pychy. 
Często spotykamy się z ludźmi na innym poziomie rozwoju. W skrajnych przypadkach są to ludzie upośledzeni umysłowo, niedorozwinięci itp. Dzieci też są na niższym poziomie intelektualnym, ale nie określamy ich jako głupich. Nie porównujemy się do nich, bo było by to oznaka naszej głupoty. Przyjmujemy ich stan rozwoju obojętnie, jak coś co jest normalne. Nie wywyższamy się, nie wymądrzamy i nie traktujemy ich z poniżeniem  ich godności.
To samo należy czynić do tych co z zewnątrz są dojrzałymi ludźmi, a wewnątrz jeszcze nie przestali być dziećmi. Inaczej się z dziećmi rozmawia.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #101 : 2007-11-12, 14:15:47 »

Mam wrażenie, że uprawiacie głupotę. Przelewacie puste w próżne.

Ty też dokonałeś oceny i napisałeś ,że uprawiamy głupotę  Smile ,że przelewamy z pustego w próżne.Taki jesteś pewien? A może wcale tak nie jest? Czyżbyś był mądrzejszy od nas i dlatego dokonałeś takiej oceny?
A jeśli ktos uprawia głupotę,znaczy,ze jest głupi ,prawda? i dalej tak jak pisałeś poniżej tego cytatu...
Widzicie...to jest tak...wkazdym można znaleść i głupotę i mądrość ,tylko ważne jest to, aby rowijać w sobie i w kimś jednak tą mądrość,prawda?  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #102 : 2007-11-12, 14:21:22 »

A takimi  "wierszykami" to mozna "sypać z rękawa" na zawołanie hehe-wystarczy,że przyglądniemy się działaniom pewnych osób i mamy "przypowiestkę" -no nie Toan? Ale nie wiemy,że te "wierszyczki" idealnie pasują też do naszego zachowania ...  Confused
Oceniajmy się objektywnie ,bo zaprawdę nikt nie jest doskonały i jeszcze się taki nie urodził,co by każdemu dogodził,prawda Blackend?
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #103 : 2007-11-12, 14:24:19 »

Jak się wyrzuca kamień, to trzeba się liczyć z tym, że rykoszetem można nim dostać w pustą głowę. To samo dotyczy się też mnie: przelewam puste w próżne. Warto jednak od czasu do czasu uczestniczyć w takiej "burzy mózgów" , wtedy się rodzą nowe spojrzenia.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #104 : 2007-11-12, 14:31:43 »

Jak się wyrzuca kamień, to trzeba się liczyć z tym, że rykoszetem można nim dostać w pustą głowę.

To bardzo,bardzo istotne spostrzeżenie .Dzięki tej świadomości nie obwiniamy nikogo za naszą "głupotę" ,a co za tym idzie-nie obrażamy się,prawda?

Prawdziwy przyjaciel swojemu przyjacielowi zwróci uwagę ,a przyjaciel tylko z nazwy bedzie przytakiwał temu ,który mysli,że ten jest  jego przyjacielem ,nawet wtedy,gdy ten opowiada "głupoty",a wszystko dlatego,żeby się podlizać-dla właśnych korzyści  Sad -takich "przyjaciół" za żadne skarby bym nie chciała !...
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #105 : 2007-11-12, 14:41:22 »

Tak się dzieje między ludźmi, gdy nie ma miłości, a tylko obojętność. Nie ma już wtedy mowy o przyjaźni, bo ona jest zauważalna nawet wtedy gdy nie padają żadne słowa.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #106 : 2007-11-12, 14:47:13 »

Trzeba mieć dużą dozę samokrytyki i najzwyczajniej na świecie poczucie humoru - nie Elmo Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #107 : 2007-11-12, 14:50:35 »

Tak się dzieje między ludźmi, gdy nie ma miłości, a tylko obojętność.
Obojętność albo czerpanie korzyści .

Zważ na podstawowa komórkę społeczną jaką jest rodzina.
Kchający rodzice-czyż nie bedą swoich dzieci prostować,karcić kiedy trzeba? -zależy im na nich.


Komu nie zalezy- ten też nie zwraca na nic uwagi.Jest tak jak napisałeś obojętność,a ja dodaję-korzyści dla siebie (tylko i wyłącznie) . Ja stronię od takich,którzy nie zwracają uwagi na moje błędy -takim na mnie nie zależy-sprawdzone! .
Przypomniała mi się od razu książka "Quo vadis" .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #108 : 2007-11-12, 14:55:34 »

Trzeba mieć dużą dozę samokrytyki i najzwyczajniej na świecie poczucie humoru - nie Elmo Wink


Tak Blackend!!! Trzeba umiec z siebie również żartować-to połowa sukcesu !  Smile
Miałam taką przyjaciółkę,z którą przyjaźniłam się od małego dziecka .Ta to dopiero była żartownisiem.Nie spotkałam do tej pory nikogo o takim poczuciu humoru!
Ogromnie inteligentna! Nie raz "kłóciłysmy" się ,a nawet biłysmy się  Very Happy ,ale jak doszło co do czego- byłysmy zawsze razem!  Smile Takiego przyjaciela juz nie znajdę  Sad ...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #109 : 2007-11-12, 16:22:25 »

Daj sobie Elmo na luzik, bo to nie wątek o Tobie, do Ciebie, ani nie dotyczy nikogo na tym Forum. Chyba zbyt emocjonalnie i osobiście podchodzisz i pojmujesz to, co Użytkownicy piszą na tym serwisie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #110 : 2007-11-12, 16:39:39 »

Głupota sama dla siebie nie istnieje, zawsze jest związana z konkretnym człowiekiem.

Wiązanie prawideł i uogólnianie zjawiska (w tym przypadku "głupoty") z konkretną osobą jest głębokim spłyceniem tematu!.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #111 : 2007-11-12, 16:43:45 »

Toan.Chyba nie zabronisz mi pisać z Piotrem czy Bleckandem ,co?  Smile .A to co piszę z nimi ,to chyba Ciebie najmniej powinno obchodzić ,nie?
Nikogo nie obrażam ,a o to chyba chodzi  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #112 : 2007-11-12, 17:00:42 »

Daj sobie Elmo na luzik, bo to nie wątek o Tobie, do Ciebie...

Bez obaw.Wiem o tym i niczego przecież nie biorę do siebie Tomku  Smile . Nie wiem czemu wysnułeś taki wniosek  Confused

Piszemy ogólnie o "głupocie"  Smile

I właśnie wymyśliłam : "głupota" sama siebie wystawia na kompromitacje -taka jej natura  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #113 : 2007-11-12, 18:13:03 »

Nie wiem czemu wysnułeś taki wniosek 

W ogóle się nad tym nie zastanawiałem, ale dwoje Użytkowników mi to napisało dziś!. Odpisałem, że się chyba mylą, a dla spokojności zapytałem, aby mogli sami przeczytać Twoją odpowiedź. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #114 : 2007-11-12, 18:50:27 »


W ogóle się nad tym nie zastanawiałem...

I może dlatego po nich powtórzyłeś  Smile Z tego wniosek ,że najpierw się trzeba zastanowić  Smile .
Biorę jedynie te posty do siebie,w których wyraźnie pisze "elmo"    Wink
A wątek chyba nie nosi tytułu "Prawda o "głupocie" elmo" no nie?  przynajmniej u mnie na monitorze nic podobnego się nie wyświetla   Wink
Także twierdzenie jakobym cokolwiek brała tu na siebie jest wysuwaniem daleko idących wniosków na podstawie "niewiadomoczego"   Wink

PS. Jak tak dalej pójdzie (pisanie o mnie) ,to faktycznie wątek bedzie o mnie  Smile ,a po co?,jak bez tego jest bardzo ciekawy!!!  Wink
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #115 : 2007-11-12, 19:17:29 »

Masz rację Toan. Temat został spłycony. Głupota jest zaraźliwa i rozprzestrzenia się jak grypa. Zamiast o pojedynczym człowieku będziemy mogli mówić o całej społeczności głupoty, o narodzie głupoty, o morzu głupoty.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #116 : 2007-11-12, 19:39:31 »

"Tylko dureń daje odczuć innym, że są głupi." Krecia P.
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #117 : 2007-11-12, 19:44:33 »

Już o tym pisaliśmy. Ale może Tobie uda się poszerzyć temat, bo podobno jest spłycony.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #118 : 2007-11-12, 20:06:28 »

"Tylko dureń daje odczuć innym, że są głupi." Krecia P.

Zofio to niesamowite! Smile  o tym właśnie myslałam ,gdy Toan napisał ,że jacyś Uzytkownicy napisali Toanowi ,że ja niby biorę tu coś do siebie-co jest absolutną nieprawdą.
I pomyślałam ,że Toan pisząc o "głupocie" przecież nigdy by się nie posunął do tego,aby ją wytknąć mnie lub komukolwiek,bo to nie jest przecież w Jego stylu-tak myślę!

To tyle,bo akurat o tym napisałaś!  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prawda o "głupocie".
« Odpowiedz #119 : 2007-11-13, 07:33:12 »

"Tylko dureń daje odczuć innym, że są głupi." Krecia P.

To fakt, ale mówiąc prawdę, trzeba się liczyć z tym, że "głupota" poczuje się dotknięta.
Czy to zwalnia więc od mówienia prawdy?. Cool Przecież "głupota" nie wszędzie gości.
Czy np: Jerzy Giedroyc był durniem?  Shocked

PS
Dlatego: kto prawdę powie, musi się liczyć z tym, że "głupota" zinterpretuje ją po swojemu  Confused
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.