forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 12:20:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660567 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 828524 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #220 : 2006-10-31, 13:21:05 »

Tomek napisal zaraz na poczatku w watku "Bog":
 
Cytuj
Podkreślę raz jeszcze, że nie da się pisać o niczym szczerze tak, aby nikt nie poczuł się urażony.
I mial racje .I ztego co pamietam w zgodzie zakonczylismy temat.
A teraz w tym watku dochodzilo do sporow-oceniania .Nie chce ciagnac tego dalej.Dobrali sie i jest ok.Wlasnie o to chodzi ,zeby sie dobrac ,bo inaczej gdyby przykladowo Marishka chodzila do kosciola lub nalezala do innej religi ,modlila sie do obrazka i na rozancu ,to Tomek by tego " nie zniosl" ,ich malzenstwo nie mialoby szans.A przypuszczam nawet ,ze nie doszloby do tego malzenstwa.Tak wiec odmienne punkty widzenia ,wyznania ,inna kultura ,wzbudzaja spory.Niestety tak jest.
Aha jeszcze jedno.To ,ze ktos wierzy w Boga nie znaczy ze jest katolikiem tylko i wylacznie.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #221 : 2006-10-31, 13:27:16 »

Elmo, zgadza się. Od niedobrania się PO STOKROĆ wolałbym samotność. Też jest piękna.

"Aha jeszcze jedno.To ,ze ktos wierzy w Boga nie znaczy ze jest katolikiem tylko i wylacznie"

  To jest oczywiste. Elmo, nie zdążysz ze słonecznikami.

T
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #222 : 2006-10-31, 13:43:23 »

obserwatora-Amerykanki Smile

Teraz to Ty jesteś Polka, jeszcze bez czynnego prawa wyborczego! Cool - Rodziców się nie wybiera, Ojczyznę ostatecznie można!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #223 : 2006-10-31, 13:51:27 »

[Teraz to Ty jesteś Polka, jeszcze bez czynnego prawa wyborczego! Cool - Rodziców się nie wybiera, Ojczyznę ostatecznie można!

??? Ale czy ja kiedykolwiek pisałam, że kiedykolwiek w ogóle BYŁAM Polką, albo, że się urodziłam w Polsce???  Smile Wink

Marishka

ps Nauczyła się polskiego języka z radia i czasopism Smile SERIO !

Tomek
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #224 : 2006-10-31, 13:59:58 »

Ja się zatraciłem w świecie, w społeczeństwie. Wy tu gadu gadu o jakiejś przynależności kulturowej albo do ojczyzny, czy jakieś wybory bla bla bla... A ja na nowo muszę jakoś poznawać te sprawy, bo na ślepo nic nie zrobię. Jak będę wiedział, sobie uprzytomnię coś, albo uświadomię, to wtedy zadziałam. Powiem to co myślę. Narazie o polityce, o władzy, o narodzie to wiem tyle ile wiem, że w tym jestem, ale mnie nie ma. Myślę, że są przyczyny tego zagubienia i myślę, że do naprawy to jest.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #225 : 2006-10-31, 14:02:12 »

Marek, bo może najważniejsze jest wiedzieć przede wszystkim O SOBIE?

M
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #226 : 2006-10-31, 14:04:45 »

To jest istotnie najważniejsze. Ale co o sobie?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #227 : 2006-10-31, 14:06:51 »

...Polką, albo, że się urodziłam w Polsce???  Smile Wink

A mieszkasz w Polsce?, a masz "męża" (ukochanego) Polaka?, a wierszyk "Kto Ty jesteś..." - znasz?
Jeśli na wszystko odpowiesz TAK, to jesteś Polką amerykańskiego pochodzenia, a formalności, akurat dla Was chyba nie są ważne?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #228 : 2006-10-31, 14:19:12 »

A mieszkasz w Polsce?, a masz męża Polaka?, a wierszyk "Kto Ty jesteś..." - znasz?
Jeśli na wszystko odpowiesz TAK, to jesteś Polką amerykańskiego pochodzenia, a formalności, akurat dla Was chyba nie są ważne?

Eeeeee no bez przesady Smile  To już nie trzeba mieć rodziców/dziadków-Polaków czy urodzić się w Polsce by być "Polakiem"?
Owszem, mieszkam obecnie w Polsce, bo taki był mój wybór, poniekąd związany też z ostatnimi wyborami prezydenckimi w USA. Mam męża Polaka, bo akurat tak się złożyło, że Tomek JEST Polakiem. Nie miało by zresztą żadnego znaczenia, czy byłby on Amerykaninem, Turkiem, Niemcem, Chińczykiem, Egipcjaninem, czy kimkolwiek, gdyby nadal pozostawał tym samym Człowiekiem z tą samą osobowością za którą go kocham Smile  Wspomnianego przez Ciebie wierszyka nie znam, choć kojarzę dwa następne słowa, a to tylko dla tego, że się widuje ten cytat w mediach, a nie z mojego własnego dzieciństwa/doświadczenia Smile  Formalności dla nas są ogromnie ważne, bo tak się składa, że bez formalności w tym kraju nie da się mieszkać. I szczerze powiedziawszy, nie życzę nikomu przechodzić przez owe formalności...

M
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #229 : 2006-10-31, 14:45:21 »

...rodziców/dziadków-Polaków czy urodzić się w Polsce by być "Polakiem"?

A trzeba?. W reprezentacji Polski grają(ł) Jeff Nordgaard i Józef McNaull urodzeni w Ameryce - a teraz Polacy.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #230 : 2006-10-31, 14:50:45 »

Ależ oni pewnie PRZYJĘLI obywatelstwo polski! Tych dwóch akurat nie kojarzę, ale ostatnio było głośno o takim czarnoskórym piłkarzu w rep. Polski też, nie pamiętam nazwiska, bo za piłką nie przepadam. Jasne, że można zostać Polakiem, prezydent RP co roku nadaje obywatelstwo jakiejś tam ilości osób ubiegających się o to, no problem Smile

M
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #231 : 2006-10-31, 15:09:55 »

Ależ oni pewnie PRZYJĘLI obywatelstwo polski!

Przez pomyłkę wbiło mi się w głowę, że choć nie  jesteś Obywatelką Polski pochodzenia amerykańskiego, a Amerykanką to zaczynasz w Polsce czuć się jak Polka, bo tu mieszkasz, masz swojego faceta, znasz język, urzędy...
Przepraszam za nieporozumienie.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #232 : 2006-10-31, 16:07:55 »

Cytat toan =>

Bo ludziom w ogóle jest trudno znaleźć współny język od "wieży Babel", ale człowieka nie powinno się oceniać na podstawie tego czy wierzy, czy jest ateistą, ... czy jest biały, żółty.... albo np: czy jest wege, czy opty ... ale po tym jak postępuje w stosunku do innych ludzi i Przyrody. Również po tym jak wyraża swoje myśli na piśmie, również w Internecie. Można się nie zgadzać, ale zawsze powinno się szanować swego adwersarza, bo jeśli trafi się na Człowieka - będzie Ciebie też szanował.

Marka 7,15    Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym.

Lecz my nie mamy oceniać ludzi, lecz ich czyny. To co zrobili, powiedzieli, napisali podlega naszej ocenie pod kontem: Czy my się z tym zgadzamy" . Jeżeli nie, to krytykujemy ten pogląd, ten czyn itd. Nigdy jednak człowieka. On mimo, że nie zgadzamy się z jego poglądami i nie akceptujemy znane nam jego postępowanie, jest dla nas bliźnim.

Takie pojęcie jak sumienie większości nie istnieje. Sumienie występuje tylko w liczbie pojedynczej. Takie puste zwroty to typowe dla systemów demokratycznych.

Co do wyborów, to każdy szanujący się człowiek powinien je o...
Chyba, że tego co wybiorę, będę mógł w każdej chwili odwołać. A to jest możliwe przy głosowaniu jawnym. Wtedy każdy by wiedział kogo wybrałem i jak mój przedstawiciel wyrządzi mu krzywdę, to jego i mnie poda do sądu o odszkodowanie.
Taką demokrację jeszcze bym zaakceptował. Jawną i odpowiedzialną.
Kiedyś to było nie możliwe. Dziś - tak. Jeżeli nie następują zmiany w tym kierunku, to tylko ze złej woli.
W obecnym systemie głosowanie traktuję na równi z rzuceniem kamieniem w tłum ludzi. Jest duża szansa, że kogoś się trafi. To jest to samo, jest duża szansa, że mój wybraniec kogoś skrzywdzi głosując za bandycką ustawą.
Przy obecnym rozwoju informatyki możliwy jest bezpośredni udział obywateli w życiu publicznym bez udziału pośredników. Jeżeli nić się nie zmienia, to tylko ze złej woli.

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #233 : 2006-10-31, 16:41:57 »

Może zapytam inaczej. Daniel, czy dopuszczasz do siebie myśl, że możesz się mylić  ? Zarówno do Biblii, jak i do jej centralnej postaci ?
   

T
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #234 : 2006-10-31, 21:25:11 »

Miała być dyskusja na argumenty. Samo stwierdzenie, że się mylę to zbyt mało. Jeżeli na nic Cię więcej nie stać, to trudno.
Z reguły zakładam, że się mylę w wielu kwestiach, ale nie w istnienie Boga. Gdyby nie wiara w Boga nie podjął bym trudu wyrwania się z błędnego koła naszej rzeczywistości ustrojowej i społecznej.

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #235 : 2006-10-31, 23:20:49 »

Przez pomyłkę wbiło mi się w głowę, że choć nie  jesteś Obywatelką Polski pochodzenia amerykańskiego, a Amerykanką to zaczynasz w Polsce czuć się jak Polka, bo tu mieszkasz, masz swojego faceta, znasz język, urzędy...


No bo tak jest Smile Ja się poprostu łatwo "adaptuję" do nowych miejsc Smile
I w ogóle, jest spoko, Toan (nooo może pomijając urzędy)

Pozdrawiam!
Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #236 : 2006-11-01, 14:55:37 »

Dla tych ,ktorzy sa zainteresowani Biblia i tym co jest w niej zawarte  Wink
Czy mozna  pomoc zmarlym?
" Chyba nie ma czlowieka,ktory nie chcialby wiedziec,czym wlasciwie jest smierc.Wielu z nas doswiadczylo pustki lub przygnebienia po stracie kogos bliskiego.W takiej sytuacji rodza sie pytania ,czy zmarly kontynuuje swiadoma egzystecje ,czy doznaje ukojenia,czy tez cierpi,i czy zywi moga mu jakos pomoc.
Wiara w to,ze umarlemu mozna jakos pomoc,jest cecha wspolna wielu religii.Zeby zapewnic wiekuiste szczescie duszy bliskiej osoby ,hindusi pala jej zwloki na brzegu Gangesu i wysypuja prochy do rzeki.Buddysci pala papierowe imitacje samochodow,domow ,ubran i pieniedzy w nadziei ,ze nieboszczyk bedzie korzystal z tych dobrna tamtym swiecie.W Afryce w ofierze dla zmarlych rozlewa sie wokol grobow napoje alkoholowe.Wedlug doktryny katolickiej czlowiek,ktory obciazyl swoje sumienie "grzechem smiertelnym" i do konca zycia nie okazal skruchy,pozbawil sie tym samym laski Bozej.Stan ,w ktorym pozostaje,"okresla sie slowem 'pieklo'".Natomiast ten,kto zmarl w lasce Boga ,moze liczyc na" najwyzsze i ostateczne szczescie" w niebie i Jego boku,ale dopiero po zupelnym oczyszczeniu.Oczyszczenie moze wymagac pokuty za grzechy wybaczalne-przejscia w czysccu przez " ogien oczyszczajacy".Duszy przebywajacej w czysccu moga pomoc modlitwy wstawiennicze zanoszone przez duchownych ,a takze msze odprawiane w jej intencji.To naturalne,ze ludzie sa gotowi zrobic wszystko,byle tylko ulzyc domniemanym cierpieniom swych najblizszych.Ale gdyby zmarlym rzeczywiscie mozna bylo jakos pomoc,to czyz Bog nie wskazalby wyraznie,jak to robic?Co na ten temat mowi Biblia:
  Posmiertny stan czlowieka
Wspomniane zwyczaje wynikaja z wiary w niesmiertelnosc duszy ludzkiej,czyli przekonania,ze jakac czastka czlowieka zyje po smierci ciala.Czy czegos takiego uczy Biblia?Nie ,gdyz czytamy w niej:
" Zyjacy sa swiadomi tego ,ze umrą,lecz umarli nie sa świadomi niczego ani już nie mają zapłaty,gdyż pamieć o nich poszła w zapomnienie.Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość i juz po czas niezmierzony nie maja udzialu w niczym,co ma sie dziac pod sloncem.Wszystko ,co twoja ręka ma sposobność zrobić,rób całą swą mocą,bo nie ma pracy ani snucia planow,ani poznania ,ani mądrości w Szeolu-w miejscu do ktorego idziesz" (Kaznodziei 9: 5,6,10).
Hebrajskie slowo Szeol oznacza ogolnie pojety grob całej ludzkosci.
" Duch jego uchodzi,a on wraca do swej ziemi; w tymze dniu giną jego myśli."( Psalm 146:4).
Grzech pociaga za soba smierc,a nie posmiertne meczarnie.Wedlug Biblii"zaplata ,ktora placi grzech,jest smierc", a " kto umarl,zostal uwolniony od swego grzechu" ( Rzymian 5:12, 6:7,23.)
Zmarli nie cierpia.Ich stan mozna raczej porownac do glebokiego snu,podczas ktorego do swiadomosci nie docieraja zadne bodzce-ani przyjemne , ani przykre.Nie ma zatem watpliwosci,ze wszelkie proby przyjscia zmarlym z pomoca sa sprzeczne z naukami biblijnym."
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #237 : 2006-11-01, 17:04:37 »

Czyściec nie istnieje. W Biblii o czyśćcu nic nie znalazłem. To jest wymysł literacki.
Zgadzam się z tobą, że zmarli nie cierpią. We "śnie" czekają na Sąd Ostateczny.
Nic już nie można dla nich zrobić.
Co do śmierci, to istnieją dwie: fizyczna i dochowa. Niektórzy mimo, że jeszcze fizycznie żyją umarli już w oczach Boga (śmierć duchowa). Nie zostaną nawet wskrzeszeni na Sąd Ostateczny. Jest to w Biblii. Ciekawe, czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #238 : 2006-11-01, 17:20:34 »

Czytalam kiedys o tym Daniel ,ale nie pamietam juz gdzie to jest ,musze znalezc.Lubie czytac Biblie.
Tak jak pisze w 2 Tymoteusza 3:16
" Cale Pismo jest natchnione przez Boga i pozyteczne do nauczania ,do upominania ,do prostowania ,do karcenia w prawosci,aby czlowiek Bozy byl w pelni umiejetny,calkowicie wyposazony do wszelkiego dobrego dziela"

I jeszcze jedno: 2 Tymoteusza 3 :1-5

"A to wiedz iz w dniach ostatnich nastana krytyczne czasy trudne do zniesienia.Albowiem ludzie beda rozmilowani w samych sobie,rozmilowani w pieniadzach,zarozumiali ,wyniosli,bluzniercy ,nieposluszni rodzicom,niewdzieczni ,nielojalni,wyzuci z naturalnego uczucia,niesklonni do jakiejkolwiek ugody,oszczercy ,nie panujacy nad soba,zajadli ,nie milujacy dobroci,zdrajcy ,nieprzejednani,nadeci pycha,milujacy bardziej rozkosze niz milujacy Boga,zachowujacy forme zboznego oddania,ale sprzeniewierzajacy sie jego mocy i od tych sie odwroc"
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #239 : 2006-11-01, 17:37:27 »

Daniel nie znalazlam jednak tego co pisales ,tego jak mniemam nie ma .Przeczytaj sobie :
Jana 5:28,29 Mateusza 10: 28 Dzieje 24:15-" Mam w Bogu nadzieje,(...) ze nastapi zmartwychwstanie zarowno prawych jak i nieprawych"
Objawienie 20:12-14
Psalm 16:10
zieje 2 :31
Lukasza 12:5
Jeremiasza 7 : 30,31
Przeczytaj sobie Daniel
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.