forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:34:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dietetyka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dietetyka  (Przeczytany 100193 razy)
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #100 : 2017-11-15, 21:03:35 »

Nic, ale ilość węglowodanów w proporcji trzeba dostosować do intensywności wysiłku fizycznego.
Tłuszcz zaś trzymać na możliwie najniższym poziomie, ale umożliwiającym dostarczenie niezbędnej ilości NNKT, czyli na gram białka, pół grama starczy w formie dobrej margaryny, czy oliwy, bo na masło szkoda w takim przypadku pieniędzy.

Moje aktualne proporcje to 75:250:35T. Gdybym chciał zacząć intensywnie ćwiczyć zwiększając białko x2, to automatycznie tłuszcz x2, a co wtedy z węglowodanami żeby proporcje procentowo się zgadzały? 500g? :O 150:500:70. Ponad 6 worków ryżu  Shocked

Renia@ Póki co, mogę sobie tylko na 4 dziennie pozwolić w pakiecie z białkiem Razz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #101 : 2017-11-15, 21:10:20 »

Nie wiem niestety.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #102 : 2017-11-15, 21:13:28 »

Ale dziś mnie rozbawił mistrz i guru w jednym od "formuła4es", co twierdzi, że lepiej denaturować białko z paszy własnym kwasem, niż temperaturą na zewnątrz!  Laughing
Wierzy w pogląd, że tatar się lepiej trawi niż pulpet!  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #103 : 2017-11-15, 21:21:16 »

Nic, ale ilość węglowodanów w proporcji trzeba dostosować do intensywności wysiłku fizycznego.
Tłuszcz zaś trzymać na możliwie najniższym poziomie, ale umożliwiającym dostarczenie niezbędnej ilości NNKT, czyli na gram białka, pół grama starczy w formie dobrej margaryny, czy oliwy, bo na masło szkoda w takim przypadku pieniędzy.

Moje aktualne proporcje to 75:250:35T. Gdybym chciał zacząć intensywnie ćwiczyć zwiększając białko x2, to automatycznie tłuszcz x2, a co wtedy z węglowodanami żeby proporcje procentowo się zgadzały? 500g? :O 150:500:70. Ponad 6 worków ryżu  Shocked

Renia@ Póki co, mogę sobie tylko na 4 dziennie pozwolić w pakiecie z białkiem Razz
Masz sprany mózg "mundrościami" dietetycznymi z forek typu SFD. Laughing
Trening niespecjalnie zwiększa zapotrzebowanie na białko, na pewno nie razy dwa, ale nie chce mi się o tym rozpisywać, bo i tak nic nie skumasz, skoro wlepiasz, że mango zawiera witaminę A i jakieś RDA. Wink
Zdrowia życzę i naprawdę polecam czytanie tego Forum.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #104 : 2017-11-15, 21:25:56 »

 Laughing
Ja bym zaproponował alaninę w tabletkach, bo to czysta energia, jak się azotu pozbędzie i z 90g tego cuda, aż prawie osiem kilo czystego ATP wychodzi na łańcuchu oddechowym i kilogram na beztlenówce... Wink
Super paliwo, prawie jak octan, a nawet alkohol.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #105 : 2017-11-15, 21:36:15 »

http://kalkulatorkalorii.net/kalkulator-kalorii/13758-100-pure-beta-alanine-sfd#wynik - a tu piszą, że to zero kcal!  Laughing
Skąd się tacy "fachowcy" biorą? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #106 : 2017-11-15, 21:42:12 »

Nic, ale ilość węglowodanów w proporcji trzeba dostosować do intensywności wysiłku fizycznego.
Tłuszcz zaś trzymać na możliwie najniższym poziomie, ale umożliwiającym dostarczenie niezbędnej ilości NNKT, czyli na gram białka, pół grama starczy w formie dobrej margaryny, czy oliwy, bo na masło szkoda w takim przypadku pieniędzy.

Moje aktualne proporcje to 75:250:35T. Gdybym chciał zacząć intensywnie ćwiczyć zwiększając białko x2, to automatycznie tłuszcz x2, a co wtedy z węglowodanami żeby proporcje procentowo się zgadzały? 500g? :O 150:500:70. Ponad 6 worków ryżu  Shocked

Renia@ Póki co, mogę sobie tylko na 4 dziennie pozwolić w pakiecie z białkiem Razz
Masz sprany mózg "mundrościami" dietetycznymi z forek typu SFD. Laughing
Trening niespecjalnie zwiększa zapotrzebowanie na białko, na pewno nie razy dwa, ale nie chce mi się o tym rozpisywać, bo i tak nic nie skumasz, skoro wlepiasz, że mango zawiera witaminę A i jakieś RDA. Wink
Zdrowia życzę i naprawdę polecam czytanie tego Forum.

Może i sprany ale na pewno nie sfd hehe. Jak Ci sie nie chce rozpisywać to szkoda Sad może jest w ktorymś temacie to rozpisane już? Według kalkulatorkalorii.net mango zawiera witaminę A.. mówisz że wkradł się błąd/?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #107 : 2017-11-15, 22:10:57 »

Akurat mango faktycznie zawiera sporo, ale betakarotenu. W przeliczeniu na j.m. to około 1000UI na 100g.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #108 : 2017-11-16, 05:56:03 »

Otóż to. Very Happy
Doktor Kwaśniewski to gość, który uwypuklił ważność nie tylko wzajemnej proporcji GSO, ale też wartości biologicznej.
Dlatego to jajko, które Ci nie zaimponowało, jest 100 razy lepsze od tych owoców i warzyw pod względem działania zawartych w nim substancji w ludzkim organizmie.

Stąd też wynika fakt, że białka wcale nie potrzeba dużo przy obciążeniu wysiłkiem fizycznym, a wręcz przeciwnie czasem, nadmiar białka zmniejsza zdolność odpowiedzi organizmu na trening, obniża poziom hormonów anabolicznych i psuje metabolizm, nadmiernie go podkręcając. Very Happy
Najlepiej żeby białka było jak najmniej, za to jak najbardziej bogatego w EAA, natomiast wyliczenia 1-2g białka na kilogram wagi ciała, są nonsensem, bo białko białku nie równe, fasola, a żółtko na przykład. Wink
Poza tym poziom substratu energetycznego warunkuje jego przyswojenie i działa białkochronnie lub nie.

Osobie wychowanej na obecnej dietetyce trudno będzie np. uwierzyć, że nie trzeba jeść pomarańczy, by pobrać odpowiednią ilość witaminy C, a wystarczy zjeść porcję ziemniaków ze słusznym plastrem wątroby i garść orzechów laskowych. Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #109 : 2017-11-16, 05:56:23 »

Nic, ale ilość węglowodanów w proporcji trzeba dostosować do intensywności wysiłku fizycznego.
Tłuszcz zaś trzymać na możliwie najniższym poziomie, ale umożliwiającym dostarczenie niezbędnej ilości NNKT, czyli na gram białka, pół grama starczy w formie dobrej margaryny, czy oliwy, bo na masło szkoda w takim przypadku pieniędzy.

Moje aktualne proporcje to 75:250:35T. Gdybym chciał zacząć intensywnie ćwiczyć zwiększając białko x2, to automatycznie tłuszcz x2, a co wtedy z węglowodanami żeby proporcje procentowo się zgadzały? 500g? :O 150:500:70. Ponad 6 worków ryżu  Shocked

Renia@ Póki co, mogę sobie tylko na 4 dziennie pozwolić w pakiecie z białkiem Razz
Masz sprany mózg "mundrościami" dietetycznymi z forek typu SFD. Laughing
Trening niespecjalnie zwiększa zapotrzebowanie na białko, na pewno nie razy dwa, ale nie chce mi się o tym rozpisywać, bo i tak nic nie skumasz, skoro wlepiasz, że mango zawiera witaminę A i jakieś RDA. Wink
Zdrowia życzę i naprawdę polecam czytanie tego Forum.
Laughing
Pewnie że warto czytać tego Foruma, a jakie prochy byś zalecił Laughing Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #110 : 2017-11-16, 05:58:41 »

Otóż to. Very Happy
Doktor Kwaśniewski to gość, który uwypuklił ważność nie tylko wzajemnej proporcji GSO, ale też wartości biologicznej.
Dlatego to jajko, które Ci nie zaimponowało, jest 100 razy lepsze od tych owoców i warzyw pod względem działania zawartych w nim substancji w ludzkim organizmie.

Stąd też wynika fakt, że białka wcale nie potrzeba dużo przy obciążeniu wysiłkiem fizycznym, a wręcz przeciwnie czasem, nadmiar białka zmniejsza zdolność odpowiedzi organizmu na trening, obniża poziom hormonów anabolicznych i psuje metabolizm, nadmiernie go podkręcając. Very Happy
Najlepiej żeby białka było jak najmniej, za to jak najbardziej bogatego w EAA, natomiast wyliczenia 1-2g białka na kilogram wagi ciała, są nonsensem, bo białko białku nie równe, fasola, a żółtko na przykład. Wink
Poza tym poziom substratu energetycznego warunkuje jego przyswojenie i działa białkochronnie lub nie.

Osobie wychowanej na obecnej dietetyce trudno będzie np. uwierzyć, że nie trzeba jeść pomarańczy, by pobrać odpowiednią ilość witaminy C, a wystarczy zjeść porcję ziemniaków ze słusznym plastrem wątroby i garść orzechów laskowych. Very Happy
A o prochach nic??? Laughing
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #111 : 2017-11-16, 14:36:27 »

500g? :O 150:500:70. Ponad 6 worków ryżu  Shocked
Też czasami suplementuję arsen, ale bez przesady Sad Swoją drogą ile Ww z cukrów prostych jesz przy obecnej proporcji?
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #112 : 2017-11-16, 18:08:29 »

500g? :O 150:500:70. Ponad 6 worków ryżu  Shocked
Też czasami suplementuję arsen, ale bez przesady Sad Swoją drogą ile Ww z cukrów prostych jesz przy obecnej proporcji?

3 banany, 0,3 mango, 200ml soku + to co z warzyw, ale tego jest mało - tyle +- ŚREDNIO dziennie wychodzi na oko, czyli gdzieś 80g chyba będzie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #113 : 2017-11-16, 18:13:07 »

 Laughing
Lepiej sobie 100g żelków zjeść, mniej azotanów, pestycydów i pleśni. Wink
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #114 : 2017-11-16, 18:25:15 »

Cytuj z: Gavroche
Masz sprany mózg "mundrościami"

Ooo już mi się przypomniało kto był taki uczynny i wyprał mi mózg w perwolu. To był Pan Przemysław Pala w odpowiedzi na list. Pisał, aby zwiększyć białko do 1,5-1,6g jeśli ćwiczymy. Zalecenie dotyczyło diety tłuszczowej, a na niej białko jest 'lepsze', więc na diecie węglowodanowej zaleca się zjadać większe ilości białka pomimo tego że jest ono zwierzęce. Tak więc uznałem że 1,7-1,8g (zwierzęcego) wystarczy, ALE dodając do tego białko roślinne pochłaniane na tej diecie w ilości około 20-30g dziennie wychodzi właśnie 2g całościowo białka.

Cytuj z: Gavroche
Poza tym poziom substratu energetycznego warunkuje jego przyswojenie i działa białkochronnie lub nie.

I tu właśnie mam problem ile potrzeba by WW zjadać przy powyższym zestawieniu.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #115 : 2017-11-16, 18:33:01 »

 Very Happy
Tak to jest, jak lekarz daje rady odnośnie życia treningowego. Cool
A nie mówił ile węgli? Wink
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #116 : 2017-11-16, 18:38:52 »

Very Happy
Tak to jest, jak lekarz daje rady odnośnie życia treningowego. Cool
A nie mówił ile węgli? Wink

Lekarz pasjonata kulturystyki może Very Happy Nie mówił, bo chodziło o diete tłuszczową, więc podawał 3-4g tłuszczu.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #117 : 2017-11-16, 19:35:50 »

Fakt, na kulturystyce to się nie znam. Laughing
Depilacja, solarium i różowe bajdelki mnie nie jarają.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #118 : 2017-11-21, 06:15:28 »

Dokładnie, po jaką cholerę ma 'kowalsky" wiedzieć, że drożdżowanie ma na celu głównie podniesienie ilości białka w pokarmie, niech lepiej myśli, że dla ładnych dziurek w chlebie.  Cool

Chodziło mi to po głowie, więc wróciłem tu. Very Happy
Chodzi o polepszenie strawności białka zbożowego, czy faktyczny wzrost zawartości?
Ma to coś wspólnego z glutenem i tym, co robią z nim drożdże, o czym kiedyś pisałeś?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dietetyka
« Odpowiedz #119 : 2017-11-21, 13:45:21 »

Oczywiście, drożdże jako żyjątka, czy bakterie w serze zmieniają strukturę białka, często ją poprawiając. Drożdże dla przykładu, z tego co pamiętam, nie potrzebują do życia ani aminokwasów siarkowych, ani wielu witamin w tym kobalaminy, wytwarzając zaś dużo innych witamin B wychwytują też i uzdatniają wiele mikroelementów. I na pewno poprawiają strawność węglowodanów złożonych, rozkładając je do glukozy. Dlatego swego czasu powszechne było drożdżowanie paszy, szczególnie dla świń, a później nastała era pasz pełnoporcjowych...
Ale dawno na ten temat nic nie czytałem, więc mogę coś przekręcać.  Confused
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.