forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:47:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660612 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  cukrzyca-jak zaczac do?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: cukrzyca-jak zaczac do?  (Przeczytany 29137 razy)
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #40 : 2007-10-29, 16:28:24 »


W każdym innym przypadku jestem bardzo ostrożny.

Bo wykorzystujesz coś takiego jak wyobraźnia,która podpowiada Ci jakie mogą wyniknąc problemy z radzenia osobie chorej na odległość.
Jesli ktoś mysli inaczej,to znaczy,ze nie korzysta z tego dobrodziejstwa  Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #41 : 2007-10-29, 18:22:30 »

Doradzać można osobie zdrowej, której  żywienie optymalne proporcje BTW  nie zaszkodzą.
Chyba wszyscy o tym wiedzą, że jedną z najgorszych chorób gdzie ściśle należy przestrzegać proporcje jest właśnie cukrzyca.
jedyną osobą która może zająć jakieś stanowisko w tej sprawie jest niestety lekarz.Po zatwierdzeniu co dana osoba i w jakich proporcjach jeść, wówczas dopiero można pomóc jeżeli ktoś nie wie jak ma dokonać obliczenia.
Bardzo ciężko jest komuś doradzać nie znając danej osoby ani jakie posiada predyspozycje kulinarne.Tym bardziej osobie chorej na cukrzycę.
Jeżeli ktoś kto będzie usiłował zgubić kilka kilogramów i będzie popełniał jakieś błędy to krzywda mu się nie stanie.
W każdym innym przypadku jestem bardzo ostrożny.

Gdzie sa ci lekarze, ktorzy staraja sie poznac pacjeta i jego predyspozycje kulinarne?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #42 : 2007-10-29, 18:25:50 »


Gdzie sa ci lekarze, ktorzy staraja sie poznac pacjeta i jego predyspozycje kulinarne?

Hano.Popatrz w lusterko ,a zobaczysz lekarza,który chce poznać pacjenta i jego predyspozycje kulinarne  Smile
Nikomu nie zależy tak na naszym zdrowiu,jak nam samym  Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #43 : 2007-10-29, 18:34:25 »

Elmo, masz w 100% racje--to MORGANO  "buja w oblokach".
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #44 : 2007-10-29, 19:10:45 »

Cytuj
Nikomu nie zależy tak na naszym zdrowiu,jak nam samym 



dlatego wlasnie bedzie szukal pomocy tu na Forum i u lekarza optymalnego i u lekarki,
 a my  powinnismy wskazac mu droge i otworzyc oczy ,
ze isulina w strzykawce  pomaga w funkcjonowaniu organizmu,lecz nie zlikwiduje choroby,
i nikt nie mysli  ani pytajacy ani odpowiadajacy w takiej sytuacji o ukladaniu jadlospisu   i proporcji  BTW,
tego jestem wiecej jak pewna.



       
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #45 : 2007-10-29, 19:38:01 »

Zabawne,że jeszcze nikt nie udzielił pomocy mid4  Smile,dlaczego macie więc jakies pretensje do mnie? 
Mid4 wyraźnie zadała pytanie:

zamierzam wprowadzic zywienie optymalne. prosze o rady - jakie proporcje beda dla mnie najlepsze, co jadac itd.


Więc w czym problem???Pytam poraz kolejny...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #46 : 2007-10-29, 20:44:21 »

Więc w czym problem???Pytam poraz kolejny...

Ja wiem Cool ale nie napisze Cool bo po co mam draznic LWA Cool



Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #47 : 2007-10-29, 20:59:48 »

Ja tylko przedstawiłam swoje zdanie,na temat układania jadłospisów ,BTW przez Internet osobom chorym.
A co ktoś z tym zrobi-zbytnio mnie nie obchodzi.
Nikt nie udzielił autorce wątku odpowiedzi na zadane przez nią pytanie,a pretensji było co niemiara  Smile
Przecież nikt nie musi mnie tu słuchać,ani czytać,nie?  Very Happy
Jakbym była pewna swoich racji,robiłabym swoje   Smile
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #48 : 2007-10-30, 01:06:12 »

witam, zwracam sie z ogromna prosba do wszystkich doswiadczonych, otoz mam 28 lat, od 6 miesiecy cukrzyce
Witam
Przeczytaj to: http://www.dietaoptymalna.com/dieta%20w%20cukrzycy.htm
Pozdrawiam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #49 : 2007-10-30, 09:02:19 »

Super link. Tego wcześniej nie czytałam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #50 : 2007-10-30, 09:58:20 »

Cytuj
By skomponować dobowy posiłek do pokarmów bogatobiałkowych roślinnych trzeba by dodać WARZYWO o niskim indeksie glikemicznym i


a jeszcze nie tak dawno czytalam,ze indeks glikemiczny ma sie nijak  w diecie Shocked
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #51 : 2007-10-30, 12:58:23 »

Zauważ kodar, że polecane WW przez JK mają niski indeks glikemiczny.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #52 : 2007-10-30, 13:20:10 »

             no nie, nie wszystkie
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #53 : 2007-10-30, 22:52:30 »

Poczytaj to:
Zastosuj co możesz. Nosisz ze sobą kolę lub jakiiś inny cukier prosty w razie ewentualnego niedocukrzenia?
Rozumiem, że potrafisz sobie dobrać ilość insuliny do aktualnego stanu glikemii...

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1510.20

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=419.0
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #54 : 2007-10-31, 16:08:25 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=831 - Glukoza u Optymalnych
Pozdrawiam
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #55 : 2007-11-03, 23:34:50 »

Wpisuję się w tym wątku choć może powinnam zacząć nowy.Chodzi mi mianowicie o taką sprawę.Czy koś z optymalnych forumowiczów był kiedyś w sanatorium i jak radził sobie z żywieniam.Poruszyłam tę kwestię , ponieważ mój mąż wyjeżdża 17 listopada do Krynicy w góry.Może ma ktoś doświadczenia tego typu.Czytalam  w Mięsięcznkiu : "Optymalni" , że ludzie sobie jako jakoś radzą w sanatoriach gdy są optymalnymi ale mimo wszystko jestem ciekawa, może ma ktoś doświadczenia tego typu i zechce się podzielić swoimi poradami.Będę b.wdzięczna za informacje.Pozdrawiam.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #56 : 2007-11-04, 14:01:46 »

Dla chcącego nic trudnego. Jak jest szwecki stół, to je co mu pasuje. Jak nie ma wyboru. to je co może, a resztę pozostawia na talerzu. Oczywiście o ważeniu nie ma mowy, więc je z przewagą tłuszczów, bo bardzo szybko się nasyci. Węglowodany zawsze łatwiej uzupełnić, bo ich trzeba nie wiele i wszędzie ich pełno.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #57 : 2007-11-04, 18:04:15 »

W sanatorium szwedzki stol ?
Jedynym wyjsciem, jest zabranie ze soba malego garnuszka na 4 jaja i grzalki. Codziennie kupowac w sklepie porcje /4 jaja/, jakies maslo w malych porcjach i tlusta smietane /jak nie rotuje mlecznych/.
Ze sniadania zjesc te przezroczyste plasterki wedliny, zolty ser,porcje masla i dojesc gotowanymi jajami z maslem. Dzem oddac lub wymienic z kims na wedline. Z obiadu zjesc mieso /jak bedzie/, warzywa i troszke ziemniakow. itd.
Ktos moze zaproponowac picie oliwy, ale moim zdaniem to przesada. Wolalbym kupic boczek wedzony, dlatego warto zabrac takze ostry noz.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #58 : 2007-11-04, 19:25:35 »

W sanatorium szwedzki stol ?
Jedynym wyjsciem, jest zabranie ze soba malego garnuszka na 4 jaja i grzalki. Codziennie kupowac w sklepie porcje /4 jaja/,
Znacznie wygodniejsze rozwiązanie Wink
http://www.skapiec.pl/cat/312-aparaty-do-gotowania-jaj.html
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: cukrzyca-jak zaczac do?
« Odpowiedz #59 : 2007-11-04, 20:38:13 »

Wpisuję się w tym wątku choć może powinnam zacząć nowy.Chodzi mi mianowicie o taką sprawę.Czy koś z optymalnych forumowiczów był kiedyś w sanatorium i jak radził sobie z żywieniam.Poruszyłam tę kwestię , ponieważ mój mąż wyjeżdża 17 listopada do Krynicy w góry.Może ma ktoś doświadczenia tego typu.Czytalam  w Mięsięcznkiu : "Optymalni" , że ludzie sobie jako jakoś radzą w sanatoriach gdy są optymalnymi ale mimo wszystko jestem ciekawa, może ma ktoś doświadczenia tego typu i zechce się podzielić swoimi poradami.Będę b.wdzięczna za informacje.Pozdrawiam.

...moze tu znajdziesz --temat--opis gastronomii/wyzywienie dietetyczne.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.