forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 05:55:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Guzek pod skórą.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Guzek pod skórą.  (Przeczytany 6105 razy)
JanekG
Go


Email
Guzek pod skórą.
« : 2007-11-04, 21:47:01 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Założyłem ten wątek, ponieważ mój tata ma następujący problem:

Odżywia się optymalnie już 9 lat. Jakiś czas temu w okolicy torebki stawowej palca dłoni wyrósł mu pod skórą guzek. Czy to możliwe, że ma to związek z dną moczanową? Jeżeli tak, to co z tym robić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #1 : 2007-11-04, 21:58:32 »

a jak sie maja badania morfologiczne???,moze napisz cos wiecej,jakie ma proporcje,moze jadlospis z kilku dni,
mamy lekarke Ewe Bednarczyk-Witoszek,    http://www.dietaoptymalna.com/   
 za nim ona  na Forum ci  odpisze, moze  zajrzyj na jej strone??? Smile
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #2 : 2007-11-08, 20:16:28 »

ja kiedyś miałem taki guzek pod skórą po zewnętrznej stronie nadgarstka. to był tzw. "ganglion" - przepuklina torebki stawowej. Z torebki stawowej wylewa się płyn i powstaje pod skórą guzek. Można to usunąc operacyjnie. U mnie po około roku czasu ganglion się wchłonoł i nie było potrzeby cięcia. Może  u Twojego ojca to ganglion   
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
maf
Go


Email
Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #3 : 2007-11-08, 22:39:39 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Założyłem ten wątek, ponieważ mój tata ma następujący problem:

Odżywia się optymalnie już 9 lat. Jakiś czas temu w okolicy torebki stawowej palca dłoni wyrósł mu pod skórą guzek. Czy to możliwe, że ma to związek z dną moczanową? Jeżeli tak, to co z tym robić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
Ktorego palca? Nie jest to dziwne pytanie. Dna moczanowa ma okreslone terytoria ataku. Jako doswiadczony "dnowiec" wiem nt temat b duzo.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #4 : 2007-11-08, 23:01:18 »

Tak sie sklada, ze wlasnie dzisiaj Morgano opublikowal w dziale Artykuly temat o dnie moczanowej.
Czytajac to co napisal dr Pala, wszystko wydaje sie proste. Ale tak nie jest. Zaleca w czasie ataku dny PS. Szczerze mowiac, to nie wierze w to ze PS zlagodza objawy ataku. Atak trwa dwa dni. Najprostszy sposob to 8 tabletek kolchicyny i jakis lek przeciwzapalny np na litere C, moze byc Cataflam, takze w kremie do smarowania zaatakowanego stawu.
Niestety nie mam juz szansy sprawdzenia PS w dnie moczanowej, poniewaz prawidlowio stosowana DO pozbawila mnie tej nieprzyjemnosci.
Jest mowa o nerkach, tutaj mam pole do popisu/sprawdzenia. Czy kamienie sie rozpuszczaja czy tworza. Jestem na etapie testow.
Pozdr
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #5 : 2007-11-09, 15:53:56 »

zauwazcie po czym nasilaja sie bole,
ja np.zauwazylam,ze po wiekszej ilosc bialka,
ta ilosc,ktorej nie nalezy przekroczyc trzeba samemu wytestowac,
po 9-ciu latach DO,bialka nie potrzeba juz tak duzo,
no i  robienie wynikow krwi nalezaloby tez systematycznie przeprowadzac,
wiadomo wtedy,gdzie naduzywamy,czy bialka jemy zbyt duzo ,czy weglowodanow, Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #6 : 2007-11-10, 16:41:32 »

Za mało danych...
Spytaj się lekarza rodzinnego co to jest i czym może być spowodowane. On TO ma możliwość ZOBACZYĆ i dotknąć.
Zapisane
JanekG
Go


Email
Odp: Guzek pod skórą.
« Odpowiedz #7 : 2007-11-17, 15:50:32 »

Witam ponownie i dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Okazało się, że był to wspomniany Ganglion i już został wycięty. Pozdrawiam!
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.