forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:50:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 817961 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2780 : 2009-01-09, 13:31:57 »

To moze podzielmy na chciwych wojowniczych krętaczy,co to "dostali po łapkach" i na tych ,co nie liczą na nic i nie stawiają sie na takim, co by nie mówić prymitywnym stanowisku ,zeby potem stwierdzić ,ze "dostali po łapkach"  Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2781 : 2009-01-09, 13:36:20 »



OD DZISIAJ NIC na "KRZYWY RYJ" !!!  Cool Razz Razz Razz



Od dzisiaj koniec też z kretactwem i z "orderami" za kretactwo  Cool
"Wróg" sam sie zdemaskował  Cool Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2782 : 2009-01-09, 13:56:29 »

Z krętaczami nie chce miec nic wspolnego.Brzydze sie tymi .....
Wolałabym klepać biede ,aniżeli sie "zeszmacić" obcując z kretaczami dla pieniedzy.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2783 : 2009-01-09, 14:03:14 »

Na te pytania odpowiedź jest w poprzednich postach. Ludzie są źli, bo nie wierzą w Boga. Zło nie da się jednak przezwyciężyć złem. Powstanie tylko więcej zła. Gdy zło nas dopadnie, to stało się nieszczęście. Nie oznacza, to jednak, że zło nas pochłonęło, złem zaraziło. Gdy dobroć jest w nas, to zło nic nam nie może zrobić.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2784 : 2009-01-09, 14:04:52 »

Pomyłka, powinno być:

Na wojnach morduje się ludzi, a przecież Bóg zabronił mordowania. Komu więc wierzy uczestnik wojny: Bogu czy człowiekowi? Wygląda na to, że nie Bogu, a ludzkiemu przywódcy, który ich okłamuje. Każda wojna jest złem i każdy biorący czynny udział w niej zło to powiela

Wierzę jednak w to, że wojen nie będzie. Wystarczy tylko morderców pozabijać nie patrząc, po której stronie walczyli. Jest nim zarówno terrorysta, męczennik, bojownik, obrońca jak i też żołnierz, policjant wykonujący rozkaz wraz z tym co te rozkazy wydawał. Nie będzie litości dla morderców, którzy twierdzą: mordowałem bo się broniłem,  mordowałem bo miałem rozkaz, mordowałem bo na wojnie można to robić bezkarnie. Żaden morderca nie uniknie kary, bo nie będzie miejsca na Ziemi gdzie będzie mógł się ukryć. Nie będzie powrotów do obecnych czasów, gdzie wojnę prowadzi się nawet na „sprawiedliwość”, która sprawiedliwością nie jest.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2785 : 2009-01-09, 14:11:13 »

Z krętaczami nie chce miec nic wspolnego.Brzydze sie tymi .....
Wolałabym klepać biede ,aniżeli sie "zeszmacić" obcując z kretaczami dla pieniedzy.

Edyta "Swiat Jest Piekny" jesli potrafimy
zaakceptowac jego "brzydote"  Cool Razz

 grizzly

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2786 : 2009-01-09, 14:14:06 »

Leszek Kołakowski tak pisał :
Gdyby Job (Hiob) sadził, że jego nieszczęścia są dziełem Szatana, starałby się je zwalczać, zamiast siedzieć bezczynnie, na przykład poszedłby do dermatologa. Dlatego pożytecznie jest wierzyć,  wbrew prawdzie, że zło, które nas spotyka, jest zawsze dziełem złej siły.”
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2787 : 2009-01-09, 14:32:39 »

Pomyłka, powinno być:

Na wojnach morduje się ludzi, a przecież Bóg zabronił mordowania. Komu więc wierzy uczestnik wojny: Bogu czy człowiekowi? Wygląda na to, że nie Bogu, a ludzkiemu przywódcy, który ich okłamuje. Każda wojna jest złem i każdy biorący czynny udział w niej zło to powiela

 Wierzę jednak w to, że wojen nie będzie. Wystarczy tylko morderców pozabijać nie patrząc, po której stronie walczyli. Jest nim zarówno terrorysta, męczennik, bojownik, obrońca jak i też żołnierz, policjant wykonujący rozkaz wraz z tym co te rozkazy wydawał. Nie będzie litości dla morderców, którzy twierdzą: mordowałem bo się broniłem,  mordowałem bo miałem rozkaz, mordowałem bo na wojnie można to robić bezkarnie. Żaden morderca nie uniknie kary, bo nie będzie miejsca na Ziemi gdzie będzie mógł się ukryć. Nie będzie powrotów do obecnych czasów, gdzie wojnę prowadzi się nawet na „sprawiedliwość”, która sprawiedliwością nie jest.

fajnie jest pisac z glowa w oblokach. Ciagle stwierdzenia,ze Bog i zlo,to dwa przeciwne bieguny.Daniel,przeciez,ty nic nowego nie odkryles.Moze lepiej zajac sie sposobem na pomoc ludziom w zmianie ich negatywnego myslenia na pozytywne i tym sposobem uratowac ludzkie istnienia.???Czy nie widzisz,ze ciagle gdzies i to niedaleko nas morduja zabijaja i przelewana jest niewinna krew.?? Shocked
Dla ludzkosci potrzebne sa konkretna pmoc.Dla kazdego czlowieka bez wyjatku.Konkretne wskazowki,jaka  droge powinni obrac,by dojsc do Boga.Konkrety i tylko konkretne wskazowki,porady i poradniki.Jest tego w necie i na polkach ksiegarskich cale mnostwo.Ale jak wyjsc z tymi konkretami do wiekszosci,jak ich przekonac,ze mozna inaczej.??
To co piszesz jest takie piekne i pelne prawdy,bo jest prawda i tylko prawda.Ale widzisz,czym Swiat sie karmi.???
Nawet koscioly stracily na atrakcji,bo sami klerycy prowadza polityke sprzeczna z wiara
w Boga.
Swiatu potrzebny jest ktos taki ,jakim byl  Jan Pawel II.Szczery,bezinteresowny,zaangazowany.Mimo,ogromnej osobistej sile przebicia,nie zmienil  mysli wszystkich bez wyjatku ludzi na pozytywne przyjecie prawdy o Bogu??A przeciez my wszyscy pochodzimy od niego i jestesmy jego czescia.Nalezaloby zastanowic sie czego brakuje,by stworzyc  Raj na ziemi.Same slowa chociazby bylyby nie wiem jak madre  jednak  to zbyt malo Sad

Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2788 : 2009-01-09, 14:36:18 »

Pomyłka, powinno być:

Na wojnach morduje się ludzi, a przecież Bóg zabronił mordowania. Komu więc wierzy uczestnik wojny: Bogu czy człowiekowi? Wygląda na to, że nie Bogu, a ludzkiemu przywódcy, który ich okłamuje. Każda wojna jest złem i każdy biorący czynny udział w niej zło to powiela

 Wierzę jednak w to, że wojen nie będzie. Wystarczy tylko morderców pozabijać nie patrząc, po której stronie walczyli. Jest nim zarówno terrorysta, męczennik, bojownik, obrońca jak i też żołnierz, policjant wykonujący rozkaz wraz z tym co te rozkazy wydawał. Nie będzie litości dla morderców, którzy twierdzą: mordowałem bo się broniłem,  mordowałem bo miałem rozkaz, mordowałem bo na wojnie można to robić bezkarnie. Żaden morderca nie uniknie kary, bo nie będzie miejsca na Ziemi gdzie będzie mógł się ukryć. Nie będzie powrotów do obecnych czasów, gdzie wojnę prowadzi się nawet na „sprawiedliwość”, która sprawiedliwością nie jest.


Oj, zaplątałeś się, Daniel...  Confused
A co z przykazaniem: Nie zabijaj ?
A ten, kto pozabija tych wszystkich morderców, męczenników itd. to przecież będzie mordercą, więc jego też ktoś powinien zabić.
A z kolei tego ktosia-mordercę - też powinien ktoś inny zabić, jako mordercę, czyż nie?

To niekończący się łańcuch zbrodni, a przecież zbrodniarze nie mogą pójść do Nieba, prawda?   Confused  Sad
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2789 : 2009-01-09, 14:37:31 »

Hiob mimo swego nieszczęścia nie przestał wierzyć Bogu. Poddał się woli Boga, nie przeciwstawiał mu się. Kołakowski radzi nam wierzyć, że zło jest odrębnym bytem, którego centrum ulokowane jest w szatanie. Prawda jest jednak taka, że zło, to brak dobra. Nieskończonym dobrem jest Bóg, gdy Go odpychamy, odpychamy też i dobro. Wtedy zło (brak dobra) staje się siłą, z którą nie da się zwalczyć złem. Bo tylko zło nam zostały, gdy odrzuciliśmy dobro.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2790 : 2009-01-09, 14:39:08 »

I kretacze i chciwcy tez nie mogom ,bo prowadzili wojny,no i dostali za to po łapkach i juz nie poczłapiom do niebia  Sad Razz
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2791 : 2009-01-09, 14:44:18 »

 Wystarczy tylko morderców pozabijać nie patrząc, po której stronie walczyli.

Cytuj
Daniel, a kto miałby pozabijać tych morderców żeby samemu nie stać się mordercą? Nie widzę tu ani cienia logiki.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2792 : 2009-01-09, 14:46:45 »

Krystyno, gdybyś czytała ten wątek, to nie zadawałabyś takich pytań?
Zabić można zwierzę, jak i człowieka. Zamordować można tylko człowieka. W drugim przymierzu (Dekalog) Bóg mówi, że nie wolno mordować. W ostatnim tłumaczeniu Biblii jest już prawidłowy zapis. Mordercę zabijamy z polecenia Boga (pierwsze przymierze) i nie jest to morderstwo. Co więcej mamy obowiązek go zabić, a nie wymierzać inną kary. Nie popełnia więc zbrodni kat zabijający mordercę.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2793 : 2009-01-09, 14:53:53 »

Kodar nie ma potrzeby mnożyć zalecenia i tak ludzie o zatwardziałych sercach nie uwierzą w nie. Bóg wskazał drogę w Dekalogu i wystarczy mu tylko zawierzyć. Ludzie wolą wierzyć jednak sobie, przeciw Bogu. Gdy Bóg przejdzie po Ziemi, otworzą się serca ludziom i dojrzą swoją głębię, rdzeń, to czym naprawdę są.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2794 : 2009-01-09, 15:01:22 »

Kodar nie ma potrzeby mnożyć zalecenia i tak ludzie o zatwardziałych sercach nie uwierzą w nie.

no to szkoda,bo kazdy czlowiek bez wyjatku nosi w sobie Boga,ale nie kazdy o tym wiem i pewnie nie dowie sie nigdy. Shocked
To tak jak z innymi pozytywnymi zmianami,chociazby z mozliwoscia zmiany wlasnego sposobu odzywiana nie wspominajac o innych waznych spektach naszego zycia. Razz
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2795 : 2009-01-09, 15:37:57 »

Krystyno, gdybyś czytała ten wątek, to nie zadawałabyś takich pytań?
Zabić można zwierzę, jak i człowieka. Zamordować można tylko człowieka. W drugim przymierzu (Dekalog) Bóg mówi, że nie wolno mordować. W ostatnim tłumaczeniu Biblii jest już prawidłowy zapis. Mordercę zabijamy z polecenia Boga (pierwsze przymierze) i nie jest to morderstwo. Co więcej mamy obowiązek go zabić, a nie wymierzać inną kary. Nie popełnia więc zbrodni kat zabijający mordercę.


Mam przeczytać 140 postów, żeby się dowiedzieć, że sprytne nazewnictwo rozwiązuje problem???  Idea  Razz
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2796 : 2009-01-09, 15:45:16 »

Odżywianie ma wpływ na funkcjonowanie naszego ciała, a zwłaszcza wzrasta sprawność mózgu. Poprawia się przez to myślenie, a to pozwala głębiej siebie rozumieć i dojrzeć prawdę przedtem nie dostrzeganą. Jednak dopóki sama dieta jest celem sama w sobie, to nic się nie zmieni. Nadal będziemy wpatrzeni w swoje ciało i nie dojrzymy swojej głębi, rdzenia, serca. Nie dieta jest celem, tylko narzędziem do przyswajania dobra..
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2797 : 2009-01-09, 16:01:18 »

Krystyno, nie musisz 140 postów czytać. Nic nie musisz robić na siłę. Gdy odczujesz potrzebę, to przeczytasz. Nazewnictwo jest ważne, a szczególnie w nauce. Naukowcy zanim zaczną dyskutować ze sobą ustalają co kto jak rozumie. Uzgadniają nazewnictwo pojęć.
Prawo nie zostało zmienione, tylko człowiek źle je przetłumaczył. Teraz nawet są ludzie co nie widzą różnicy w pojęciu morderca, a zabójca. Przecież Bóg by sobie nie zaprzeczał, że najpierw kazał człowiekowi zabijać tych co przelali krew ludzką, a potem zabronił tego dokonywać. Nie jest to logiczne, natomiast logiczne jest użycie w Dekalogu słów: nie wolno mordować. Tak zresztą już od dawna wielu badaczy biblii rozumieli te przekazanie. Zawsze takie dylematy występują przy tłumaczeniach, W każdym języku każde słowo ma swój zakres pojęciowy i one mogą się nie pokrywać z innym językiem. .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2798 : 2009-01-09, 19:36:40 »

Z krętaczami nie chce miec nic wspolnego.Brzydze sie tymi .....
Wolałabym klepać biede ,aniżeli sie "zeszmacić" obcując z kretaczami dla pieniedzy.

Edyta "Swiat Jest Piekny" jesli potrafimy
zaakceptowac jego "brzydote"  Cool Razz

 grizzly



Zaakceptować krętactwo? Kretactwem po "ordery" -Ty to tak na powaznie piszesz do mnie?
Jak sobie przypomne,to mnie mdli -obrzydlistwo  Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #2799 : 2009-01-09, 20:11:26 »

Od takich nejlepi z daleka  Razz
Jak mówi stare mądre żydowskie przysłowie  :"lepij z mądrym stracić niż z mondrym zyskać"  Razz
Zapisane
Strony: 1 ... 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.