forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 23:57:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  cukrzyca-jak zaczac do?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: cukrzyca-jak zaczac do?  (Przeczytany 29135 razy)
mid4
Go


Email
cukrzyca-jak zaczac do?
« : 2007-10-28, 14:09:38 »

witam, zwracam sie z ogromna prosba do wszystkich doswiadczonych, otoz mam 28 lat, od 6 miesiecy cukrzyce (do dzis nie wiadomo czy to typ 1 czy 2 - w wypisie ze szpiyala mam napisane"prawdopodobnie typu 2" poniewaz nie mam przeciwcial, i jakis dziwny przebieg tej cukrzycy, tzn od czerwca w miare daly sie cukry kontrolowac dieta cukrzycowa - byly w granicach 140-240, a pod koniec wrzesnia w szpitalu ustawiono mnie na insulinie: najpierw okolo 25jednostek/dobe teraz juz okolo 50-60 jednostek na dobe).
od 1 listopada (poniewaz mam dlugi weekend) zamierzam wprowadzic zywienie optymalne. prosze o rady - jakie proporcje beda dla mnie najlepsze, co jadac itd.
dodam, ze wazne dla mnie bedzie zrzucenie kilku kilogramow, do mojej wgi w ktorej czulam sie najlepiej - 50-52kg.  obecnie przy 162cm wzrostu waze 58kg, przestalam miescic sie w stare ciuchy i czuje sie strasznie ociezala (mam duzo tkanki tluszczowej, mimo ze waga nie jest taka zla, tluszcz glownie na nogach).
bede wdzieczna za wszelkie porady:)
pozdrawiam
Zapisane
mid4
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #1 : 2007-10-28, 14:11:08 »

dodam jeszcze ze od czasu jak jestem na insulinie (czyli od 22 wrzesnia ) cukry wahaja sie w granicach 40-480)
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #2 : 2007-10-28, 14:46:08 »

Podziwiam "odwagę"  Shocked
Gdybym zachorował na cukrzycę (i wiele innych chorób) z całą pewnością nie leczyłbym się przy pomocy rad z "Internetu". To groźne dla zdrowia!. Jeśli naprawdę chcesz sobie pomóc, to zacznij od wizyty u renomowanego lekarza znającego zasady DO.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do? DO Toana
« Odpowiedz #3 : 2007-10-28, 16:25:00 »

Toanie, gdzie jest aktualna lista lekarzy optymalnych? Ludzie nie wiedzą do kogo się zwrócić dlatego tu piszą.


Czemu z naszego forum nie ma linku do strony głównej www.dr-kwasniewski.pl ?

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #4 : 2007-10-28, 16:28:04 »

A! No własnie, Toan. Jak ktoś wlezie na forum prosto z netu, nawet nie wie, że taka strona istnieje
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #5 : 2007-10-28, 18:17:22 »

"Nie macie wagi, bo nie wiem ile jedna bułka waży?"  Wink Mr. Green
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #6 : 2007-10-28, 18:40:42 »

Toan, pomijam koleżankę mid4, która jest z zawodu lekarzem i przeczytała 10 razy wszystkie książki JK, kilka razy przechodziła z mężem na DO, a jej głównym składnikiem pokarmowym (poza krótkimi okresami diety opty) są węgle ale:
te informacje mogą byc przydatne innym osobom, które porywają się na dietę opty nie mając o niej zielonego pojęcia.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #7 : 2007-10-28, 18:58:13 »

A ja wychodzę ze słusznego? założenia, że nie każdy w wolnym chowie się nadaje do Diety Optymalnej. Przy takim dostępie do informacji, jak dziś, jeśli ktoś nie potrafi wyszukać, czego potrzebuje, lepiej niech nie podejmuje Diety Optymalnej na własną rękę. A jeśli nie potrafi wyszukać sobie np: www.optymalni.org.pl , jeśli nie potrafi zadzwonić, zamejlować na podane kontakty, a czeka na "cud z Internetu" - no wybaczcie... Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #8 : 2007-10-28, 19:09:59 »

"Nie macie wagi, bo nie wiem ile jedna bułka waży?"  Wink Mr. Green

Toan już tu był na Forum  watek o wazeniu kajzerek,więc trochę wysiłku z Twojej strony na wyszukanie nie zaszkodzi Tobie  Mr. Green

Po drugie zadajesz podchwytliwe pytania  Smile Bułek raczej nikt nie jada na DO  Mr. Green  Very Happy
pozdro!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #9 : 2007-10-28, 19:15:13 »

Ciepło, cieplej... Elmo, pokombinuj jeszcze troszkę ... Rolling Eyes

PS
dla ułatwienia dodam, że wiem, gdzie jest ten wątek o kajzerkach Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #10 : 2007-10-28, 19:20:51 »

Albo sobie kup wagę ,nie oczekuj,że ktoś Tobie zwazy bułkę i będziesz wiedział dokładnie ile ona wazy.Wiedz,że bułka Twoja moze różnić się bardzo od bułki potencjalnego "Kowalskiego" .Troszkę ostrozności Toan i troski o własne zdrowie nie zaszkodzi!  Exclamation Idea Mr. Green
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #11 : 2007-10-28, 19:27:42 »

A to ciekawa propozycja!. Tak się zastanawiam - po co mi dwie wagi, po co mi ma ktoś ważyć bułkę skoro wiem ile waży, po co? ... to dobre pytanie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #12 : 2007-10-28, 19:31:19 »

Dobre.Po co ,skoro każdy wie....
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #13 : 2007-10-28, 19:35:10 »

No więc po co mam zamieszczać listę lekarzy optymalnych, po co mam dawać link na www.dr-k.pl?. Po co, skoro każdy wie... Confused. Nie wie?... a to może lepiej dla niego? Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #14 : 2007-10-28, 19:47:38 »


PS
dla ułatwienia dodam, że wiem, gdzie jest ten wątek o kajzerkach Wink

Nie przeczytalam tego ułatwienia  Smile Dodałeś go później  Very Happy
Za drugim razem zazwyczaj trafiam jak kula w płot  Very Happy .Ale nie ważne ...o tym też myslałam hehe.
Zakładam ,że ten kto tu wchodzi,ma jakiekolwiek pojęcie o człowieku ,który jest twórcą DO czyli ,że wie,ze istnieje ktoś taki jak Dr. Jan Kwaśniewski.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #15 : 2007-10-28, 20:13:41 »

Jeszcze jedno.
Weźmy przykładowo osobę chorą na cukrzycę.Nie ma dostępu do Internetu.Czy ta osoba będzie chodziła po szpitalu (po salach) i pytała ludzi o porady,czy tez w pierwszej kolejnosci uda się do lekarza?Chyba oczywistym jest,ze pójdzie do lekarza.Czemu więc ludzie ,którzy mają dostęp do Internetu rezygnuja z pójścia do lekarza ( w tym przypadku-optymalnego) ,tylko są tak "odważni",że szukają porad u ludzi ,którzy nie są kompetentni w udzielaniu porad i Internecie?
Z czego to wynika? Czy ktoś mnie oświeci?  Smile
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #16 : 2007-10-28, 21:41:11 »

Ciebie elmo oswiecic to tak jak zgasic hehehe  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #17 : 2007-10-28, 22:14:41 »

a to dobre  :lol:i takie prawdziwe Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #18 : 2007-10-28, 22:54:22 »

Samej chce mi się z tego śmiać   Laughing
Zapisane
mid4
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #19 : 2007-10-29, 06:40:21 »

No dziekuje:) rzeczywiscie nie ma chyba innego wyjscia niz bezposredni kontakt z lekarzem optymalnym:) ktory pewnie sobie odpuszcze:) i gdybym wytlumaczyla dlaczego, moglibyscie zaczac odpowiadac na zadane pytanie a nie dyskutowac na temat "dlaczego ludzie do lekarza optymelnego nie chodza"
a pytanie zadalam dlatego, ze zauwazylam na forum, ze np. lekarka na konkretne problemy doradza konkretne produkty:) myslalam ze moze i w cukrzycy sa jakies szczegolnie zalecane:)
ale widze ze niektorych moja prosba mocno zirytowala wiec juz nie bede zadawac "niezrecznych " pytan.
po prostu wydawalo mi sie ze na tym forum znajde osoby na tyle doswiadczone, ze beda w stanie mi doradzic:) nie zadawalam pytania na forum dla przedszkolakow - stad moze zludna nadzieja na konstruktywne rady.
w kazdym razie przepraszam ze pytam na tym forum o diete optymalna:)
i pozdrawiam!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.