forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:11:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe  (Przeczytany 56491 razy)
alpolusa
Go


Email
Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« : 2007-09-10, 11:00:50 »

Oczywiscie ze z cukrzycy mozna sie wyleczyc - picie wody antyoksydacyjnej z ujemnym potencjałem redox i nasyconej aktywnym wodorem o odczynie pH 8.5 reguluje w organizmie gospodarke cukrem w ciagu 1-3 miesiecy! Badania prowadzili japonczycy na bazie zastosowania generatora aktywnego wodoru H-01, zmieniajacego zwykłą wode (ktora jest oksydantem) w niezwykle efektywny anty-oksydant. Generator H-01 jest w sprzedazy w Polsce. Zreszta informacje na ten temat można znaleźć na www.wodazycia.net.pl
Zapisane
alpolusa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #1 : 2007-09-10, 11:10:27 »

Wynalazek japoński - mineralny generator aktywnego wodoru zmienia potencjał oksydo-redukcyjny wody z dodatniego na ujemny, nasyca wode aktywnym wodorem, alkalizuje ją - czyniąc z niej w ciągu kilku godzin najbardziej efektywny antyoksydant!!! Potencjał ORP takiej wody dochodzi do -400mV ! UWAGA: płyn międzykomórkowy człowieka i krew maja również potencjał ujemny ( -50 do -250 mV). Pijąc zwykłą wodę wlewamy w siebie potencjał +300mV oraz całą armie wolnych rodników! Po co? Skoro możemy dać organizmowi to czego potrzebuje - czyli wodę o potencjale -50 do -300mV. Wystarczy miec generator H-01. Jest dostepny w Polsce! Informacje są na stronie: www.wodazycia.net.pl
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #2 : 2007-09-10, 13:38:01 »

Woda jest bardzo dobra dla ryb Smile
Nie łatwiej byłoby puścić link od razu do cennika i formularza zamówienia?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #3 : 2007-09-10, 13:46:39 »

Nasycanie wody bezwodnikiem kwasu węglowego daje lepsze wyniki - wystarczy w spożywczym kupić wodę mineralna gazowaną, pod warunkiem, że się ją oczywiście skonsumuje Cool .
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #4 : 2007-09-10, 14:31:01 »

Przegotowana, schlodzona deszczowka. Tylko taka wode spozywam, do takiej mam dostep Zrobilem odwiert i jest troche wody ale musze ja przebadac. Widac, ze posiada za duzo mineralow wiec nie jestem jej pewien. Jest taka jakby slodkawa. Zamiast filtrow spozywam zoltka 5 do 10 dziennie  w zaleznosci od apetytu. Optymalnym jestem chyba od zawsze. Ale to dluga historia.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #5 : 2007-09-10, 14:39:52 »

Syriuszu, intrygujesz mnie. Z największą ciekawością przeczytam tą długą historię. Jak to mieszkasz w tropiku?! Gdzie jesteś i dlaczego?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #6 : 2007-09-10, 15:51:58 »

W reakcjach dysocjacji woda jest akceptorem protonu wodorowego tworząc najczęściej nietrwałe wiązanie jonowe H30+ dzięki swojej polarności - od strony tlenu ma wartość (-), a od strony wodorów (+), bo kąt między atomami wodoru wynosi nie 180, a 105o. Dzięki tej właściwości woda (w właściwie atom tlenu) staje się donorem protonu u żywych organizmów.  Confused I stąd ten "żywy wodór"  Wink
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #7 : 2007-09-10, 16:03:39 »

 Shocked
Toanie, litości...
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #8 : 2007-09-10, 18:32:50 »

A może Toan zmierza do tego o czym donosi alpolusa  - przecież , podobno wszystko się zaczeło od aktywnego wodoru, o czym również wspomina dr JK. Czy akurat tego z H-01 nie wiem. Ale aktywny wodór to aktywny wodór ,a do tego woda z minusową oksydacją - samo życie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #9 : 2007-09-10, 18:38:36 »

 Sad - przepraszam,
chodziło mi o to, że np: woda gazowana daje taki sam efekt, a pewnie jest dużo tańsza  Confused
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #10 : 2007-09-10, 18:56:52 »

Toan z całym szacunkie ale nie, mam miernik ORP i kazda woda jaka wpadła mi w rece wykazywała dodatni potencjał oksydacyjny , nawet + 300 mv , a woda z H-01 /mam taki/- ujemny, w kazdym pomiarze.Tym bardziej ujemny im dłuzej przebywa w wodzie-nawet -400mv.Co to daje ? - warto poczytać alpolusa - badania wciąż trwają.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #11 : 2007-09-10, 20:49:08 »

Ciekawe jakie jony uwalnia do wody, albo wychwytuje to H-1 jeśli z +300mV robi nawet -400mV?.
"...granit, preparaty mineralne pochodzenia naturalnego..."
Jeśli masz kristan ten miernik, to może dodaj do wody "calgonu" - ciekawe jak się zmieni potencjał tej wody?
"Płukanie w occie" - stawiam raczej na wychwytywanie Mg i Ca niż na uwalnianie jonów ujemnych  Wink
Ale skoro ma ta woda potencjał ujemny, to gdzie miejsce na dodatni "wodór aktywny"? A może ma być odwrotnie?, bo mi się z tego wszystkiego zaczyna mylić: katoda ujemna, a kation dodatni  Shocked
No, ale jak pomaga to H-1 - to bardzo się cieszę  Very Happy

PS
"należy usuwać tlen z wody produkcyjnej. Za najlepsze metody usuwania tlenu uważa się: „przepłukiwanie” azotem lub CO2, gotowanie, redukcję ciśnienia" [2, 6].
Moje pogrubienie dwutlenku węgla - źródło: http://www.wodazycia.net.pl/redox.htm
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #12 : 2007-09-10, 21:13:58 »

No,  Rolling Eyes ja z kolei zamrazałam wodę z lekka i taką dopiero uzywałam do picia.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #13 : 2007-09-10, 21:29:33 »

Ewa!
I bardzo dobrze!. Przygotowanie i picie takiej wody doskonale poprawia somopoczucie i spełnienie obowiązku w stosunku do własnego organizmu. A nic tak nie poprawia zdrowia jak OBOWIĄZKOWOŚĆ wobec siebie Cool.
A gardła nie przeziębiałaś? Rolling Eyes Question

PS
Takiej mrożonej wody nie wolno mieszać, bo sens mrożenia się zatraca, gdy pomerda się łyżeczką lub taka woda popłynie po przełyku Wink
Większe uzasadnienie "naukowe" ma łykanie lodu.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #14 : 2007-09-10, 21:41:21 »

Very Happy Nie przeziebiłam sie, bo jestem na Optymalnej
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #15 : 2007-09-10, 22:20:59 »

 Very Happy - raczej - bo potrafisz dbać o własne zdrowie  Rolling Eyes
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #16 : 2007-09-11, 14:30:38 »

malgo35, piszac o dlugiej historii mialem na mysli moje odzywianie sie. Przez wiekszosc mojego zycia odzywialem sie raczej wedlug Lutza a przez ostatnie lata koryguje do Dr Kwasniewskiego. Natomiast moj dom stoi daleko od cywilizacji i nie daleko od Zwrotnika Koziorozca w AU. Pozdrawiam i dobranoc
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #17 : 2007-09-11, 14:34:25 »

Syriusz, jakie są najistotnieszje, wg ciebie, róznice w zaleceniach Lutza i JK? Co zmieniasz w swoim żywieniu?
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #18 : 2007-09-12, 14:12:47 »

Ewa
Ja nie znalem diety Lutza tak jak i JK. W moim jadlospisie staralem sie unikac macznych a ziemniakow jesc niewiele. Krotko mowiac jadalem tlusto bo tak lubialem. Golonka, boczek, jajka zawsze byla moim przysmakiem. Niic nie wiedzialem o proporcjach ale nigdy nie rozpychalem brzucha smieciami gdyz uwazalem, ze nalezy jesc jak najmniej ale za to jak najwartosciowsza zywnosc. 40 lat temu potrafilem zjesc na sniadanie jajecznice z 5 jajek i 10 zoltek ale to  wystarczalo mi na caly dzien. Moja srednia zyciowa to 30 jajek na tydzien. Mam 160cm wzrostu i 60 kg wagi od 45 lat. Z chorob przez cale zycie moze z 5 lekkich przeziebien i z kilka katarow. Ostatnio nowy moj czarny doktor wyslal mnie na szczegolowe badania. Po badaniach zadalem mu tylko jedne pytanie: Czy wszystko jest w porzadku z wynikami. Odpowiedzial, ze tak i na nastepne badanie zgodzilem sie za 5lat. Wyniki nie interesowaly mnie bo czuje sie bardzo dobrze. Mieszkam daleko od doktorow i nie mam czasu na choroby. Od kilku lat mam internet i tam znajduje duzo interesujacej wiedzy, ktora byloby tudno znalezc gdzie indziej. Propaganda w TV nie interesuje mnie ani inne media na sile wciskane do mozgu. Zyje sobie jak wolny ptak i wielu  zazdrosci mi takiego zycia ale niewielu chce wypasc z wyscigu szczurow. To tyle tym razem.
pozdrawiam wszystkich sympatycznych uczestnkow tego forum a w szczegolnosci Toana, dzieki ktoremu istnieje to madre forum.
Ewa, czytalem, ze nie uzywasz chemii w domu. Czy mozesz podzielic sie wiedza co uzywasz do mycia garow, kibli itp. Ja nie uzywam chemii w ogrodzie i wszystkie wegi mam dorodne i bez robakow. Moje kury karmie ta zielenina plus troche ziarna i niosa sie codziennie.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Aktywny wodór likwiduje wolne rodniki tlenowe
« Odpowiedz #19 : 2007-09-12, 16:44:17 »

Natomiast moj dom stoi daleko od cywilizacji i nie daleko od Zwrotnika Koziorozca w AU. Pozdrawiam i dobranoc

 to  jesteś  juch chyba jako drugi z Antypodów na grupie

ps. co się dzieje  z Kangurem?
ostatnio nic nie pisze
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.