forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:45:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dietetyka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dietetyka  (Przeczytany 100195 razy)
marekmixkolanko
Go


Email
Dietetyka
« : 2007-11-01, 15:56:01 »

Witam wszystkich!
Mam 21 lat studiuje fizjoterapie.Na ŻO jestem od około roku.
Ostatnio mam wykłady z dietetyki i pani prof.stwierdziła że po 3 latach ŻO wysiada wątroba i tu zacytuje"niech Bóg was trzyma z daleka od tej diety"Ja oczywiście pozostaje nadal na ŻO....Prosiłbym o komentarze za które z góry dziękuje....
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #1 : 2007-11-01, 17:24:26 »

Witam wszystkich!
Mam 21 lat studiuje fizjoterapie.Na ŻO jestem od około roku.
Ostatnio mam wykłady z dietetyki i pani prof.stwierdziła że po 3 latach ŻO wysiada wątroba
Witam
To poproś Panią prof. niech rzeczowo wyjaśni w jaki sposób po trzech latach na ŻO "wątroba wysiada"?  Very Happy
Pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #2 : 2007-11-01, 17:35:42 »

Cytuj
diety"Ja oczywiście pozostaje nadal na ŻO....Prosiłbym o komentarze za które z góry dziękuje....


panie i panowie profesorowie nie staraja sie zrozumiec diety ,nie rozumienia biochemicznych zmian zachodzacych w naszym organizmie i na zasadzie wydaje mi sie,ze dieta szkodzi, strasza,ze dieta oparta na tluszczu  wyniszcza watrobe i nie tylko,
znaja tylko jedno zrodlo wlasnej wiedzy i nie poglebiaja swych wiadomosci, a jak to tylko w jednym kierunku Confused

poglebiaj swoja wiedze na temat DO,tutaj jak i w ksiazkach J.K.i lekarki Ewy Bednarczyk Witoszek,a zastraszeniu nie ulegniesz Smile
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #3 : 2007-11-01, 17:37:07 »

Jeszcze dopowiem:
Wątroba jest narządem stworzonym do trawienia tłuszczów i jeżeli się go nie dostarczy  w pożywieniu, to dochodzi do zastoju żółci w przewodach wątrobowych, z czym mamy do czynienia przy standardowym leczeniu marskości. Dodatkowo dieta zalecana chorym nie zawiera białka potrzebnego do odbudowy narządu. Żywienie wysokowęglowodanowe w takich sytuacjach jest czynnikiem, który ostatecznie przesądza o losie chorych. Cukry z przewodu pokarmowego są wchłaniane do zlewiska żyły wrotnej, dostają się bezpośrednio do wątroby i tu są przetwarzane na lipidy, co absorbuje znaczną część możliwości metabolicznych wątroby. Również aminokwasy ze strawionych białek przedostają się do krążenia wrotnego i muszą być przetworzone przez ten narząd. Brak tłuszczów w diecie prowadzi do wzrostu ciśnienia w przewodach żółciowych, w efekcie, czego wątroba zwiększa swoją objętość i pojawiają się bóle spowodowane uciskiem na otaczającą ją torebkę.
Przez wielu lekarzy w leczeniu choroby zalecane jest wyeliminowanie z diety tłuszczów zwierzęcych, co jest zaleceniem błędnym. Same tłuszcze nie są przez ten narząd przetwarzane, co odciąża jego pracę, a pobudza spływ żółci, co jest zjawiskiem korzystnym, ponieważ zmniejsza się ciśnienie w drogach żółciowych.
Pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #4 : 2007-11-01, 20:34:01 »

Dzięki Bogu. Od 13,5 roku na DO i żyję. Nawet medycyna klasyczna (wyniki, badanie fizykalne) nie ma się czego przyczepić.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #5 : 2007-11-01, 21:08:21 »

.....Brak tłuszczów w diecie prowadzi do wzrostu ciśnienia w przewodach żółciowych, w efekcie, czego wątroba zwiększa swoją objętość i pojawiają się bóle spowodowane uciskiem na otaczającą ją torebkę. .....

Ciekawe "bajki"  piszesz, generalnie rozsmieszyles mnie  Very Happy Very Happy Very Happy

Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #6 : 2007-11-01, 21:19:57 »

.....Brak tłuszczów w diecie prowadzi do wzrostu ciśnienia w przewodach żółciowych, w efekcie, czego wątroba zwiększa swoją objętość i pojawiają się bóle spowodowane uciskiem na otaczającą ją torebkę. .....

Ciekawe "bajki"  piszesz, generalnie rozsmieszyles mnie  Very Happy Very Happy Very Happy


Witam
Bajek raczej nie piszę, co najwyżej cytuję osobę która wie co pisze:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=310
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=388
Pozdrawiam

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #7 : 2007-11-01, 22:11:56 »

Witam
Bajek raczej nie piszę, co najwyżej cytuję osobę która wie co pisze:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=310
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=388

Rajano jak myslisz? Czy lek. med. Przemysław Pala moze sie "pomylic" lub
z powodu "niedostatecznej wiedzy" napisac "bajki" szczegolnie w linku:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=310  Cool

Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #8 : 2007-11-02, 00:29:06 »

Rajano jak myslisz? Czy lek. med. Przemysław Pala moze sie "pomylic" lub
z powodu "niedostatecznej wiedzy" napisac "bajki" szczegolnie w linku
Witam
Mylić oczywiście może się każdy człowiek, ja nie posiadam kompetencji lekarskich ani wiedzy biochemicznej, ani lat praktyki jak doktor Pala, dlatego tylko zacytowałem doktora.
Natomiast skoro piszesz że doktor Pala ma "niedostateczną wiedzę i pisze bajki" to ja rozumiem że posiadasz kompetencje lekarskie, lata praktyki w leczeniu chorych, więc proszę wytłumacz rzeczowo na czym polega niedostateczna wiedza doktora Pali? Oczywiście ta "niedostateczna wiedza" będzie dotyczyła wówczas wszystkich lekarzy optymalnych.
A swoją drogą osobiście znam osobę która dzięki ŻO, wyleczyła się z chorej wątroby.
Więc do rzeczy:
Krytyka podająca rzeczową alternatywę jest jak najbardziej potrzebna, natomiast krytyka dla samej krytyki jest po prostu głupia.
Ale liczę że po twojej odpowiedzi czytający ten wątek forumowicze będa mogli Ciebie zaliczyć do tej pierwszej grupy, ale obym sie nie przeliczył.
Pozdrawiam
 
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #9 : 2007-11-02, 01:34:30 »

Opinia lekarza konwencjonalnego i lek Optymalnego dr Przemysława Pali na temat
marskości wątroby  czytaj w wypowiedziach  na Forum w kolejnych  odcinkach w dniach 08-09.11.2007
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #10 : 2007-12-25, 23:36:40 »

A co tu komentować? Komentarze pani profesor?
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: MZ - nie ma potrzeby dodatkowych uregulowań zawodu dietetyka
« Odpowiedz #11 : 2015-05-14, 16:27:11 »




Bardzo ciekawe:

Pacjent - klient, który odwiedza gabinet, może żądać dokumentów potwierdzających kompetencje" - powiedział minister

Tam jest największa rola dietetyka, np. jeśli chodzi o opracowywanie diet w przypadku poszczególnych schorzeń, po zabiegach i operacjach czy rozpoznawaniu i zapobieganiu niedożywieniom szpitalnym" - wskazał.


Posłanka mówiła, że wizyty u dietetyka odbywają się gównie w gabinetach prywatnych, co znacznie ogranicza ich dostępność. Jej zdaniem, jakość tych porad może być różna, bo w Polsce każdy, niezależnie od kwalifikacji, może założyć gabinet dietetyczny i świadczyć porady z zakresu poradnictwa żywieniowego. Rozporządzeniem regulowane są jedynie wymagania wobec dietetyków w szpitalach.



No właśnie , mój daleki znajomy postanowił zostać dietetykiem i  .. został.   Nie ma chyba regulacji .   I    m.in zaleca 7 razy dziennie ryż z piersią kurczaka. Tak jakoś mu wyszło.   Ćwiczącym.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #12 : 2015-05-14, 17:02:07 »

Jak odpowiednie proporcje tej pierś do ryżu to spoko loko. Smile
Jeszcze owsianka z białkami jaj i chudy twaróg na noc...
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #13 : 2015-05-14, 17:45:33 »

Kurczaki owsianka ryz ,i duzo warzyw ,pychotka
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #14 : 2015-05-14, 17:51:31 »

I co, lowcarbowcy?! Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #15 : 2015-05-14, 18:26:22 »

Kurczaczki pychotka ,i jeszcze czlowiek łagodnieje
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #16 : 2015-05-14, 18:59:14 »

 Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #17 : 2015-05-27, 16:48:17 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #18 : 2015-05-28, 08:46:29 »

Ja polecam lejek i litre oleum. Zrobic otwor w pustym lbie, wlac oleum jak zalecal Pan Zagloba i czekac na efekty.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #19 : 2015-05-28, 08:53:46 »

Popić winem.
Amen.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.