forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-11-25, 06:45:02

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
496868 wiadomoÂci w 3936 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jwar
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 139 140 141 142 143 [144] 145 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Polska sercem  (Przeczytany 301585 razy)
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2018

[email protected]

Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2860 : 2014-02-12, 15:16:46 »

W zasadzie, po katolicku powinno się mu wybaczyć, ale kto tam kanonów wiary przestrzega...  Rolling Eyes Wink
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2861 : 2014-02-12, 15:31:07 »

On z pewno┼Ťci─ů swojej wiary nie przestrzega┼é. Wink
Przecież pisać umie, dał przykład. Napisze, a "Wielopostaciowy Szefu" z nim to przedyskutuje i... Dario wróci DO żywych, albo nie. Very Happy
Nie pochwalam uchod┼║stwa w ┼╝adnej postaci. Wink Punkty odniesienia gubi─Ö. Very Happy
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2862 : 2014-02-13, 01:37:43 »

Toan to Admin i nie musi powracać, bo jest tu cały czas.

Nie no, ja to wiem. Razz Tak tylko si─Ö za┼Ťmia┼éem... bo posty Toana mi konweniuj─ů i s─ů zgodne z moimi przemy┼Ťleniami. Wink

Z tym co cytujesz, te┼╝ si─Ö zgadzam. Religie o┼Ťmieszaj─ů si─Ö i siej─ů nienawi┼Ť─ç.
Nie robi tego B├│g, autor Dekalogu, a wszystkie trzy najwa┼╝niejsze religie ┼Ťwiata niby jego wyznaj─ů.
Tylko warto┼Ťci jakie uznaj─ů za wa┼╝ne nie pasuj─ů do warto┼Ťci Boga Dekalogu. Czy wierz─ů w tego samego boga?

Hyhy. Razz Gdzie jedni widz─ů Boga, tam ja widz─Ö tzw. "kosmit├│w". Wink

Z kim obcowano i co widziano na Ziemi tysi─ůce lat temu? Biblia, boska technologia i bliskie kontakty naszych przodk├│w z "anio┼éami". Biblia na serio.

Bardzo fajny zbi├│r zaledwie garski cytat├│w z Biblii! Polecam wnikliwej refleksji!

Mia┼éem to poci─ůgn─ů─ç dalej, bo w ST roi si─Ö od "ob┼éok├│w", kt├│re swoim zachowaniem przypominaj─ů dzisiejsze "lataj─ůce spodki". Ale, raz, ┼╝e nauka nowego j─Özyka mnie wci─ůgn─Ö┼éa bez reszty, a dwa... "hejt" mnie zniech─Öci┼é.

Za to w Kabale widz─Ö Boga opisanego w spos├│b "kwantowy". Razz Niestety, tzw. "chrze┼Ťcijanie" poprzestaj─ů na samej Biblii, kt├│ra jest, pod┼éug mnie, jedynie kronik─ů historyczn─ů... zapisem wydarze┼ä rozpoczynaj─ůcych si─Ö oko┼éo 6K lat temu... relacj─ů... przewodnikiem po dziejach ludzko┼Ťci prowadzonych przez t─Ö cywilizacj─Ö, kt├│ra nas tu zasia┼éa. Boga, tego jedynego prawdziwego, trudno w ca┼éej Biblii si─Ö dopatrzy─ç. Inaczej jest w Kabale! Cool
Daniel
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 906

Daniel Bojarski

« Odpowiedz #2863 : 2014-02-13, 21:25:44 »

Gdyby nas oceniali ludzie ┼╝yj─ůcy par─Ö tysi─Öcy lat wcze┼Ťniej, to albo widzieliby w nas Boga, albo kosmit├│w.
Wszystko zale┼╝y od stopnia wiedzy, a ta jest tym wi─Öksza i wi─Ökszy jest poziom ┼╝ycia. Nie w rozumieniu dostatku, tylko formy ┼╝ycia. Najwy┼╝sz─ů form─ů ┼╝ycia mo┼╝liw─ů dla organizm├│w biologicznych jest spo┼éecze┼ästwo, ale nie jako matematyczny zbi├│r jednostek, a ┼╝ywy byt. Takie spo┼éecze┼ästwo musi dzia┼éa─ç zgodnie z podstawowymi zasadami, a te s─ů sta┼ée, niezmienne, tak jak prawa fizyki. Mimo to z r├│┼╝nych przyczyn byty ┼╝ywe umieraj─ů zar├│wno te proste, jak i te zaawansowane w swej strukturze. Jednak gdy ponownie odradzaj─ů si─Ö, to tylko na podstawie tych samych wiecznych praw ┼╝ycia.  Nie jest wykluczone, ┼╝e istnia┼éo na Ziemi spo┼éecze┼ästwo dor├│wnuj─ůce nam cywilizacyjnie, ale z jaki┼Ť przyczyn umar┼éo. Je┼╝eli mieliby pozostawi─ç po sobie przekaz dla nast─Öpc├│w, to z pewno┼Ťci─ů wybraliby najwa┼╝niejsze fundamentalne prawo ┼╝ycia pozwalaj─ůce na odrodzenie umar┼éej cywilizacji. Tak w┼éa┼Ťnie nast─ůpi┼éo i ten przekaz jest nam zanany od tysi─Öcy lat. Problem w tym, ┼╝e by┼é ukryty przed nasz─ů ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů do czasu, a┼╝ osi─ůgn─Öli┼Ťmy poziom pozwalaj─ůcy go zrozumie─ç i wykorzysta─ç. To zawdzi─Öczamy rozwojowi informatyki pozwalaj─ůcemu przetwarza─ç informacj─Ö na nieosi─ůgalnym, nawet kilka lat temu, poziomie. ┼╗yjemy wi─Öc dzisiaj w ciekawych czasach, gdzie na naszych oczach powstaje nowa forma ┼╝ycia.

Fantazja dziwaka, nie jeden powie. Rzecz─ů zrozumia┼é─ů, ┼╝e nie mo┼╝na przyjmowa─ç na wiar─Ö wizji jednego cz┼éowieka, nawet wtedy jakby by┼é najwi─Ökszym autorytetem w┼Ťr├│d ludzi. Wszystkie informacje musz─ů by─ç zweryfikowane zanim zamieni─ů si─Ö w wiedz─Ö. T─ů weryfikacj─Ö zawsze przeprowadza si─Ö przy u┼╝yciu logiki, bez kt├│rej m─ůdro┼Ť─ç nie istnieje. Nie mo┼╝na jej jednak przeprowadzi─ç bez woli dokonania tego i wysi┼éku z tym zwi─ůzanym. Musimy najpierw chcie─ç wiedzie─ç i z tym jest najwi─Ökszy problem. Zamiast d─ů┼╝enia do wiedzy poprzez ujawnianie wszystkich informacji maj─ůcy wp┼éyw na jej poziom, to idziemy w przeciwnym kierunku utajniania informacji. Dop├│ki ten kierunek nie zmieni si─Ö, to nadal b─Ödzie ukryta przed nasz─ů ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů wiedza z informacji, kt├│ra jest nam znana od tysi─Öcy lat.
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32886

« Odpowiedz #2864 : 2014-02-13, 21:30:54 »

Laughing
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2865 : 2014-02-14, 08:48:49 »

Toan to Admin i nie musi powracać, bo jest tu cały czas.

Nie no, ja to wiem. Razz Tak tylko si─Ö za┼Ťmia┼éem... bo posty Toana mi konweniuj─ů i s─ů zgodne z moimi przemy┼Ťleniami. Wink

Czuł misję. Laughing
Ale pewnikiem zniech─Öci┼éa Go przem─ůdrza┼éa ignorancja. Nic to, wr├│ci. Very Happy
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2866 : 2014-02-14, 21:36:12 »

Gdyby nas oceniali ludzie ┼╝yj─ůcy par─Ö tysi─Öcy lat wcze┼Ťniej, to albo widzieliby w nas Boga, albo kosmit├│w.

Hmmm, na wszelki wypadek, gdyby┼Ť mnie opacznie zrozumia┼é, sprostuj─Ö, ┼╝e mia┼éem na my┼Ťli to, i┼╝ przybysze z innej planety, ale z naszej Galaktyki (bo tak stoi w Zoharze; wszystkie 7 zamieszka┼éych planet, kt├│re by┼éy czczone jako ┼Ťwi─Öte w czasach antycznych przez ┼╗yd├│w i inne nacje (co symbolizuje ┼╝ydowski siedmioramienny ┼Ťwiecznik - menora), zawitali tu na Ziemi─Ö, rozgo┼Ťcili tu si─Ö i potraktowali t─Ö planet─Ö jak "laboratorium", a na sam koniec, zobaczywszy "ma┼époluda", zdecydowali si─Ö "pomajsterkowa─ç" przy genomie i kom├│rce jajowej, a potem dopu┼Ťci─ç do zap┼éodnienia "ma┼époluda" zgodnie ze s┼éowami: "Stw├│rzmy cz┼éowieka na obraz i podobie┼ästwo nasze".

Nie jest wykluczone, ┼╝e istnia┼éo na Ziemi spo┼éecze┼ästwo dor├│wnuj─ůce nam cywilizacyjnie, ale z jaki┼Ť przyczyn umar┼éo.

Osobi┼Ťcie odrzucam tak─ů hipotez─Ö. Uwa┼╝am, ┼╝e to my "ludzie" jeste┼Ťmy pierwszymi "rodzimymi" mieszka┼äcami tej planety. Wszelka zaawansowana technologia na tej planecie w przesz┼éo┼Ťci zosta┼éa tu przetransportowana przez przybysz├│w z innych planet. Nale┼╝a┼éa wi─Öc do nich, a nie do nas. I przez nich by┼éa obs┼éugiwana, a nast─Öpnie zabrana.

Je┼╝eli mieliby pozostawi─ç po sobie przekaz dla nast─Öpc├│w, to z pewno┼Ťci─ů wybraliby najwa┼╝niejsze fundamentalne prawo ┼╝ycia pozwalaj─ůce na odrodzenie umar┼éej cywilizacji. Tak w┼éa┼Ťnie nast─ůpi┼éo i ten przekaz jest nam zanany od tysi─Öcy lat. Problem w tym, ┼╝e by┼é ukryty przed nasz─ů ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů do czasu, a┼╝ osi─ůgn─Öli┼Ťmy poziom pozwalaj─ůcy go zrozumie─ç i wykorzysta─ç.

Hmm, masz tu na my┼Ťli Bibli─Ö i inne ┼Ťwi─Öte ksi─Ögi? Ja jestem zdania, ┼╝e wszystkie te ksi─Ögi zosta┼éy napisane przez t─Ö pozaziemsk─ů cywilizacj─Ö, kt├│ra tu nas "zasia┼éa", a nast─Öpnie zosta┼éy nam przekazane. Odrzucam tez─Ö, jakoby ksi─Ögi te by┼éy pisane latami przez ludzi. S─ů zbyt sp├│jne i zbyt wiele w nich m─ůdro┼Ťci. M├│j kolega, wiadomy badacz historii, idzie dalej i uwa┼╝a, ┼╝e wszystkie dzie┼éa J├│zefa Flawiusza tak┼╝e zosta┼éy napisane przez tych samych "cybernetyk├│w", gdy┼╝ przekaz doskonale uzupe┼énia si─Ö wzajemnie ze Starym Testamentem, a i sam spos├│b spisanych dzie┼é pod imieniem "Juliusz Flawiusz" jest bardzo zbli┼╝ony do biblijnego, a ┼╝aden inny historyk ani wcze┼Ťniej, ani p├│┼║niej nie pisa┼é "zagadkami".

To zawdzi─Öczamy rozwojowi informatyki pozwalaj─ůcemu przetwarza─ç informacj─Ö na nieosi─ůgalnym, nawet kilka lat temu, poziomie. ┼╗yjemy wi─Öc dzisiaj w ciekawych czasach, gdzie na naszych oczach powstaje nowa forma ┼╝ycia.

W nader ciekawych i coraz ciekawszych! Ja jestem wielkim fanem technologii i transhumanizmu. Razz
Daniel
Jr. Member
**

Daniel Bojarski

« Odpowiedz #2867 : 2014-02-20, 22:24:13 »

Z braku czasu nie odpowiem na wszystko.
Jako zwolennik nowych technologii, to pewnie jeste┼Ť te┼╝ zwolennikiem logiki, bez kt├│rej ta technologia nie mog┼éaby powsta─ç. Logika natomiast eliminuje twory fantazji, kt├│rej jej s─ů pozbawione. Do takich twor├│w mo┼╝na zaliczy─ç Bibli─Ö i ca┼é─ů gam─Ö jej podobnych tekst├│w. Nie oznacza to, ┼╝e nie znajdziemy w niej fragment├│w logicznych i prawdziwych. S─ů takie, ale zebrane razem niczego nie tworz─ů. To tak jakby┼Ť mia┼é worek z dobrymi cz─Ö┼Ťciami z komputera. By┼éyby wszystkie cz─Ö┼Ťci i ka┼╝da by┼éaby sprawna i ale co z tego, to nadal nie by┼éby komputer.

Co do transhumanizmu, to takiego nie popieram i daleki jestem do tworzenia z ludzi cyborg├│w. Nie powstanie nowy nadcz┼éowiek, kt├│ry zab┼éy┼Ťnie nowymi umiej─Ötno┼Ťciami i wygra. Tylko z kim i kto b─Ödzie pokonanym? Potencja┼é tkwi w prostocie, ma┼éej, s┼éabej, ale pewnej w swej strukturze. To z niej mo┼╝na budowa─ç wi─Öksze struktury, kt├│re nie b─Öd─ů ju┼╝ proste, ale pewne w dzia┼éaniu.
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2868 : 2014-02-20, 23:06:28 »

Logika natomiast eliminuje twory fantazji, kt├│rej jej s─ů pozbawione. Do takich twor├│w mo┼╝na zaliczy─ç Bibli─Ö i ca┼é─ů gam─Ö jej podobnych tekst├│w. Nie oznacza to, ┼╝e nie znajdziemy w niej fragment├│w logicznych i prawdziwych. S─ů takie, ale zebrane razem niczego nie tworz─ů. To tak jakby┼Ť mia┼é worek z dobrymi cz─Ö┼Ťciami z komputera. By┼éyby wszystkie cz─Ö┼Ťci i ka┼╝da by┼éaby sprawna i ale co z tego, to nadal nie by┼éby komputer.

Podobno ┼╝adna inna ksi─Öga nie zosta┼éa przeczytana przez tak liczn─ů rzesz─Ö ludzi, co Biblia w┼éa┼Ťnie... ale kto to tam wie, jak jest naprawd─Ö. Tak czy inaczej, szkoda, ┼╝e tak niewielu rozumie to, co czyta... A potem stwierdzaj─ů, ┼╝e "zebrane razem (ksi─Ögi) niczego nie tworz─ů". A to taka sp├│jna i precyzyjna opowie┼Ť─ç jest.  Cool
Daniel
Jr. Member
**

Daniel Bojarski

« Odpowiedz #2869 : 2014-02-23, 09:26:47 »

Dekalog wi─Öcej razy jest czytany i nawet dzieci w wieku przedszkolnym potrafi─ů go zarecytowa─ç. To jednak nie ┼Ťwiadczy, ┼╝e go rozumiej─ů. Skoro go nie rozumiej─ů tak┼╝e doro┼Ťli, to ┼Ťwiadczy, ┼╝e ich poziom rozwoju zatrzyma┼é si─Ö na poziomie dziecka. Nadal wierz─ů, ┼╝e u Boga wszystko jest mo┼╝liwe. Chc─ů wi─Öc zje┼Ť─ç jab┼éko i nadal go mie─ç. Ten ich b├│g, to taki czarodziej, kt├│remu mo┼╝na przypisa─ç dowolne cechy. Takim bogiem jest Absolut, byt kt├│ry w logice nie istnieje. Ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e naukowcy przestali wierzy─ç w cuda, bo inaczej nie mieliby┼Ťmy tej rozmowy przez internet.┬á
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2870 : 2014-02-23, 17:24:44 »

My┼Ťl─Ö, ┼╝e ka┼╝da zaawansowana cywilizacja w naszym Kosmosie... i te ewentualnie s─ůsiednie, je┼Ťli mamy do czynienia z Wielo┼Ťwiatem...  ka┼╝da, kt├│ra dzi─Öki dalece rozwini─Ötej nauce i pozyskanej z niej technologii zrozumia┼éa jak funkcjonuje Wszech┼Ťwiat, i tym samym pozyska┼éa tajemnic─Ö okie┼éznania podr├│┼╝y mi─Ödzygwiezdnych czy nawet mi─Ödzygalaktycznych jest pewna istnienia jakiej┼Ť Si┼éy Sprawczej, kt├│r─ů mo┼╝na nazwa─ç Bogiem albo wspomnianym Absolutem.

A to, ┼╝e mieszka┼äcy Ziemi uczynili sobie bog├│w z tych┼╝e rozwini─Ötych cywilizacji kosmicznych, z kt├│rymi niegdy┼Ť nasi przodkowie mieli bli┼╝sze kontakty... Uczynili z nich bog├│w, bo b┼é─Ödnie zinterpretowali Bibli─Ö i pozosta┼ée ┼Üwi─Öte Ksi─Ögi przez nich nam ofiarowane... To ju┼╝ inna historia.

Biblia na wst─Öpie opisuje narodziny naszej Drogi Mlecznej, jednej z miliard├│w galaktyk, a potem opowiada ju┼╝ jedynie o wydarzeniach jakie zasz┼éy na Ziemi. Za to Wedy i Kaba┼éa opowiadaj─ů o Wszech┼Ťwiecie. Opisuj─ů to, co my nazwali┼Ťmy "wielkim wybuchem", a potem opowiadaj─ů o galaktykach, planetach i innych cia┼éach niebieskich.
RafałS
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 6577

« Odpowiedz #2871 : 2014-02-23, 18:22:48 »

"Wielki wybuch" to "fotomontaż".  Smile
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2872 : 2014-02-23, 18:54:43 »

"Wielki wybuch" to "fotomontaż".  Smile
No jacha Laughing
Jeden z wielu modeli rzeczywisto┼Ťci.
Brany
http://archiwum.wiz.pl/2001/01060200.asp
Galareta
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/alternatywa_dla_wielkiego_wybuchu_296721.html
Kolizja
http://news.astronet.pl/401
Nie polecam, ale z nud├│w mo┼╝na:
http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=4&tx_ttnews%5Bkeyword%5D=przekład%3A%20Tomasz%20Krzysztoń&tx_ttnews%5Btt_news%5D=7653&tx_ttnews%5BbackPid%5D=100&cHash=178f8074ce
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2873 : 2014-02-23, 19:05:19 »

Jeszcze odno┼Ťnie mojego poprzedniego postu, to tzw. "argument kosmologiczny" wyra┼╝a dok┼éadnie to samo, co chcia┼éem przekaza─ç.

https://www.youtube.com/watch?v=FBMgaU4Gp9w

Nie nale┼╝y tylko myli─ç tzw. "Boga" z tzw. "Kosmitami". Razz Dla mnie "B├│g" nie jest kwesti─ů wiary. "B├│g" jest powodem istnienia wszystkiego.
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2874 : 2014-02-23, 19:08:42 »

Jeszcze odno┼Ťnie mojego poprzedniego postu, to tzw. "argument kosmologiczny" wyra┼╝a dok┼éadnie to samo, co chcia┼éem przekaza─ç.

https://www.youtube.com/watch?v=FBMgaU4Gp9w

Nie nale┼╝y tylko myli─ç tzw. "Boga" z tzw. "Kosmitami". Razz Dla mnie "B├│g" nie jest kwesti─ů wiary. "B├│g" jest powodem istnienia wszystkiego.
My┼Ťl─Ö podobnie.
Może jednak być tak, że powód istnienia wszystkiego jest/był (żadna różnica) niepotrzebny.
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2875 : 2015-02-09, 16:07:08 »

Niewiele osób wie, że nasz bielik z godła nie jest orłem, tylko raczej orłanem:
http://www.nowiny.pl/66887-orlan-w-koronie.html
 Very Happy
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 33379

« Odpowiedz #2876 : 2015-02-09, 16:14:42 »

Dla mnie wygl─ůda jak orze┼é.  Very Happy Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2877 : 2015-02-09, 16:21:33 »

Dla mnie wygl─ůda jak orze┼é.┬á Very Happy Wink
Or┼éy maj─ů ca┼ékowicie opierzone ┼éapy, takie papucie. Very Happy
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2018

[email protected]

« Odpowiedz #2878 : 2015-02-09, 18:08:56 »

No, no. Cool
A jak go┼é─ů szyj─Ö - to s─Öp bez dw├│ch zda┼ä! Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2879 : 2015-02-09, 18:38:24 »

No, no. Cool
A jak go┼é─ů szyj─Ö - to s─Öp bez dw├│ch zda┼ä! Wink
Albo piórojadami się zaraził. Wink
Strony: 1 ... 139 140 141 142 143 [144] 145 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.364 sekund z 19 zapytaniami.