forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:22:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Cos nie tak.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cos nie tak.  (Przeczytany 48927 razy)
Chojrak
Go


Email
Cos nie tak.
« : 2007-11-12, 23:18:27 »

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy chciałbym poprosic Was o porade.Diete stosuje od ok2,5 miesiaca, przez pierwszy miesiac opychałem sie na maxa tłuszczem prawie bez wegli /dziennie moze ok30-40g/ bialka nie liczyłem. Schudłem ok 3-4 kg cisnienie spadło nawet 117-69 / mam nadcisnienie/ ale, zaczałem miec jakies dreszcze ,ciagle było mi zimno i byłem otepiały.Zwiekszyłem weglowodany do ok80-90 i białko ok 120-130, tłuszcze ok 250.Zaczeły sie problemy z tetnem ok100. napady goraca, problemy ze snem. skoki cisnienia,  Ostatnio sie uspokoiło Ale wzrosła moja waga  100kg,/ cisnienie ok 135-90 na lekach/  chce dodac ze nie jestem otyły, uprawiam sport  / siłownia bez szalenstw/ rower.Od 3 tygodni wszystko waze i srednio wychodzi mi:
  B ok120 T ok 250 W ok90. Co o tym myslicie ? Licze na Wasze rady, wsparcie.
Mam 38 lat , mieze 185cm. 
Pozdrawiam.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #1 : 2007-11-13, 00:11:14 »

Chojrak. By dojść do prawidłowej wagi w pierwszym okresie
musisz zmniejszyć spożywanie białka do 80 gram tłuszczu 160 gram
co daje nam w przeliczeniu taką ilość jaką posiada kostka masła.
Węglowodany mogą pozostać bo ćwiczysz 90-100gram dziennie.
Jak dojdziesz do swojej należnej wagi zmniejsz wówczas białko do 70 gram
reszta bez zmian. Powodzenia nie popełniaj błędów.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #2 : 2007-11-13, 08:20:47 »

na pierwszy rzut oka: warzysz za dużo. Przy 185cm 100kg? Bez urazy. Nie wiem czy o to też Ci chodzi, ale ta dieta nie nadaje się, jeśli chcesz pakować.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #3 : 2007-11-13, 08:33:49 »

B ok120 T ok 250 W ok90. Co o tym myslicie ? Licze na Wasze rady, wsparcie.

Przy normalnym metabolizmie z nadmiaru białka wytwarza Ci się około 30-40 g węglowodanów! i faktycznie wychodzi Ci BTW - 1:3:1,5, a to chyba nie jest Dieta Optymalna? Sad
Około 80 g nadmiaru węglowodanów "przerabia" Ci się na tłuszcz i cholesterol! Crying or Very sad
Potwierdzić to możesz badaniem krwi na frakcję lipidową osocza. Wyjdzie Ci za dużo LDL i trójglicerydów.

PS
Propozycje lek. med. JK muszą "szkodzić" niektórym, gdy nie zna się ich pryncypiów  Cool
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 - radzę zrozumieć ten tekst.
Zapisane
Chojrak
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #4 : 2007-11-13, 10:30:40 »

 
  Przy 185cm 100kg? Bez urazy. Nie wiem czy o to też Ci chodzi, ale ta dieta nie nadaje się, jeśli chcesz pakować.
  Pakowanie mam juz za soba, teraz to tylko rekreacja. Jak pisałem mam nadcisnienie i pozbycie sie go i dobre samopoczucie jest moim priorytetem.
Poprawcie mnie jesli sie myle, czy  zachowujac proporcje podane przez Morgano moja prawidłowa waga to bedzie ok80 kg? Czyli bardzo ogólnie mówiac  ilosc białka  "ustanawia" prawidłowa wage?  Dziekuje za odpowiedzi.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #5 : 2007-11-13, 11:23:04 »

Chojrak tak z ręką na sercu czytałeś http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 ? Wink
Zapisane
Chojrak
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #6 : 2007-11-13, 11:48:47 »

Chojrak tak z ręką na sercu czytałeś http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 ? Wink
Czytałem, czytałem.Mam nawet ksiazke.Im wiecej czytam tym mam wieksze rozterki i dlatego
prosze Was o rade.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #7 : 2007-11-13, 15:08:38 »

nie koncentruj się na pojedynczym składniku.
Hint: proporcje
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #8 : 2007-11-13, 16:36:17 »

Cytuj
Czyli bardzo ogólnie mówiac  ilosc białka  "ustanawia" prawidłowa wage?  Dziekuje za odpowiedzi.

prawidlowa wage gwarantuje zachowanie proporcje  w B,T,W,czyli nie tylko bialko Smile
nadwyzka bialka powoduje nie tylko wzrost wagi ale rowniez choroby,to samo  tyczy weglowodanow Smile

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #9 : 2007-11-15, 14:12:07 »

Witam wszystkich.
 Jestem tu nowy chciałbym poprosic Was o porade.Diete stosuje od ok2,5 miesiaca, przez pierwszy miesiac opychałem sie na maxa tłuszczem prawie bez wegli /dziennie moze ok30-40g/ bialka nie liczyłem. Schudłem ok 3-4 kg cisnienie spadło nawet 117-69 / mam nadcisnienie/ ale, zaczałem miec jakies dreszcze ,ciagle było mi zimno i byłem otepiały.Zwiekszyłem weglowodany do ok80-90 i białko ok 120-130, tłuszcze ok 250.Zaczeły sie problemy z tetnem ok100. napady goraca, problemy ze snem. skoki cisnienia,  Ostatnio sie uspokoiło Ale wzrosła moja waga  100kg,/ cisnienie ok 135-90 na lekach/  chce dodac ze nie jestem otyły, uprawiam sport  / siłownia bez szalenstw/ rower.Od 3 tygodni wszystko waze i srednio wychodzi mi:
  B ok120 T ok 250 W ok90. Co o tym myslicie ? Licze na Wasze rady, wsparcie.
 Mam 38 lat , mieze 185cm. 
 Pozdrawiam.

Chojrak proponował bym na jakiś czas zaniechac intensywnego uprawiania sportu,i jednak spróbowac zejśc z białkiem do proporcji nawet trochę niższych jak podaje Morgano
A w tym okresie sport zamienic na dłuższe spacery,z węglowodanami w takim wypadku też nie musisz szarzoweac 60-70 proponuję na zasadach prób dojśc do takiej ilości przy której nie
będzie kurczy w łydkach.A po dojściu do wagi naleznej,oraz ustabilizowaniu cisnienia,możesz sam określic jak się czujesz i jeżeli okaże się wszystko ok.to sam wybierzesz czy warto
forsowac swój organizm zwiększoną dawką treningów .Ciśnienie potrafi się bardzo szybko wyregulowac ale przy forsowniejszym treningu,potrafi szybko powrócic,znam to z własnego doświadczenia.N
Zapisane
Chojrak
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #10 : 2007-11-15, 19:07:16 »

Spróbuje proporcje  podane przez Morgano 80-160-80 ok. Zobaczymy jakie bede miał samopoczucie. Treningi siłowe troche odpuszcze /mniejsza intensywnosci /
Dziekuje wszystkim którzy mieli ochote odpisac na moje watpliwosci, pytania.
Pozdrawiam.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #11 : 2007-11-15, 19:13:50 »

No jak się nie wie o co chodzi, to zostaje tylko metoda "prób i błędów", ale to Twoje zdrowie  Laughing
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #12 : 2007-11-15, 19:34:29 »

Witam jestem na diecie od 6-ciu lat ponad i dzisiaj poszedlem na USG bo bolal mnie brzuch i skakało ciśnienie wynik nieciekawy  dwa kamienie 28mm i diagnoza operacja atak trwa od niedzieli co robić- miałem nie jeść tych jajek wczoraj i dziś. Moze ktos mi cos doradzi czekam z niecierpliwością. Tadzio
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #13 : 2007-11-15, 19:44:21 »

Witam jestem na diecie od 6-ciu lat ponad i dzisiaj poszedlem na USG bo bolal mnie brzuch i skakało ciśnienie wynik nieciekawy  dwa kamienie 28mm i diagnoza operacja atak trwa od niedzieli co robić- miałem nie jeść tych jajek wczoraj i dziś. Moze ktos mi cos doradzi czekam z niecierpliwością. Tadzio

Tadzio wiecej danych o tobie wiek, waga, wzrost, wyksztalcenie, praca(jaka prace wykonujesz\wykonywales mozesz napisac na prywatne wiadomosci jak sie wstydzisz).
Najwazniesze!!!  musisz opisac dokladnie 3 lata twojej codziennej diety.
Ile jadales posilkow, co jadales na te posilki(dokladnie)

To na poczatek Smile Nie lam sie:-) Bedzie dobrze Smile

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #14 : 2007-11-15, 19:48:10 »

Grizzly, myslisz, ze Tadzio ma rzeczywiście problem? Mam wątpliwości
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #15 : 2007-11-15, 19:51:28 »

Tadzio to znany "rotor" mlecznych i takie tam "wynalazki", czyli dieta "optymalna"  Sad
Tadziu tu jest o Diecie Kwaśniewskiego!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #16 : 2007-11-15, 19:52:45 »

No, chyba, ze go aż tak boli, ze nie mogl nic wuecej napisać Smile
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #17 : 2007-11-15, 20:06:31 »

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #18 : 2007-11-15, 20:07:27 »

Tadziu tu jest o Diecie Kwaśniewskiego!

Przeczytalem posty Tadzia od poczatku maja i faktycznie jest na DO od 6-ciu lat ale ostatnio (od maja)
robi dostosowania wdg. Dr. Ewy.

Myslicie, ze to moze byc prowokacja i Tadziu wcale nie jest chory?
Jedynie "wciska ciemnice" ? Moze tak, moze nie?

Mysle, ze powinien trafic najpierw na badanie do lekarza optymalnego
jesli faktycznie nie jest sytuacja "krytyczna" ?

 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #19 : 2007-11-15, 20:19:37 »

Grizzly, myslisz, ze Tadzio ma rzeczywiście problem? Mam wątpliwości

Ewa ja rowniez mam Shocked Ale ten problem dotyczy potecjalnie kazdej osoby na tym forum Cool

Swoja droga to warto by rozwiazac to w jakis sposob?

Dobrze by bylo aby kazda osoba chcaca stosowac diete "uzdrawiajaca"
lub "przedluzajaca zycie" miala na stale kontakt z lekarzem optymalnym.

Moim zdaniem inaczej sie nie da Cool

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.