forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 22:58:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660337 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 828086 razy)
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2380 : 2007-09-24, 21:57:17 »

Wyobraź sobie, że te talenty otrzymujesz od Boga, a ten bogacz jest tylko pośrednikiem. Tu chodzi w tych przypowieściach o postawę aktywnego gospodarowania majątkiem, pomnażania go. Dlatego Bóg człowiekowi powierzył Ziemię, aby na niej dobrze gospodarzył. A tym, którzy to robią dobrze, doda jeszcze więcej i odwrotnie.
Nie należy tego mylić z rządzeniem, które przede wszystkim opiera się na wyzysku innych, ograniczania ich wolności i zmuszania do płacenia podatków. W pierwszym przypadku mamy do czynienia w dobrowolnością, a w drugim z przymusem. Podobnie wygląda, a różnica znaczna.

Daniel
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2381 : 2007-09-24, 22:58:09 »

Jak  czytam te wszystkie wypowiedzi to nie mogę się nadziwic jak bardzo ludzie się od siebie różnią. Mimo, że wierzą w tego samego Boga, czytają tę samą biblię i pochodzą z tego samego kraju nie mogą dojśc do składu-dziwne co nie?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2382 : 2007-09-25, 07:51:54 »

Bóg obdarował człowieka takimi przymiotami jakie On posiada

Ponoć w/g niektórych nie Bóg, a BOGOWIE  Confused i to w czterech etapach czasowych tworzenia Homo sapiens naturalis - przykład za Wasilikiem z orangutana azjatyckiego:
1. etap 99,25% małpy - około 1,8 mln lat temu, wyszło, homo erectus, sinantrop, pitekantrop,
2. etap 98,5% małpy około 400 tys. lat temu
3. etap 97,75% małpy około 200 tys. lat temu wyszedł neandertalczyk,
4. etap 97% małpy około 40 tys. lat temu i wyszło Homo sapiens naturalis

Doświadczenie w tych samych okresach co na orangutanie (czerwoni, żółci) przeprowadzono również na: szympansie (biali), ) i gorylu (czarni) i około 20-40 tys. lat temu wyszło wreszcie Homos sapiens sapiens.
A jeśli "stworzyli na obraz i posobieństwo swoje" - to ile Bogowie mają boskich genów?
 
A więc jak pisze Slawek - "widywano ich tu i tam". Wink

Ostatnia udokumentowana, o której wiadomo  Question, to wizyta pod imieniem "Allah". Odbyła się około 610 roku po narodzinach Jezusa z Nazaretu, chyba w celu ośmieszenia? chrześcijaństwa, bo Nowy Testament już spełnił swoją rolę - Rzym dogorywał. Ale się ośmieszyć nie udało, a jedynie "zasiać nienawiść" między wiarami...  Sad.

Ponoć Elohim (El-ohim=All-ah?) są nieomylni!.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2383 : 2007-09-25, 10:26:53 »

Bóg obdarował człowieka takimi przymiotami jakie On posiada

Ponoć w/g niektórych nie Bóg, a BOGOWIE  Confused i to w czterech etapach czasowych tworzenia Homo sapiens naturalis - przykład za Wasilikiem z orangutana azjatyckiego:
1. etap 99,25% małpy - około 1,8 mln lat temu, wyszło, homo erectus, sinantrop, pitekantrop,
2. etap 98,5% małpy około 400 tys. lat temu
3. etap 97,75% małpy około 200 tys. lat temu wyszedł neandertalczyk,
4. etap 97% małpy około 40 tys. lat temu i wyszło Homo sapiens naturalis

Doświadczenie w tych samych okresach co na orangutanie (czerwoni, żółci) przeprowadzono również na: szympansie (biali), ) i gorylu (czarni) i około 20-40 tys. lat temu wyszło wreszcie Homos sapiens sapiens.
A jeśli "stworzyli na obraz i posobieństwo swoje" - to ile Bogowie mają boskich genów?
 


Ostatnia udokumentowana, o której wiadomo  Question, to wizyta pod imieniem "Allah". Odbyła się około 610 roku po narodzinach Jezusa z Nazaretu, chyba w celu ośmieszenia? chrześcijaństwa, bo Nowy Testament już spełnił swoją rolę - Rzym dogorywał. Ale się ośmieszyć nie udało, a jedynie "zasiać nienawiść" między wiarami...  Sad.

Ponoć Elohim (El-ohim=All-ah?) są nieomylni!.

Toan .Powinieneś pisać felietony do "Fantastyki"   Smile

Cytuj
A więc jak pisze Slawek - "widywano ich tu i tam". Wink

Nie obchodzi mnie co kto pisze .Obchodzi mnie ,żeby było zgodne ze stanem faktycznym ,a nie z ludzkimi fantazjami  Smile
Jakby Sławek głodował 40 dni na pustyni,to też by się objawił jemu Bog czy bogowie o których tak duzo wiecie  Smile
Oczywiście  jesli starczyłoby mu zdrowia,bo jeśli nie ,to najprawdopodobniej On objawiłby się Bogu lub bogom    Smile

Zadałam tyle pytań i nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć zgodnie z realiami ,tylko kazdy zajmuje się fantastyką  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2384 : 2007-09-25, 11:17:07 »

Zadałam tyle pytań i nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć zgodnie z realiami ,tylko kazdy zajmuje się fantastyką 

Dostałaś tyle realnych odpowiedzi, a traktujesz je jak fantastykę  Laughing
Ale każdy ma swój rozum po to, aby mógł poukładać sobie na swój sposób "zgodność rzeczy z wyobrażeniem zewnętrznego jestwa"  Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2385 : 2007-09-25, 11:33:21 »

Dostałaś tyle realnych odpowiedzi, a traktujesz je jak fantastykę  Laughing


Nie osłabiaj mnie Toan  Very Happy
Nikt mi nie odpowiedział na moje  pytania z zacytowanych przypowieści:

-w jaki sposób szlachetny mąż zdobył godność królewską?(wtedy władze zdobywało się jednym sposobem-przemocą)
-w jaki sposób słudzy pomnozyli swe talenty?
-dlaczego pan sług musiał wyruszyć w podróż i dokąd(co robił?) chyba nie pojechał rozdawać ubogim prezenty  Smile

Cała ta przypowieść wygląda jak żywcem wzięta z filmu o mafii,jakiś ichni ojciec chrzestny,a Wy mi tu pleciecie,o jakiejś pracowitości,jak w ogóle nie ma tam żadnej wzmianki o tym-czyli to Wasze fantazje  Very Happy .
Daniel plecie o jakimś dawaniu pieniędzy.
Malgo-już nie wiem o co jej chodzi,bo raz mówi,że jest to bełkot,a drugi raz staje się badaczem pism.
Sławek plecie o ludzkich talentach,umiejętnościach.
No boki zrywać.Żaden z Was nie ocenił realnie sytuacji.Nikt.
No moze jedynie Kodar się zastanawiała i Syriusz stwierdził,że jest to niezrozumiała przypowieść. Lepiej już napisac ,że jej się nie rozumie-niż tworzyć jakieś swoje fantazyjki,które w zaden sposób nie pokrywają się z ówczesną rzeczywistością.Jest tam bardzo mało danych.
Tworzycie jakieś basnie,a potem dziwić się,że niektorzy uważają teksty w Biblii jako bełkot.Nie dziwię się.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2386 : 2007-09-25, 11:45:34 »

...niektorzy uważają teksty w Biblii jako bełkot...

I o to chodzi przecież  Cool. Nie "niektórzy", a większość dzięki temu ma pewność przypuszczenia, że na "bełkot" (lekturę ST) szkoda czasu.  Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2387 : 2007-09-25, 11:55:24 »

Te rozmowy o Biblii przypominają mi rozmowy z Brufordem o DO Smile)))
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2388 : 2007-09-25, 12:04:09 »

Tak, szkoda na takie rozważania czasu, ale... Confused - jeśli ktoś nie wierzy w siebie, to wskazane jest, aby wierzył w Bogów. Wink Łatwiej takim osobom się żyje.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2389 : 2007-09-25, 12:08:13 »

E tam, jak jest czas i energia, mozna się trochę "powykłócać" Smile To tez okazja, zeby sobie coś przemysleć
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2390 : 2007-09-25, 12:12:19 »

To prawda!. Czasem ktoś nieświadomie w dyskusji podpowie (zwróci uwagę) na rzecz, której się latami nie dostrzegało... Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2391 : 2007-09-25, 12:36:18 »

... to wskazane jest, aby wierzył w Bogów. Wink

Co Ty z tymi bogami  Smile Ileż ich jest ?  Smile

E tam, jak jest czas i energia, mozna się trochę "powykłócać" Smile To tez okazja, zeby sobie co¶ przemysleć


Otóż to  Very Happy

PS. Szczerze mówiąc ,podobnie do Was myślałam kiedyś o tych przypowieściach ale zmieniłam swoje poglądy ,bo inaczej być nie może  Very Happy
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2392 : 2007-09-25, 12:37:49 »

.... Łatwiej takim osobom się żyje.

Porostu nie muszę mysleć. Wszystko czego jeszcze nie rozumieją kładą na karb Pana Boga i przestają dociekać, poszukiwać i mają "spokój".
A może komuś o to chodzi, abysmy byli cisi, pokornego serca,......
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2393 : 2007-09-25, 12:41:01 »


Porostu nie muszą mysleć.

No o to chodzi  Very Happy ,bo czy ktoś pomyslał o tych przypowieściach? NIE. Wszyscy jednym ,zgodnym hurem powtarzają to,czego nauczono ich na religii,czy Kosciele  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2394 : 2007-09-25, 14:05:24 »

Co Ty z tymi bogami  Smile Ileż ich jest ?  Smile

Od "szergowów" do "marszałka",  Confused ale ustalenie ilości i przydział szarży nie jest taki prosty Shocked
O ile można domniemać, że Elohim (Stwórcy) to marszałek, to z pomniejszymi bogami jest już kłopot!. Slawek twierdzi np. że Bóg Żydów - ten od Mojżesza - Jahwe (Pan, JHWH) to sierżant, a ja, że owszem, ale sierżant sztabowy, choć może to też wyższa szarża?.  Wink.
Bóg Chrześcian (Aton w Egipcie?) występuje np: w "trójcy jedynej...".
Ciężko to rozebrać, bo jeszcze Amon (który wszystko zatwierdza Chrześcianom - "Amen") i wyniesieni w poczet Bogów - Ozyrys ( Bóg pasterzy? - Słowian)  z Setem (Bóg rolników?) występują np. w Biblii jako synowie człowieka - Kain i Abel...
Dlatego lepiej zastanawiać się nad bardziej przyziemnymi sprawami, szanując cudzych Bogów (wiarę), bo nigdy nie wiadomo czym i kogo można obrazić nierozważnym słowem... Cool.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2395 : 2007-09-25, 15:03:15 »

Elmo, dobra byłaś w prawieniu złośliwości Nieraz się pośmiałam
A teraz robisz za księżynę na ambonie Sad Rozczarowanie jak Rambo XI.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2396 : 2007-09-25, 15:26:57 »

Elmo, dobra byłaś w prawieniu złośliwości Nieraz się pośmiałam
A teraz robisz za księżynę na ambonie Sad Rozczarowanie jak Rambo XI.

Jeszcze się taki nie urodził,co by każdemu dogodził  Very Happy


PS.Z szacunku do Twojej osoby,nie będę z Tobą dyskutowała,bo ja w odróznieniu od niektórych nie zmieniam poglądów z minuty na minutę,jakby się mogło komuś wydawać  Very Happy
No to papa !  Smile
EOT.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2397 : 2007-09-25, 16:01:09 »


Dlatego lepiej zastanawiać się nad bardziej przyziemnymi sprawami, szanując cudzych Bogów (wiarę), bo nigdy nie wiadomo czym i kogo można obrazić nierozważnym słowem... Cool.

Prawdę mówiąc,to szanuję czyjąś wiarę,cudzych Bogów,może dlatego,że mało mnie to obchodzi,w co kto lub kogo wierzy (?).
To była zwykła dyskusja,w sumie fajnie było podyskutować.Nikt mnie w niej nie uraził i mam nadzieję,że i ja nikogo nie uraziłam .
Słusznie zauważyła Fewa,że "kazdy" interpretuje Biblię inaczej .No tak niestety jest  Smile
Pozdrawiam serdecznie !
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2398 : 2007-09-25, 16:13:07 »

Bóg Żydów - ten od Mojżesza - Jahwe (Pan, JHWH) to sierżant, a ja, że owszem, ale sierżant sztabowy, choć może to też wyższa szarża?.  Wink.

Jasne że wyższa Wink tak tylko sprawdzałem twój sposób na polityka Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2399 : 2007-09-25, 16:13:41 »

Aha. Jeszcze jedno  Smile

To wszystko co pisałam o tych przypowieściach ,było interpretowane "na poczekaniu"   Smile
Do tej pory myślałam podobnie jak Wy ,nie zastanawiałam się ,że mogłoby być inaczej,a teraz dochodzę do wniosku,że mogłoby być.
Powtórzę za Syriuszem: "wiem ,że nic nie wiem" .Wolę w sumie nie wiedzieć niż wiedzieć źle Smile  .
To chyba tyle co do moich wynurzeń (nie lubię tego modnego slowa,tak uparcie pisanego przez niektórych ,podobnie jak słowa "bełkot"  Smile  )

A teraz idę wykorzystać to ciepełko na dworze i pojeżdżę sobie Smile
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.