forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-01-20, 15:42:19

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
503439 wiadomoÂci w 3945 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: wildrose
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dietetyka
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Dietetyka  (Przeczytany 33234 razy)
marekmixkolanko
GoŠ

Email
Dietetyka
« : 2007-11-01, 15:56:01 »

Witam wszystkich!
Mam 21 lat studiuje fizjoterapie.Na ŻO jestem od około roku.
Ostatnio mam wyk┼éady z dietetyki i pani prof.stwierdzi┼éa ┼╝e po 3 latach ┼╗O wysiada w─ůtroba i tu zacytuje"niech B├│g was trzyma z daleka od tej diety"Ja oczywi┼Ťcie pozostaje nadal na ┼╗O....Prosi┼ébym o komentarze za kt├│re z g├│ry dzi─Ökuje....
Rajano
GoŠ

Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #1 : 2007-11-01, 17:24:26 »

Witam wszystkich!
Mam 21 lat studiuje fizjoterapie.Na ŻO jestem od około roku.
Ostatnio mam wyk┼éady z dietetyki i pani prof.stwierdzi┼éa ┼╝e po 3 latach ┼╗O wysiada w─ůtroba
Witam
To popro┼Ť Pani─ů prof. niech rzeczowo wyja┼Ťni w jaki spos├│b po trzech latach na ┼╗O "w─ůtroba wysiada"?┬á Very Happy
Pozdrawiam
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-11-01, 17:35:42 »

diety"Ja oczywi┼Ťcie pozostaje nadal na ┼╗O....Prosi┼ébym o komentarze za kt├│re z g├│ry dzi─Ökuje....

panie i panowie profesorowie nie staraja sie zrozumiec diety ,nie rozumienia biochemicznych zmian zachodzacych w naszym organizmie i na zasadzie wydaje mi sie,ze dieta szkodzi, strasza,ze dieta oparta na tluszczu  wyniszcza watrobe i nie tylko,
znaja tylko jedno zrodlo wlasnej wiedzy i nie poglebiaja swych wiadomosci, a jak to tylko w jednym kierunku Confused

poglebiaj swoja wiedze na temat DO,tutaj jak i w ksiazkach J.K.i lekarki Ewy Bednarczyk Witoszek,a zastraszeniu nie ulegniesz Smile
Rajano
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-11-01, 17:37:07 »

Jeszcze dopowiem:
W─ůtroba jest narz─ůdem stworzonym do trawienia t┼éuszcz├│w i je┼╝eli si─Ö go nie dostarczy ┬áw po┼╝ywieniu, to dochodzi do zastoju ┼╝├│┼éci w przewodach w─ůtrobowych, z czym mamy do czynienia przy standardowym leczeniu marsko┼Ťci. Dodatkowo dieta zalecana chorym nie zawiera bia┼éka potrzebnego do odbudowy narz─ůdu. ┼╗ywienie wysokow─Öglowodanowe w takich sytuacjach jest czynnikiem, kt├│ry ostatecznie przes─ůdza o losie chorych. Cukry z przewodu pokarmowego s─ů wch┼éaniane do zlewiska ┼╝y┼éy wrotnej, dostaj─ů si─Ö bezpo┼Ťrednio do w─ůtroby i tu s─ů przetwarzane na lipidy, co absorbuje znaczn─ů cz─Ö┼Ť─ç mo┼╝liwo┼Ťci metabolicznych w─ůtroby. R├│wnie┼╝ aminokwasy ze strawionych bia┼éek przedostaj─ů si─Ö do kr─ů┼╝enia wrotnego i musz─ů by─ç przetworzone przez ten narz─ůd. Brak t┼éuszcz├│w w diecie prowadzi do wzrostu ci┼Ťnienia w przewodach ┼╝├│┼éciowych, w efekcie, czego w─ůtroba zwi─Öksza swoj─ů obj─Öto┼Ť─ç i pojawiaj─ů si─Ö b├│le spowodowane uciskiem na otaczaj─ůc─ů j─ů torebk─Ö.
Przez wielu lekarzy w leczeniu choroby zalecane jest wyeliminowanie z diety t┼éuszcz├│w zwierz─Öcych, co jest zaleceniem b┼é─Ödnym. Same t┼éuszcze nie s─ů przez ten narz─ůd przetwarzane, co odci─ů┼╝a jego prac─Ö, a pobudza sp┼éyw ┼╝├│┼éci, co jest zjawiskiem korzystnym, poniewa┼╝ zmniejsza si─Ö ci┼Ťnienie w drogach ┼╝├│┼éciowych.
Pozdrawiam
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-11-01, 20:34:01 »

Dzi─Öki Bogu. Od 13,5 roku na DO i ┼╝yj─Ö. Nawet medycyna klasyczna (wyniki, badanie fizykalne) nie ma si─Ö czego przyczepi─ç.
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-11-01, 21:08:21 »

.....Brak t┼éuszcz├│w w diecie prowadzi do wzrostu ci┼Ťnienia w przewodach ┼╝├│┼éciowych, w efekcie, czego w─ůtroba zwi─Öksza swoj─ů obj─Öto┼Ť─ç i pojawiaj─ů si─Ö b├│le spowodowane uciskiem na otaczaj─ůc─ů j─ů torebk─Ö. .....

Ciekawe "bajki"  piszesz, generalnie rozsmieszyles mnie  Very Happy Very Happy Very Happy

Rajano
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-11-01, 21:19:57 »

.....Brak t┼éuszcz├│w w diecie prowadzi do wzrostu ci┼Ťnienia w przewodach ┼╝├│┼éciowych, w efekcie, czego w─ůtroba zwi─Öksza swoj─ů obj─Öto┼Ť─ç i pojawiaj─ů si─Ö b├│le spowodowane uciskiem na otaczaj─ůc─ů j─ů torebk─Ö. .....

Ciekawe "bajki"  piszesz, generalnie rozsmieszyles mnie  Very Happy Very Happy Very Happy

Witam
Bajek raczej nie pisz─Ö, co najwy┼╝ej cytuj─Ö osob─Ö kt├│ra wie co pisze:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=310
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=388
Pozdrawiam

grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-11-01, 22:11:56 »

Witam
Bajek raczej nie pisz─Ö, co najwy┼╝ej cytuj─Ö osob─Ö kt├│ra wie co pisze:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=310
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=388

Rajano jak myslisz? Czy lek. med. Przemysław Pala moze sie "pomylic" lub
z powodu "niedostatecznej wiedzy" napisac "bajki" szczegolnie w linku:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=310  Cool

Rajano
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-11-02, 00:29:06 »

Rajano jak myslisz? Czy lek. med. Przemysław Pala moze sie "pomylic" lub
z powodu "niedostatecznej wiedzy" napisac "bajki" szczegolnie w linku
Witam
Myli─ç oczywi┼Ťcie mo┼╝e si─Ö ka┼╝dy cz┼éowiek, ja nie posiadam kompetencji lekarskich ani wiedzy biochemicznej, ani lat praktyki jak doktor Pala, dlatego tylko zacytowa┼éem doktora.
Natomiast skoro piszesz ┼╝e doktor Pala ma "niedostateczn─ů wiedz─Ö i pisze bajki" to ja rozumiem ┼╝e posiadasz kompetencje lekarskie, lata praktyki w leczeniu chorych, wi─Öc prosz─Ö wyt┼éumacz rzeczowo na czym polega niedostateczna wiedza doktora Pali? Oczywi┼Ťcie ta "niedostateczna wiedza" b─Ödzie dotyczy┼éa w├│wczas wszystkich lekarzy optymalnych.
A swoj─ů drog─ů osobi┼Ťcie znam osob─Ö kt├│ra dzi─Öki ┼╗O, wyleczy┼éa si─Ö z chorej w─ůtroby.
Wi─Öc do rzeczy:
Krytyka podaj─ůca rzeczow─ů alternatyw─Ö jest jak najbardziej potrzebna, natomiast krytyka dla samej krytyki jest po prostu g┼éupia.
Ale licz─Ö ┼╝e po twojej odpowiedzi czytaj─ůcy ten w─ůtek forumowicze b─Öda mogli Ciebie zaliczy─ç do tej pierwszej grupy, ale obym sie nie przeliczy┼é.
Pozdrawiam

MORGANO
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-11-02, 01:34:30 »

Opinia lekarza konwencjonalnego i lek Optymalnego dr Przemysława Pali na temat
marsko┼Ťci w─ůtroby  czytaj w wypowiedziach  na Forum w kolejnych  odcinkach w dniach 08-09.11.2007
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-12-25, 23:36:40 »

A co tu komentowa─ç? Komentarze pani profesor?
Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

Odp: MZ - nie ma potrzeby dodatkowych uregulowań zawodu dietetyka
« Odpowiedz #11 : 2015-05-14, 16:27:11 »

Bardzo ciekawe:

Pacjent - klient, kt├│ry odwiedza gabinet, mo┼╝e ┼╝─ůda─ç dokument├│w potwierdzaj─ůcych kompetencje" - powiedzia┼é minister

Tam jest najwi─Öksza rola dietetyka, np. je┼Ťli chodzi o opracowywanie diet w przypadku poszczeg├│lnych schorze┼ä, po zabiegach i operacjach czy rozpoznawaniu i zapobieganiu niedo┼╝ywieniom szpitalnym" - wskaza┼é.

Pos┼éanka m├│wi┼éa, ┼╝e wizyty u dietetyka odbywaj─ů si─Ö g├│wnie w gabinetach prywatnych, co znacznie ogranicza ich dost─Öpno┼Ť─ç. Jej zdaniem, jako┼Ť─ç tych porad mo┼╝e by─ç r├│┼╝na, bo w Polsce ka┼╝dy, niezale┼╝nie od kwalifikacji, mo┼╝e za┼éo┼╝y─ç gabinet dietetyczny i ┼Ťwiadczy─ç porady z zakresu poradnictwa ┼╝ywieniowego. Rozporz─ůdzeniem regulowane s─ů jedynie wymagania wobec dietetyk├│w w szpitalach.

No w┼éa┼Ťnie , m├│j daleki znajomy postanowi┼é zosta─ç dietetykiem i┬á .. zosta┼é.┬á ┬áNie ma chyba regulacji .┬á ┬áI┬á ┬á m.in zaleca 7 razy dziennie ry┼╝ z piersi─ů kurczaka. Tak jako┼Ť mu wysz┼éo.┬á ┬á─ćwicz─ůcym.
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 33259

« Odpowiedz #12 : 2015-05-14, 17:02:07 »

Jak odpowiednie proporcje tej pier┼Ť do ry┼╝u to spoko loko. Smile
Jeszcze owsianka z białkami jaj i chudy twaróg na noc...
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 9272

« Odpowiedz #13 : 2015-05-14, 17:45:33 »

Kurczaki owsianka ryz ,i duzo warzyw ,pychotka
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #14 : 2015-05-14, 17:51:31 »

I co, lowcarbowcy?! Laughing
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 9272

« Odpowiedz #15 : 2015-05-14, 18:26:22 »

Kurczaczki pychotka ,i jeszcze czlowiek łagodnieje
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #16 : 2015-05-14, 18:59:14 »

Very Happy
Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

« Odpowiedz #17 : 2015-05-27, 16:48:17 »

http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,3016/jestes-na-diecie-i-regularnie-cwiczysz-a-nie-chudniesz-o-co-chodzi,169749,0.html

Pani polecam ksi─ů┼╝k─Ö :

dlaczego tyjemy i jak sobie z tym poradzic gary taubes

Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 21219

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #18 : 2015-05-28, 08:46:29 »

Ja polecam lejek i litre oleum. Zrobic otwor w pustym lbie, wlac oleum jak zalecal Pan Zagloba i czekac na efekty.

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #19 : 2015-05-28, 08:53:46 »

Popi─ç winem.
Amen.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.