forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:02:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)  (Przeczytany 18682 razy)
WalterAlfa
Go


Email
Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« : 2007-11-11, 15:11:57 »

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum.
Z DO zetknąłem się kilka lat temu. BARDZO mi się podoba, co prawda na razie jej nie stosuję (nie mogę rodziny przekonać) ale zamierzam to zrobić w niedalekiej przyszłości.
W zasadzie przeczytałem tyle, że nie mam jakichś większych wątpliwości jednak ostatnio mój szef w rozmowie na temat DO podał mi przykład, który mnie trochę przestraszył.
Konkretnie: jego znajomy (ja też go znałem, uczył mnie - profesor na Pol. Śl., lat na moje oko tak z 65) stosował DO przez trzy lata. Z bardzo dobrym skutkiem: schudł, nie chorował, miał bardzo dużo energii, ogólnie był bardzo zadowolony. Niestety po trzech latach zmarł z powodu wyniszczenia wątroby... Dokładnie nie wiem co to oznacza ale brzmi strasznie.

Co Wy na to?
Pozdrawiam.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #1 : 2007-11-11, 15:42:30 »

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum.
Z DO zetknąłem się kilka lat temu. BARDZO mi się podoba, co prawda na razie jej nie stosuję (nie mogę rodziny przekonać) ale zamierzam to zrobić w niedalekiej przyszłości.
W zasadzie przeczytałem tyle, że nie mam jakichś większych wątpliwości jednak ostatnio mój szef w rozmowie na temat DO podał mi przykład, który mnie trochę przestraszył.
Konkretnie: jego znajomy (ja też go znałem, uczył mnie - profesor na Pol. Śl., lat na moje oko tak z 65) stosował DO przez trzy lata. Z bardzo dobrym skutkiem: schudł, nie chorował, miał bardzo dużo energii, ogólnie był bardzo zadowolony. Niestety po trzech latach zmarł z powodu wyniszczenia wątroby... Dokładnie nie wiem co to oznacza ale brzmi strasznie.

Co Wy na to?
Pozdrawiam.
Pił ?
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #2 : 2007-11-11, 15:52:01 »

...stosował DO przez trzy lata. Z bardzo dobrym skutkiem: schudł, nie chorował, miał bardzo dużo energii, ogólnie był bardzo zadowolony. Niestety po trzech latach zmarł z powodu wyniszczenia wątroby... Dokładnie nie wiem co to oznacza ale brzmi strasznie.

Co Wy na to?
Pozdrawiam.

Ja szczerze mówiąc nie rozumiem to paru rzeczy,ale wymienię jedną :

Jak ktoś ,kto umiera z wyniszczenia wątroby,mógł mieć dużo energii i być bardzo zadowolonym? Przecież to wyniszczenie wątroby nie odbyło się z godziny na godzinę .
I w sumie wymienię jeszcze jedną rzecz przeczącą sobie .Piszesz,że stosował 3 lata z dobrym skutkiem,a potem zmarł po trzech latach. Jeśli dla Ciebie śmierć jest dobrym skutkiem,no to... nie wiem co powiedzieć  Confused 
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #3 : 2007-11-11, 16:00:43 »

Pił ?

Zadałabym to samo pytanie. Zaglądanie do kieliszka chyba często się zdarza w przypadku nauczycieli akademickich. To, że stosował DO nie wyklucza prowadzenia niezdrowego trybu życia i stosowania różnych używek w dużej ilości. Za dużo o nim nie wiadomo z tego, co napisałeś. Sam fakt, że ktoś stosuje DO nie oznacza, że jest w cudowny sposób chroniony przed skutkami innych czynników, które nie mają związku z żywieniem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #4 : 2007-11-11, 16:05:35 »

Sam fakt, że ktoś stosuje DO nie oznacza, że jest w cudowny sposób chroniony przed skutkami innych czynników, które nie mają związku z żywieniem.

Iza! Wyjęłaś mi to z ust !!! Tak nie wiele osób ma tego świadomość!!!
Przyczyną chorób jest nie tylko żywienie,ale jeszcze wiele,wiele innych czynników,choćby nawet promieniowanie X   Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #5 : 2007-11-11, 16:47:52 »

A może jadł mięso nafaszerowane antybiotykami,hormonami  Confused
Mógł liczyć,wazyć,ale gdy jadł takie pozywienie ,to raczej nic dobrego z tego nie mogło wyniknąć .A jak się je takie coś codziennie,to tym więcej toksyn w naszym organizmie sie skumuluje i na efekty długo nie trzeba czekać  Confused
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #6 : 2007-11-11, 17:02:34 »

ale zamierzam to zrobić w niedalekiej przyszłości.
Co Wy na to?

Może lepiej nie rób, no bo jak sobie w trzy lata też zmarnujesz watrobę?.  Shocked
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #7 : 2007-11-11, 17:35:10 »

ale zamierzam to zrobić w niedalekiej przyszłości.
Co Wy na to?

Może lepiej nie rób, no bo jak sobie w trzy lata też zmarnujesz watrobę?.  Shocked
Cały czas widze przed oczyma reklame mEDIAmARKT Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #8 : 2007-11-11, 17:41:17 »

Może lepiej nie rób, no bo jak sobie w trzy lata też zmarnujesz watrobę?.  Shocked

Podpisuje sie wszystkimi swymi 5 Very Happy konczynami Cool

A tak powaznie, jak chcesz Walter miec gwarancje to musisz WYDAC PIENIADZE na lekarza optymalnego.
Stala(codzienna opieka) platna oczywiscie, da tobie 100% gwarancje skutecznosci.

Inne rozwiazania to niestety "eksperymenty" ktore nie raz sie koncza tak jak sie tego obawiasz.
Niestety nic nie jest za darmo, nawet po smierci musisz placic za miejsce na cmentarzu.  Very Happy Cool

 
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #9 : 2007-11-11, 18:01:22 »

Cały czas widze przed oczyma reklame mEDIAmARKT Wink

A ja parafrazę z prof. Bartoszewskiego - "opty"-matołki. Wink
"Opty"-matołek to taki, co mu dieta "optymalna" zaszkodzi i ma pretensje do dr. Kwaśniewskiego, bo myślał, że stosował DO Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #10 : 2007-11-11, 18:28:44 »

A może jadł mięso nafaszerowane antybiotykami,hormonami  Confused
Mógł liczyć,wazyć,ale gdy jadł takie pozywienie ,to raczej nic dobrego z tego nie mogło wyniknąć .A jak się je takie coś codziennie,to tym więcej toksyn w naszym organizmie sie skumuluje i na efekty długo nie trzeba czekać  Confused

Nic ujac, ale PODKRESLIC WARTO i dodac OPTYMALNY RUCH(przeciwienstwo wyczynow Damiana)  Very Happy Cool

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #11 : 2007-11-11, 19:01:56 »

A może jadł mięso nafaszerowane antybiotykami,hormonami  Confused
Mógł liczyć,wazyć,ale gdy jadł takie pozywienie ,to raczej nic dobrego z tego nie mogło wyniknąć .A jak się je takie coś codziennie,to tym więcej toksyn w naszym organizmie sie skumuluje i na efekty długo nie trzeba czekać  Confused

Nic ujac, ale PODKRESLIC WARTO i dodac OPTYMALNY RUCH(przeciwienstwo wyczynow Damiana)  Very Happy Cool



Praw fizyki nie przeskoczysz .Jeśli sie systematycznie trujesz,to nawet ten optymalny ruch Ci nie pomoże  Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #12 : 2007-11-11, 19:23:05 »


Stala(codzienna opieka) platna oczywiscie, da tobie 100% gwarancje skutecznosci.


Oj niedźwiedziu  Very Happy Najcenniejsze rzeczy w zyciu dostajemy za darmo  Smile .Za pieniądze dostajemy rzeczy nietrwałe ,ulotne i takie tam inne "barachło" ....
Zapisane
WalterAlfa
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #13 : 2007-11-11, 19:28:15 »

Ale odpowiedzi...
1. Czy pił? Nie wiem. Zapytam szefa.
2. Z tego co wiem to chyba palił sporo.
3. Faktycznie trochę nieprecyzyjnie napisałem "wyniszczenie wątroby", muszę to uściślić (o co chodziło).
Generalnie chodzi mi o to, czy ktoś się spotkał z takim czymś jak poważne uszkodzenie wątroby przy stosowaniu DO. Bo pytam dlatego, że kiedyś jakiś lekarz (bardzo dobry i nie potępiający jak niektórzy DO) mówił mi, że wg jego wiedzy nadmiar tłuszczu prowadzi do takich uszkodzeń wątroby (bo po prostu nie wyrabia ona z produkowaniem czegośtam).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #14 : 2007-11-11, 19:38:59 »


2. Z tego co wiem to chyba palił sporo.


A to na paczkach papierosów nie pisze ,że palenie zabija? 

Cytuj
kiedyś jakiś lekarz (bardzo dobry i nie potępiający jak niektórzy DO) mówił mi, że wg jego wiedzy nadmiar tłuszczu prowadzi do takich uszkodzeń wątroby (bo po prostu nie wyrabia ona z produkowaniem czegośtam).

A ten lekarz o którym wspomniałeś mówi o nadmiarze tłuszczu ,a nie o optymalnym dostarczeniu ( zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu),a jak wiadomo ,nadmiar czegokolwiek jest szkodliwy dla organizmu  Smile .W prawidłowo stosowanej DO o nadmiarze czegokolwiek nie ma mowy,bo wszystko dostarczane jest w optymalnych proporcjach ,prawda ?  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #15 : 2007-11-11, 19:43:07 »

Ale odpowiedzi...
jakiś lekarz (bardzo dobry i nie potępiający jak niektórzy DO) mówił mi, że wg jego wiedzy nadmiar tłuszczu prowadzi do takich uszkodzeń wątroby (bo po prostu nie wyrabia ona z produkowaniem czegośtam).

No, ale Ty kamyczek, a niektórzy to cegłę wywalili z tego optymalnego ogródka.
Potwierdzam - lekarz wie dobrze!. Wg jego wiedzy, to przez ten nadmiar tłuszczu wątroba się stłuszcza, co prowadzi do jej marskości i szybkiego zgonu, a jedynym ratunkiem dla takiego chorego jest transplantacja wątroby.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #16 : 2007-11-11, 19:49:55 »

"Opty-matołek" to taki...

Zmieniłem w/g życzenia...  Confused
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #17 : 2007-11-11, 19:51:21 »

Przeczytaj na temat marskości wątroby opinie lekarza konwencjonalnego i optymalnego
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2099.0
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #18 : 2007-11-11, 20:21:53 »

też się spotkałam z takim kamyczkiem. Znajoma w pracy skwitowała mój zachwyt słowami: mój mąż to stosował, bardzo sie cieszył a po TYM dostał kamieni narkowych" po czym siadła  i zjadła bombonierkę...
Bardzo mi to przypomina, gdy jako inspektor lub projektant coś komuś zalecam albo mówię że to zabronione a ten ktoś mi na to odpala "a sąsiad ma tak i tak i co ja na to"   To że ktoś tak ma nie oznacza że ma dobrze a dlaczego tak ma to ja nie jestem jasnowidzem, mogę sie tylko domyślać skąd mu sie to wzięło...
Zapisane
WalterAlfa
Go


Email
Odp: Kamyczek do optymalnego ogródka - ale nie złośliwie :)
« Odpowiedz #19 : 2007-11-11, 22:22:44 »

Przeczytaj na temat marskości wątroby opinie lekarza konwencjonalnego i optymalnego
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2099.0
Te opinie ciekawe są ale któremu wierzyć?  Laughing
A gdybym np. chciał zrobić tak:
1. Idę na badania - zachowuję sobie wyniki.
2. Jem przez rok optymalnie - idę na badania - porównuję wyniki.
Wydaje mi się to całkiem rozsądne (dla nie do końca przekonanych o słuszności DO).
To napiszcie jeszcze jakie badania mogę sobie zrobić odnosnie wątroby. Krew się pobiera, czy coś w tym stylu? Zawsze mogę powiedzieć lekarzowi, że mnie boli i chcę sprawdzić czy w szystko OK  Razz
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 18 zapytaniami.