forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2019-07-16, 20:37:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
559949 wiadomoci w 4019 wtkach; wysane przez 55 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: mateo
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O NERWICY. Według opinii lekarza optymalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O NERWICY. Według opinii lekarza optymalnego.  (Przeczytany 5640 razy)
MORGANO
Go


Email
O NERWICY. Według opinii lekarza optymalnego.
« : 2007-10-28, 00:17:54 »

O NERWICY.
Według opinii lekarza optymalnego.

Ludzie chorzy na neurastenię to często osoby bardzo cierpiące, spotykające się zwykle z brakiem zrozumienia w otoczeniu.
Zachowanie chorych może być bardzo różne i to, że są spokojni czy wybuchowi nie stanowi podstawy rozpoznania. Ostatnio zapadalność na różnego typu nerwice radykalnie wzrasta, na co nie jest jeszcze dobrze przygotowany świat lekarski. Ponieważ pewne objawy mogą być mylone z symptomami zaburzeń wegetatywnych, to powszechnie zdarza się, że pacjenci są leczeni bezskutecznie przez różnych specjalistów ( np. kardiologów czy gastrologów).
Rozpoznanie stawia się na podstawie wywiadu, na co w obecnej sytuacji lekarz w poradni po prostu nie ma czasu, ponieważ przyjmuje nawet 60 i więcej osób dziennie. Zwiększona zapadalność na nerwice jest bezwzględnie związana z coraz powszechniejszym stosowaniem tzw. "zdrowych diet" opartych na cukrach i białkach roślinnych. Chorują częściej kobiety (wystarczy zwrócić uwagę na zawartość pism dla pań), ale ostatnio ich procentowa przewaga się zmniejsza. Powszechnie obserwuję występowanie zaburzeń neurastenicznych u kobiet bezskutecznie walczących od wielu lat z nadwagą. Wmawia się im, że spożywanie produktów niskokalorycznych, roślinnych jest zdrowe i dlatego coraz częściej poddają się morderczym kuracjom odchudzającym (ostatnio nawet do 400 kal. na dobę).
Powoduje to przejściową utratę wagi, a później wystąpieniem nadmiernego wzrostu masy ciała (naturalna reakcja ssaków na głodzenie), oraz dalsze pragnienie zrzucenia wagi poprzez rygorystyczne ograniczenie jedzenia. Stres spowodowany brakiem efektów nie powoduje, a jedynie nasila objawy nerwicowe. Typowy obraz osoby chorej to zespół symptomów związany ze zwiększonym wydzielaniem amin kotecholowych (adrenalina, nor adrenalina). Są to: bezsenność, koszmary nocne, uczucie porannego zmęczenia, suchość w ustach, zaburzenia rytmu serca, "drżenia wewnętrzne", potliwość, a u kobiet dodatkowo płaczliwość.
Często dołączają się również zaburzenia wegetatywne tzn. zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego czy marznięcie rąk.
Jedyną możliwość trwałego i skutecznego wyleczenia nerwicy daje usunięcie przyczyny, a takim sposobem jest żywienie optymalne. Objawy ustępują z różną szybkością, ale zwykle osiąga się pełne wyleczenie.
U pacjentów ze stwierdzoną nerwicą stosujemy prądy PS na centralny układ nerwowy, aby zmniejszyć przewagę układu sympatycznego, co daje znacznie lepsze efekty.
Nie da się przewidzieć, w jakim czasie nastąpi poprawa, ale większość pacjentów bywa w krótkim czasie wyleczona. Bardzo ważne jest tutaj jednak postawienie prawidłowej diagnozy i lekarz zlecający zabiegi nie powinien kierować się już istniejącym rozpoznaniem, ani lekami, jakie pacjent przyjmuje.
Pomylenie nerwicy z depresją i na odwrót oraz złe leczenie powoduje katastrofalne pogorszenie już w pierwszych dniach kuracji i należy wtedy zabiegi odwrócić.                                         
                                                                                          Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                      Optymalny konsultant medyczny.
                                         


Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 83


Odp: O NERWICY. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #1 : 2018-11-26, 23:04:57 »

O NERWICY.
Według opinii lekarza optymalnego.

"...Typowy obraz osoby chorej to zespół symptomów związany ze zwiększonym wydzielaniem amin kotecholowych (adrenalina, nor adrenalina). Są to: bezsenność, koszmary nocne, uczucie porannego zmęczenia, suchość w ustach, zaburzenia rytmu serca, "drżenia wewnętrzne", potliwość, a u kobiet dodatkowo płaczliwość.
Często dołączają się również zaburzenia wegetatywne tzn. zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego czy marznięcie rąk..."

"..U pacjentów ze stwierdzoną nerwicą stosujemy prądy PS na centralny układ nerwowy, aby zmniejszyć przewagę układu sympatycznego.."

Jeśli dochodzi do tego jeszcze brak apetytu, a więc i brak możliwości przejścia na ŻO, a dostęp do prądów selektywnych aktualnie niemożliwy to są jakieś "domowe" sposoby na pobudzenie układu nerwowego parasympatycznego?
Zapisane
franc99
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 54


Odp: O NERWICY. Według opinii lekarza optymalnego.
« Odpowiedz #2 : 2019-04-23, 11:09:00 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 20 zapytaniami.