forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 20:50:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu  (Przeczytany 16217 razy)
MORGANO
Go


Email
Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« : 2007-10-16, 10:08:19 »

Jestem zaproszony na spotkanie o godzinie 18,00 na spotkanie z Ministrem Religą.
PiS nie jest moją ulubiona formacją. ale specjalnie udam się na to spotkanie by zadać jedno konkretne pytanie?
Co profesor myśli o Żywieniu Optymalnym Dr J. Kwaśniewskiego.
Jeżeli ktoś z WAS mialby jeszcze jakieś inne sugestie i jeżeli  będę miał możliwość zadać te pytania to chętnie
je zadam. Morgano
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #1 : 2007-10-16, 10:22:17 »

Jak Religa tłumaczy przyczynę swojej rezygnacji z chemioterapii, tak zalecanej wszystkim pacjentom chorym na nowotwory?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #2 : 2007-10-16, 10:41:48 »

O tak Morgano, zadaj proszę mu pytanie:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dlaczego przekonuje się społeczeństwo, że jedzenie wieprzowiny nie jest zdrowe, ale jednocześnie
medycyna nie widzi nic złego w przeszczepianiu świńskich organów do ludzkiego organizmu?


Zapewne będzie się zasłaniał teorią o szkodliwości w diecie "nadmiaru" tłuszczów zwierzęcych...

Czy zatem te przeszczepiane organy nie będą zawierały tłuszczów zwierzęcych?   Laughing
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trzymam kciuki, żeby Ci się udało zadać te pytania i otrzymać odpowiedź!  Smile

P.S. A propos, zaraz zamieszczę obszerne fragmenty aktualnego artykułu na temat świńskich przeszczepów.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #3 : 2007-10-16, 12:51:47 »

Krystyno . Na pewno zadam te pytania jeżeli to będzie możliwe.
Przygotowałem i wydrukowałem tekst Stanowiska Komitetu akademii Nauk
gdzie wśród 30 profesorów list ten również podpisał Zbigniew Religa.
Wręczę mu równie moją odpowiedź na ten list z przed 8 lat.
Przygotowałem również  tekst który niedawno publikowałem na Forum
"OPTYMALNE SZCZĘŚCIE"  by profesor mógł w wolnej chwili się zastanowić
jak uzdrowić służbę zdrowia.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #4 : 2007-10-16, 15:42:18 »

Morgano, zdasz relację ze spotkania na forum? Jestem bardzo ciekawa rezultatów tego spotkania.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #5 : 2007-10-16, 20:37:37 »

Profesor Zbigniew Religia zaszczycił swoją obecnością spotkanie w Bytomiu przez 1 godzinę i 15 minut. Na Sali było może około 80-100 osób. Przeważającej części dyrektorzy szpitali lekarze i personel osoby z kręgów medycznych.
Przyjechał specjalnie do Bytomia prosić by głosować na PiS, bo jeżeli wygra PiS to nadal będzie ministrem zdrowia. Zaznaczył, że bardzo mu na tym osobiście zależy. Gdy przyszła kolej na zadawanie pytań jako pierwszy
Zapytałem.
Cytuję:, Dlaczego jest Pan przeciwny żywieniu optymalnemu dr Jana Kwaśniewskiego.
Wielkie zaskoczenie i pytanie do Sali czy znają żywienie optymalne cała sala chórem odpowiedziała, że tak. Z kolei minister zaczął się powoływać
Na Stanowisko Komitetu Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk., Która uznała żywienie optymalne za wręcz szkodliwe.
Bo to, że ona polega na jedzeniu ogromnej ilości tłuszczu, jajek śmietany masła niejedzeniu owoców. Dlatego nie jest ona popierana oficjalnie przez lekarzy. Wręczyłem Profesorowi specjalnie przygotowane materiały Akademii Nauk, który to dokument również Profesor podpisał.
Wręczyłem mu również moja odpowiedź z przed 8 lat na wszelki wypadek gdyby ta odpowiedź wcześniej do Profesora nie dotarła. Przekazałem również 4 stronicową laurkę „Jak optymalnie być szczęśliwym”.
(Tekst ten już na forum publikowałem). To była cała rozmowa zakończona zdaniem przestańmy dyskutować na temat tej diety. Zdążyłem jeszcze powiedzieć, że zdrowie właśnie leży po stronie diety optymalnej i że mam jeszcze dwa pytania, ale niestety nie dopuszczono mnie już do głosu.
Reszta dyskusji toczyła się o warunki bytu służby zdrowia kontraktach
Ile szpitali ma zaległości, jaki to spór o pieniądze musi toczyć w rządzie z Minister Zytą Gilową, z którą jest nawiasem bardzo zaprzyjaźnioną, bo ją osobiście operował na serce. Mowa była o zarobkach lekarzy, którzy mają 1,75 średniej krajowej najniższe uposażenie natomiast specjaliści mają
3 krotną średnia krajową i osiągają z dodatkami nawet 10 tysięcy złotych a z dyżurami około 14 tysięcy. Mowa była również o kartach czopowych za bardzo nie jestem obeznany w Arkanach szpitali. Wspomniał tylko jeszcze, że Premier J. Kaczyński w czwartek przyjedzie na Śląsk i że będzie mu towarzyszył. Jutro na zaproszenie, Gosiewskiego udaje się do Kielc.
Wychodzą bardzo prosił, że choć nie jest członkiem PiSu żeby na PiS głosować, bo bardzo mu zależy by nadal mógł być Ministrem Zdrowia gdyż jeżeli PiS nie wygra wyborów to do rządu nie wejdzie.
Moja osobiste odczucie Profesor Religia w ogóle nie jest zainteresowany dietą optymalną to moim zdaniem może będzie lepiej jak jakiś bliżej nieokreślony nowy minister obejmie tę tekę może wówczas będzie lepiej.


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #6 : 2007-10-16, 21:01:58 »

To super,że poruszyłeś temat DO,ale niestety okazał się on niewygodnym tematem (tak jak myślałam z resztą).
Miałam napisać przezd Twoim pójściem na to spotkanie,że jeśli wspomnisz o DO,to więcej Cię nie zaproszą i być może tak będzie,ale czym tu się martwić  Smile
Pozdrawiam Cię!
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #7 : 2007-10-16, 21:19:21 »

Wychodzą bardzo prosił, że choć nie jest członkiem PiSu żeby na PiS głosować, bo bardzo mu zależy by nadal mógł być Ministrem Zdrowia gdyż jeżeli PiS nie wygra wyborów to do rządu nie wejdzie.
I jakież to symptomatyczne ;P zakała jedna tylko dzieki ...
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #8 : 2007-10-16, 22:06:25 »

Dzięki Morgano za tę relacje. Jesteś wielki, że Ci się po prostu chciało choć wszyscy wiedzielismy jaka bedzie odpowiedź.

Pozdrawiam
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #9 : 2007-10-16, 23:27:47 »

Ja także spodziewałam się, że odpowiedź będzie co najmniej wymijająca, ważniejszym tematem było zostać przy korycie (jak widać nie tylko w przenośni Smile), a co za tym pozostaniem idzie, to już sprawa wtórna. Czy zauważyliście jak pisowcy się roztyli w czasie tych dwóch lat?
Dziękuję MORGANO.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #10 : 2007-10-17, 08:36:46 »

Brawo MORGANO!,
czyli dzięki tobie w efekcie dr kwaśniewski wyszedł znów na "awanturnika", bo "podpuścił na Religę w Bytomiu swoich "wyznawców". Gratuluję, gratuluję!!!.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #11 : 2007-10-17, 10:55:15 »

    Moja osobiste odczucie Profesor Religia w ogóle nie jest zainteresowany dietą optymalną to moim zdaniem może będzie lepiej jak jakiś bliżej nieokreślony nowy minister obejmie tę tekę może wówczas będzie lepiej.

Morgano, a na co Ty liczyles?
" W tym wieku"--a taki NAIWNY!

Tu chodzi o "stolek" a nie o zdrowie---SPOLECZENSTWA.
Zapisane
Wacław
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #12 : 2007-10-17, 17:37:15 »

Dr Jan Kwaśniewski pisze; - tylko 10% populacji jest wstanie zmienić dietę
Wg moich obserwacji tylko 5%.
Tylko 1 % populacji /w tym jeden na stu profesrów medycyny/ jest w stanie
zrozumieć kiedy tłuszcz w pożywieniu jest szkodliwy., a kiedy nie jest szkodliwy.
Prof. Religa nie mieści się w tym 1 %, nigdy tego nie zrozumie.
Dlatego rozmowa z nim w/w temacie, to  przysłowiowe obcowanie dziada z obrazem. 
Koniec.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #13 : 2007-10-17, 20:55:14 »

Wielka szkoda, Morgano, że nie zapytaleś go o zjadaną "niezdrową" wieprzowinę i jednocześnie "zdrowe" wg naukowców wszczepianie tejże wieprzowiny do naszych organizmów...  Sad  Sad  Sad

Miałbyś z pewnością większą satysfakcję widząc jego konsternację i zakłopotanie...  Cool
I ciekawe co on by odpowiedział na ten naukowy absurd???... Szkoda, że już się nie dowiemy...  Sad

P.S. A odnośnie Twojego pytania: powinieneś przewidzieć, że Twoje retoryczne pytanie zmusi go postawy obronnej i do podparcia się słynnym już "stanowiskiem komitetu"... - NIE MOGŁO BYĆ INACZEJ... bo chyba nie liczyleś na to, że on nagle zapała sympatią do dr. Kwaśniewskiego i ŻO?...   Surprised

i muszę niestety powiedzieć, że tę potyczkę "wygrał" on...   Sad
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #14 : 2007-10-18, 09:24:29 »

Krystyno.
Nie czuję się przegrany. Jeżeli to remis do niedzieli.
W przyszłym tygodniu po wyborach Profesor Religia nie będzie już Ministrem Zdrowia. Mnie wystarczy, że optymalni nie będą głosować na PiS. Profesor nie starał się nawet lawirować w odpowiedzi tylko oświadczył
Że się na tej diecie nie zna i powtarzał tylko to, co wszyscy dr Kwaśniewski poleca jeść tłusto, śmietanę jajka i że zabrania owoców. Że ta dieta jest zła to potwierdziła Komisja Nauk. Powiedziałem wówczas, że jego podpis z przed ośmiu laty również figuruje pod tym pismem i myślałem, że od tego czasu zmienił zdanie. Zauważyłem, że rzeczywiście nie wie, co je tylko widzi co je. Jedyne, o co może się zapytać. Czy to przygotowane danie jest sterylne? Na Sali 95 % osób to była służba zdrowia. Wielu moich znajomych lekarzy oraz dwóch znajomych dyrektorów szpitala.
Sama zresztą wiesz jako b. pracownik służby zdrowia jak to jest.
Nasze Forum odwiedza bardzo dużo lekarzy a nawet profesorowie, oczywiście występują oni anonimowo jako goście. Ja osobiście takie osoby nazywam określeniem krótkofalowców. Że to są „Czajniki”.
Po prostu czytają wiadomości na forum i nigdy się nie ujawniają.
Nie czuję się przegranym również z tego powodu, że na zebraniach wśród optymalnych też nie można wszystkiego powiedzieć. A klakierzy mówią tylko to, co Prezes pragnie usłyszeć. Ale pytanie mam zakodowane i tak sobie myślę, dlaczego nie polecają mięsa wieprzowego, bo w Rządzie jest zbyt wielu koszernych polityków.
Profesorowi Relidze materiały przekazałem może podzieli się tymi wiadomościami z osobami kompetentnymi i odpisze mi na mój podany
E-mail może się łudzę, ale po przegranych wyborach może nastąpić jakaś refleksja i przemyślenia i nawrócenie do rzeczywistości.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #15 : 2007-10-18, 09:44:18 »

...Forum odwiedza bardzo dużo lekarzy a nawet profesorowie, oczywiście występują oni anonimowo jako goście...

Od siebie (z poziomu "admin") dodam, że codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel, odbywa się "wizytacja" Serwisu www.dr-k.pl kogoś  Question  z adresu IP przypisanemu Instytutowi Żywności i Żywienia". Dodam, że różny host "*.gov.pl" odwiedza serwis kilkadziesiąt razy dziennie!
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #16 : 2007-10-18, 09:47:16 »

Szkoda, że te wszystkie "wizytacje" są takie bezproduktywne. Ale może kiedyś....
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #17 : 2007-10-18, 11:15:25 »

MORGANO napisał:
Cytuj
Profesor nie starał się nawet lawirować w odpowiedzi tylko oświadczył
Że się na tej diecie nie zna

To ciekawe... prof. na diecie się nie zna, ale podpisał, że jest szkodliwa...  Mad   czyli kolejny absurd...   Shocked

Cytuj
Nasze Forum odwiedza bardzo dużo lekarzy a nawet profesorowie, oczywiście występują oni anonimowo jako goście.
Toan napisał:
Cytuj
Od siebie (z poziomu "admin") dodam, że codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel, odbywa się "wizytacja" Serwisu www.dr-k.pl kogoś    z adresu IP przypisanemu Instytutowi Żywności i Żywienia". Dodam, że różny host "*.gov.pl" odwiedza serwis kilkadziesiąt razy dziennie!

I w powyższym kontekście warto pamiętać o tym i zwracać uwagę na to (drodzy forumowicze), co piszemy na forum  Confused
Wszak:  Jak nas widzą - tak nas oceniają... zbiorowo, rzecz jasna... Neutral

Cytuj
... i tak sobie myślę, dlaczego nie polecają mięsa wieprzowego, bo w Rządzie jest zbyt wielu koszernych polityków.

Faktycznie, intrygująca refleksja... Idea  Question  Cool  Smile
Byłoby ciekawym zajrzenie do poselskiej kuchni i przeanalizowanie co jedzą parlamentarzyści... Question  Cool
Szkoda, że nie ma wśród nas dziennikarzy   Sad
(A propos  mięsa, ukazał się kolejny ciekawy artykuł "Cała prawda o mięsie" i jego "szkodliwości", który zamieszczę w "Wolnych tematach".)

Cytuj
Profesorowi Relidze materiały przekazałem może podzieli się tymi wiadomościami z osobami kompetentnymi i odpisze mi na mój podany E-mail może się łudzę, ale po przegranych wyborach może nastąpić jakaś refleksja i przemyślenia i nawrócenie do rzeczywistości.

Żartujesz, prawda? Wink  Jeżeli nawet doświadczy optymalnej refleksji, to z pewnością zostawi ją  dla siebie...  Mad

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #18 : 2007-10-18, 11:35:32 »

...I w powyższym kontekście warto pamiętać o tym i zwracać uwagę na to (drodzy forumowicze), co piszemy na forum  Confused...

"prowokacji ci u nas dostatek..."  Confused
Jak dobrze, że wiele osób już potrafi samodzielnie trafnie tu wnioskować!. W nich przyszłość Very Happy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dziś Profesor Religa jest w Bytomiu
« Odpowiedz #19 : 2007-10-18, 11:51:46 »

...I w powyższym kontekście warto pamiętać o tym i zwracać uwagę na to (drodzy forumowicze), co piszemy na forum  Confused...



No,bez przesady  Very Happy Mnie też codziennie oglada setki osób na chodniku ,w szkole (gdy idę po dzieci),ale to nie znaczy,że mam się tak zachowywać,żeby się podobało to innym.
Mam się tak zachowywać,zaby to było godne z moim charakterem,po co gierki?Po to ,zeby być jedną z wielu? Nie gram,nie chodzę w płaszczach,żakietach,butach na szpilkach-bo tak przystoi powaznej kobiecie 31-no letniej -chodzę tak ubrana jak mnie jest wygodnie i znacznie "odbiegam" od reszty-ale to w sumie jest fajne,bo jest się takim "innym"   Very Happy

To najlepiej jakbyśmy pisali o warzywkach i owockach,żeby się spodobać tym,co nas czytają?
A jeśli chodzi o sprzeczki na Forum,to bez obaw.Wszędzie ludzie się sprzeczają i w ich środowisku również.W sprzeczkach takich wiele wniosków można wyciągnąć i się wiele nauczyć.Uważam ,że Forum tworzą bardzo mili inteligentni ludzie i nie ma co uważać,na to co piszemy,bo piszemi dobrze  Very Happy Tyle.
Pozdrawiam wszystkich  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.