forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:07:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658443 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe  (Przeczytany 56496 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #20 : 2007-09-12, 18:22:19 »

Napisałeś:
Cytuj
Przez wiekszosc mojego zycia odzywialem sie raczej wedlug Lutza a przez ostatnie lata koryguje do Dr Kwasniewskiego
i byłam ciekawa, na czym ta zmiana u ciebie polega.

Rzeczywiście, ja też zazdroszcę ci twojego niezaleznego, dzikiego życia. Nie zalezy mi na wygodach. Nie uczestniczę w wyścigu szczurów, ale czuję się zagrożona. Tutaj wszyscy sie napędzają wzajemnie, musisz wejśc jako trybik w to koło zębate, bo inaczej życie cię złamie.
Są mozliwości wyłamania się, np. mozesz pracować gdzieś z biednymi za samo wyżywienie. Niestety, wtedy nie masz na Internet, a sam widzisz, że Internet to fajna rzecz Very Happy Poza tym takiej pracy tez nie ma za wiele.

Co do zmywania garów. Nie wiem, w jakich warunkach ty mieszkasz. Tłuste gary mozna myc gorącą wodą, albo przy pomocy piasku. Kibel myję regularnie, więc nie ma osadów. Szyby w oknach myję tylko wodą i sciągaczką. Do mebli uzywam tylko wilgotej ściery, do podłogi też.
Myję się w większości samą wodą. Włosy szamponem.
Pozostaje pranie. Tu niestety sie załamuję Very Happy Używam proszków. Moze gdybym mieszkała gdzies na zadupiu i nosiła siermięzne ciuchy, przepierałabym je w samej wodzie zmiękczonej np. octem.

Jak widac, nie da sie w wielkim mieście Smile całkiem uniknąć stosowania zdobyczy cywilizacji i trzeba troszke doszlusować do innych Very Happy

Nie masz robaków w ogrodzie i pewnie stosujesz uprawę biodynamiczą? fajnie Smile

Twoje kury pewnie są radosne i młode Smile. Dlatego znoszą jaja codzienie. Na pewno nie dajesz im sie zestarzec Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #21 : 2007-09-12, 18:43:20 »


Pozostaje pranie. Tu niestety sie załamuję Very Happy Używam proszków. Moze gdybym mieszkała gdzies na ...


Ewa, nie myślałaś o jakimś potoku i kamieniach,albo przynajmniej tarce do prania,żeby się nie wyłamywać?   Very Happy
Może zacznę robić tak jak Ty,bo to bardziej zdrowe  Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #22 : 2007-09-12, 18:50:10 »

Myślałam o potoku, ale w moim sąsiedztwie prać mogę może tylko w rynsztoku, jak sie jeszcze jakiś ostał. Myślałam tez o moich stawach Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #23 : 2007-09-12, 20:46:47 »

                                        Myję się w większości samą wodą. Włosy szamponem.

Z szamponu mozesz zrezygnowac:
                                                --myc wlosy zoltkami
                                               ---robic szampon sama z szarego mydla /z rumiankiem = szampon rumiankowy, z pokrzywa = szampon pokrzywowy itd....  .
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #24 : 2007-09-12, 21:04:55 »

Umyłam włosy żółtkami z dodatkiem wódki (zalecenia JK), posiedziałam trochę z folią i ręcznikiem na głowie (wypadają mi diabły) i teraz są matowe  Confused A może to powinno być w wątku "wszystko o jajkach"?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #25 : 2007-09-12, 22:15:31 »

 m...musisz koniecznie wyplukac w deszczowce,jest b.miekka albo  do kranowki  dodac  niewielka ilosc octu ,wtedy tez bedzie miekka,
a moje wlosy za to strasznie szybko sie przetluszczaja,
natychmiast  widac  w jakim dniu jadlam zbyt duzo jak  na moje mozliwosci tluszczu Shocked
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #26 : 2007-09-12, 22:51:59 »

Twarda woda jest winna zmatowieniu powiadasz? Sprawdzę.
Mnie, odkąd jestem na ŻO w ogóle się włosy nie przetłuszczają, nie wiem jak długo musiałabym na to czekać. Wcześniej było z tym znacznie gorzej. Tłuszczu sobie nie żałuję, fakt że nie używam kremów do twarzy i do rąk potwierdza pewnie wystarczający poziom T. Natomiast bardzo dużo włosów tracę i szukam przyczyny.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #27 : 2007-09-13, 09:49:56 »

Cytuj
kremów do twarzy i do rąk


kremow do twarzy  nie uzywalam nigdy,krem do rak sporadycznie,
teraz natomiast smaruje sie  na noc smalcem albo oliwa z oliwek Laughing
mnie wlosy wypadaja  pewnymi etapami i domyslam sie dlaczego,gdy moja dieta zbacza z toru,wtedy licze ,waze i znowu jest ok
Zapisane
mabu
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #28 : 2007-09-13, 12:46:35 »

A u mnie zdecydowanie pogorszył się wzrok. No ale moja praca to komputer ok. 6-7 godzin, a po pracy komputer dla przyjemności 1-2 godziny. Chyba nie da się dalej bez okularów Sad
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #29 : 2007-09-13, 13:35:46 »

Ewa - dzieki za info. W sumie te recepty tez znam. Myslalem, ze masz co dobrego do garow zamiast "Ludwika" Kiedy zapoznalem sie z zasadami JK to juz wiedzialem, ze zdazalo mi sie przejadac bialkiem, szczegolnie kiedy jadalem na obiad kotlet z piersi kurczaka. Czulem sie wtedy zle az do nocy. Odnosnie diety  Lutza to on zaleca do 72 gram wegli i bialka nieco wiecej niz JK. Nie pamietam juz szczegolow ale jestem w posiadaniu jego ksiazki tak jak i Diety Optymalnej JK. Odnosnie wypadania wlosow czy nie uwazacie, ze przyczyna moze byc chlor zawarty w wodzie. U nas w domu nie mamy tego problemu a przynajmiej od czasu kiedy opuscilismy miejski raj. Lapie deszcowke do zbiornika 50 tys. litrow i tylko taka wode uzywamy do wszystkiego. Przyjaciel chemik powiedzial, ze musze spozywac wiecej warzyw i owocow aby wyrownac niedobory mineralow. Uwazam jednak, ze zoltka maja ich wystarczajaca ilosc.
Poza tym najlepszy szampon to zoltka z odrobina alkocholu. Pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #30 : 2007-09-13, 14:44:25 »

Cytuj
Przyjaciel chemik powiedzial
Syriusz, to juz wolałabym radzic się przyjaciela weterynarza Very Happy Poważnie! Weterynarze często maja zdrowsze podejście do zywienia, bo maja okazje widziec cały cykl zycia stworzenia.

Jako szampon jednak te żółtka i alkohol? Nie probowałam, choc znam. Czytałam JK, a i moja babcia stosowała. I co? Nie masz problemu z połyskiem włosów?

Cytuj z: Mabu
A u mnie zdecydowanie pogorszył się wzrok. No ale moja praca to komputer
Gdy długo siedzisz przy kompie, twoje oczy przyzwyczajają sie do patrzenia na jedna odległość. Traca elastycznośc i zdolność akomodacji. Przy złej akomodacji, gdy zeerkasz szybko na inna odległość, widzisz źle, ale często tylko ślizgasz wzrokiem po obiektach, więc oko dalej nie pracuje. Stopniowo wzrok ci sie pogarsza.
Poza tym patrzysz ciagle w światło. Oko zaczyna coraz gorzej widziec w słabszym świetle. Stajesz sie ślepa Very Happy
Oczy tak samo trzeba ćwiczyć.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #31 : 2007-09-13, 14:57:42 »

Mabu, patrzę na ludzi w swojej pracy i wszyscy popełniają ten sam błąd - bardzo duży kontrast. Ja od lat ustawiam sobie wszystkie monitory na max 30% kontrastu i jasności. Tylko na początku jest trudno się przyzwyczaić ale ja musiałam bo pracuję bardzo dużo i zawsze przed monitorem i to na pewno się nie zmieni... no i jeszcze oprócz tego jestem bardzo związana z internetem Smile Wzrok mam świetny, polecam Ci sprawdzenie mojego sposobu.

Kodar, ja się smaruję oliwką natychmiast po wyjściu z sauny, wspaniały efekt.

Syriusz, ja także uciekłam z miasta, co prawda nie tak daleko jak Ty i wodę czerpię z własnej studni głębinowej. Wiem, że moja woda jest bardzo twarda ale z pewnością przyczyną wypadania moich włosów nie jest chlor.
Zapisane
mabu
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #32 : 2007-09-13, 15:05:53 »

[
[/size]
Cytuj
Gdy długo siedzisz przy kompie, twoje oczy przyzwyczajają sie do patrzenia na jedna odległość. Traca elastycznośc i zdolność akomodacji. Przy złej akomodacji, gdy zeerkasz szybko na inna odległość, widzisz źle, ale często tylko ślizgasz wzrokiem po obiektach, więc oko dalej nie pracuje. Stopniowo wzrok ci sie pogarsza.
Poza tym patrzysz ciagle w światło. Oko zaczyna coraz gorzej widziec w słabszym świetle. Stajesz sie ślepa Very Happy
Oczy tak samo trzeba ćwiczyć.
Cytuj
Ewa. Dokładnie tak. Z ust mi wyjęłaś. Ponieważ nie mam wyboru komputer albo ... więc zastanawiam się jakie to miały by być ćwiczenia.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #33 : 2007-09-13, 15:08:52 »

Rozglądanie się? Smile
Myślę, że tylko tak mogą wyglądać ćwiczenia, okrężne ruchy gałek.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #34 : 2007-09-13, 15:58:26 »

Very Happy tak, Małgo, czujne spojrzenie, to jest dobre ćwiczenie.

Nie liż wzrokiem dookoła, tylko spójrz zawsze dokładnie na to, na co patrzysz. Przerzucasz wzrok z ekranu na klawiaturę, to popatrz na nią (nie żałuj na to czasu). To może sie okazać nie takie łatwe, jeżeli juz nabawiłaś się dalekowzroczności. Tym bardziej ćwicz. Nie zapominaj. Zawsze tak sie przygladaj, nie tylko w czasie ćwiczenia.

Dzieci bardzo fajnie ćwiczą oczy, jadąc np. autobusem pomieście, wodzą za wszystkimi napisami, jakie im się napatoczą. A w tym czasie ich rodzić siedzi obojetny, zapatrzony gdzies w dal przed siebie Smile

Wszystkie narządy "muszą czuć się" potrzebne, by działały.

Prześlę ci teksty na ten temat.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #35 : 2007-09-13, 16:02:24 »

Mabu, tobie nie mogę wysłać, bo nie ma twojego adresu mailowego. Małgo, tobie juz wysyłam, żebys na darmo nie wodziła gałkami Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #36 : 2007-09-13, 16:57:30 »

Ponieważ nie mam wyboru komputer albo ... więc zastanawiam się jakie to miały by być ćwiczenia.
Polecam bardzo ciekawą i interesującą książkę otwierającą zupełnie inne SPOJRZENIE na świat medyczny Wink

http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=31615


P.S.
przed kompem 10 godzin dziennie i bez wady wzroku Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #37 : 2007-09-13, 17:54:05 »

Polecam bardzo ciekawą i interesującą książkę otwierającą zupełnie inne SPOJRZENIE na świat medyczny Wink
http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=31615
P.S.
przed kompem 10 godzin dziennie i bez wady wzroku Wink

wszystko fajnie tylko, że wykupiłeś cały nakład Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #38 : 2007-09-13, 20:06:46 »

Cytuj
Syriusz, to juz wolałabym radzic się przyjaciela weterynarza  Poważnie! Weterynarze często maja zdrowsze podejście do zywienia, bo maja okazje widziec cały cykl zycia stworzenia

alez Ewo,co ty opowiadasz,na pewno nie masz zadnego zwierzaka w domu,bo na pisalabys inaczej...
w tutejszej TV pokazuja dosc czesto jak nalezy odzywiac nasze czworonogi,
 wystarczy rowniez  popatrzec na sklad gotowych pokarmow dla zwierzat,
w kazdym sa weglowodany w postaci marchwi,bananow przeroznych  platkow zbozowych itd,itp,
sa ciasteczka i czekoladki dla naszych pupilkow ,
wszystko naszpikowane wzmacniaczami w postaci witamin oraz innych chemicznych dodatkow Sad
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #39 : 2007-09-13, 21:53:39 »

małgo... co do wypadania włosów nie pamiętam ale chyba chodziło o zbyt dużo białka w diecie. Lekarka gdzieś o tym pisze. Jak mam kilka dni kiedy bardzo chce mi się np. ryby  czy innego białka i zjem do tego frytki, na śniadanie placki z jajek i ziemniaków i nie tknę warzyw to po kilku dniach czesząc włosy nad wanną wypada mi ich przynajmniej 10-20. Kiedy wracam do jedzenia węglowodanów czyli musiałyby być w ciągu dnia jeszcze warzywa z tłuszczem jest o.k. Po kilku dniach włosy przestają wypadać. Co do tłuszczu to też prawda. Zanim przeszłam na JK a teraz na DDP lekarki miałam tłuste włosy, tłustą skórę, po urodzeniu dziecka tłuste włosy suchą skórę a teraz skórę w sam raz jeśli jem tłuszcze, a włosy normalne. Zaczynają mi się szybciej brudzić czyli stają się tłuste jak zjem za mało tłuszczu. Nie wiem dlaczego, co to za proces w organizmie. Ponieważ ostatnio ze dwa razy to zauważyłam eksperymentowałam z tego powodu z jedzeniem.Ale teraz mi to wychodzi bo znów mam smak na węglowodany. Chodzi za mną cały czas kawa, taka ekspresso z bitą śmiataną, czekoladą i cynamonem z porządnej kawiarni. Raz już na taką się skusiłam , dziś sezamki opty i pewnie jutro tego pożałuję. Ale miałam dziś tzw zły dzień więc trudno, przeżyję.
Czy ekseprymenty kulinarne i zachcianki są związane u was też ze zmianą pór roku czy to tylko tak przypadkowo? W lecie nie chciało mi się jeść zup teraz znów mi się chce dzięki czemu mam nadzieję będę jeść więcej tłuszczu.
Pozdrawiam  Małgo  kiedyś (jakiś rok temu zdeklarowana zwolenniczka chudości w jedzeniu obecnie już tylko ja jestem chuda. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.