forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:58:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dietetyka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dietetyka  (Przeczytany 100202 razy)
Radomiak
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #80 : 2017-11-12, 09:22:48 »

Te całe koryto można pomylić z przeżarciem co i przy innej proporcji idzie przeprowadzić.
Często idą w parze, osobliwie  przy pulchnym portfelu.  Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #81 : 2017-11-12, 10:37:22 »

Te "koryto+" to jakie to są proporcje?
Albo obrazowo;- stół weselny za Gierka,...a i dzisiaj. Wink
Chów biesiadnego stołu niestety obowiązuje, dlatego ŻO nie dla wszystkich. Wink       
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #82 : 2017-11-12, 11:16:02 »

Jeszcze mam pytanie odnośnie diety wysokowęglowodanowej Dr-a Kwaśniewskiego  ( BWT około 1:3:0,5 ) i jajek. Rozumiem, że nic nie stoi na przeszkodzie konsumpcji np. 3 jajek codziennie, jeżeli proporcje się zgadzają?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #83 : 2017-11-12, 11:29:44 »

Nic, ale ilość węglowodanów w proporcji trzeba dostosować do intensywności wysiłku fizycznego.
Tłuszcz zaś trzymać na możliwie najniższym poziomie, ale umożliwiającym dostarczenie niezbędnej ilości NNKT, czyli na gram białka, pół grama starczy w formie dobrej margaryny, czy oliwy, bo na masło szkoda w takim przypadku pieniędzy.
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #84 : 2017-11-12, 13:12:42 »

Czyli stosunek 1B:3Ww, to minimum jeżeli chodzi o węglowodany ( załóżmy niską aktywność fizyczną), czy 1B:2,5Ww?
Tłuszczu rozumiem zawsze 0,5
Myślałem, że masło jest też najlepsze na "diecie japońskiej" ( w stosownie małej ilości ) Confused
W sumie jeżeli chodzi o białko, to pewnie wypadałoby liczyć też białko roślinne? Może dzielone przez 2.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #85 : 2017-11-12, 13:27:40 »

Pilnować białka zwierzęcego, jeść dużo skrobi i minimum tłuszczu.
Przy średniotłustej wieprzowinie, półtłustym twarogu i pełnych jajach nic nie trzeba nawet dotłuszczać.
Tylko wcinać do tego chleb, kluchy i kasze. Wink

Przestań mnożyć i dzielić, zacznij jeść. Very Happy
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #86 : 2017-11-12, 13:32:36 »

Ano... boczek,karczek,żeberka w odstawkę, a  włazi schab, polędwiczka wieprzowa i wołowina. Ale taka kasza to 12 białka ma na 100g Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #87 : 2017-11-12, 13:45:44 »

Dlatego jest mniejsze niebezpieczeństwo popełnienia błędu, bo białko zwierzęce podnosi strawność innych białek.
Największa skucha, w przypadku Ww, to nie dostarczać białka w odpowiedniej ilości, czyli weganie i małe dziewczynki, co to mięsko be, a ciasteczka cacy, mają pod górkę.
No i nadmiaru tłuszczu, co rozumie się samo przez się.

Ja jeszcze pamiętam jak plaster pieczeni z kaszą gryczaną lub makaron z białym serem sycił na pół dnia. Wink
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #88 : 2017-11-12, 18:45:53 »

A co w tym złego, że coś ma wysoki IG? Rolling Eyes
Ale tak naukowo, a nie wg poglądów panów....  Cool

Naukowo niestety nie odpowiem, bo nie potrafię Razz Jakieś 7 lat temu jak zacząłem zagłębiać się w odżywianie to natrafiłem na ten artykuł: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=115
Dzięki niemu udało mi się pozbyć trądziku, ale z czasem zacząłem włączać spowrotem węglowodany do diety i obserwowałem kiedy mnie wysypuje, no i były to właśnie produkty może nie o wysokim IG, ale o wysokim ŁG (ładunek glikemiczny). Od 4 miesięcy jestem na diecie "japońskiej" i niestety po produktach pszennych dalej mi wyskakują krosty Sad
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #89 : 2017-11-13, 13:49:46 »

Cytuj z: Gavroche

Na diecie Ww, jak sama nazwa wskazuje, szkoda miejsca na rozwodniony cukier z owoców. Wink
Lepiej poczytaj to Forum, zanim będziesz przynosił mądrości od dyplomowanych dietetyków.

Czytam czytam, ale w tym samym czasie przyglądam się też np zawodnikom NBA i ich żywieniu i owoców mają dużo w menu, warzyw zresztą też. Może jednak mają coś fajnego w sobie poza rozwodnionym cukrem? Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #90 : 2017-11-13, 13:53:29 »

Węglowo-białkowo raczej. Czyli okolice bieguna japońskiego.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #91 : 2017-11-13, 14:01:31 »

Cytuj z: Gavroche

Na diecie Ww, jak sama nazwa wskazuje, szkoda miejsca na rozwodniony cukier z owoców. Wink
Lepiej poczytaj to Forum, zanim będziesz przynosił mądrości od dyplomowanych dietetyków.

Czytam czytam, ale w tym samym czasie przyglądam się też np zawodnikom NBA i ich żywieniu i owoców mają dużo w menu, warzyw zresztą też. Może jednak mają coś fajnego w sobie poza rozwodnionym cukrem? Smile
Niestety nie mają, po prostu "wszyscy wiedzą", że owoce i warzywa są "zdrowe", tak jak Ty, tak samo i dietetycy sportowi. Wink
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #92 : 2017-11-13, 15:29:39 »

Cytuj z: Gavroche

Na diecie Ww, jak sama nazwa wskazuje, szkoda miejsca na rozwodniony cukier z owoców. Wink
Lepiej poczytaj to Forum, zanim będziesz przynosił mądrości od dyplomowanych dietetyków.

Czytam czytam, ale w tym samym czasie przyglądam się też np zawodnikom NBA i ich żywieniu i owoców mają dużo w menu, warzyw zresztą też. Może jednak mają coś fajnego w sobie poza rozwodnionym cukrem? Smile
Niestety nie mają, po prostu "wszyscy wiedzą", że owoce i warzywa są "zdrowe", tak jak Ty, tak samo i dietetycy sportowi. Wink
Zacytuję Pana Jana Kwaśniewskiego: "Gdy organizm otrzymuje dużo białka, witamin i składników mineralnych w rybach, może łatwo spalać zjadane węglowodany i może dość dobrze funkcjonować"  Czy w produktach skrobiowych nie będzie mniej witamin i składników mineralnych niż w owocach? Ich diety pokrywają się z zasadą niemieszania paliw, więc ich dietetycy wydają się znać na rzeczy Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #93 : 2017-11-13, 16:09:25 »

Pooglądaj zatem tabele z zawartością witamin i minerałów, ale w suchej masie. Wink
I odpowiedź: Nie, owoce i warzywa nie są źródłem witamin i minerałów na diecie Ww, co najwyżej dodatkami smakowymi. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #94 : 2017-11-13, 16:19:02 »

Przez lata we wszystkich klasyfikacjach dietetycznych pod tym względem rekordzistą były "drożdże suszone".  Cool
Ale czemu akurat suszonego grzyba wybrali, tego nie wiem... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Dietetyka
« Odpowiedz #95 : 2017-11-13, 16:20:20 »

A po jakiego grzyba tym sobie głowę zawracać... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #96 : 2017-11-13, 16:28:44 »

Dokładnie, po jaką cholerę ma 'kowalsky" wiedzieć, że drożdżowanie ma na celu głównie podniesienie ilości białka w pokarmie, niech lepiej myśli, że dla ładnych dziurek w chlebie.  Cool
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #97 : 2017-11-15, 19:19:15 »

Pooglądaj zatem tabele z zawartością witamin i minerałów, ale w suchej masie. Wink
I odpowiedź: Nie, owoce i warzywa nie są źródłem witamin i minerałów na diecie Ww, co najwyżej dodatkami smakowymi. Very Happy

1 duże mango (550g - 80g WW): Wit C - 130% GDA, Wit A - 116%, Wit B6, E - 32%, Wit K, potas, miedź - 28%, Wit B3 - 18%, mangan - 16%, magnez - 13%,
3 małe banany (370g - 80g WW): Wit B6 - 68%, mangan - 50%, potas - 38%, magnez - 25%, Wit C - 20%, miedź 15%
2 kiwi (200g - 30g WW): Wit C - 124%, Wit K - 101%, Wit E, potas - 20%
Ananas (300g - 40g WW): Mangan - 140%, Wit C - 96%

1 Drożdżówka (150g- 80g WW, 24g T) Wit A - 51%, selen 36%, mangan - 20%, reszta poniżej 10%
Muszę przyznać że zaskoczył mnie swoimi cyferkami zwykły chleb pszenny, natomiast rozczarowało mnie jajko, byłem pewien że jajo to BOMBA.
kalkulatorkalorii.net
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Dietetyka
« Odpowiedz #98 : 2017-11-15, 20:43:41 »

Żółtko to jest bomba... Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #99 : 2017-11-15, 21:00:14 »

 Shocked
Jasne! Sam cholesterol, dlatego należy zakazać spożycia wyznawcom poglądów dietetycznych i formuł!  Sad Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.