forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 03:03:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 817923 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #120 : 2006-10-28, 14:54:50 »

Nie ,no trzeba skonczyc jakos ten temat ,bo ciagniecie go nic nie wnosi ,kazdy czlowiek wie jakie jest zycie,do tej pory przezyte ,a co bedzie dalej w naszym zyciu tego nie wie nikt.Mozemy sobie jedynie planowac ,Ja teraz planuje isc do kuchni i zjesc objad z rodzina.  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #121 : 2006-10-28, 15:11:10 »

Niedaj Boze Tomek musialby zaczac pracowac fizycznie  Shocked  Shocked  Shocked I co wtedy  Shocked Biedny Tomaszek zniszczylby sobie raczki .

HAHAHAHAHAHAHA

Dawno tak się nie śmiałam, Elmo, you've made my day!!!
Jak Tomek przeczyta, to pewnie padnie ze śmiechu też Smile
Uwielbiam czytać podobne opinie Smile Naprawdę myślisz, że jeśli ktoś uwielbia dużo czytać, filozofuje, tworzy, ma czas na kochanie się i trzymanie się za ręce, to taki ktoś nie babra się pracą fizyczną? Co za genialne myślenie! Nie będę Cię przekonywać, że jest inaczej, bo wątpię, że uwierzysz. Powiem tylko, że 2 miesiące temu kupiliśmy malutki domek, a raczej taką "ruinkę" do kapitalnego remontu (walenie stropów, zrywanie podłóg, kucie tynku do gołych cegieł, zmiana dachu, etc.) którą WE DWÓJKĘ właśnie powolutku doprowadzamy do porządku. No ale to i tak Ciebie nie przekona, bo masz jakiś wyidealizowany obraz naszego z Tomkiem życia, o którym my sami nic nie wiemy Smile

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #122 : 2006-10-28, 15:21:03 »

No widzisz Marishka jak cię rozbawilam ,sama sie teraz smieje  Laughing  Laughing  Laughing
Naprawde skonczmy te dyskusje ,bo nie chce mi sie prowadzic potyczeka slownych(tak dlugich)Mozna napisac kilka postow ,ale po co pisac kilka stron.Zostalo cos niecos wyjasnione i koniec kropka.
Gratulacje z powodu zakupu domku  Very Happy. Urzadzcie sobie go wedle gustu wlasnego gustu .
A noz widelec moze sie i trafja pisklęta  Laughing .
Powodzenia  Very Happy Jakbyscie chcieli kiedys jakis obraz (reklamuje sie skromnie) ,chetnie cos narysuje cos dla was ulubionego.A moze nawet jakis Wasz portrecik   Question Idea Wink .Oczywiscie za darmo ,bo nie sprzedaje prac.  Very Happy
Pa pa/
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #123 : 2006-10-28, 15:26:10 »

 " Nie bylibyscie w stanie zniesc zadnej porazki ,zadnego egzaminu ,przytloczylo by to Was.Niedaj Boze Tomek musialby zaczac pracowac fizycznie       I co wtedy   Biedny Tomaszek zniszczylby sobie raczki .Przepraszam za przenosnie.Nauczylam sie uzywac przenosni od Tomka >Bo to nie jest ironia "

  Ciekawe zjawisko. Trąbimy o naszym uczuciu wystawiając się na kpinę. Gdybym pisał, że nienawidze ludzi, spotkałoby się to z mniejszą reakcją, gniewem itp. Gdybym napisał, że "autorytet" nie jest świetlistą postacią, jaką się wszystkim wydaje, to mniejsza byłaby reakcja negatywna. Dlatego ponawiam pytanie, czy w....a  Was gadanie o miłości ?
   Co więcej, mylisz się cholernie do moich rąk itp.  Jeżdżę cały , okrągły rok na rowerze, kiedyś miałem zamiar się wspinać, pracowałem na budowie w warunkach o jakich nie masz bladego pojęcia.  Dlatego bądź tak dobra i nie chrzań głupot. Mierzi Cię, wręcz razi obraz czyjegoś szczęścia. Gdybyś ograniczyła się do argumentów, mogłaby to być tylko fajna polemika. Teraz popadasz w absurd. Za wszelką cenę chcesz powiedzieć, że życie jest do dupy , a posiadanie dzieci to jakiś pieprzony egzamin. Kompletna bzdura.  

Elmo, zastosowane przez Ciebie emotikonki nie ukryją wzburzenia. Niestety.
         O jakich słodkich rzeczach piszesz ? Obraz mocnego jak lina alpinistyczna uczucia każe Ci pisać o nim jak o lukrze ?
       NIe dopuszczasz do siebie myśli, że może być inaczej, lepiej , pełniej. Śmiejąc się krzyczysz, jesteś rozdrażniona i pozornie rozbawiona.

T
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #124 : 2006-10-28, 15:30:25 »

  O nie nie, żadnych portrecików. Jeszcze byś kukłę lepiła i nadziewała krawieckimi igłami 

T
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #125 : 2006-10-28, 15:31:56 »

I teraz mi powiedz? Czy ten kilkunastoletni wtedy chlopiec planowal ze wpadnie pod tira????

Nie zrozumiałaś mnie. Nie chodzi o takie "planowanie", bo przecież jest oczywiste, że pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Sterowanie swoim życiem, o którym pisałam, polega na ŚWIADOMOŚCI tego, kim się jest, co pragnie się osiągnąć i jak chce się wydostać z każdej sytuacji. Przecież Twój znajomy po wypadku nadal mógł sterować swoim życiem - mógł wpaść w depresję i biadolić, że do końca życia będzie kaleką i żadna dziewczyna go nie zechce, mógł zostać alkocholikiem i ciężarem dla rodziny, ale mógł też znaleźć w sobie siłę by być Kimś, by coś tworzyć, by poprostu być Człowiekiem.

Rozumiesz?  Sterowanie swoim życiem polega na uświadomieniu sobie własnej odpowiedzialności i podejmowaniu decyzji, a nie na pokornym akceptowaniu tego, co przynosi kolejny dzień, nigdy nie próbując tego zmienić.

Nie wiem, czy znasz znakomity film "Moja lewa stopa" z Danielem Day-Lewisem...

Marishka
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #126 : 2006-10-28, 15:36:15 »

Jakbyscie chcieli kiedys jakis obraz (reklamuje sie skromnie) ,chetnie cos narysuje cos dla was ulubionego.A moze nawet jakis Wasz portrecik   

Nie, dziekuję. Jakoś się już tak przyjęło, że w Naszym Domku na ścianach wiszą tylko prace naszego własnego autorstwa. A że brakuje nam już ścian na nasze obrazy, to, sama rozumiesz, nie skorzystamy z Twojej oferty.

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #127 : 2006-10-28, 15:40:03 »

Napisalam posta ale go wykasowalam .Pisze nowego: smie twierdzic ze ty nie jestes przy zdrowych zmyslach.Piszac o jakis kuklach.Pisales juz wczesniej o okultyzmie ze sie w to bawiles i wiesz co? Nie chce miec z diablami nic wspolnego!!!!!!Nie bede pisala z wami ,bo jestescie opetani przez demona!Koncze.Jestescie zli i opetani ,dlatego ludzie ktorzy wierza w Boga czytaja Biblie nie powinni z wami rozmawiac.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #128 : 2006-10-28, 15:47:10 »

Nie chce miec z diablami nic wspolnego!!!!!!Nie bede pisala z wami ,bo jestescie opetani przez demona!Koncze.Jestescie zli i opetani ,dlatego ludzie ktorzy wierza w Boga czytaja Biblie nie powinni z wami rozmawiac.

GENIALNE! Jakżesz mądre, tolerancyjne i tak bardzo "chrześcijańskie"... Na dodatek przepełnione "pokorą", samoświadomością i przede wszystkim SZCZĘŚCIEM...
Ech, Elmo, nie przypuszczałam, że aż TAK dużo w Tobie strachu i nienawiści...

Marishka

P.S. Nie jesteśmy Diabłami, jeno Wampirami, ale to w sumie na jedno wychodzi Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #129 : 2006-10-28, 16:05:42 »

 Elmo, własnie wyprowadzono z Ciebie samej "diabła". Nie jesteś wdzięczna za autoprezentację ?Smile

A tak poza tym.... Smile  To wszystko, co mogę Ci powiedzieć. I pamiętaj o jeszcze jednym.Istnieje coś takiego jak dystans, żart, prowokacja. Wszystkie one są Ci obce.

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #130 : 2006-10-28, 16:17:55 »

Czytam Bible i napisze wam co mowi biblia i okultyzmie:
3 Mojrzeszowa 19:31
"Nie zwracajcie sie do mediow spirytystycznych i nie radzcie sie tych ,ktorzy trudnia sie przepowiadaniem wydarzen ,zebyscie przez nich nie stali sie nieczysci.Jam jest wasz Bog."
5 Mojrzeszowa18:10-12
"Niech sie nie znajdzie u ciebie nikt ,kto swego syna lub swa corke przeprowadza przez ogien ,nikt kto wrozy ,kto uprawia magie ,ani nikt ,kto wypatruje znakow wrozebnych ,ani czarnoksieznik ,ani ten kto zaklina drugich ani nikt kto zasiega rady u medium spirytystycznego ,ani trudniacy sie przepowiadaniem wydarzen ani nikt kto sie wypytuje umarlego.Bo kazdy kto to czyni jest obrzydliwoscia dla Boga i z powodu tych obrzydliwosci twoj Bog ,wypedza ich przed toba".
Objawienia22:15
"Na zewnatrz sa psy i uprawiajacy spirytyzm i rozpustnicy i mordercy i balwochwalcy i kazdy kto lubuje sie i trwa w klamstwie"
Tyle co mam do was do napisania ,Jako ze wspomnieliscie o okultyzmie dla mnie jestescie NIECZYSCI.Samo mowienie o tym jest dla mnie obrzydliwoscia.
Teraz rozumie dlaczego macie taki stosunek do Boga.Jestescie opetani.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #131 : 2006-10-28, 16:29:13 »

 Oczywiście, że opętani. Pisaliśmy o tym od kilkunastu postów. Diabeł zesłał na nas miłośc Smile Smile
         No co ja mogę napisać po przeczytaniu tak monstrualnych bredni, jak zakończenie powyższego postu ?

T
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #132 : 2006-10-28, 21:41:28 »

Marek=> Tak, ta wiedza jest dla wszystkich, ale nie wszyscy z niej skorzystają. "Głusi, niemi i ślepi" . A może nikt nie skorzysta? To po co ją pogłębiać?
Chociażby dla tych dziesięciu sprawiedliwych, dla których Bóg nie zniszczył by miasta (Sodoma i Gomora).
Przytaczanie Biblii czy Koranu nie zawsze jest przydatne. To są treści zrozumiałe dla epok, w których powstały. Nie było wtedy demokracji, banków, telefonów, kamer, internetu itd.  Świat się zmienił i ludziom trzeba ponownie wytłumaczyć po kolei rzeczywistość w jakiej się znaleźli. Dla tych co chcą być porządni trzeba wyjaśnić co mają czynić, aby takimi być. Krótko: co jest dobrem, a co złem.
Ale zanim cokolwiek będziemy wyjaśniać to najpierw musimy wyleczyć siebie, a potem rodzinę. Jest to fundament, od którego trzeba zacząć.

Daniel
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #133 : 2006-10-28, 22:00:18 »

Elmo nie możemy oceniać ludzi, bo za mało o nich wiemy. Tylko Bóg wie wszystko i oceni sprawiedliwie. Możemy tylko oceniać czyny ludzkie pod kontem czy są dobro, czy złe. Ale nie ludzi, bo nasz sąd może być niesprawiedliwy.
Jak czytam posty Tomka i jego żony, to zaczynam rozumieć dlaczego odrzucają Boga. Ale to nic nie szkodzi, Bóg czuwa nad ich miłością. Poglądy zmieniają się z czasem. Człowiek przecież nie jest krową, tylko ona nie zmienia poglądów.
Mimo, że nie przyznają się do Boga, w życiu stosują jego nauki. Mierzą wartości jego miarą. Nie da się Boga pominąć.

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #134 : 2006-10-28, 22:39:41 »

Daniel, Ty naprawdę wierzysz, że tylko i wyłącznie dzięki bogu/religii/kościołowi ludzie potrafią odróżnić dobro od zła, potrafią kochać czy czuć empatię? I tylko bóg/religia/kościół powstrymują nas przed morderstwami, kradzieżami i innymi "grzechami"? Ewolucja jednak mówi coś zupełnie innego, a "moralność" w tej lub innej formie istniała od początków istnienia człowieka jako coś całkiem naturalnego, wręcz niezbędnego dla przetrwania gatunku. I żaden bóg nie był do tego potrzebny. Każdy ma to wewnątrz siebie, można powiedzieć, że zakodowane. Wystarczy tylko zastanowić się na moment...

Ostatnio spodobał mi się następujący, bardzo mądry cytat:
"Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli — źle, ale złe postepowanie dobrych ludzi, to zasługa religii." - Steven Weinberg  (Autor tekstu: Oprac. Natalia Dziadura; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,319)

Marishka
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #135 : 2006-10-28, 23:13:51 »

Z tą ewolucją to tak jak z Bogiem. Nie ma dowodów. A może to Bóg zaprojektował człowieka już z tą skalą wartości?
Nie jest to jednak tak ważne. Istotne, żeby tą "moralność" człowiek stosował.
A przynajmniej tą podstawową: nie morduj, nie kradnij i nie cudzołóż.

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #136 : 2006-10-29, 00:52:58 »

 Daniel, znowu zaczynasz bełkotać i to po całości. Teorię ewolucji potwierdza obserwacja gatunków. Ja z dumą przyznaję, że jestem jednym ze zwierząt. Jestem z tego kurewsko dumny. Mam nadzieję też, że kiedyś, przy odrobinie wysiłku ze strony człowieka, nasz gatunek osiągnie wyższy poziom emocjonalny. Na razie jest z tym kiepsko i to między innymi z powodu religii.
      Piszesz, że Bóg czuwa nad nami. Absolutny absurd takiego założenia dyskwalifikuje każdą rozmowę na poziomie logiki. Człowieku, padłeś ofiarą najwyższego stopnia opętania religijnego, monstrualnej wręcz dewocji !! Dialog z Tobą jest niemożliwy z żadnego punktu widzenia, bo uważasz za 100% pewnik istnienie czegoś, co prawdopodobnie w ogóle nie ma miejsca. Na dodatek, zaraz napiszesz , że nie da się udowodnić jego nieistnienia. I oczywiście, bo ja sobie wymyślę cokolwiek, np. ubzduram, że istnieje tańczący twista sracz i będę uważał , że nie ma dowodu na jego nieistnienie.

T
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #137 : 2006-10-29, 02:05:21 »

Daniel, znowu zaczynasz bełkotać i to po całości. Teorię ewolucji potwierdza obserwacja gatunków. Ja z dumą przyznaję, że jestem jednym ze zwierząt. Jestem z tego kurewsko dumny. Mam nadzieję też, że kiedyś, przy odrobinie wysiłku ze strony człowieka, nasz gatunek osiągnie wyższy poziom emocjonalny. Na razie jest z tym kiepsko i to między innymi z powodu religii.
      T

he he przyganił kocioł garnkowi

jesteś tak samo świrnięty ateista

teoria darwina upraszcza jedynie pojęcia  "naukowe"
dla  słabo kumatych, które  podważa już genetyka

z tej to nauki wynika ze ktoś przy niej grzebał
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #138 : 2006-10-29, 08:06:49 »

Ehh, padl temat kreacjonizm vs ewolucjonizm w watku. Ciezko wobec czegos takiego przejsc obojetnie...  Smile

http://www.darwinismrefuted.com/ jedna ze stron ku refleksji...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #139 : 2006-10-29, 11:04:22 »

 Ali , nawet gdyby ktoś istotnie grzebał, modyfikował - czy nawet próbował obalać teorię ewolucji, nie da się ukryć prostego faktu - gatunki cechuje adaptacja, zajmowanie niszy itp. Działa dobór naturalny. Nie da się ukryć jeszcze prostszego faktu, że z ludźmi ogarniętymi szałem religijnym, nie da się logicznie rozmawiać.  Jestem tu i teraz natychmiast gotowy odrzucić teorię ewolucji, gdyby tylko ktoś przedstawił racjonalny argument. NIe anielsko-bogobojny. Racjonalny.

T
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.