forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 07:00:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660532 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 828475 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #160 : 2006-10-29, 19:03:18 »

Tak jak mnie nie przekonasz do ateizmu ,tak ja i nikt inny ciebie nie przekona do istnienia Stworcy.

Czy ktoś próbuje Ciebie "przekonać"? Może na dodatek na siłę? Myślę, że jednak jest wyraźna różnica między przekonywaniem kogoś, narzucaniem mu swojej "jedynej słusznej" racji, a ZACHĘCANIEM do samodzielnego myślenia, badania, podważania ogólnie przyjętych "prawd" i rozsądnego skeptycyzmu.
Naprawdę dziwi Ciebie to, że są jeszcze ludzi, którzy myślą i zadają pytania? Możesz ze 100% przekonaniem powiedzieć o sobie,  że posiadłaś już całą wiedzę i znasz odpowiedzi na wszystko, wobec czego nie musisz juz pytać (a zatem i myśleć też), poznawać, czytać, badać kwestionować?

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #161 : 2006-10-29, 19:08:04 »

Ja moge z calym swoim przekonaniem powiedziec ,ze WIEM ZE NIE JESTEM ATEISTA I WIEM ,ZE ISTNIEJE BOG ,STWORCA WSZECHRZECZY.
Nie chce mi sie cytowac Daniela ,wiec przeczytajcie to co on napisal.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #162 : 2006-10-29, 19:24:35 »

Gdy się przyjmie za pewnik stwierdzenie, że Boga nie ma, to każdy argument staje się nielogiczny.

I dokładnie na tej samej zasadzie można powiedzieć, że gdy sie przyjmie za pewnik (bardzo emocjonalne) stwierdzenie, że Bóg JEST, to każdy argument staje się nielogiczny. Nie widisz, że to zazwyczaj idzie w obydwie strony? Trzeba mieć naprawdę otwarty umysł, by CHCIEĆ wysłuchać (nie mówiąc już o zrozumieniu) innego punktu widzenia.

Bronisz ją z takim zacietrzewieniem, że dorównujesz fanatykom religijnym.

W innym wątku poleciłam film z Richardem Dawkinsem. Warto obejrzeć, skoro mowa jest o "zacietrzewieniu".
Podobnie jak i Tomek, miałam do czynienia z wyznawcami różnych religii oraz ludźmi niewierzącymi. Najdziwniejsze było to, że nie dało się prowadzić normalnej, zwykłej DYSKUSJI z "wierzącymi" bo zawsze padały słowa typu "tobie nie da sie niczego wytlumaczyc" (cytat z Elmo), słowa, które najzwyczajniej w świecie ZAMYKAJĄ pozytywną wymianę zdań. To tak, jakby celem dyskusji było "wytłumaczenie" czegoś (albo raczej "nawrócenie"), i jeśli ta druga osoba ma odmienne zdanie, to nie warto z nią rozmawiać. A przecież chodzi o WYMIANĘ opinii, a nie zmuszanie kogoś do przejścia na naszą "słuszną" stronę. Dziwne, ale zauważyłam, że osobom nie przywiązanym emocjonalnie do żadnej religii jest o wiele łatwiej być otwartym na tolerancyjną wymianę zdań i poglądów. Dlaczego?

Marishka

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #163 : 2006-10-29, 19:29:33 »

"Mutacja dopadła też religie, dlatego doszło do zbrodni z 11 września"

 Tu możesz się mylić. Mogło nie chodzić o religię , tylko o pretekst. Pretekst z kolei (jak w wielu przypadkach wziętych z historii) miał służyć zbrojnemu atakowi na kraje, które kojarzy się z terroryzmem i fanatyzmem religijnym.

"Tomku ty nie jesteś zwierzęciem, tylko niedokończonym człowiekiem"

Tylko dlatego tak uważasz, bo nie zgadzam się z Twoimi przekonaniami ? Ja nazywam Cię nieuleczalnie chorym na religię, co znajduje potwierdzenie w argumentach w postaci Twoich własnych słów. Po prostu nie dopuszczasz myśli, że ktoś może być w pełni człekiem bez bożka. NIgdy nie zrozumiesz, że ja moge być cżłowiekiem. Ja w Tobie widze czlowieka w pełni. Ale też niezwykle fanatycznego, zacietrzewionego i nie znającego żadnych innych opcji. Ty z zasady, z musu, z dogmatu nigdy nie będziesz w stanie wznieść się ponad to, w czym się utopiłeś -pewnie na własne życzenie.

I co Ty z tymi mutantami ? Strach pomyśleć , że wszędzie dookoła widzisz zmutowanych antyreligijnych półczłowieków. Twoja percepcja grozi powtórką z Columbine. Strzeż się siebie kolego.


 i jeszcze Elmo: "Tomek ,tobie nie da sie niczego wytlumaczyc ,bo jestes ateistą"

 Jestem ateistą, bo nikt nie potrafi mi wytłumaczyć, jak brzmi logiczny, naukowy dowód na istnienie jakiegokolwiek boga. Rozumiesz ? I tylko dlatego. Nie zamykam się na religię, ale zbyt kocham życie, żeby zawracać sobie nią zbytnio głowę. Ja po prostu uważam, że wiara to o wiele za mało. Na dodatek, historie o bogach brzmią jak bajki dla dzieci i to bardzo okrutnych dzieci. ST aż pęka w szwach od nienawiści, zazdrości, namawiania do gwałtów, morderstw, nietolerancji dla innych kultów. Elmo, jeśli wszędzie poza Jedyną Swoją Własną Religią węszysz istnienie szatana, to znaczy, że wyprano Ci mózg nieodwracalnie.

T
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #164 : 2006-10-29, 19:37:21 »

O to mi właśnie chodzi - dyskusję na argumenty. Też jestem człowiekiem niedokończonym i poszukuję dalszej drogi. Choć doszedłem daleko, to jednak nie do końca. Mimo, że jesteśmy na przeciwległych biegunach mamy jednak cechy wspólne. Jesteśmy przeciwko mordowaniu i kradzieży. Czy mam rację?

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #165 : 2006-10-29, 19:38:45 »

Ja moge z calym swoim przekonaniem powiedziec ,ze WIEM ZE NIE JESTEM ATEISTA I WIEM ,ZE ISTNIEJE BOG ,STWORCA WSZECHRZECZY.

Czyli jednak posiadłaś całą już wiedzę...

A czy wiesz na czym polega WIEDZA, w odróżnieniu od przekonania, uczucia, emocji czy przypuszczenia? Wiedza musi być poparta FAKTAMI, obiektywną rzeczywistością, a nie emocjami. Skoro piszesz, że "wiesz", że istnieje Bóg, to znaczy, że posiadasz wiedzę głębszą od wszystkich naukowców na świecie, a na dodatek masz w ręku niezbite dowody Jego istnienia (na przykład, wyrwany przez Ciebie osobiście włos z Jego brody). Poprawniej byłoby napisać "wierzę, że istnieje Bóg". A wiara i wiedza to nie to samo. Nie czepiam się słówek, lecz LOGIKI Twoich wypowiedzi...

Czasem warto zastanowić się nad sensem słów, które używamy i tym JAK je używamy...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #166 : 2006-10-29, 19:44:27 »

Jesli mnie wyprano mozg .To strach pomyslec ,co wam porobiono z waszymi mozgami.  Shocked .Normalne malzenstwa ,kochajace sie pragna miec dzieci ,jest to owoc ich bycia razem i wzajemnego kochania sie .A takze jest to podtrzymanie gatunku ludzkiego,jakby nie bylo.Ale wy jak pisaliscie nie planujecie dzieci.Nie planujecie bo jakos wam sie poprzewracalo w mozgach i ich nie pragniecie ,jak pragneloby miec kazde normalne malzenstwo.Smie twierdzic ,ze jestescie wyzuci z ludzkich uczuc.Niektore malzenstwa ,ktore faktycznie nie moga miec dzieci ,maja taka ludzka potrzebe ich posiadania i troszczyc sie o nie.A wy takiej potrzeby troski o swoje piskleta nie macie ,jak to Daniel ujal jestescie mutantami i w sumie cale szczescie ze nie planujecie dziecka .Nie pojete jest dla mnie jak kobieta moze nie miec instynktu maciezynskiego ,czy ta kobieta ,to kobieta czy mutant?
Ja koncze z wami dyskusje ,dyskutujcie z mutantami takimi jak wy.Macie poprzewracane rowno we łbach.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #167 : 2006-10-29, 19:57:35 »

Zreszta nie dziwi mnie wasza zdziwaczala postawa.Tomek pisal ze swego czasu zajmowal sie okultyzmem ,a samo juz interesowanie sie tym paskudztwem swiadczy o czlowieku jako o swirze.A wiadomo co tam robia z ludzmi na tych seansach -pranie mozgu razem z odwirowaniem.Trzeba uwazac i tlumaczyc swoim dzieciom aby nie wpadl :shock:y w sidla czego  podobnego.A to ze tam trafiles to tylko swiadczy o twojej slabej psychice i zlych stosunkach rodzinnych wieku mlodzienczego.Stad ta zakrecona twoja postawa.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #168 : 2006-10-29, 19:59:23 »

"Ja koncze z wami dyskusje ,dyskutujcie z mutantami takimi jak wy.Macie poprzewracane rowno we łbach"

No i doszo w końcu do tego. Doszło , bo musiało. Ograniczyłaś się po prostu do  najczęstszego ze stosowanych "argumentów" - CHAMSTWA. Dowiodłaś tylko małostkowości. Zbyt długo siedzę dziś w towarzystwie pracującego projektora ,aby przejść obok tego obojętnie. Czy ja Tobie wmawiam, że posiadanie dzieci to coś złego ? Ostatnio modne stało się powiedzenie "tonący brzydko się chwyta". Pasuje jak ulał do Twojego stanowiska.


T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #169 : 2006-10-29, 20:01:58 »

Proponowalabym terapie i ksiazki jak rozwinac uczucia macierzynskie.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #170 : 2006-10-29, 20:02:24 »

Kto ? Co robił ? Ze mną ? Ale gdzie ?


 Odpowiedz mi na jedno pytanie. Czy uważasz, że życie jest święte ?

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #171 : 2006-10-29, 20:06:33 »

Owszem ,uwazam ,ze zycie jest swiete i nalezy dziekowac Bogu za kazdy przezyty dzien.
A tak w ogole to ty przedstawiles swoj poglad na to ze moj mozg jest wyprany a ja przedstawilam swwoj poglad ze jestescie wyzuci z uczuc ludzkich.I o co chodzi ,Gdzie tu chamstwo?
Po chamsku to kiedys napisal do ciebie pewien forumowicz ,ale naszczescie nie czytales tego bo bys sie chyba zalamal.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #172 : 2006-10-29, 20:10:49 »

 Dokładnie tak uważał A.SZ. La Vey. Posługując się Twoją pokrętną logiką, można stwierdzić, że jesteś satanistką.


A w ogóle o jakich seansach lub przynalezności do grupy Ty mówisz ? Kobieto , zalecam spokój i opanowanie. NIe należałem do żadnej grupy, grupki i organizacji poza kościołem katolickim wbrew mojej woli !

T

 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #173 : 2006-10-29, 20:13:48 »

Na koniec napisze ze jestes obludny i dwulicowiec ,na domiar tego opetany przez demony ,niestety .Proponuje terapie.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #174 : 2006-10-29, 20:19:13 »

 Nic podobnego ! Dowiodłem tylko, jak dalece tkwisz w stereotypach.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #175 : 2006-10-29, 20:28:46 »

 To w tym wątku było o ewolucji ? Smile

  Fascynujący jest rekin, prawda ? Właściwie od 60 000000 lat się nie zmienił. Organizm doskonały, nie choruje na nowotwory. Jest skuteczny w polowaniu , a jego zeby nieustannie rosną. Nowe zastępują stare. Rekin na przestrzeni lat tylko zmalał, bo nadmierna wielkośc nie byłaby w dzisiejszych czasach "strategiczna". Albo szczury, karaluchy i inne niezbyt przyjemne zwierzątka. Karaluch "żyje" ponoć jeszcze długi czas po dekapitacji. W ogóle cały świat fascynuje . Na dodatek wciąż nie odkryto wszystkich gatunków. Może się okazać, że w głuszy puszczy amazońskiej....badacze odnajdą boga. Biali badacze, bo ludnośc tubylcza odnalazła tam bardzo wielu bogów Smile

T
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #176 : 2006-10-29, 20:31:47 »

Normalne malzenstwa ,kochajace sie pragna miec dzieci ,jest to owoc ich bycia razem i wzajemnego kochania sie .

Nie zastanawiałaś się nigdy, skąd to się wzięło? Nie wydaje Ci się, że gdyby nie słynne "idźcie i rozmnażajcie się ", być może inaczej postrzegalibyśmy w naszej kulturze rolę kobiety i cel małżeństwa?  Uważam, że dzieci owszem służą kontynuacji gatunku, ale w żadnym razie nie są CELEM małżeństwa. Tym bardziej, że z łatwościąmożna począć dziecko nie tworząc przy tym z nikim związku małżeńskiego. Ba, nie musisz nawet odbywać stosunku płciowego! Uważam też, że może być wiele różnych, pięknych "owoców" czyjegoś "bycia razem i kochania się" - dowodem tego są chociażby wspólnie nagrane płyty, wspólnie napisane książki, lub wspólnie namalowane/wyrzeźbione dzieła sztuki. Nie mówiąc już o tych drobniejszych "owocach".

Pomyśl tylko, gdybyśmy żyli w cywilizacji, która NIE uznaje płodzenie dzieci za najważniejszy cel życia kobiety, wtedy z takim samym zapałem atakowałabyś kobietę pragnącą za wszelką cenę mieć potomstwo. I nie mogłabyś zrozumieć, jak można pragnąć mieć dzieci. Rozumiesz? Takie mocne przekonanie, że kobieta MUSI być matka, żeby W PEŁNI być kobietą, jest wynikiem wielu wieków patriarchatu i narzuconego (przede wszystkim przez religię) myślenia. Moglibyśmy żyć spokojnie, rozmnażać się, ale nie tworzylibyśmy "ideologii", że kobieta MUSI pragnąć mieć dzieci i że to MUSI być jej cel w życiu. Płodzilibyśmy dzieci jak koty, nie nazywając to "celem" życia, a za "cel" byłoby uznane coś zupełnie innego...

Nie pojete jest dla mnie jak kobieta moze nie miec instynktu maciezynskiego ,czy ta kobieta ,to kobieta czy mutant?

No nie, a przecież ponoć jeszcze wczoraj byłam Diabłem Wink  Zdecyduj się wreszcie, Elmo, do jakiej kategorii chcesz mnie w końcu zaliczyć, bo niedługo sama się pogubisz Wink A tak serio, to czy naprawdę JEDYNYM wyznacznikiem kobiety jest jej "instynkt macierzyński"? Jesteś kobietą i dobrowolnie godzisz się na tak wąskie (nie chcę mówić, że "prymitywne") pojmowanie własnej kobiecości? Wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do prokreacji... Znamienne jest to, że mężczyzna w takim układzie ma łatwiej, bo nikt nie definiuje go według jego chęci/zdolności do prokreacji. Świadomie bronisz patriarchalnej wizji świata. Jakie to jest smutne, kiedy podobne szowinistyczne hasła padają z ust kobiety...
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #177 : 2006-10-29, 20:38:32 »

Ciekawe jaki jest wasz stosunek do cudzołóstwa?

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #178 : 2006-10-29, 20:44:13 »

Daniel, nie zrozumiałeć NIC , o czym świadczy Twoje pytanie.
   W naszym przypadku nie ma o tym mowy z prostej przyczyny - wyklucza to niczym nie skrepowane, głębokie uczucie i wzajemna wolność.

T

ps: Jaki mam ogólnie do zdrady stosunek ? Raczej jest to kwestia braku uczucia i poza tym , potrzeba taka wynikać może z BARDZO obszernej motywacji. NIe potępiam, gdy obie strony o tym wiedzą i godzą się na to. Nie uznaję natomiast kłamstwa.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #179 : 2006-10-29, 20:46:10 »

Na koniec napisze ze jestes obludny i dwulicowiec ,na domiar tego opetany przez demony ,niestety .Proponuje terapie.

No proszę, kiedy brakuje ARGUMETÓW zaczynają się wyzwiska i ataki OSOBISTE.

Nie wiem, czy zauważyłaś, Elmo, ale nikt nie "oceniał" Ciebie w podobny sposób. Zauważ też, że Tomek napisał "jeśli wszędzie poza Jedyną Swoją Własną Religią węszysz istnienie szatana, to znaczy, że wyprano Ci mózg nieodwracalnie", a nie że "Twój mózg jest wyprany". Jeśli UWAŻNIE i SPOKOJNIE (i ze zrozumieniem) przeczytasz jego słowa jeszcze raz, to zauważysz różnicę w tym, co on miał na myśli, a Twoją pochopną interpretacją.

Powiedz, dlaczego, jeśli Twoja wiara i przekonania są tak mocne jak twierdzisz, to dlaczego tak bardzo się denerwujesz, wściekasz i z pianą na ustach atakujesz? Coś mi tu nie gra... Bo jeśli ja jestem PEWNA swoich przekonań, to potrafię o nich mówić spokojnie, nie ubliżając innym, i chętnie wysłuchując ich opinii...

M
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.