forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:02:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 818028 razy)
wielki krzy
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2760 : 2008-12-31, 11:40:30 »

A ja wiem że ludzie zawsze pisali to co dla nich jest akurat korzystne ,abstrahując od tłumaczenia biblii która była tłumaczona również ładnych kilka razy koniunkturalnie . Confused
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2761 : 2008-12-31, 11:44:10 »

Przymierze z Bogiem jest po potopie i teraz Bóg osądzi każdego z osobna. Odpowiedzialność zbiorową to człowiek lubi stosować.
To co jest dodane lub odjęte od przymierza pierwszego i drugiego musi być sprzeczne z nimi. Nie wszystko więc co jest napisane w Biblii jest prawem obowiązującym człowieka, bo prawo nie może być ze sobą sprzeczne.

Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2762 : 2008-12-31, 14:05:41 »

Daniel ty czekasz na Republikę Boską na ziemi a Bóg zapowiedział Królestwo.
Więc niewiem czy masz na co czekać? Surprised
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2763 : 2008-12-31, 16:40:58 »

Jak byś czytał ten wątek, to byś bzdur nie pisał. Jedynym władcą nad człowiekiem jest Bóg i nie ma tu miejsca na rządy ludzkie, a tym bardziej na republikę. Bóg nie może być królem w potocznym rozumieniu, bo ma inne cechy niż króle ziemscy. Jakie więc to będzie Królestwo, które jest zapowiedziane na tysiąc lat?
Staram się wyjaśnić w tym wątku jak będzie wyglądać te Królestwo, a raczej jak będzie zorganizowane. To wszystko ma być skomasowane w książce. Jest jeszcze daleka droga przede mną i nie ma nawet jeszcze pierwszego rozdziału. Moja rola polega na działaniu, nie na czekaniu, bo z pewnością tego nie doczekam..
Wyznaczenie kryteriów jakie powinien spełniać ustrój zgodny z Prawem Boskim pozwoli uświadomić ludziom na czym polega różnica w stosunku do obecnych i byłych ustrojów ziemskich. Pozwoli na uświadomienie błędów jakie człowiek przez tysiąclecia popełniał, a to jest punktem wyjścia do zbawienia człowieka.

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2764 : 2009-01-01, 14:50:42 »

W jaki sposób człowiek przetwarza informacje? Warto zadać takie pytanie, aby zorientować się jakie są możliwości człowieka i jakie ma ograniczenia. Informacja dociera do człowieka poprzez zmysły. Widzimy, słyszymy, czujemy zapachy, smaki, ciepło, zimno, dotyk, ból. Dopiero po procesie myślenia informacje ze zmysłów mają dla człowieka znaczenie. To poprzez myślenie rozpoznajemy, że widzimy przyjaciela albo wroga. Same oczy nie wystarczą aby widzieć. Przy tym należy zauważyć, że używamy dwoje oczu, ale patrzymy tylko w jednym kierunku. Związane jest to z tym, że mamy jeden mózg, który jest przystosowany do analizy tylko jednego obrazu. Nie jest w stanie analizować dwóch obrazów jednocześnie np. w tedy gdybyśmy patrzeli niezależnie prawym okiem na prawo, a lewym na lewo. Zezowaci używają tylko jednego oka, a drugie jest jakby uśpione. Nie potrzebne by było dla nas trzecie oko, bo i tak nie bylibyśmy w stanie z niego korzystać, chyba że na przemian. Wyraźnie tu widać ograniczenia jakie człowiek posiada.
Poprzez rozwój techniki człowiek może teraz widzieć rzeczy od niego oddalone albo bardzo małe. Może widzieć na monitorze obraz z kamery umieszczonej w ekstremalnych szkodliwych warunkach. Nie zmienia to jednak tego, że w jednej chwili może analizować obraz tylko z jednej kamery. Nadal ma jedne mózg przystosowany do tego samego procesu myślenia. Nie zbadane są możliwości ludzkiego rozumu i nadal nie bardzo jeszcze wiemy jak go usprawniać. Możemy zmysły wyostrzyć przy użyciu nowej techniki, ale przyspieszyć i usprawnić proces myślenia już nie. Są ludzie, którzy poprzez trening potrafią szybciej myśleć i mieć sprawniejszą pamięć, ale to są wyjątki. Po za tym wyuczona sprawność trwa dość krótko w stosunku do długości życia człowieka. Nie zapominajmy, że człowiekiem już jesteśmy będąc niemowlęciem i wtedy gdy starość doprowadza nas do niesprawności.

Ograniczone możliwości człowieka uwarunkowane jego cechami fizycznymi powinny być brane pod uwagę, gdy budujemy systemy ukierunkowane na ludzi. Nie możemy wymagać od każdego człowieka aby dźwigał duże ciężary, szybko biegał, szybko myślał. Ludzie są w różnym stadium rozwoju i sprawności. Gdy chcemy aby wszyscy podlegali tym samym wymogom, to one nie mogą przerastać ich możliwości.
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2765 : 2009-01-01, 16:31:05 »

Danielu BOG juz człowieka  zbawił orietuj  sie w temacie Sad
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2766 : 2009-01-04, 21:06:13 »

„Zbawić znaczy poprosić kogoś o pomoc, wesprzeć się na ramieniu drugiego, zespolić własne siły z siłami innych. ... Chrześcijaństwo uczy, że wolności wyższej nie można osiągnąć bez pomocy tych, którzy już są wolni. „ (str.65).Tak pisał ks. Józef Tischner w swojej książce „Wędrówki w krainie filozofów”
Człowiek aby być zbawiony musi tego chcieć. Sam zbawiciel tego nie dokona, bo zbawienie polega na zespoleniu z Bogiem. Zespolenie skończonego człowieka z nieskończonym dobrem. Taki człowiek już nie grzeszy. Jeżeli grzech teraz panuje, to znaczy, że to zbawienie jest dopiero przed nami.

W poprzednim poście pisałem, że budując systemy ukierunkowane na ludzi, to powinny one obciążać wszystkich jednakowo i nie mogą te obciążenia odbiegać od natury człowieka. Wątek ten jest o ustroju, a więc o systemie prawnym organizującym społeczność. Jakie więc obciążenia mogą być w ustroju. Jest nim same prawo, a dokładniej przepisy prawa. Tutaj  jest ulokowana główna niezgoda z naturą ludzką cecha wszystkich istniejących obecnie ustrojów na Ziemi. Niezgodność ta polega, że prawo obecne dzieli ludzi, a więc traktuje ich nie jednakowo. Drugą wadą jest nadmiar tego prawa, co uniemożliwia nawet najsprawniejszym poznaniem go. Mnogość ustaw i przepisów nie służy człowieka, a jest skierowane przeciwko niemu.
Jesteśmy zniewoleni przez te prawo i nie dziwmy się, że tak jest. Prawo pochodzące od człowieka zawsze obciążone jest piętnem zła, bo odwraca się od Boga i jego prawa. Ustrój nie szkodzący człowiekowi nie może być sprzeczny z Prawem Boskim, które jest krótkie i traktuje wszystkich jednakowo.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2767 : 2009-01-04, 21:54:14 »

Jedynym władcą nad człowiekiem jest Bóg i nie ma tu miejsca na rządy ludzkie,

W każdym człowieku jest coś z/od Boga. Doczekam czasów, że Bóg będzie/jest między nami. Właściwie to się już dzieje... gdy widzimy Boga w drugim człowieku i gdy widzimy Go we wielu Ludziach...
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2768 : 2009-01-04, 22:20:11 »

Widzimy w człowieku dobroć. Dobrych ludzi możemy spotkać wszędzie. Poznajemy ich po ich uczynkach, a czasami czytamy ich dobroć jakby wprost – z twarzy, z oczu, z brzmienia głosu. Dobroć daje się widzieć. Mamy zmysł dobroci prawie nieomylny. To on jest źródłem naszego zaufania do niektórych ludzi, a od niektórych uciekamy bo u nich widzimy zło.

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2769 : 2009-01-08, 19:50:05 »

Człowiek jest przede wszystkim tym, czym jest jego wola, a wola to nic innego jak władza przyswajania dobra. Dzięki temu, że człowiek ma władzę przyswajania dobra, może spotkać Boga, który jest dobrem najwyższym. Przyswojenie jest zawsze wzajemne przyswajam i jestem przyswajany.
Jak jest możliwe przyswajanie Boga człowiekowi i człowieka Bogu? Mistrz Eckhart pisze: „Skieruj wzrok na siebie samego, wszędzie gdzie siebie dostrzeżesz, tam się siebie wyrzeknij. Nadto nic nie ma lepszego” W ewangelii czytamy o poddaniu woli człowieka woli Boga: nie jako ja chcę, ale jako Ty chcesz.
Nie oznacza to jednak unicestwienie człowieka. Wręcz przeciwnie: gdy dobro skończone, jakim jest człowiek, oprze się o dobro nieskończone, jakim jest Bóg, uzyska w tym dobru ocalenie i ratunek. Mistrz Eckhart pisze: „co człowiek (...) porzuci z miłości, zostanie mu zwrócone z królewską hojnością”.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2770 : 2009-01-09, 11:07:53 »

Tylko człowiek dobry jest człowiekiem naprawdę.

Człowiek jest jedyną istotą w zasięgu naszej obserwacji, w której i poprzez którą możemy obserwować to, czym jest dobro. Rzeczy, które nas otaczają, są korzystne lub niekorzystne, krajobrazy bywają piękne, owoce drzew smaczne. Ale dobrzy mogą być tylko ludzie.

Dobroć ukazuje się jako zasada wszystkiego. Ona jest, ale nie musi – bo człowiek może być zły. Dobro lub zło zależą od jakiegoś wyboru. Dobrym człowiekiem staje się człowiek wtedy, gdy dokonuje wyboru dobra. Wybierając dobro, człowiek sprawia, że jego wola staje się dobrą wolą. I od tego zaczyna się wszystko: od dobrej woli. Z dobrej woli bierze się prawdomówność, szczerość, uczciwość – człowieczeństwo.

„ Dopóki człowiek ma jeszcze dobrą wolę niech niczego się nie obawia; niech się też nie smuci, jeżeli jej nie potrafi przemienić w czyn. Bo jak długo dostrzega w sobie prawą, dobrą wolę, jest nie daleko od cnoty, ona bowiem i wszystko dobro zasadzają się na dobrej woli. Gdy masz prawą, dobrą wolę, niczego ci nie może zabraknąć – ani miłości, ani pokory, ani żadnej innej cnoty. Jeśli czegoś chcesz mocno całą swą wolą, to już to masz.”

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2771 : 2009-01-09, 11:18:06 »

A Ty Daniel.Co Ty myslisz? Czy kazdy Żyd jest zły,a nie-Żyd jest dobry i pozbawiony kretactwa? Bo wiem ,ze niektórzy nie-Żydzi "krencom lody" wieksze niz niejeden Żyd  Confused Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2772 : 2009-01-09, 11:19:56 »

Tylko człowiek dobry jest człowiekiem naprawdę.

Człowiek jest jedyną istotą w zasięgu naszej obserwacji, w której i poprzez którą możemy obserwować to, czym jest dobro. Rzeczy, które nas otaczają, są korzystne lub niekorzystne, krajobrazy bywają piękne, owoce drzew smaczne. Ale dobrzy mogą być tylko ludzie.

Dobroć ukazuje się jako zasada wszystkiego. Ona jest, ale nie musi – bo człowiek może być zły. Dobro lub zło zależą od jakiegoś wyboru. Dobrym człowiekiem staje się człowiek wtedy, gdy dokonuje wyboru dobra. Wybierając dobro, człowiek sprawia, że jego wola staje się dobrą wolą. I od tego zaczyna się wszystko: od dobrej woli. Z dobrej woli bierze się prawdomówność, szczerość, uczciwość – człowieczeństwo.

„ Dopóki człowiek ma jeszcze dobrą wolę niech niczego się nie obawia; niech się też nie smuci, jeżeli jej nie potrafi przemienić w czyn. Bo jak długo dostrzega w sobie prawą, dobrą wolę, jest nie daleko od cnoty, ona bowiem i wszystko dobro zasadzają się na dobrej woli. Gdy masz prawą, dobrą wolę, niczego ci nie może zabraknąć – ani miłości, ani pokory, ani żadnej innej cnoty. Jeśli czegoś chcesz mocno całą swą wolą, to już to masz.”


tylko pozostaje pytanie,jak zarazic ta dobra wola innych.????Przeciez by swiat istnial  nadal potrzebujemy tylko ludzi z dobra wola.Chyba,ze...swiat nieublagalnie  zbliza sie  ku upadkowi,
bo sam Bog tego chce,by rozproszone owieczki powrocily nareszcie do domu. Razz
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2773 : 2009-01-09, 11:33:30 »

Bóg wskazuje dobrą drogę, dobro. Tylko człowiek wybiera złą drogę, zło. Jego wybór jest przeciwko Bogu. Tak jak Adam w Raju  miał do wybory: zawierzyć Bogu albo zawierzyć wężowi. Kiedy zapada decyzja: człowiek nie wierzy Bogu. Wierzy przeciwko Bogu. Od zawierzenia Bogu człowiek przechodzi do zawierzenia stworzeniu.

Zło nie polega na tym, że owoc został zerwany z drzewa. Zło nie tkwi w samym zniszczeniu rzeczy. Zło polega na tym, że coś ważnego dzieje się w środku człowieka. Dokonuje wyboru przeciwko Bogu, przeciwko drugiemu, przeciwko sobie. Człowiek zmienia system zawierzeń i zmiana ta sprawia, że człowiek staje się godny potępienia.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2774 : 2009-01-09, 11:44:13 »

Edyta co ty za bzdury piszesz. Dobrze wiesz, że dla mnie narodowość, religia, rasa nie mają znaczenia. Liczy się tylko dobro i zło. Jeżeli ktoś jest złym człowiekiem, to wynika z jego wnętrza, a nie z zewnętrznej powłoki jakim jest pochodzenie czy rasa. 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2775 : 2009-01-09, 11:51:32 »

Wiem Daniel .Ja o tym wiem ,że tak myslisz.Ja tez tak myslę jak Ty .
Tylko ciekawi mnie ,dlaczego ludzie myslą inaczej.Dlaczego szukają sensacji w pochodzeniu ,w religii itd.?
Dlaczego to ich kole w oczy? Bo przeciez gdyby ich nie kolało,to by nie pisano takich bzdur,ze ktos cos zrobił ,bo ma takie, a nie inne pochodzenie.
Przeciez widomo (powtarzam),ze w kazdym narodzie,w kazdej religii są dobrzy i źli ludzie.Miłujacy prawde i taplajacy sie w klamstwie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2776 : 2009-01-09, 12:14:07 »

Na te pytania odpowiedź jest w poprzednich postach. Ludzie są źli, bo nie wierzą w Boga. Zło nie da się jednak przezwyciężyć złem. Powstanie tylko więcej zła. Gdy zło nas dopadnie, to stało się nieszczęście. Nie oznacza, to jednak, że zło nas pochłonęło, złem zaraziło. Gdy dobroć jest w nas, to zło nic nam nie może zrobić.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2777 : 2009-01-09, 12:56:25 »

Na te pytania odpowiedź jest w poprzednich postach. Ludzie są źli, bo nie wierzą w Boga. Zło nie da się jednak przezwyciężyć złem. Powstanie tylko więcej zła. Gdy zło nas dopadnie, to stało się nieszczęście. Nie oznacza, to jednak, że zło nas pochłonęło, złem zaraziło. Gdy dobroć jest w nas, to zło nic nam nie może zrobić.

Heh...  Nie ma to jak podzielić ludzi na dobrych-wierzących i złych-niewierzących...   Razz

A co z wszystkimi wojnami w imię Boga?   Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2778 : 2009-01-09, 13:18:49 »

No uśmiałam sie szczerze  Laughing Laughing Laughing
Oj Daniel .Ty tu piszesz,a wpada ktos nie stad ni zowad dzieki któremu miedzy innymi powstało wiele wątków w przestrzeni Internetowej dotyczacych "optysekt"  i wszystko niweczy  Confused Laughing
Ale Daniel nie martw sie.Są tacy,którzy czytają Twoje post mądre w odróżnieniu od tych krętackich ,co to miały prowadzić do odznaczeń "orderami" i wiedzą jakie jest Twoje stanowisko.
Pozdrawiam Daniel!  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2779 : 2009-01-09, 13:22:16 »

...Heh...  Nie ma to jak podzielić ludzi na dobrych-wierzących i złych-niewierzących...

Tak jest "najprosciej na roboczo"  Cool Razz

Zapisane
Strony: 1 ... 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.