forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 11:10:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
657729 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 816897 razy)
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #20 : 2006-10-11, 17:09:46 »

Jak widać pewne prawdy do ludzi nie docierają. Mówi się o nawiedzonych, o filozofii itd. My to już wiemy chyba nie? że to jest nieprawda. więc po co o tym mówić. skoro ktoś reaguje na tego typu tematy mówiąc o jakiejś filozofii i nawiedzeniu, to z tego wynika, że na pewne prawdy jest zamknięty. nie jest obeznany, jest niedouczony. samoświadomość jest bardzo niska. i ogólnie wydaje mu się że on jest na tej lepszej drodze do oświecenia, do rozwoju duchowego. a może już jest tym lepszym od innych, który takie tematy jak Bóg, świadomość, reakcje, uczucia, emocje, świat materialny, traktuje jak z nieba wzięte. bo w istocie tak jest hehe pochodzą z nieba, ale czy ty tomkiewicz myślisz że z tego nieba niebieskiego, schizofrenicznego czy takiego duchowego, wewnętrznego oznaczającego prawdę o nas samych? oczywiście nie czepiam się tylko tomka, mówię ogólnie, proszę to przemyśleć, bo ja chcę pisać, publikować swoje wypociny. jeżeli nikogo nie ma, tzn że jest śmiesznie dla mnie. jest jakieś forum do tego, a może ogólnie każdy człowiek sam ma do tego dojrzeć? i o takich rzeczach lepiej nie mówić. mówię wprost, że takich książek które poruszają takie tematy jest mnóstwo. czy wy je czytacie? rozumiecie? ja ich nie czytam , przeczytałem to co przeczytałem i pomogło mi to było tego nie wiele, ale zmieniłem się dzięki temu i teraz sam potrafię takie teksty pisać, a przynajmniej próbować. może jak będę czuł taką potrzebę, to po jakąś konkretną pozycję sięgnę. ale ludzie lubią mówić "ja w to nie wierzę" i zamiast zgłębiać i się oświecić, to sami próbują opisywać rzeczywistość, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. ciekawe czy ktoś coś zrozumiał z tych wszystkich wypocin które do tej pory przedstawiłem (długie teksty) szczególnie ten omawiający organizm ludzki. jego działanie. bo te inne to oczywiście mogą się wydawać aż za bardzo wybujałe. ten pierwszy o kosmitach też jest dobry. no bo czy ktoś ma dowody na to? czy ktoś z was się w ogóle nad tym zastanawiał? czy od razu powiedział, nie ma dowodu, oczywiście ze nieistnieją cywilizacje pozaziemskie, bo to bzdura. to dotyczy wsszystkiego czego napisałem. to nie jest mieszanka telewizyjna. zdaję bo napisałem sobie sprawę że dopiero się obudziłem, i koniec jalmożenia. lać wodę jest najgorzej. mogę nawet powiedzieć, że biochemik albo fizlolog na pewno lepiej by przedstawił prawdę, ale właśnie chodzi o to że to człowiek sam indywidualnie powinien pomyśleć jak jest naprawdę, a nie sugerować się czyimiś wypocinami. chyba że u was jest to tak, że gdy czytacie, to rozumiecie i wiecie kodujecie sobie to i robicie bo wiecie, ze to jest prawda i zaczyna się rutyna. tak brzmi jakby moje teksty nie były istotne, bo tak jest w istocie, bo to powiedziałem. hehe. żeby czytać, zdobywać wiedzę, a potem samemu analizować syntetyzować.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #21 : 2006-10-11, 17:15:58 »

Róbta co chceta .Postaram się być konsekwentna i juz nic nie napisze w tym i w tamtym wątku ,bo to jest beznadzieja .Szczerze mowiąc jak się czyta te posty, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakac. Nie lepiej napisać ksiazke???   Rolling Eyes Rolling Eyes Twisted Evil
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #22 : 2006-10-11, 17:37:50 »

Elmo, oczywiście , że napiszesz.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #23 : 2006-10-11, 17:42:32 »

hehehe,możliwe  Rolling Eyes ,ale napisałam ,ze bede sie starala byc konsekwentna. ooooooooooo   już napisałam   Confused   Rolling Eyes Rolling Eyes
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #24 : 2006-10-11, 18:25:01 »

[
pre]No tak. Sprzeczność za sprzecznością.
"Człowiek jest zbyt ograniczony aby móc zrozumieć w pełni istotę Boga." ale mimo to potrafi go obrazić czy urazić nie mając pojęcia tak naprawdę czym lub kim ten Bóg jest.

"Dlatego musi posiłkować się wiarą do tego..."- wiarą muszą posiłkować się ograniczeni jak to sam napisałeś i w tym punkcie całkowicie się z Tobą zgadzam Smile
Ludziom wmówiono,że Bóg jest skomplikowany i niezgłębiony a więc brak spójności postrzegają jako coś pasującego do natury Boga.Ale czy to ma sens?

Niejaki A.Einstein zauważył bardzo ciekawą rzecz mianowicie " Problemy nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie świadomości,który je stworzył"
Z tych wypowiedzi które miałem okazje przeczytać ,raczej nie wynika zmiana świadomości tylko kręcenie się w koło i powtarzanie jakichś wyświechtanych frazesów . A odnośnie genezy chrześcijanstwa kolega Tomkiewicz ma zupełna rację.
Danielu ,nie mogę się doczekać tych szczegółów, które mnie rzucą na kolana i ponoć mają wyniknąć w trakcie tej rozmowy Smile
[/pre]
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #25 : 2006-10-11, 18:43:11 »

"wynika, że na pewne prawdy jest zamknięty. nie jest obeznany, jest niedouczony. samoświadomość jest bardzo niska".

Pozwoł, że coś zasugeruję. Prawda  to chyba jest zgodność z rzeczywistością ? Czy się mylę ?  Wybacz, ale bełkoczesz o prawdzie jako fakcie zaistniałym, nie mając ANI JEDNEGO dowodu na istnienie boga w chrześcijańskim, cokowlwiek infantylnym pojeciu. Więcej, nie posiadasz żadnego dowodu na istnienie boga jakiegokolwiek i w ogóle. Jednak w swym zamroczeniu dogamtycznym próbujesz utożsamić swoje przekonanie z prawdą. Chyba byłoby przesadą uznać za prawdę obiektywną jakies swoje mocno ugruntowane urojenie ?
  Wiem, wiem....to jakby walenie łbem po murze.
  Ale pomimo wszystko........podam pewien przykład.
  Nie tak wcale dawno odbyłem męczącą i koszmarnie nieskładną rozmowe z babtystką. Chyba nie muszę dodawać , że oszołomioną własnym poczuciem jedynej i niezaprzeczalnej słuszności. Wytrzymałem dwie godziny, aby stwierdzić, że dialog nie jest możliwy na równych prawach. Ja jestem wysłannikiem Diabła, ona zaś ręką Boga. To tyle. Rozumiesz już ? Uważasz się za uzurpatora Prawdy Objawionej, ja zaś bronię twierdzenia o wolności umysłu, o jego horyzontalnym ujeciu. Ty zamknąłeś się w obłędzie pod tytułem "Wiem, Że Bóg Istnieje". Już nie powiem, że to głupie, to po prostu ślepa wiara, niepomna na możliwośc wystąpienia błędu. Tego nie da się weryfikować, bo wymyka się poza racjonalizm, a nade wszystko ma wszelkie znamiona domorosłego profetyzmu.

Mój obłęd polega na tym, że próbuję coś wyjaśniać, kiedy takiej możliwości nie ma. Nawet dialog nie jest możliwy, bo jedna z jego stron zamyka się w skorupie kretyńskiego założenia, że WIE iż Bóg istnieje. Jak można wymagać refleksji od odrzucających refleksje ???


T
      .
   
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #26 : 2006-10-11, 18:45:03 »

A tak zupełnie na marginesie chciałem dodać,że zbyt długo utrzymujący się ,podwyższony poziom ciał ketonowych wynikający ze zbyt małych ilości zjadanych węglowodanów może dawać "przemyślenia "tego typu.Co na to lekarka i nasz moderator??
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #27 : 2006-10-11, 19:09:02 »

Markos ,Tomkiewicz kontra Daniel i Marek .Ja będę sekundantem  Laughing .Chyba ,ze mnie Toan pozbawi tej pozycji  Confused Proszę nie .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #28 : 2006-10-11, 19:14:38 »

Co na to lekarka i nasz moderator??

Otwieram najdoskonalszy poradnik życiowy - praca zbiorowa wielu autorów i co czytam:

Wiedza mędrca jak potop rozlewać się będzie,
a rada jego jak żywe źródło.
Jak naczynie stłuczone jest wnętrze głupiego:
nie zatrzyma żadnej wiedzy.

A na następnej stronie:

Uczyć głupiego - to kleić skorupy
lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
Nauczyć głupiego - to jakby nauczyć drzemiącego,
który jeszcze w końcu zapyta:<<A o co chodzi?>>

i dalej np:

Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy
i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości
i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie
i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.

I jakoś ani słowa o Bogu!

Oczywiście książkę otworzyłem w zupełnie przypadkowym miejscu!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #29 : 2006-10-11, 19:17:46 »

pozbawi tej pozycji  Confused Proszę nie .

Ingeruję tylko na wyraźne życzenie lub nieobyczajne zachowanie.
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #30 : 2006-10-11, 19:28:22 »

Tomek, to było do mnie? Przecież ja na tym forum mówię że boga nie ma, a tylko od niedawna, skoro daniel porównał boga z mądrością, do którą dąży człowiek, można powiedzieć że ten bóg jest. i się z tym zgadzam, jako tego typu znaczenie boga jako mądrości. ja bęłkoczę o prawdzie? to może powiedzmy sobie od razu. prawda jest to zgodność z rzeczywistością. oczywiście. i pisząc prawdę, w moich postach na przykład o tym jak funkcjonuje organizm człowieka, bo tak to widzę i brzmi logicznie to ma to swoje odbicie w rzeczywistości. Ty tego nierozumiesz? no to nie wiem co ci jest tomek, ale chyba tobie się coś pomieszało. a jeśli chodzi o kosmitów, i chyba ty miałeś tego boga na myśli mówiąc do mnie, no to powiedziałem w poscie że nie wiem dokładnie czy rzeczywiście kosmici odwiedzali planete ziemia. ale dokumentacja jest, w biblii jest opis, więc to dla mnie jest dowód, chyba że dla ciebie nie. ale niepowiedzialem że kosmici to Bóg.


a czytając toana. toan, czy my jesteśmy głupi? a następnie. to chyba wynika z tego, że sami niech się oświecamy i uczmy się i nie wdawajmy się w dyskusję nawet tutaj wśród inteligentnych. miło siebie traktujmy i co jakiś czas konkretną rozmowę prowadźmy. czyli bez kłótni i bez sprzeczek. i bez wywyższania się niepotrzebnego. no to zamknąłeś mnie toan hehe. ale spoko. taka jest mądrość przecież.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #31 : 2006-10-11, 19:39:18 »

Jesli chodzi o kosmitow: wlasnie rozmawialam z mezem na ich temat,gdy moja piecioletnia corka woła z drugiego pokoju" tak naprawde to nie ma kosmitow!" .Pytam sie jej ,dlaczego tak twierdzi,a ona na to:"  powiedziałam tak dlatego ,zebym się nie bała "   Laughing
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #32 : 2006-10-11, 19:44:18 »

 Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #33 : 2006-10-11, 19:45:30 »

 No dobra, czas dojrzeć, wypisuję się z tego wątku.

 Skoro jednak Toan odwiedzasz rzetelnie to naprawdę Szanowne Forum, to pragnę zasygnalizować, że "lekarka" jest chyba jedyną "modyfikator" Ż.O. , której naprawde warto zaufać. Spożywanie przetworów mlecznych w dużej mierze przyczynia się moim zdaniem do znacznego spustoszenia, przynajmniej u mnie. Marek, Daniel, widzicie jak cięzko się ze mną dyskutuje ? Smile To zapewne po serze Smile

Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #34 : 2006-10-11, 19:50:29 »

czy my jesteśmy głupi?

Nie ma głupich - są tylko błędnie ocenieni!.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #35 : 2006-10-11, 19:52:29 »

Cytuj
  widzicie jak cięzko się ze mną dyskutuje ?  To zapewne po serze
  
.aaaaaaaa to teraz juz wiem ,dlaczego moja starsza córka jest taka krnąbrna  Cool .Bo lubi jesc ser  Laughing .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #36 : 2006-10-11, 19:54:26 »

Toan przeciez juz kiedys napisal,ze kazdy jest piękny i mądry, na swój własny sposób.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #37 : 2006-10-11, 19:55:12 »

 "lekarka" jest chyba jedyną "modyfikator" Ż.O. , której naprawde warto zaufać.

Zawsze należy wybierać to, co dla własnego organizmu jest najkorzystniejsze!.
Zapisane
markos
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #38 : 2006-10-11, 20:03:04 »

I takim oto sposobem doszyliśmy do końca bez żadnego konkretnego rozstrzygnięcia,czyli po staremu...
Na przyszłość proponuję lepiej przemysleć nowe tematy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #39 : 2006-10-11, 20:05:04 »

ze kazdy jest piękny i mądry, na swój własny sposób.

A "Halina Ch", że: "ciemność nie oznacza ślepoty, a brak wiedzy - głupoty"!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.