forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-09-23, 00:29:40

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
488419 wiadomoÂci w 3924 w▒tkach; wys│ane przez 57 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Agnieszka
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 145 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Polska sercem  (Przeczytany 289438 razy)
Marek Mitru┼Ť
GoŠ

Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #20 : 2006-10-11, 17:09:46 »

Jak wida─ç pewne prawdy do ludzi nie docieraj─ů. M├│wi si─Ö o nawiedzonych, o filozofii itd. My to ju┼╝ wiemy chyba nie? ┼╝e to jest nieprawda. wi─Öc po co o tym m├│wi─ç. skoro kto┼Ť reaguje na tego typu tematy m├│wi─ůc o jakiej┼Ť filozofii i nawiedzeniu, to z tego wynika, ┼╝e na pewne prawdy jest zamkni─Öty. nie jest obeznany, jest niedouczony. samo┼Ťwiadomo┼Ť─ç jest bardzo niska. i og├│lnie wydaje mu si─Ö ┼╝e on jest na tej lepszej drodze do o┼Ťwiecenia, do rozwoju duchowego. a mo┼╝e ju┼╝ jest tym lepszym od innych, kt├│ry takie tematy jak B├│g, ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, reakcje, uczucia, emocje, ┼Ťwiat materialny, traktuje jak z nieba wzi─Öte. bo w istocie tak jest hehe pochodz─ů z nieba, ale czy ty tomkiewicz my┼Ťlisz ┼╝e z tego nieba niebieskiego, schizofrenicznego czy takiego duchowego, wewn─Ötrznego oznaczaj─ůcego prawd─Ö o nas samych? oczywi┼Ťcie nie czepiam si─Ö tylko tomka, m├│wi─Ö og├│lnie, prosz─Ö to przemy┼Ťle─ç, bo ja chc─Ö pisa─ç, publikowa─ç swoje wypociny. je┼╝eli nikogo nie ma, tzn ┼╝e jest ┼Ťmiesznie dla mnie. jest jakie┼Ť forum do tego, a mo┼╝e og├│lnie ka┼╝dy cz┼éowiek sam ma do tego dojrze─ç? i o takich rzeczach lepiej nie m├│wi─ç. m├│wi─Ö wprost, ┼╝e takich ksi─ů┼╝ek kt├│re poruszaj─ů takie tematy jest mn├│stwo. czy wy je czytacie? rozumiecie? ja ich nie czytam , przeczyta┼éem to co przeczyta┼éem i pomog┼éo mi to by┼éo tego nie wiele, ale zmieni┼éem si─Ö dzi─Öki temu i teraz sam potrafi─Ö takie teksty pisa─ç, a przynajmniej pr├│bowa─ç. mo┼╝e jak b─Öd─Ö czu┼é tak─ů potrzeb─Ö, to po jak─ů┼Ť konkretn─ů pozycj─Ö si─Ögn─Ö. ale ludzie lubi─ů m├│wi─ç "ja w to nie wierz─Ö" i zamiast zg┼é─Öbia─ç i si─Ö o┼Ťwieci─ç, to sami pr├│buj─ů opisywa─ç rzeczywisto┼Ť─ç, kt├│ra z rzeczywisto┼Ťci─ů nie ma nic wsp├│lnego. ciekawe czy kto┼Ť co┼Ť zrozumia┼é z tych wszystkich wypocin kt├│re do tej pory przedstawi┼éem (d┼éugie teksty) szczeg├│lnie ten omawiaj─ůcy organizm ludzki. jego dzia┼éanie. bo te inne to oczywi┼Ťcie mog─ů si─Ö wydawa─ç a┼╝ za bardzo wybuja┼ée. ten pierwszy o kosmitach te┼╝ jest dobry. no bo czy kto┼Ť ma dowody na to? czy kto┼Ť z was si─Ö w og├│le nad tym zastanawia┼é? czy od razu powiedzia┼é, nie ma dowodu, oczywi┼Ťcie ze nieistniej─ů cywilizacje pozaziemskie, bo to bzdura. to dotyczy wsszystkiego czego napisa┼éem. to nie jest mieszanka telewizyjna. zdaj─Ö bo napisa┼éem sobie spraw─Ö ┼╝e dopiero si─Ö obudzi┼éem, i koniec jalmo┼╝enia. la─ç wod─Ö jest najgorzej. mog─Ö nawet powiedzie─ç, ┼╝e biochemik albo fizlolog na pewno lepiej by przedstawi┼é prawd─Ö, ale w┼éa┼Ťnie chodzi o to ┼╝e to cz┼éowiek sam indywidualnie powinien pomy┼Ťle─ç jak jest naprawd─Ö, a nie sugerowa─ç si─Ö czyimi┼Ť wypocinami. chyba ┼╝e u was jest to tak, ┼╝e gdy czytacie, to rozumiecie i wiecie kodujecie sobie to i robicie bo wiecie, ze to jest prawda i zaczyna si─Ö rutyna. tak brzmi jakby moje teksty nie by┼éy istotne, bo tak jest w istocie, bo to powiedzia┼éem. hehe. ┼╝eby czyta─ç, zdobywa─ç wiedz─Ö, a potem samemu analizowa─ç syntetyzowa─ç.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2006-10-11, 17:15:58 »

R├│bta co chceta .Postaram si─Ö by─ç konsekwentna i juz nic nie napisze w tym i w tamtym w─ůtku ,bo to jest beznadzieja .Szczerze mowi─ůc jak si─Ö czyta te posty, to nie wiadomo czy si─Ö ┼Ťmia─ç czy p┼éakac. Nie lepiej napisa─ç ksiazke??? ┬á Rolling Eyes Rolling Eyes Twisted Evil
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2006-10-11, 17:37:50 »

Elmo, oczywi┼Ťcie , ┼╝e napiszesz.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2006-10-11, 17:42:32 »

hehehe,mo┼╝liwe  Rolling Eyes ,ale napisa┼éam ,ze bede sie starala byc konsekwentna. ooooooooooo   ju┼╝ napisa┼éam   Confused   Rolling Eyes Rolling Eyes
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2006-10-11, 18:25:01 »

[
pre]No tak. Sprzeczno┼Ť─ç za sprzeczno┼Ťci─ů.
"Cz┼éowiek jest zbyt ograniczony aby m├│c zrozumie─ç w pe┼éni istot─Ö Boga." ale mimo to potrafi go obrazi─ç czy urazi─ç nie maj─ůc poj─Öcia tak naprawd─Ö czym lub kim ten B├│g jest.

"Dlatego musi posi┼ékowa─ç si─Ö wiar─ů do tego..."- wiar─ů musz─ů posi┼ékowa─ç si─Ö ograniczeni jak to sam napisa┼ée┼Ť i w tym punkcie ca┼ékowicie si─Ö z Tob─ů zgadzam Smile
Ludziom wm├│wiono,┼╝e B├│g jest skomplikowany i niezg┼é─Öbiony a wi─Öc brak sp├│jno┼Ťci postrzegaj─ů jako co┼Ť pasuj─ůcego do natury Boga.Ale czy to ma sens?

Niejaki A.Einstein zauwa┼╝y┼é bardzo ciekaw─ů rzecz mianowicie " Problemy nie mog─ů by─ç rozwi─ůzane na tym samym poziomie ┼Ťwiadomo┼Ťci,kt├│ry je stworzy┼é"
Z tych wypowiedzi kt├│re mia┼éem okazje przeczyta─ç ,raczej nie wynika zmiana ┼Ťwiadomo┼Ťci tylko kr─Öcenie si─Ö w ko┼éo i powtarzanie jakich┼Ť wy┼Ťwiechtanych frazes├│w . A odno┼Ťnie genezy chrze┼Ťcijanstwa kolega Tomkiewicz ma zupe┼éna racj─Ö.
Danielu ,nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç tych szczeg├│┼é├│w, kt├│re mnie rzuc─ů na kolana i pono─ç maj─ů wynikn─ů─ç w trakcie tej rozmowy Smile
[/pre]
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2006-10-11, 18:43:11 »

"wynika, ┼╝e na pewne prawdy jest zamkni─Öty. nie jest obeznany, jest niedouczony. samo┼Ťwiadomo┼Ť─ç jest bardzo niska".

Pozwo┼é, ┼╝e co┼Ť zasugeruj─Ö. Prawda  to chyba jest zgodno┼Ť─ç z rzeczywisto┼Ťci─ů ? Czy si─Ö myl─Ö ?  Wybacz, ale be┼ékoczesz o prawdzie jako fakcie zaistnia┼éym, nie maj─ůc ANI JEDNEGO dowodu na istnienie boga w chrze┼Ťcija┼äskim, cokowlwiek infantylnym pojeciu. Wi─Öcej, nie posiadasz ┼╝adnego dowodu na istnienie boga jakiegokolwiek i w og├│le. Jednak w swym zamroczeniu dogamtycznym pr├│bujesz uto┼╝sami─ç swoje przekonanie z prawd─ů. Chyba by┼éoby przesad─ů uzna─ç za prawd─Ö obiektywn─ů jakies swoje mocno ugruntowane urojenie ?
  Wiem, wiem....to jakby walenie ┼ébem po murze.
  Ale pomimo wszystko........podam pewien przyk┼éad.
  Nie tak wcale dawno odby┼éem m─Öcz─ůc─ů i koszmarnie niesk┼éadn─ů rozmowe z babtystk─ů. Chyba nie musz─Ö dodawa─ç , ┼╝e oszo┼éomion─ů w┼éasnym poczuciem jedynej i niezaprzeczalnej s┼éuszno┼Ťci. Wytrzyma┼éem dwie godziny, aby stwierdzi─ç, ┼╝e dialog nie jest mo┼╝liwy na r├│wnych prawach. Ja jestem wys┼éannikiem Diab┼éa, ona za┼Ť r─Ök─ů Boga. To tyle. Rozumiesz ju┼╝ ? Uwa┼╝asz si─Ö za uzurpatora Prawdy Objawionej, ja za┼Ť broni─Ö twierdzenia o wolno┼Ťci umys┼éu, o jego horyzontalnym ujeciu. Ty zamkn─ů┼ée┼Ť si─Ö w ob┼é─Ödzie pod tytu┼éem "Wiem, ┼╗e B├│g Istnieje". Ju┼╝ nie powiem, ┼╝e to g┼éupie, to po prostu ┼Ťlepa wiara, niepomna na mo┼╝liwo┼Ťc wyst─ůpienia b┼é─Ödu. Tego nie da si─Ö weryfikowa─ç, bo wymyka si─Ö poza racjonalizm, a nade wszystko ma wszelkie znamiona domoros┼éego profetyzmu.

M├│j ob┼é─Öd polega na tym, ┼╝e pr├│buj─Ö co┼Ť wyja┼Ťnia─ç, kiedy takiej mo┼╝liwo┼Ťci nie ma. Nawet dialog nie jest mo┼╝liwy, bo jedna z jego stron zamyka si─Ö w skorupie krety┼äskiego za┼éo┼╝enia, ┼╝e WIE i┼╝ B├│g istnieje. Jak mo┼╝na wymaga─ç refleksji od odrzucaj─ůcych refleksje ???

T
      .

markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2006-10-11, 18:45:03 »

A tak zupe┼énie na marginesie chcia┼éem doda─ç,┼╝e zbyt d┼éugo utrzymuj─ůcy si─Ö ,podwy┼╝szony poziom cia┼é ketonowych wynikaj─ůcy ze zbyt ma┼éych ilo┼Ťci zjadanych w─Öglowodan├│w mo┼╝e dawa─ç "przemy┼Ťlenia "tego typu.Co na to lekarka i nasz moderator??
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2006-10-11, 19:09:02 »

Markos ,Tomkiewicz kontra Daniel i Marek .Ja b─Öd─Ö sekundantem  Laughing .Chyba ,ze mnie Toan pozbawi tej pozycji  Confused Prosz─Ö nie .
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2006-10-11, 19:14:38 »

Co na to lekarka i nasz moderator??

Otwieram najdoskonalszy poradnik ┼╝yciowy - praca zbiorowa wielu autor├│w i co czytam:

Wiedza m─Ödrca jak potop rozlewa─ç si─Ö b─Ödzie,
a rada jego jak żywe źródło.
Jak naczynie stłuczone jest wnętrze głupiego:
nie zatrzyma ┼╝adnej wiedzy.

A na nast─Öpnej stronie:

Uczyć głupiego - to kleić skorupy
lub budzi─ç ┼Ťpi─ůcego z g┼é─Öbokiego snu.
Nauczy─ç g┼éupiego - to jakby nauczy─ç drzemi─ůcego,
który jeszcze w końcu zapyta:<<A o co chodzi?>>

i dalej np:

Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy
i nie chod┼║ do tego, kto nie ma rozumu.
Strze┼╝ si─Ö go, by┼Ť nie mia┼é przykro┼Ťci
i by┼Ť si─Ö nie splami┼é przez zetkni─Öcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie
i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.

I jako┼Ť ani s┼éowa o Bogu!

Oczywi┼Ťcie ksi─ů┼╝k─Ö otworzy┼éem w zupe┼énie przypadkowym miejscu!
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2006-10-11, 19:17:46 »

pozbawi tej pozycji  Confused Proszę nie .

Ingeruj─Ö tylko na wyra┼║ne ┼╝yczenie lub nieobyczajne zachowanie.
Marek Mitru┼Ť
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2006-10-11, 19:28:22 »

Tomek, to by┼éo do mnie? Przecie┼╝ ja na tym forum m├│wi─Ö ┼╝e boga nie ma, a tylko od niedawna, skoro daniel por├│wna┼é boga z m─ůdro┼Ťci─ů, do kt├│r─ů d─ů┼╝y cz┼éowiek, mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e ten b├│g jest. i si─Ö z tym zgadzam, jako tego typu znaczenie boga jako m─ůdro┼Ťci. ja b─Ö┼ékocz─Ö o prawdzie? to mo┼╝e powiedzmy sobie od razu. prawda jest to zgodno┼Ť─ç z rzeczywisto┼Ťci─ů. oczywi┼Ťcie. i pisz─ůc prawd─Ö, w moich postach na przyk┼éad o tym jak funkcjonuje organizm cz┼éowieka, bo tak to widz─Ö i brzmi logicznie to ma to swoje odbicie w rzeczywisto┼Ťci. Ty tego nierozumiesz? no to nie wiem co ci jest tomek, ale chyba tobie si─Ö co┼Ť pomiesza┼éo. a je┼Ťli chodzi o kosmit├│w, i chyba ty mia┼ée┼Ť tego boga na my┼Ťli m├│wi─ůc do mnie, no to powiedzia┼éem w poscie ┼╝e nie wiem dok┼éadnie czy rzeczywi┼Ťcie kosmici odwiedzali planete ziemia. ale dokumentacja jest, w biblii jest opis, wi─Öc to dla mnie jest dow├│d, chyba ┼╝e dla ciebie nie. ale niepowiedzialem ┼╝e kosmici to B├│g.

a czytaj─ůc toana. toan, czy my jeste┼Ťmy g┼éupi? a nast─Öpnie. to chyba wynika z tego, ┼╝e sami niech si─Ö o┼Ťwiecamy i uczmy si─Ö i nie wdawajmy si─Ö w dyskusj─Ö nawet tutaj w┼Ťr├│d inteligentnych. mi┼éo siebie traktujmy i co jaki┼Ť czas konkretn─ů rozmow─Ö prowad┼║my. czyli bez k┼é├│tni i bez sprzeczek. i bez wywy┼╝szania si─Ö niepotrzebnego. no to zamkn─ů┼ée┼Ť mnie toan hehe. ale spoko. taka jest m─ůdro┼Ť─ç przecie┼╝.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2006-10-11, 19:39:18 »

Jesli chodzi o kosmitow: wlasnie rozmawialam z mezem na ich temat,gdy moja piecioletnia corka wo┼éa z drugiego pokoju" tak naprawde to nie ma kosmitow!" .Pytam sie jej ,dlaczego tak twierdzi,a ona na to:"  powiedzia┼éam tak dlatego ,zebym si─Ö nie ba┼éa "   Laughing
Marek Mitru┼Ť
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2006-10-11, 19:44:18 »

Laughing
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2006-10-11, 19:45:30 »

No dobra, czas dojrze─ç, wypisuj─Ö si─Ö z tego w─ůtku.

┬áSkoro jednak Toan odwiedzasz rzetelnie to naprawd─Ö Szanowne Forum, to pragn─Ö zasygnalizowa─ç, ┼╝e "lekarka" jest chyba jedyn─ů "modyfikator" ┼╗.O. , kt├│rej naprawde warto zaufa─ç. Spo┼╝ywanie przetwor├│w mlecznych w du┼╝ej mierze przyczynia si─Ö moim zdaniem do znacznego spustoszenia, przynajmniej u mnie. Marek, Daniel, widzicie jak ci─Özko si─Ö ze mn─ů dyskutuje ? Smile To zapewne po serze Smile

Tomek
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2006-10-11, 19:50:29 »

czy my jeste┼Ťmy g┼éupi?

Nie ma g┼éupich - s─ů tylko b┼é─Ödnie ocenieni!.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2006-10-11, 19:52:29 »

┬á widzicie jak ci─Özko si─Ö ze mn─ů dyskutuje ? ┬áTo zapewne po serze
 ┬á
.aaaaaaaa to teraz juz wiem ,dlaczego moja starsza c├│rka jest taka krn─ůbrna ┬áCool .Bo lubi jesc ser ┬áLaughing .
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2006-10-11, 19:54:26 »

Toan przeciez juz kiedys napisal,ze kazdy jest pi─Ökny i m─ůdry, na sw├│j w┼éasny spos├│b.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2006-10-11, 19:55:12 »

┬á"lekarka" jest chyba jedyn─ů "modyfikator" ┼╗.O. , kt├│rej naprawde warto zaufa─ç.

Zawsze należy wybierać to, co dla własnego organizmu jest najkorzystniejsze!.
markos
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2006-10-11, 20:03:04 »

I takim oto sposobem doszyli┼Ťmy do ko┼äca bez ┼╝adnego konkretnego rozstrzygni─Öcia,czyli po staremu...
Na przysz┼éo┼Ť─ç proponuj─Ö lepiej przemysle─ç nowe tematy.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2006-10-11, 20:05:04 »

ze kazdy jest pi─Ökny i m─ůdry, na sw├│j w┼éasny spos├│b.

A "Halina Ch", ┼╝e: "ciemno┼Ť─ç nie oznacza ┼Ťlepoty, a brak wiedzy - g┼éupoty"!
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 145 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 17 zapytaniami.