forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:42:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Chleb, czy zaszkodzi?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chleb, czy zaszkodzi?  (Przeczytany 190444 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #20 : 2007-11-10, 12:16:14 »

Ale jaka jest różnica czy się jada mąkę wymieszaną z serem i jajkami czy żółtka i nabiał zagryza chlebem? Confused

I to sa wlasnie "anomalia diety optymalnej" ktore dla wielu rodza niejasnosci.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #21 : 2007-11-10, 12:36:29 »


I to sa wlasnie "anomalia diety optymalnej" ktore dla wielu rodza niejasnosci.

Ale dlaczego "niejasności"? Przecież mąka z chleba, czy bułki niczym się nie różni od maki dodawanej do placków serowo-jajecznych  Smile
To ze zboża i to ze zboża  Smile .Ktoś może powiedzieć,że w plackach są optymalne proporcje składników,ale bułkę też możemy wliczyć w proporcje optymalnego posiłku,prawda?  Smile
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #22 : 2007-11-10, 14:29:06 »

Oczywiście, że można wliczyć, ale trzeba pamiętać, że mała kajzerka ważąca ok. 50g zawiera aż ok. 30g węglowodanów. Jeżeli ktoś przepada za bułkami to może ją sobie zjeść. Ja wolę placki serowo-jajeczne. W 100g (tj. około 5 sztuk) zawierają ok. 5g węglowodanów. Czy można się najeść jedną napompowaną bułeczką? No chyba, że dołoży się kawał sera i pół kostki masła:D
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #23 : 2007-11-10, 15:38:03 »

Krótki cytat z książki Dr. JKwasniewskiego pt."Dieta optymalna dieta idealna":

"Tymczasem dobry,pełnowartosciowy chleb,którego można spokojnie zjeść 2-3 kromki ,to chleb z mąki z pełnego przemiału,zawierający ziarna zbożowe,zatem bogaty w błonnik,mikroelementy,sole mineralne,witaminy i białka.Im bielsza mąka ,tym gorszy chleb-powinniśmy o tym pamietać siegając po bagietki,bułki francuskie,lekkie jak puch bułeczki.Doskonały jest pumpernikel i chleby ciemne,razowe.Na pewno lepiej jest zjeść takie pieczywo niż "dietetyczne krakersy skandynawskie" ,albo bułki pełne środków spulchniających i konserwantów."

Jak widać,nie ma w chlebie nic niepokojącego,szczególnie dla osób zdrowych,pod warunkiem,że nie będziemy się nim objadać   Smile


Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #24 : 2007-11-10, 19:10:27 »

Elmo!,
postępujesz bardzo, bardzo nierozsądnie, bo widzisz, są tacy inteligentni, którzy dietę "optymalną" zaczynają od ... wpisania w wyszukiwarkę internetową hasła: "dieta optymalna" i trafiają wszędzie tylko nie na www.dr-kwasniewski.pl. i tak sobie w tych swoich łebkach zakonotują, że "30 g" i "arki przymierza" i "zmienność zasad" i ..., że później wyrwane z kontekstu zdanie zacytowane np: przez "elno" biorą za przyzwolenie do jedzenia chlebka! - jak w tym przypadku. Mnie specjalnie nie zależy na wyjaśnianiu podstaw diety, bo każdy rozsądny sam sobie potrafi z tym poradzić, ani na dyskutowaniu na poziomie: "a dr kwaśniewski to powiedział", że: "ryż jest zdrowy". Mało tego na diecie wysokowęglowodanowej, średniobiałkowej (dieta "japońska") - ryż jest zalecany przez dr-a. Ale ja i wiele doświadczonych osób w Diecie Optymalnej, to wiedzą i nie musisz cytować "kwaśniewskiego". Zważ jednak na tych, którzy zaglądają tu pierwszy raz nic nie wiedząc o DO!!!
Jeśli zależy Ci na wykazaniu moch błędów lub mojej głupoty lub spowodować, że się "obrażę", to staraj się bardziej. Confused.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #25 : 2007-11-10, 19:33:06 »


Je¶li zależy Ci na wykazaniu moch błędów lub mojej głupoty lub spowodować, że się "obrażę", to staraj się bardziej. Confused.


Jeśli myślisz  ,ze trzeba jeszcze się starać, aby wykazać  Twoją głupotę ,to jesteś w błędzie .Człowiek sam pracuje nad udowadnianiem własnej głupoty  Smile
A co do obrażania ,to nie ma się co obrażać  Smile Trzeba się akceptowac takim jakim się jest   Smile
Pozdrawiam jak zawsze bardzo serdecznie  Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #26 : 2007-11-10, 19:37:24 »

Toan wrzuć na luz Wink Przesyłam porcję usmiechów na poprawę nastroju  Very Happy Smile Laughing

Forum to taki żywy organizm, może nie jest w pełni optymalny, ale jest naprawdę dobrze.
To jest luźna rozmowa i nigdy nie będzie tak jak by się chciało Smile
Zresztą chyba nie jest tak źle - zdążyłem więcej przeczytać Wink

P.S.
W googlach "dieta optymalna" jest na 6 miejscu ale dr Kwaśniewski już na 2! Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #27 : 2007-11-10, 19:39:58 »

Jeśli myślisz  ,ze trzeba jeszcze się starać, aby wykazać  Twoją głupotę ,to jesteś w błędzie .Człowiek sam pracuje nad udowadnianiem własnej głupoty  Smile
A co do obrażania ,to nie ma się co obrażać  Smile Trzeba się akceptowac takim jakim się jest   Smile
Pozdrawiam jak zawsze bardzo serdecznie  Smile

Przyjąłem do wiadomości, serdecznie dziękuję!.  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #28 : 2007-11-10, 19:41:24 »

Toan wrzuć na luz

Nieustająco jestem na luzie, od wielu lat  Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #29 : 2007-11-10, 19:45:59 »

Blackend dziekuję Ci za miłe słowa w poście ,jak i za słowa pomiędzy wierszami Twojego posta  Smile
Bardzo cenię sobie takich ludzi.Jest ich naprawdę mało,czasem wydaje się ,że ich nie ma ,ale jak dochodzi co do czego,to dają dowód ,że są!  Very Happy
Pozdrawiam Cię!  Smile
Zapisane
Brzeti
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #30 : 2007-11-10, 19:48:44 »

Elmo,
Masz niezwykły dar zmuszania toana do wypowiedzi! Smile
Jeszcze parę Twoich postów a może uda się wydusić z Niego coś konkretnego. Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #31 : 2007-11-10, 19:56:11 »

Lubię czasem się tu odprężyć  Laughing
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #32 : 2007-11-10, 19:57:42 »

Toan na www.dr-kwasniewski.pl/ jest fajny tekst "ABC Żywienia Optymalnego" wg mnie jest to kwintesencja ZO może by to wrzucić tutaj jako FAQ? Co o tym sądzisz? Zawsze można by poczatkujących tam skierować.

P.S.
Elmo wszystkich lubię jednakowo  Embarassed Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #33 : 2007-11-10, 20:03:18 »

Nie lubię i nie chcę ustawiać drogowskazów dla gnuśnych, bo później mają pretensje  Confused
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #34 : 2007-11-10, 20:09:18 »

Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził Wink
Zawsze się znajdą niezadowoleni i ol... (pewne niedomówienie) ich Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #35 : 2007-11-10, 20:09:41 »

Lubię czasem się tu odprężyć  Laughing


Zaraz ,zaraz ...czegoś tu nie rozumiem  Idea czy "zmitrężyć" równa się to samo ,co "odprężyć"  Question
Czy moze ktoś wie ?,czy musze się skontaktowac z prof. Miodkiem ?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #36 : 2007-11-10, 20:11:21 »

Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził Wink



O tak Blackend !  Very Happy Zawsze to powtarzam  Wink .Jakby człowiek chciał wszystkim dogodzić,to by sam zwariował  Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #37 : 2007-11-10, 20:17:04 »

Zebyś Ty wiedziała ile lat mi to zajęło zanim to zrozumiałem Sad
Eech z wiekiem robię się coraz bardziej cyniczny...
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #38 : 2007-11-10, 20:53:51 »

oczywiscie ze z GIEESU hehe  Very Happy

Zechciej mi odpowiedzieć wielebny lutonnie,czy ten chleb z GIEESU jest dla Twojego szlachetnego ciała niezdrowy  Question 
Elmo! chcesz w "papu"!  hehe  Very Happy ?
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Chleb, czy zaszkodzi?
« Odpowiedz #39 : 2007-11-10, 20:55:23 »

Elmo ty Brutusie ! Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.