forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-09-22, 12:52:41

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
563078 wiadomoÂci w 4025 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: szynszyl_07
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 146 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Polska sercem  (Przeczytany 417134 razy)
Daniel_dn
GoŠ

Email
Polska sercem
« : 2006-10-10, 13:43:48 »

Polska sercem

Tematem tego w─ůtku jest dyskusja nad ustrojem zgodnym z Prawem Boskim.

R├│┼╝ne przepowiednie m├│wi─ů, ┼╝e od Polski rozpoczn─ů si─Ö przemiany, kt├│re ogarn─ů ca┼éy ┼Ťwiat. Sceptycznie do tych przepowiedni podchodz─Ö, tak jak do wygranej na loterii. Ale jak nie kupisz losu, to nie mo┼╝na wygra─ç. Tak samo z tymi przemianami, aby mog┼éy si─Ö urzeczywistni─ç, trzeba w nich uczestniczy─ç. To jest gra i nie zawsze si─Ö wygrywa, ale bez zgody naszej na uczestnictwo w niej, nie ma mowy o wygranej.
   Zapraszam wszystkich my┼Ťl─ůcych Optymalnych to tw├│rczej pracy. Wszyscy s─ů zaj─Öci, ale czasu mamy du┼╝o. Spieszmy si─Ö wi─Öc powoli, a szczeg├│┼éy w nast─Öpnych
postach.

Daniel
lekarka
GoŠ

Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #1 : 2006-10-10, 16:39:21 »

Budowę Świata zaczynamy od Nas Samych.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-10-10, 17:37:35 »

Daniel, zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ze poczucie misji okrywa mglistym ca┼éunem Tw├│j rozs─ůdek, lecz spr├│buj byc taktowny. Nagromadzenie "Bo┼╝ych W─ůtk├│w" na tym forum, mo┼╝e spowodowa─ç negaytwny wynik. Uwierz, ┼╝e w tym kraju zyja ludzie, kt├│rzy maj─ů nie tylko do┼Ť─ç komunizmu, ale dewocji r├│wnie┼╝ . Wyobra┼║ sobie, ┼╝e wchodz─ůc tutaj, licz─ů na kawa┼é wiedzy biochemiczno-fizjologiczno-filozoficznej , kt├│ra si─Ö sprawdza i pomaga.  I co widz─ů ? Widz─ů w─ůtki pisane przez oszo┼éom├│w i dewot├│w. Jeszcze troch─Ö podobnych wypocin i b─Ödziemy mie─ç do czynienia z kolejn─ů stron─ů, na kt├│rej czytamy o zbawieniu ┼Ťwiata, uleczeniu jego ran, przepowiedniach i apokaliptycznych gro┼║bach. I pomimo tego,  ┼╝e to katalog wolnotematyczny, miej┼╝e Daniel jakie┼Ť granice !!  Chcesz zrazi─ç t─Ö marn─ů resztk─Ö intelektualist├│w, z kt├│rych i tak wi─Ökszo┼Ť─ç czmycha z tego kraju ?! Powtarzam raz jeszcze, ┼╝e mam pretnesje do wybitnej osobowo┼Ťci, jak─ů jest dr Jan Kwa┼Ťniewski. Po co prowokuje tymi nieustannymi odniesieniami do Pisma i teologii, reakcj─Ö przer├│┼╝nej ma┼Ťci samozwa┼äczych misjonarzy i sztukmistrz├│w paranoicznej dewocji. Czy nie do┼Ťc mamy w tym kraiku g┼éupoty , debilizmu i polityk├│w o intelekcie poni┼╝ej najbardziej liberalnego poziomu ?

Tomek

toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-10-10, 19:50:50 »

Po co prowokuje tymi nieustannymi odniesieniami do Pisma i teologii...

Uwa┼╝ny i wnikliwy czytelnik bez trudu pojmie intencj─Ö autora.
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-10-10, 19:56:25 »

Dzi─Ökuj─Ö, za pierwsze wpisy. Ten w─ůtek to nie ma by─ç m├│j monolog, tylko dyskusja. Ka┼╝dy mo┼╝e dorzuci─ç swoj─ů cegie┼ék─Ö, kt├│r─ů roz┼éo┼╝ymy na czynniki pierwsze i przypasujemy do reszty. Jak b─Ödzie pasowa─ç, to zostaje.

Tomku do oszo┼éom├│w i dewot pewnie nie nale┼╝ysz. Mam nadziej─Ö, ┼╝e masz w┼éasny pogl─ůd jaki powinien w Polsce by─ç ustr├│j. A gdy dyskusja zapl─ůcze si─Ö w ┼Ťlep─ů uliczk─Ö, wyprowadzisz nas z b┼é─Ödu. A jestem daleki od komunizmu jak i dewocji.
Najbardziej mi zale┼╝y, aby ci co wyjechali z kraju, do niego wr├│cili. Ale jak my, kt├│rzy zostali, nic nie zrobimy, to oni nie wr├│c─ů.

To prawda, ┼╝e budow─Ö ┼Ťwiata zaczynamy od samych siebie. Dlatego ten temat poruszam na tym forum. S─ů tu ludzie, kt├│rzy ju┼╝ co┼Ť dla siebie zrobili i ┼éami─ů stereotypy.

Daniel
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-10-10, 19:58:29 »

Tomek, czemu ty jestes taki uprzedzony do Pisma? Mysle ,ze nawet jednej kartki nie przeczyta┼ée┼Ť z niego,natomiast przypuszczam ,ze naczyta┼ée┼Ť si─Ö wiele filozoficznych dzie┼é.Bynajmniej nie jest to atak z mojej strony,jestem od tego daleka.Natomiast przyznaje ci racje w tym ,ze dyskusja o Bogu, o Pismie ma sie nijak do tego forum.Pa
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-10-10, 20:10:57 »

Zgadzam si─Ö z Tomkiewiczem, ┼╝e "Nagromadzenie "Bo┼╝ych W─ůtk├│w" na tym forum, mo┼╝e spowodowa─ç negaytwny wynik".
To nie jest forum teologiczne z jednej strony, a z drugiej skoro mnie jako adminowi zupe┼énie takie w─ůtki nie przeszkadzaj─ů, to sporej grupie os├│b odwiedzaj─ůcych to forum, pewnie te┼╝ nie, bo ka┼╝dy ma wyb├│r i mo┼╝e wybiera─ç z forum (i nie tylko) tylko te w─ůtki, kt├│re go intersuj─ů.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-10-10, 20:24:01 »

┬á ┬áToan, racja. Wnikliwy i uwa┼╝ny owszem ┬á- lecz, gdy indoktrynowano go od st├│p do g┼é├│w, nie s─ůdz─Ö. Raczej w aluzjach Twojego Ojca znajdzie usprawiedliwienie dla swego "zaanga┼╝owania" , oczywi┼Ťcie niezwykle ┼Ťwi─ůtobliwego. Czytaj─ůc ksi─ů┼╝ki dr Kwa┼Ťniewskiego, wiedzia┼éem od razu, ┼╝e przej┼Ťc oboj─Ötnie wobec TAKIEJ argumentacji niepodobna. Potem by┼éa weryfikacja empiryczna. Po niej, bardzo zreszt─ů udanej, uzna┼éem za stosowne przemy┼Ťle─ç owe dygresje religijne. Wnioski by┼éy dwa. Z jednej strony bardzo ciekawe odniesienia umieszczone w kontek┼Ťcie dawnych kultur , a z drugiej niebezpiecze┼ästwo, ┼╝e lektura ta trafi do wiedz─ůcych inaczej. ┬áTo niby truizm, lecz w moim przekonaniu tre┼Ť─ç zawieraj─ůca tylko suche fakty na temat zdrowego ┼╝ywienia, nie by┼éaby tak nara┼╝ona na fal─Ö krytyki ze strony ┼Ťrodowisk np. naukowych. Oczywi┼Ťcie g┼éupcy nazw─ů rzecz sekciarskim gadaniem, ale musz─Ö przyzna─ç - gdybym nie zna┼é prawdziwo┼Ťci twierdze┼ä Doktora, sam by┼ébym skory do takich twierdze┼ä, zapewne mocno krzywdz─ůcych.

Tomek
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-10-10, 20:38:40 »

Uczy─ç si─Ö i my┼Ťle─ç samodzielnie - "M─ůdro┼Ť─ç bowiem, zgodnie ze sw─ů nazw─ů (nie istot─ů, lecz nazw─ů-m├│j dopisek) nie dla wielu jest dostrzegalna".
A wi─Öc my┼Ťle─ç i dociera─ç do sedna, a nieistotne pomija─ç.
Żal? jedynie tych, dla których głównym zagadnieniem Diety Optymalnej staje się problem np: czy jabłko może być symbolem "grzechu pierworodnego"? i.t.d...
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-10-10, 21:44:23 »

Chcia┼ébym uspokoi─ç dyskutant├│w. Nie zamierzam wg┼é─Öbia─ç si─Ö w teologi─Ö. Interesuje mnie Prawo Boskie, albo inaczej Prawo Naturalne, Prawo Cz┼éowieka, Prawo Podstawowe itp. Chodzi o fundamentalne zasady wsp├│┼é┼╝ycia ludzi ze sob─ů: takie jak: nie kradnij, nie zabijaj itd. Wbrew pozorom obecne ustroje znacznie oddalaj─ů si─Ö od tych praw.
Jednak chc─Ö podkre┼Ťli─ç, ┼╝e to przedsi─Öwzi─Öcie nie uda si─Ö bez Boga. Kto w niego nie wierzy, niech si─Ö lepiej powstrzyma od zabierania g┼éosu, bo szkoda jego czasu.
Daniel
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-10-10, 22:49:50 »

"Jednak chc─Ö podkre┼Ťli─ç, ┼╝e to przedsi─Öwzi─Öcie nie uda si─Ö bez Boga".

I w┼éasnie dlatego , ┼╝e mieszasz w szczytny cel Boga, nigdy go (celu) nie osi─ůgniesz, bo zawsze wszystko b─Ödziesz robi┼é nie przez wzgl─ůd na cz┼éowieka, ale Boga.  Z humanizmem ma to niewiele wsp├│lnego, za to z religijnym zacietrzewieniem ca┼ékiem sporo.
  Piszesz, ┼╝e nie zag┼é─Öbiasz si─Ö w teologi─Ö. Robisz to jednak za ka┼╝dym razem, kiedy stosujesz termin "B├│g". Oczywi┼Ťcie, nie nurzasz si─Ö w niej jak rasowy teolog, ale we wszystko mieszasz Boga. Wi─Öc, albo jeste┼Ť ┼Ťlepo wierz─ůcym cz┼éowiekiem (tego jestem pewien) albo te┼╝ najzwyczajniej w ┼Ťwiecie chcesz wprowadzi─ç dysonansu mi─Ödzy adekwatne poj─Öcia ( w to te┼╝ nie w─ůtpi─Ö).

T

Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-10-11, 08:29:39 »

"To przedsi─Öwzi─Öcie" - czyli ustr├│j zgodny z Prawami Boskimi. Nie wyobra┼╝am sobie to bez udzia┼éu Boga. Mo┼╝na bra─ç udzia┼é w tworzeniu r├│┼╝nych humanitarnych ustroj├│w, a nie koniecznie w tym, Tych jest bardzo du┼╝o, a zaryzykuj─Ö twierdzenie, ┼╝e wszystkie istniej─ůce obecnie.
Je┼╝eli jestem komu┼Ť co┼Ť winien, to tylko Bogu. Dla niego nale┼╝na jest dziesi─Öcina, kt├│r─ů z ch─Öci─ů daje. Dla cz┼éowieka nie mam ┼╝adnych zobowi─ůza┼ä, opr├│cz tego, ┼╝e nie wolno mu szkodzi─ç. Wyrz─ůdzanie krzywdy cz┼éowiekowi jest na r├│wni ze szkodzeniem Bogu.
Tomku, ka┼╝dy cz┼éowiek widzi gdzie┼Ť Boga. Dla Ciebie, wyst─Öpuje on w poj─Öciu "humanizm", kt├│ry z Bogiem nie wiele ma wsp├│lnego. Jak diabe┼é ┼Ťwi─Öconej wody boisz si─Ö wym├│wi─ç imi─Ö Boga. To nic, ludzie si─Ö zmieniaj─ů, m─ůdrzej─ů, dojrzewaj─ů ...
Wczoraj by┼é szczeg├│lnym dniem w moim ┼╝yciu. Dowiedzia┼éem si─Ö o sprzeda┼╝y mojej akcji sp├│┼éki akcyjnej, a tym samym sta┼éem si─Ö cz┼éowiekiem wolnym. Nie nale┼╝─Ö ju┼╝ do ┼╝adnej struktury demokratycznej, ale mam ju┼╝ w─ůtpliwo┼Ťci ...
10 dzie┼ä 10 miesi─ůca z 10 wpisami - ciekawie si─Ö zacz─Ö┼éo.

Daniel
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-10-11, 09:39:14 »

Witam.Prosz─Ö o udzielenie odpowiedzi na nast─Öpuj─ůce pytania:
1.Jak wyobra┼╝asz sobie Danielu drogi wyrz─ůdzenia Bogu jakiejkolwiek krzywdy przez cz┼éowieka Very Happy
2.Prosz─Ö o sprecyzowanie o jakim Bogu m├│wisz ,tym wymy┼Ťlonym przez ludzi i ich religie czy ...
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-10-11, 09:50:03 »

Markos ,poczytaj w─ůtek B├│g ,a moze zaczerpniesz informacji o jakim Bogu mowa  Surprised .Dla mnie to kolejny w─ůtek po┼Ťwi─Öcony filozofiom.Jeden tak drugi siak.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2006-10-11, 09:53:43 »

aha,mo┼╝esz nawet zaglosowac  Shocked  Laughing ,jest tam ankieta.Wlasnie sprawdzalam i widzialam,13 osob zaglosowalo  Shocked  Shocked  Shocked
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2006-10-11, 10:01:40 »

No w┼éa┼Ťnie chcia┼éem aby to sprecyzowano o co w┼éa┼Ťciwie chodzi koledze Danielowi, dzi─Öki za informacj─Ö na temat g┼éosowania, ale nie skorzystam
Marek Mitru┼Ť
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2006-10-11, 12:34:01 »

Osobi┼Ťcie uwa┼╝am i┼╝ przyszed┼é obecnie czas na to a┼╝eby cz┼éowiek m├│g┼é co┼Ť konkretnego zrobi─ç dla siebie i dla ┼Ťwiata. Biblia przez ca┼ée swoje istnienie by┼éa niezrozumiana. Tylko przez nielicznych prorok├│w i rabin├│w. Dzi─Öki wiedzy doktora J. K. obecnie ludzie mog─ů zrozumie─ç Bibli─Ö. Po prostu przyszed┼é taki czas, ┼╝e cz┼éowiek mo┼╝e to zrobi─ç - zrozumie─ç Bibli─Ö. Tak ja uwa┼╝am. Bo m├│zg lepiej pracuje, umys┼é lepiej my┼Ťli, analizuje, syntetyzuje, odbiera rzeczywisto┼Ť─ç tak─ů jak─ů jest (Chyba bez ┼╝adnych problem├│w). I dlatego mo┼╝e zrozumie─ç wiele rzeczy. Staje si─Ö m─ůdrzejszy. Je┼Ťli chodzi o jak─ů┼Ť misj─Ö, kt├│ra ma by─ç wykonywana jakoby przez cz┼éowieka takiego lepiej my┼Ťl─ůcego, to jestem zdania, ┼╝e powinien poprzesta─ç raczej na doskonaleniu siebie samego. Mo┼╝liwe, ┼╝e przekazywanie zdobytej wiedzy te┼╝ b─Ödzie czym┼Ť poprawnym. Ale wiadomo, ┼╝e nie dociera ona do wszystkich. Mi─Ödzy sob─ů (lud┼║mi lepiej my┼Ťl─ůcymi) mo┼╝na j─ů wymienia─ç. Wspomnie─ç na przyk┼éad o ┼╝ywieniu te┼╝ nie zaszkodzi ludziom choruj─ůcym. Ale mam takie wra┼╝enie jakby ju┼╝ oni wszyscy wiedzieli o tej diecie. Ale by─ç mo┼╝e gdyby spotkali u kogo┼Ť wsparcie, to zastosowai by je. Nie wiem. Tak ja uwaz─ům. My powinni┼Ťmy si─Ö wspiera─ç przede wszystkim. Rozwija─ç wiedz─Ö i stosowa─ç j─ů w ┼╝yciu. Kto wie ten to bedzie robi┼é. Musi to wpierw zrozumie─ç. Nie mo┼╝e na o┼Ťlep robi─ç tego, co inni ludzie w naszym ┼Ťrodowisku robi─ů, bo my niby jeste┼Ťmy te┼╝ w ich gronie. Jeden do czego┼Ť dojdzie i ju┼╝ wszyscy to robi─ů. Samemu trzeba si─Ö dowiedzie─ç. Dlatego napisa┼éem te posty swoje, tak od siebie, spr├│bowa─ç si─Ö dowiedzie─ç czy wiem, a je┼Ťli bym niewiedzia┼é, to musia┼ébym pomy┼Ťle─ç jak jest rzeczywi┼Ťcie albo poszuka─ç w ksi─ů┼╝kach, z obserwacji. Czy to co napisalem jest wiedz─ů? W pewnym sensie jest, nie za bardzo ┼Ťcis┼é─ů ale dla mnie jest logiczna i teraz sam mog─Ö si─Ö do niej dostosowa─ç, robi─ç to bo tak jest, taka jest prawda inaczej b─Öd─Ö si─Ö czu┼é ┼║le. Mam jeszcze kilka tekst├│w, jak chcecie mog─Ö je napisa─ç na forum. Ja tak dla siebie napisa┼éem to o czym chcia┼éem, co by┼éo by najwa┼╝niejsze dla mojego cia┼éa i ducha. Dlatego chcia┼éem si─Ö z tym podzieli─ç z innymi. Pr├│bowa┼éem wyt─Ö┼╝a─ç umys┼é jak najbardziej tak ┼╝eby wysz┼éo logicznie i sp├│jnie. ┼╝ebym poczu┼é, ┼╝e to prawda. teraz jestem bardziej przekonany co do tego. czyta┼éem ksi─ů┼╝ki J. K. te┼╝ i wiem ┼╝e o tym samym napisa┼é J. K. czyli ┼╝e to jest rzeczywi┼Ťcie wiedza. mo┼╝e troszeczk─Ö niedok┼éadna, nie wszystko brzmi logicznie, nie wszystko jest takie oczywiste. ale tak na ch┼éopski rozum tak jest.
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2006-10-11, 16:05:13 »

Je┼╝eli nie przestrzega si─Ö przykaza┼ä Boga, to komu si─Ö wyrz─ůdza krzywd─Ö? Je┼╝eli te przykazania m├│wi─ů, ┼╝eby mi┼éowa─ç bli┼║niego, a ty go np. okradasz, to nie tylko krzywdzisz go, ale te┼╝ Boga, kt├│ry umi┼éowa┼é cz┼éowieka i zawar┼é z nim przymierze.
Mo┼╝na to jeszcze g┼é─Öbiej przedstawi─ç, ale obawiam si─Ö "marcos" , ┼╝e istniej─ů dla Ciebie r├│┼╝ne poj─Öcia Boga. Dla mnie B├│g jest poj─Öciem bardzo szerokim, znacznie szerszym ni┼╝ to okre┼Ťla, kt├│rakolwiek z religii. Cz┼éowiek jest zbyt ograniczony aby m├│c zrozumie─ç w pe┼éni istot─Ö Boga. Dlatego musi posi┼ékowa─ç si─Ö wiar─ů do tego, ┼╝e uzyska mi┼éosierdzie od Boga i dopuszczony zostanie do wiedzy dla niego niedost─Öpnej.
Elmo obawiam si─Ö, ┼╝e ten temat jest za trudny dla Ciebie. To jest filozofia i to dopiero pocz─ůtek.
Marku jeste┼Ť otwarty na wiedz─Ö i nie przejmuj si─Ö, ┼╝e kto┼Ť jeszcze omija j─ů szerokim ┼éukiem. Widocznie nie jest jeszcze gotowy, aby j─ů dopu┼Ťci─ç do ┼Ťwiadomo┼Ťci.

Prawdziwa tre┼Ť─ç tego w─ůtku zacznie si─Ö ujawni─ç dopiero wtedy, jak przejdziemy do omawiania szczeg├│┼é├│w.

Pisz─Ö z przerwami, bo mam na utrzymania rodzin─Ö i musz─Ö pracowa─ç.

Daniel
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2006-10-11, 16:23:00 »

Elmo napisa┼éa :

"Tomek, czemu ty jestes taki uprzedzony do Pisma? Mysle ,ze nawet jednej kartki nie przeczyta┼ée┼Ť z niego,natomiast przypuszczam ,ze naczyta┼ée┼Ť si─Ö wiele filozoficznych dzie┼é".

Mylisz si─Ö po ca┼éo┼Ťci zar├│wno w jednej , jak i drugiej cz─Ö┼Ťci swojej sugestii, poprzedzonej zreszt─ů mocno podejrzanym w takim kontek┼Ťcie terminem "My┼Ťl─Ö.."
┬á ┬á Co za┼Ť do uprzedze┼ä. Zacznijmy od tego, ┼╝e nie ma ludzi wolnych od uprzedze┼ä. Objawiaj─ů si─Ö one mniej lub bardziej zakamuflowane w ┼╝yciu kazdego z nas. Tyle na ten temat mniej wi─Öcej g┼éosi psychologia. Co do mnie i Pisma. NIe mog─Ö by─ç uprzedzony do wytworu tak g─Östego synkretyzmu religijnego. Chrze┼Ťcija┼ästwo stanowi bowiem do┼Ť─ç ma┼éo sp├│jny zlepek r├│┼╝nych system├│w religijnych. Mamy tu judaizm, kulty jahwistyczne, motywy z "Gilgamesz", chrystianizm, pitagoreizm (z┼éote wiersze, z kt├│rych zer┼╝ni─Öto 10 przykaza┼ä) i wiele wiele innych. Nawet gwiezdna aureola wok├│l g┼éowy Matki Boskiej by┼éa charakterystyczna dla bodaj┼╝e kultu Izydy.
┬á ┬áDo tak utworzonej na przestrzeni lat religii nie mo┼╝na by─ç uprzedzonym, za to o wiele bardziej wskazane jest trze┼║we spojrzenie na histori─Ö tej wiary. Mnie osobi┼Ťcie zra┼╝a ba┼éagan metafizyczny, chronologiczny i ideowy, jaki w Biblii panuje. Z jednej strony mamy boga m┼Ťciwego, okrutnego i ┼╝─ůdnego zniszcze┼ä. ┬áJezusowa cz─Ö┼Ť─ç lektury m├│wi co┼Ť zgo┼éa innego. Tylko kompletny ┼Ťlepiec tego nie widzi albo osoba wierz─ůca, czyli r├│wnie┼╝ na po┼éy ┼Ťlepa. ┬áMo┼╝na by tak w k├│┼éko wymienia─ç podobne argumenty, tylko po co ? O ideowej cze┼Ťci tej przecenionej ksi─Ögi nie b─Öd─Ö si─Ö wypowiada┼é , bo to mo┼╝e kogo┼Ť "obrazi─ç" . Taki ten kraik.

T

Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2006-10-11, 16:26:00 »

Daniel !! Tylko nie szczeg├│┼éy  !!!!!!!! Smile

A niech mnie, jestem ┼Ťwiadkiem "pojedynku" nawiedzonych Smile

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 146 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.