forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:11:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660316 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  przebyty udar mózgu
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: przebyty udar mózgu  (Przeczytany 45479 razy)
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #40 : 2007-10-20, 21:26:01 »

  Elmo chciałoby

Jednak złośliwość czasem  sprawia,że staczamy się do "kompletnego niżu intelektualnego"  Smile

...albo do najzwyklejszego chamstwa  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #41 : 2007-10-20, 21:41:17 »


Szczerze mówiąc grizzly, to nie wiem skąd taki wniosek. Gdzie Ewa popełnia błąd w żywieniu?

Malgo, napislem, ze Ewa nie dopuszcza... Very Happy  Cool

Wystarczy poczytac Ewe i widac, ze ona nie "dopuszcza"  Wink 
A za to Elmo, jak najbardziej tak  Rolling Eyes Wink Cool

Och dziewczyny ..... Very Happy

Zapisane
Brzeti
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #42 : 2007-10-20, 22:01:20 »

Przykład:
"nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu."
Co to oznacza w praktyce?.
A no tyle:
masz rozwolnienie po śmietance, pij śmietanę, szkodzi Ci śmietanka, śmietana, masło i ser żółty, umikaj "mlecznych". Jeśli coś szkodzi, to się tego unika, a zamiast "mlecznych" się jada boczek, smalec, słoninę... zawsze PILNUJĄC PROPORCJI, która przeciętnie dla wiekszości zdrowych  osób jest wyrażona w gramach tak: BTW 1:3,5:0,5. Bardzo dobra jest również proporcja BWT 1:3,5:0,5 ponieważ dostarcza organizmowi jednolite (zawsze tłuszcz) paliwo, zakładając, że w obu dietach zjada się białko zwierzęce. Pierwsza z nich w/g prof. Lutz'a to cyt: "złota formuła życia" - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=802

Czy w takim razie "złota proporcja" nie jest zbytnim uproszczeniem? Przecież proporcja zależy także od rodzaju białka zwierzęcego i tłuszczu, trybu życia, chorób itp. Załóżmy że pewna osoba(dorosła,prowadząca normalny tryb życia oraz zdrowa na ciele i umyśle) jada tylko potrawy, które są prawie idealnie zgodne z założeniami ŻO, to jest:  proporcja 1:3.5:0.5, białko i tłuszcze zwierzęce, głównie skrobia. Powiedzmy, że takiej osobie apetyt pozwolił zjeść ok. 60:210:30. Czy nie ryzykuje się wtedy pojawienia się ciał ketonowych oraz przetwarzania białka na węglowodany?
Czy duże znaczenie dla "prawidłowego" apetytu ma zachowywanie proporcji w każdym posiłku czy wystarczą tylko proporcje dobowe?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #43 : 2007-10-20, 22:22:25 »


Dlatego tak śmieszne mi się wydaje doradzanie poprzez net, ile kto ma zjadać białka,ile tłuszczy,ile węglowodanów,że brak mi po prostu słów.
Faktycznie,że żywienie to, nie jest dla osób "betonowych",bo efekty zaraz widać,tylko dla osób myslących.
A tu tylko się czyta teksty typu :" napisz więcej informacji : ile ważysz,jaki masz wzrost ,to my ci powiemy mniej więcej ile masz zjadać B i T i W " -Kurcze-to jest te "więcej informacji o człowieku????Czy te informacje wystarczą ,aby jakiś anonimowy Użytkownik -nie lekarz ,ustalał kto ile ma czegoś zjeść i na dodatek ten ktos jest chory?!
No absurd nad absurdami-totalny brak wyobraźni o funkcjonowaniu organizmu ludzkiego!

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #44 : 2007-10-20, 22:50:37 »


Czy w takim razie "złota proporcja" nie jest zbytnim uproszczeniem? Przecież proporcja zależy także od rodzaju białka zwierzęcego i tłuszczu, trybu życia, chorób itp. Załóżmy że pewna osoba(dorosła,prowadząca normalny tryb życia oraz zdrowa na ciele i umyśle) jada tylko potrawy, które są prawie idealnie zgodne z założeniami ŻO, to jest:  proporcja 1:3.5:0.5, białko i tłuszcze zwierzęce, głównie skrobia. Powiedzmy, że takiej osobie apetyt pozwolił zjeść ok. 60:210:30. Czy nie ryzykuje się wtedy pojawienia się ciał ketonowych oraz przetwarzania białka na węglowodany?
Czy duże znaczenie dla "prawidłowego" apetytu ma zachowywanie proporcji w każdym posiłku czy wystarczą tylko proporcje dobowe?


no nieeeeeeeeee
a nie napisano że
1g B
2,5-3,5 T
0,8 W
średnio na 1 kg wagi należnej dla zdrowego przeciętnego  człeka?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #45 : 2007-10-21, 00:29:40 »

Cytuj z: Grizzly
Wystarczy poczytac Ewe i widac, ze ona nie "dopuszcza"  Wink
A za to Elmo, jak najbardziej tak
Och, Grizzly, jak rożnie można postrzegać świat. Dla niektórych to wybawienia  Cool
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #46 : 2007-10-21, 00:55:20 »

Cytuj z: Brzeti 2007-10-20, 22:01:20
Czy duże znaczenie dla "prawidłowego" apetytu ma zachowywanie proporcji w każdym posiłku czy wystarczą tylko proporcje dobowe?
Eureka! Właśnie dla największych orłów są te uproszczenia, ramy i ograniczenia.
 
Jak widać jakieś szablony muszą być. Na czymś trzeba oprzeć podstawowe informacje. Skoro teraz jest taka dezorientacja, wyobrażam sobie chaos i niezadowolenie, gdyby Jan Kwaśniewski nie podał prostych podstaw.
Śmiechu warte. Ciężko ludziom dogodzić.
A wystarczy naprężyć się, poczytać i pomyśleć. Bierzcie przykład z Elmo. Ona myśli, myśli i wymyśla za każdym razem coś, chocby sprzecznego, ale innego. To dopiero otwarty umysł.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #47 : 2007-10-21, 07:42:36 »

Jak widać jakieś szablony muszą być. Na czymś trzeba oprzeć podstawowe informacje. Skoro teraz jest taka dezorientacja, wyobrażam sobie chaos i niezadowolenie, gdyby Jan Kwaśniewski nie podał prostych podstaw.
Śmiechu warte. Ciężko ludziom dogodzić.

Dlatego Dieta Optymalna lek. med. Jana Kwaśniewskiego ma stuprocentową !!! (100%) skuteczność u zwierząt w chowie klatkowym i u ludzi uczestniczących w zamkiniętych doświadczeniach, a u osób podejmujących samodzielnie ŻO skuteczność żywienia drastycznie spada (około 5-8%), w leczeniu przyczynowym otyłości, miażdżycy, cukrzycy typ II i wielu innych chorobach, czym DO różni się zdecydowanie od innych "niskowęglowodanówek", które tylko "odchudzają" i często powodują dodatkowe komplikacje organiczne.
U niektórych chorych "interpretatorów" dieta "optymalna", (najczęściej jest to "półkorytko" mojego Teścia ś.p. lub dieta "niskowęglowodanowa ketogeniczna") przynosi szkodliwe efekty! np: może powodować otyłość, przyspieszać rozwój miażdżycy, wylewy i zakrzepy, zakwaszenie organizmu i inne groźne choroby!. W takich przypadkach trzeba jak najszybciej zrezygnować z diety "optymalnej" lub udać się na wizytę do porządnego fachowca, np: do Arkadii Państwa Suchowieckich w C-ku.

PS
100% skuteczności - nie obejmuje chorób genetycznych, SM, cukrzycy typ I  (skuteczność około 95%!) i kilku innych chorób wielokroć wymienianych przez JK.

Z życia - przykład "interpretacji" zaleceń JK:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=598 - zboże=chleb=NIEJADALNE - prawidłowa "interpretacja"!
Pytanie (autentyczne!) po wykładzie na temat DO!:
"Panie Kwaśniewski - to z czym jeść ten CHLEB?"   Shocked  Confused Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #48 : 2007-10-21, 09:32:19 »

Wystarczy poczytac Ewe i widac, ze ona nie "dopuszcza"
A za to Elmo, jak najbardziej tak 
Och dziewczyny ..... Very Happy

Gryzzly
Może dacie sobie "brejka"  w złośliwościach z dziewczynami (Ewa i Edyta), bo przykro mi się to czyta!.

PS
"opty-interpretacja" (poziom - dieta "optymalna") wyrwanego z kontekstu Twojego cytatu:

Jasnowidz z Ciebie jakiś, bo ja czytam i "Ewę" i "elmo" i jakoś nic nie widzę w tekstach o ich intymnym pożyciu  Wink Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #49 : 2007-10-21, 10:51:30 »

U niektórych chorych "interpretatorów" dieta "optymalna", (najczęściej jest to "półkorytko" mojego Teścia ś.p. lub dieta "niskowęglowodanowa ketogeniczna") przynosi szkodliwe efekty! np: może powodować otyłość, przyspieszać rozwój miażdżycy, wylewy i zakrzepy, zakwaszenie organizmu i inne groźne choroby!. W takich przypadkach trzeba jak najszybciej zrezygnować z diety "optymalnej" lub udać się na wizytę do porządnego fachowca, np: do Arkadii Państwa Suchowieckich w C-ku.

Mam nadzieję,że niektóre nasze "forumowe lekarki" zrozumieją wreszcie,jak bardzo nieodpowiedzialnie postepują,gdy próbują "układać jadłospisy" osobom chorym!
Chory człowiek,powinien  bezwzględnie się udać do realnego(czyt.nie netowego) lekarza optymalnego ,zwłaszcza wtedy,gdy bierze leki i chce rozpocząć Dietę Optymalną.

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #50 : 2007-10-21, 11:18:42 »

Cytuj z: Grizzly
Wystarczy poczytac Ewe i widac, ze ona nie "dopuszcza"  Wink
A za to Elmo, jak najbardziej tak  Rolling Eyes Wink Cool
Oj, chłpczyku, bacz na to, co piszesz, bo nie dostaniesz beretu Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #51 : 2007-10-21, 11:40:38 »

Oj, chłpczyku, bacz na to, co piszesz, bo nie dostaniesz beretu Confused

Kurcze,Grizzly .Nie dostaniesz beretu  Sad A wiesz jakie fajne robi ! Ja dostałam jeden  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #52 : 2007-10-21, 11:41:59 »

Cytuj z: Grizzly
Wystarczy poczytac Ewe i widac, ze ona nie "dopuszcza"  Wink
A za to Elmo, jak najbardziej tak  Rolling Eyes Wink Cool
Oj, chłpczyku, bacz na to, co piszesz, bo nie dostaniesz beretu Confused
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #53 : 2007-10-21, 11:59:00 »

Cytuj z: Grizzly
Wystarczy poczytac Ewe i widac, ze ona nie "dopuszcza"  Wink
A za to Elmo, jak najbardziej tak  Rolling Eyes Wink Cool
Oj, chłpczyku, bacz na to, co piszesz, bo nie dostaniesz beretu Confused

Maly "mocherowy" berecik? Ale bez antenki Very Happy

Smiech to zdrowie Very Happy Zlosc to oznaka....... wiadomo czego. Cool

Jesien idzie zimno, moze wiecej cieplych slow od nas dla nas? Very Happy Cool

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #54 : 2007-10-21, 12:04:01 »

Jesien idzie zimno, moze wiecej cieplych slow od nas dla nas? Very Happy Cool

Zgadzam się w 100% ,dlatego jestem skłonna do ugody,ale wiadomo,że do tego potrzeba też drugich stron  Smile   
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #55 : 2007-10-21, 12:05:05 »

Dziś poszedłem na spacer z gołą głową (przechodziłem koło dwu lokali wyborczych) i mimo pięknej słonecznej pogody stwierdzam, że przydałby mi się jakiś "kapelinderek" na uszy, bo mi zmarzły  Sad
I mówię to DOSŁOWNIE, bez żadnych podtekstów politycznych Rolling Eyes
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #56 : 2007-10-21, 12:18:55 »

No to Toan do roboty  Very Happy
Bierz druty,czy szydełko ,jakąś wełenkę i rób berecik  Razz
Ja się już zaopatrzyłam w grubą czapkę,ale trochę mi głupio w niej wychodzic,bo ona jest na mrozy,a nie ma jeszcze, więc chodzę w kapelusiku i wieje mi w uszy .Dziwię się ,ze ludzie choddza z gołą głową i nie jest im zimno-ja bym nie mogła...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #57 : 2007-10-21, 16:07:46 »

Cytuj z: Grizzly
Smiech to zdrowie  Zlosc to oznaka....... wiadomo czego.
To sie śmiej, Grizzly, zamiast teoretyzować na temat śmiechu. Mr. Green

Ja czekam na złośliwostki Elmo  Rolling Eyes
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #58 : 2007-10-21, 16:28:33 »

Ja czekam na złośliwostki Elmo  Rolling Eyes

NIe musisz czekać,bo ja się zmieniłam,teraz jestem miła dla kazdego  Smile  Smile  Smile 
 
PS.Pamiętasz jak pisałyśmy o filmach - "horrorach"  w oryginalnych wersjach językowych ?  Very Happy  Nie mogłam wtedy wytrzymać ze śmiechu.Wstawałam rano i pędziłam do kompa patrzeć co napisałaś  Very Happy Ehhh...to były czasy....
Wtedy byłysmy w jednym "obozie" ; kontra "obóz" ...wiesz czyj ... Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: przebyty udar mózgu
« Odpowiedz #59 : 2007-10-21, 16:36:30 »

Dziewczyny jesteście FAJNE! i pogódźcie się proszę Very Happy, bo te wzajemne, niepotrzebne uszczypliwości doprowadzą Was na manowce Mr. Green
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 17 zapytaniami.