forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 08:01:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660613 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  cukrzyca-jak zaczac do?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: cukrzyca-jak zaczac do?  (Przeczytany 29138 razy)
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #20 : 2007-10-29, 07:22:06 »

przepraszam ze pytam na tym forum o diete optymalna:)

Na tym Forum nie zadałaś żadnego pytania na temat Diety Optymalnej, na które można odpowiedzieć wirtualnie, więc jaki jest sens przepraszania za coś, co nie miało miejsca?!. Nie sądzę też, abyś zirytowała kogokolwiek, więc wszystko jest dobrze...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #21 : 2007-10-29, 07:52:56 »

co najwyżej przedszkolaki się wkurzą. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #22 : 2007-10-29, 09:34:33 »


po prostu wydawalo mi sie ze na tym forum znajde osoby na tyle doswiadczone

,że powinny wiedzieć, że osobie chorej na cukrzyce nie powinno sie doradzać nic poprzez Internet (jeśli chodzi o to co i ile masz jeść) ,pownieważ tak naprawdę nikt nic o Tobie nie wie  Smile,
a jeszcze tymbardziej ,że osoby te nie są lekarzami ,ani dietetykami  Smile ,pomijam "lekarkę"  Smile
Pozdrawiam !  Smile
PS. A "przedszolakom" własnie się wydaje,że mogą radzić nie będąc do tego abslutnie przygotowanym,a jedynie trzymaja się zasady : "mnie pomogło,to i tobie pomoże"  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #23 : 2007-10-29, 09:43:44 »

Forumowicze mogą np. wkleić link do strony,gdzie znajdują się informacje o konkretnych jednostkach chorobowych,gdzie opisana jest przyczyna powstawania tej czy innej choroby,przebieg jej leczenia,czy zapobiegania.Można wkleić link informujący o lekarzach optymalnych itp.
To mogą robic osoby bez wykształcenia medycznego, czy nie bedąc dietetykami.
Natomiast uważam,że doradzanie ile kto ma jeść białka ,tłuszczu czy węglowodanów,uprzednio nie "zbadawszy" tak naprawdę nieczego,to rosyjska ruletka  -trafi sie albo się nie trafi  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #24 : 2007-10-29, 10:53:37 »


po prostu wydawalo mi sie ze na tym forum znajde osoby na tyle doswiadczone

,że powinny wiedzieć, że osobie chorej na cukrzyce nie powinno sie doradzać nic poprzez Internet (jeśli chodzi o to co i ile masz jeść) ,pownieważ tak naprawdę nikt nic o Tobie nie wie  Smile,
a jeszcze tymbardziej ,że osoby te nie są lekarzami ,ani dietetykami  Smile ,pomijam "lekarkę"  Smile
Pozdrawiam !  Smile
PS. A "przedszolakom" własnie się wydaje,że mogą radzić nie będąc do tego abslutnie przygotowanym,a jedynie trzymaja się zasady : "mnie pomogło,to i tobie pomoże"  Smile
Jestem innego zdania. Moze jestem przedszkolakiem?
Uwazam, ze forum jest wlasnie do doradzania, przyblizenia zasad DO, ktore byc moze nie dla wszystkich sa zrozumiale.
A tak wychodzi na to, ze forum jest od:
- chwalenia sie jak wyzdrowialo sie na DO
- jak pogorszyl sie stan zdrowia na DO popelniajac bledy
- biadolenia na medycyne akademicka
- szukaniu dziur w wynikach badan naukowych, ktore "napewno" zostaly zle zrobione i wyciagnieto zle wnioski
- chwaleniu badan naukowych, ktore chociaz w jednym zdaniu w wynikach sa zgodne z oczekiwaniami optymalnych
- gadkach o kurach (ja), kotach(?), jajach(kodar?) itp.
Jest wielu optymalnych dla ktorych kontakt z lekarzaem opty skonczyl sie niepowodzeniem. Sam znam taki przypadek. Pewien lekarz (nazwiska nie bede wymienial) mial taki uklad ze szpitalem, ze przeprowadzal pogadanki z pacjentami nt DO /na terenie szpitala/. Rozmawial z lezacymi tam pacjentami. Gdy znajoma zapytala o porade, odpowiedzial Trzeba stosowac DO, i nic wiecej. Taka byla jego porada. Bylem takze na wielu spotkaniach/wykladach opty. Wyklady prowadzili lekarze, mowili ogolnie nt DO. Na szegolowe pytania odpowiadali - Od 13 przyjmuje w gabinecie. Rozumiem, ze darmo-umarlo, ale na wykladach mozna chyba ogolnie odpowiedziec np na czym polega zywienie w danej chorobie, a po szczegoly dla konkretnej osoby zaprosic na wizyte.
Osobom chorym, dla ktorych DO jest jedenym wyjsciem, zawsze doradze pobyt w arkadii gdzie nauczy sie stosowac zasad. Niestety nie dla kazdego to jest dobre. Czasem lepiej jest wlozyc wiecej wlasnego wysilku w "szukaniu prawdy", bardziej sie szanuje poznana wiedze.
Pozdrawiam
maf

-
-
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #25 : 2007-10-29, 11:24:22 »


Uwazam, ze forum jest wlasnie do doradzania, przyblizenia zasad DO, ktore byc moze nie dla wszystkich sa zrozumiale.

W sumie mam podobne zdanie ale żeby z kimś rozmawiac na forum, np. po angielsku to interlokutor musi znać ten język. Tak samo jest z jakąkolwiek dietą a już z taką dosć trudną jak ŻO w szczególności. Niestety większosć pytań wskazuje na elementarny brak znajomości tematu a w takim przypadku doradzając cokolwiek możemy nie być prawidłowo zrozumianym i w efekcie zaszkodzić. Ludzie przyzwyczaili się do wizyty u "lekarza" wykupieniu tabletek i łykaniu według instrukcji Wink a największą wadą Żywienia Optymalnego jest właśnie to że nie można go zapisać na recepte i wykupić w postaci tabletek ;P
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #26 : 2007-10-29, 11:50:38 »

Fajowo,zatem piszcie ile macie wzrostu,jaka waga,jeszcze dorzućcie numer buta ,a "forumowe dietetyczki" z dokładnością do tysięcznej grama wylicza zapotrzebowanie na BTW dla osoby chorej  Smile . Nie zapominajmy,że nr. buta jest tu najważniejszy,bo on wiele mówi o człowieku!  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #27 : 2007-10-29, 11:52:02 »

To może "maf" zamkąć to Forum i ten Serwis?.
Nie jest to takie trudne przecież, bo mogą sobie zainteresowani przeczytać "z pierwszej ręki" o diecie "optymalnej" i innych ciekawych rzeczach na innych serwisach!.
ZACZNIJCIE archwizować dane... Wink, bo jak czytam takie "rzeczy", to faktycznie chyba niepotrzebnie tracę tu własny czas na administrowanie. Miesiąc wystarczy?. No może dłużej, bo opłata za domenę chyba mi się kończy w styczniu, czy lutym?.
Większośc materiałów tu zamieszczonych ma klauzulę "Copyright by Jan Kwaśniewski - wszelkie prawa zastrzeżone" i proszę jej przestrzegać.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #28 : 2007-10-29, 12:00:12 »

... bo faktycznie chyba niepotrzebnie tracę tu własny czas...

Mój punkt widzenia jest inny.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #29 : 2007-10-29, 12:10:17 »

Od 13 przyjmuje w gabinecie.


Ludziom jednak trudno jest dogodzić  Smile
Jak lekarz mówi,ze "od 13 przyjmuje w gabinecie",to od razu rodzi się myśl "aaaha,to jakiś zdzierca,bo każe przyjść prywatnie.Na pewno chce tylko kasę wytargac i nic więcej"
I na odwrót.Lekarz chce coś doradzić przez telefon (choć nie wiem który tak robi) ,czy Internet i znów rodzi się myśl:"eeee co to za lekarz,co nie chce mnie nawet zobaczyć,a będzie doradzał"....
Zastanówcie się trochę nad sobą i przyznajcie się w końcu (przynajmniej przed sobą) do popełnianych błędów przez Was.
Nie przyjmujecie żadnej krytyki,nie dopuszczacie do siebie mysli,że komuś Wasze "złote rady" mogą zaszkodzić.Wiecie swoje,co niekoniecznie musi być prawdą i koniec  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #30 : 2007-10-29, 12:36:47 »

Nie mowilem o zamykaniu serwisu, ale o dobrej woli uczestnikow forum. Trzeba ludziom pomagac, a nie odpowiadac "adresy lekarzy opty znajdziesz w necie, o DO juz prawie wszystko jest napisane, trzeba szukac, uzyj goglarki albo szukajki na forum."
Moze ktos moglby skierowac autorke watku do "lekarki", ktora jak czytalem leczy cukrzyce w ciagu 3 dni. Wtedy warto chyba przejechac pol polski na wizyte. Moze ktos ma doswiadczenia z konkretnym lekarzem opty, ktory jest lepszy od innych w leczeniu cukrzycy. A tu wyskakuja z nr buta.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #31 : 2007-10-29, 12:56:24 »


Moze ktos moglby skierowac autorke watku do "lekarki", ktora jak czytalem leczy cukrzyce w ciagu 3 dni.

Jak to "ktos mógłby" ? czemu proponujesz to komuś? Skoro jestes taki doswiadczony to sam skieruj,a nie wysługuj sie kimś .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #32 : 2007-10-29, 13:04:19 »

Do "lekarki" powiadasz "maf"? - jaki problem może sprawić tafienie na jej stronę?, jaki problem odnalezienie jej e-adresu?
Za autorkę wątku nikt nie ma obowiązku, ani tym bardziej prawa decydować!.
Przejmiesz się tekstem typu: "mam kilka dni wolnego, chyba się powieszę. Jaki sznurek doradzacie?".
No chyba logiczne, że najlepiej w takim przypadku doradzi ten co wiesza?  Very Happy
A tu można popisać i o Diecie Optymalnej i o  numerach buta  Wink Nie uszczęśliwiam nikogo przymusem i pisania i czytania. Bo to FORUM, to nie "Izba Przyjęć", czy inna "Poradnia Zdrowia".  Kiedyś pamiętam była jakaś "Wirtualna Arkadia", ale chyba nie miała popytu?, bo z netu zniknęła.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #33 : 2007-10-29, 15:01:23 »

Do "lekarki" powiadasz "maf"? - jaki problem może sprawić tafienie na jej stronę?, jaki problem odnalezienie jej e-adresu?
Za autorkę wątku nikt nie ma obowiązku, ani tym bardziej prawa decydować!.

Ano taki, ze najpierw trzeba wiedziec czego lub kogo szukac. Zeby wiedziec, trzeba sie dowiedziec. Od kogo? O tego ktory wie.
Ciekawe, czy wszyscy ktorzy na mnie tak najechali podobnie postepuja w zyciu codziennym. Ktos poprosi o pomoc, chce sie czegos dowiedziec to odpowiadaja, wiem, ale nie powiem. Poszukaj w necie. Jak poprosi o adres stron to odpowiadaja, jaki problem poszukac adresu.
Jeszcze kilka lat temu przynajmniej 90% optymalnych nie wiedzialo o istnieniu stron opty w necie. Przypuszczam, ze jest tak dalej..
mid4 znalazla forum pt "Dieta Optymalna",  zwrocila sie z "ogromna prosba" . Otrzymala pomoc jakiej wam wszystkim zycze.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #34 : 2007-10-29, 15:35:22 »


... prosze o rady - jakie proporcje beda dla mnie najlepsze, co jadac itd.


Maf,jak jesteś taki dobroduszny,tak jak usilnie chcesz tu pokazać,to na co czekasz?Dlaczego komuś każesz kierować mid4 do "lekarki" i komus każesz układać proporcje dla mid4? (nota bene chorej nie na anginę,a na cukrzycę) .Dlaczego sam tego nie zrobisz? Przecież masz duże doświadczenie...Boisz się odpowiedzialności?I dlatego komus każesz to robić?

PS. Jak Ty uważasz,że tu ktoś na Ciebie najechał,to jeszcze mało w życiu przeszedłeś hehe
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #35 : 2007-10-29, 15:45:29 »

maf!
Gdybyś chciał naprawdę pomóc, to masz w profilu podany adres "wyślij prywatną wiadomość" do "dziewczyny z cukrzycą" - na co czekasz?. Jeszcze do niej nie napisałeś?.
Rozumiem, że "medialniej" jest krzyczeć na Forum, niż faktycznie pomagać?.  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #36 : 2007-10-29, 15:45:42 »

Na dodatek wytykasz komuś błędy,że ktoś nie chce pomóc,rzucasz jakimiś bezsensownymi życzeniami,ale sam nic nie zrobiłeś ,aby pomóc mid4-nie ułozyłeś jej jadłospisu.Więc w czym tak naprawdę problem???
Sam nic nie zrobiłeś,a innym wytykasz,że też nic nie zrobili-to jakiś potworny absurd!  Shocked  Mr. Green
Czy Twoja rola polega na wytyczaniu osób,które mają układać jadłospisy???

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #37 : 2007-10-29, 15:51:58 »

Elmo!
telepatia jakaś, czy co?. Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #38 : 2007-10-29, 15:56:40 »

Toan.Mozna to i tak tłumaczyć,ale przecież każdy widzi co jest napisane,więc wnioski wysuwa sie podobne,no chyba,ze ktoś widzi białe -czarnym hehe
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #39 : 2007-10-29, 16:13:15 »

Doradzać można osobie zdrowej, której  żywienie optymalne proporcje BTW  nie zaszkodzą.
Chyba wszyscy o tym wiedzą, że jedną z najgorszych chorób gdzie ściśle należy przestrzegać proporcje jest właśnie cukrzyca.
jedyną osobą która może zająć jakieś stanowisko w tej sprawie jest niestety lekarz.
Po zatwierdzeniu co dana osoba i w jakich proporcjach jeść, wówczas dopiero można pomóc jeżeli ktoś nie wie jak ma dokonać obliczenia.
Bardzo ciężko jest komuś doradzać nie znając danej osoby ani jakie posiada predyspozycje kulinarne.
Tym bardziej osobie chorej na cukrzycę.
Jeżeli ktoś kto będzie usiłował zgubić kilka kilogramów i będzie popełniał jakieś błędy to krzywda mu się nie stanie.
W każdym innym przypadku jestem bardzo ostrożny.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.