forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 09:41:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
657725 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 816890 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #40 : 2006-10-11, 20:09:43 »

a ja znam jeszcze takie coś: strofuj mądrego ,to cię pokocha ,strofuj glupca,to cię znienawidzi. No, ale to chyba nie ten wątek  Laughing .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #41 : 2006-10-11, 20:13:59 »

Markos ten wątek,to ciąg dalszy wątku " Bóg".Daniel pewnie doszedl do wniosku ,ze tamten miał juz za duzo stron i rozpoczął nowy hehe.Ale bez obawy ,dyskusja sie pewnie tak szybko nie zakonczy  Very Happy
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #42 : 2006-10-11, 20:17:10 »

Pewnie tak,ale czy dyskutantów od tego nie ubędzie to juz wątpliwa sprawa Smile
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #43 : 2006-10-11, 21:40:54 »

Ale żeście się rozpisali. Nie jestem w stanie odnieść się do wszystkich wątków, a raczej nie ma potrzeby. Interesująco pisze Markos. Wróćmy jednak do tematu, albo przejdźmy na wyższy poziom świadomości.

Dyskusja ma być o ustroju, a rozpisaliśmy się o Bogu.

"Ustrój to system organizacji państwa, społeczeństwa, instytucji"
Ustrój polityczny  - "całokształt zasad organizacji i działania władzy państwowej"

Tak jak długo żyję organizacja naszego państwa opiera się na tych samych prawach. Uległy one nieznacznym modyfikacjom. Generalnie ustrój jaki nam narzucili socjaliści, pozostał taki sam. Prawo karne, cywilne, rodzinne, pracy itd. Wszystko to samo. Bezpłatna służba zdrowia, szkolnictwo - co się zmieniło?
Zostaliśmy zaklęci na tym poziomie świadomości.
Zmieniło się nazewnictwo. Nie mówi się już, że mamy socjalizm, tylko demokrację.
A jak słyszę, że żyjemy już w kapitalizmie, to ....

Organizacja państwa, to jedno, a drugie to życie społeczeństwa, narodu. Często się zastanawiałem, czy my jeszcze tworzymy naród? Ale przechodząc na wyższy poziom świadomości, to dla Boga przynależność narodowa jest bez znaczenia. On inaczej odmierza wartość człowieka. Tworzenie więc ustrojów narodowych mija się z celem.

O ustroju państwa, społeczeństwa decyduje też "ustrój" rodziny. Mam wrażenie, że system obecnego ustroju rozczłonkował rodzinę na czynniki pierwsze. Tylko patrzeć jak przyzna prawa wyborcze dzieciom. Rodzina nie ma już "głowy", a bez niej to nie ma i jej.

Liznąłem temat, ale tego jest tak dużo ...

Daniel





Zapisane
markos
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #44 : 2006-10-12, 12:09:24 »

Tak.Ileż to już było takich burzycieli starego i budowniczych nowego porządku na świecie...
Z tymi systemami i ustrojami to chyba na obecną chwile nic nie możemy zrobić i dobrze by było sobie zdać z tego sprawę i otrząsnąć się z jakichś "rojeń".
Natomiast to co możesz zrobić to zacząć od naprawy swojej rodziny skoro jak mówisz: " Rodzina nie ma już "głowy", a bez niej to nie ma i jej." Znalazłem taka "modlitwę" ,której treść powinna być chyba mottem tej jałowej dyskusji:

„Boże! Daj mi siły zmienić w moim życiu to, co mogę zmienić, daj mi odwagę przyjąć to, czego zmienić nie jestem w stanie i daj mi mądrość odróżnić jedno od drugiego".

Pozdrawiam,Markos Smile
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #45 : 2006-10-12, 12:58:31 »

Nie zamierzam burzyć jakiegokolwiek systemu, tylko próbować tworzyć nowy. Stary niech sobie będzie, aż sam się rozpadnie, bo będzie pusty w środku.
Widzę, że ty Markos nie widzisz nadziei na jakąkolwiek zmianę. W odróżnieniu od Ciebie jestem optymistą, wiem co należy zmienić i jak tego dokonać.
Mnie ta zmiana do niczego nie jest potrzebna i radzę sobie całkiem nieźle w obecnym ustroju, a nawet poradzę sobie w gorszym. Poświęcam swój czas w ramach dziesięciny, która należna jest Bogu.
Uczestniczyłem w różnych organizacjach politycznych i społecznych. Wszędzie spotykałem się z niegodziwością i chaosem organizacyjnym. Wielokrotnie zastanawiałem się nad uzdrawianiem ich, ale zawsze po analizie dochodziłem do wniosku, że nie można uzdrowić czegoś co jest w samym założeniu sprzeczne ze sobą. Nie można mieć jabłka i go zjeść.
Po nitce do kłębka. Każda z dróg prowadziła do źródła powstawania zła. Na krzywdzie ludzkiej niczego nie można zbudować. Runie każdy okazały gmach.

Dziękuję za modlitwę, ale wbrew pozorem nie modlę się. Bóg jest cały czas obecny w moim życiu.

Daniel
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #46 : 2006-10-13, 15:27:07 »

Demokracja
Co to jest demokracja? Rządy ludu. Człowiek musi w swoim życiu podejmować jakieś stanowiska i wyrażać swą wolę. Gdy ta wola zaczyna się materializować, to zamienia się w czyn. Może być on dobry lub zły. Z natury człowiek jest istotą wybierającą dobro i gdy nie musi, nie wybiera zła. Za każdym razem musi się liczyć, że jego czyny będą analizowane przez innych ludzi, nie wspominając już o Bogu.
Odpowiedzialność za swoje czyny jest cechą wolnego człowieka.

Co się stanie jak tą odpowiedzialność zdejmiemy z człowieka?  A no wtedy będzie mógł czynić zło nie ponosząc konsekwencji. Cofnie się do poziomu zwierzęcia.

Demokracja cofnęła nas do poziomu zwierząt.

Daniel
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #47 : 2006-10-15, 11:01:27 »

Popatrzmy na demokrację z innej strony. Nie zaprzeczam, że ludzie wymieniają się swoimi poglądami. Bez tego nie było by rozwoju cywilizacji. Muszą więc wyrażać swoje zdanie na sprawy dotyczące też innych ludzi. Ponieważ, żaden z ludzi nie jest tak mądry, aby być nieomylnym, ludzie wypracowali sobie model oparty na mądrości wspólnej. Przyjmuje się ten pogląd za wiarygodny, który wyznaje większość.
To może funkcjonować, ale pod warunkiem, że do w tej zabawy w mądrość, uczestnicy podchodzą poważnie. To znaczy, że wytężają swój intelekt, aby wyrazić myśli na najwyższym poziomie jaki ich stać. Ludzie są różni i różne są ich poziomy intelektualne, wiedzy, inteligencji, uczciwości itd. W samym założeniu tego modelu już występuje zgoda na marność "mądrości wspólnej", bo niestety większość jest na niższym poziomie niż jednostki nieprzeciętne. Ale załóżmy, w niektórych sprawach jest on wystarczający i teraz "mądrość wspólne" zależy od uczciwości wypowiadających się. Nie jest uczciwe, gdy wypowiadamy się bez przemyślenia problemu, bezwiednie, płytko, głupio. Taka wypowiedź jest od razu krytykowana przez pozostałych uczestnik zabawy w mądrość. Aby gra była ciekawsza i bardziej nie przewidywalna, to wprowadzono anonimowość  grających. Teraz już mamy poglądy, ale nie wiadomo kogo, Nie wie tylko człowiek, ale Bóg wie wszystko.

Dobrym przykładem jest ukrzyżowanie Chrystusa. Został on zamordowany przez konkretnych ludzi w sposób demokratyczny. To konkretni ludzie pod przykryciem anonimowości i bezkarności wydali sąd nad niewinnym krzycząc "uwolnij Barabasza". Czy ktoś ich osądził? Nie. Zrobi to Bóg, bo widzi wszystkich na raz i każdego z osobna. Czy popiera demokrację? Z pewnością, nie!!!

Daniel
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #48 : 2006-10-16, 14:56:40 »

W poprzednim poście podałem przykład z demokratycznym ukrzyżowaniem Chrystusa. Każdy, który wyraził zgodę na mord jest winien jego śmierci. Co prawda w 1/100 czy 1/1000, ale nie zmienia to faktu, że jest współsprawcą. Przez 2000 lat nic się nie zmieniło. Czyżby ta wiedza nie dotarła do świadomości ludzi?
Dzisiaj mamy rozkwit demokracji, która czyni z nas współsprawcami wielu kradzieży i niegodziwości. Niewiele trzeba wlać zakwasu, aby zakwasić całe ciasto. Wystarczy taki nawet jeden udział w czynie z udziałem kilku milionów, aby być zaznaczonym piętnem grzechu. Czy tak to nie widzi Bóg?

Daniel
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #49 : 2006-10-17, 22:39:49 »

Mam wrażenie, że temat jest za trudny, ale tu są same trudne tematy. Piramida żywnościowa postawiona na głowie, a modelu żywienia optymalnego nadal nie  akceptuje większość społeczeństwa. Do tego pojawił się wątek, który łamie stereotypy na temat sposobu oddychania. A tu jeszcze nawiedzony wywraca nasz światopogląd. Mówi, że nie należymy już do ludzi porządnych. Twierdzi, że to co zawsze było oczywiste, było błędem i wymaga potępienia. Tego już za dużo!

Daniel
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #50 : 2006-10-22, 23:03:39 »

W życiu wynajmujemy fachowców, aby dla nas wykonali określone zadanie np. remont mieszkania, sporządzenie pozwu do sądu itp. Gdy nie spełniają naszego oczekiwania zawsze możemy z nich zrezygnować. Odpowiedzialność za to, co ci fachowcy zrobią przechodzi na nas. Ludzie popełniają też zbrodnie posiłkując się wynajętym bandziorem. Mimo, że sami bezpośrednio w niej nie uczestniczyli są jej współsprawcami.
W demokracji tak się przyjęło, że obywatel wybiera (wynajmuje) polityka (fachowca), aby ten w jego imieniu sprawował władzę. Jeżeli ten polityk popełni w naszym imieniu przestępstwo, to tak jak w wyżej wymienionych przykładach, też jesteśmy jego współsprawcami. Dlaczego ta oczywista analogia jest wymazana ze świadomości zwolenników demokracji? Zachowują się jak opętani.
Czy ktoś się zastanawiał nad czym sprawuje władzę parlament? W skrócie można to przedstawić, że nad tym co odbiorą ludziom. Jest to jedna wielka grabież i zniewolenie obywatela. Jeżeli ograbiony jest zwolennik parlamentu, to jest to forma kary jaką ponosi za branie udziału  w wyborach na posłów do parlamentu. Ale jak ograbiony jest bliźni, który nie podziela tego poglądu, to już jest to współsprawstwo w kradzieży.
Bóg jednoznacznie określił, że kradzież jest grzechem. Jak naród katolicki może godzić się z demokracją?

Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #51 : 2006-10-22, 23:49:30 »

"Bóg jednoznacznie określił, że kradzież jest grzechem".

Postaraj mi się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie TY uważasz, że kradzież jest niecna, tylko potrzebujesz do tego bożków ?
      Nie potrafisz bez udziału boga być człowiekiem ? Jesteś tak mierny i submisyjny, że bez rządcy stajesz się niczym ?

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #52 : 2006-10-25, 10:46:13 »

Po przeczytaniu tematu, tak sobie dodam:
Budda też miał aureolę nad głową.
Trzeba Boga widzieć w każdym człowieku (Ps 82).
Bóg nie karze, to ludzie siebie karzą i nagradzają.
"Co im odpuścicie zostanie im odpuszczone, co im zatrzymacie zostanie im zatrzymane".
Spotykamy lustra - by się uczyć. Ogladać Swoje belki w oku.
Zło rozsiewane wraca do siewcy, podobnie dobro.
Temat za trudny dla Elmo...? Dobre Nieba (po przeczytaniu Jej postów). Chcę przeczytać Twoją książkę Elmo...
Tym bardziej, że pracuję teraz nad przełożeniem psychologii(Wschodu, Zachodu) na medycynę wraz z mądrym psychologiem. Cel - profilaktyka chorób.
Niestety, po przeczytaniu z 5 tys.(!) książek o psychologii i pograniczach (lubię ten temat, łączy się z dietą i chorobami)  - wszystkie kierują się do Biblii, Koranu, Buddyzmu. Jung też pisze, że "WIE, że Bóg istnieje".
Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania...
Nadmiar W w diecie rzeczywiście zaburza czynność mózgu wiedzą to już od 5000 tys lat(str 202 i 203 o taoizmie - promuje on >nieśmiertelność<).
Podobnie mleczne. Wczoraj mialam kolejny tego dowód. Ugryzłam się w język zanim coś powiedziałam. Ale wadliwa myśl była. Może by przestać wogóle jeść? Same oszczedności (jedzenia, garnków, wody w ubikacji i samego wc).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #53 : 2006-10-25, 11:04:13 »

Byl okres w moim zyciu ,kiedy wciaz sie zamartwialam o siebie i dzieci,ale glownie o siebie bo jak pisalam w innych watkach w padlam w bledne kolo.I bardzo mi pomogly slowa Ewangeli Mateusz 6:27.Niektorzy moze nie maja Biblii lub jej nie czytaja wiec  zacytuje:
Kto z was przez zamartwianie się moze dodać jeden łokieć do długości swego życia?".

p.s Dzieki Lekarko za uznanie .Wiesz ,ja nie lubie filozofowac ,dla mnie jest oczywiste ,ze ludzie musza chorowac ,potem umrzec ,bo tak ma byc,bo zgrzeszylismy.Bog nam tak cos "poprzestawial " w naszych genach ,ze zadnemu naukowwcowi nie uda sie doprowadzic do tego ,aby czlowiek byl wiecznie mlody.Owszem naukowcom udalo sie opoznic proces starzenia sie ,ale nigdy ,go nie zatrzymaja.Tego może dokonac jedynie Stworca.
Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #54 : 2006-10-25, 11:09:18 »

Przyznam, że fragment przeoczyłam...
Czeka mie kolejne czytanie!

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #55 : 2006-10-25, 11:20:00 »

Lekarko polecam jeszcze ,jak nie czytalas :
Jakuba 1:6   i   1:13. I jeszcze jedno ,to dla dzieci :  Efezjan 6:1 .
Milej lektury ,ja tez zaczne ja czytac znow,bo zawsze zaczynam a potem przestaje  Rolling Eyes
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #56 : 2006-10-25, 11:33:12 »

Nie mam Jakuba (?) w Biblii Tysiąckecia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #57 : 2006-10-25, 11:38:22 »

Cała psychologia pracuje właśnie nad tym! Wykonam!
Przeróżnymi sposobami.
Ja tobie polecam:Ps82,6;J10,34nn;Ez28,11-19.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #58 : 2006-10-25, 11:41:39 »

Tak sie sklada ze mam i Tysiaclecia List Jakuba jest po Liscie do Hebrajczykow.Na pewno jest poszukaj ,a ja sobie znajde ,to co Ty zapisalas   Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #59 : 2006-10-25, 11:56:32 »

Mam.
W Efezjan: my jako dzieci też mamy czcić swoich rodziców.
W psychologii jest multum "ustawień" by sobie z tym poradzić. Wszystko to ma na celu "widzieć" rodzica szczęśliwego. Szczęśliwy jest "z Bogiem".
Jakuba: we wielu miejscach pisze, że mamy prosić oczkując, ze nam się JUŻ spełniło.
Fragment super.
Polecam Rdz1,31.
By to zrozumieć trzeba mi było przeczytać dość znaczną literaturę z zakresu tematu,
którego uprawianie powoduje w Polsce odbieranie Prawa Wykonywania Zawodu Lekarza (mówię o bioenergoterapii).
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 17 zapytaniami.