forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 08:09:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
657717 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Prawda o "mądrości"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawda o "mądrości"  (Przeczytany 169131 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #100 : 2007-12-16, 19:25:31 »

Miłość jest dobrem, a nie chęcią czynienia dobra. Na pewno miłość nie jest złem
Smile Daniel, do twoich ostatnich postów nie mam nic do dodania. Po prostu zgadzam się z tobą.
Żeby jeszcze było troche bliżej od teorii do realizacji, co? Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #101 : 2007-12-16, 19:28:44 »

Miłość jest zarówno dobrem jak i mądrością. To oznacza, że mądrość może być kojarzona tylko z dobrem i nim jest. Kto czyni zło nie postępuje mądrze.

Nie chciałbym oceniać religii Katolickiej, ale tu jest jakieś przekłamanie. Nie można przydzielać prawa do Miłości czy Mądrości. Jest to cecha człowieka, jego "owoc". Ta cecha jest albo jej nie ma. Żadna religia ani instytucja tym nie zarządza i wszelkie oceny są bezużyteczne. To może ocenić tylko Bóg.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #102 : 2007-12-16, 20:50:18 »

Daniel, nie ma potrzeby oceny mądrości. Bóg tym sie nie zajmuje Smile)))) Jest albo nie ma. Wot i wsio
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #103 : 2007-12-16, 20:51:51 »

Zajmie się, ale tylko raz.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #104 : 2007-12-16, 21:07:28 »

Braki mądrości nie jest grzechem, Daniel Smile)))
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #105 : 2007-12-16, 21:08:59 »

Ale brak miłości uniemożliwia dalsze życie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #106 : 2007-12-16, 21:10:26 »

Umozliwia - życie we śnie.
Nie chcę cię martwić, ale daleko nam do oświecenia Wink Mozemy sobie tylko pogadać
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #107 : 2007-12-16, 21:13:43 »

Nie zrozumiałaś mnie. Bóg ocenia tylko raz, na Sądzie Ostatecznym. Bez miłości umiera się na zawsze.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #108 : 2007-12-16, 21:42:12 »

...Nie zrozumiałaś mnie. Bóg ocenia tylko raz, na Sądzie Ostatecznym....
...Bez miłości umiera się na zawsze...

To jak przybicie mlotkiem w sadzie albo na licytacji komorniczej Shocked Cool Laughing Razz

Jest tylko jedna prawda!!!  i tylko ta prawda  jest "mojsza" niz "twojsza" Shocked Laughing Razz

Ps.

Daniel wolam do Ciebie!!! Gdzie sa te definicje???
O ktore pytalem!!! Nie badz goloslowny i niewiarygodny!!!

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #109 : 2007-12-16, 21:49:29 »

No, już jest postęp i nie ma 10/90. Po co mam się z Tobą spierać. Nie cierpisz wszystkiego co jest związane z Bogiem, a szczególnie religii. Masz prawo do takich poglądów i to szanuję. Mam odmienne i za wszelką cenę nie muszę tego udowadniać. 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #110 : 2007-12-16, 22:18:56 »

No, już jest postęp i nie ma 10/90. Po co mam się z Tobą spierać. Nie cierpisz wszystkiego co jest związane z Bogiem, a szczególnie religii. Masz prawo do takich poglądów i to szanuję. Mam odmienne i za wszelką cenę nie muszę tego udowadniać. 

Daniel czy sadzisz, ze ja nie szanuje Twoich pogladow? Shocked Shocked
Jesli tak, to gleboko sie mylisz!! Cool

Dowodem na me slowa jest to, ze zwracam uwage na to co piszesz
i odpowiednio do tego reaguje, gdybym pozostal obojetny to bylby brak szacunku Cool Cool Laughing Laughing

A wiec, szanuje!!! ale sie z nimi nie zgadzam(dlatego pytam i pisze) Cool
To, ze poswiecam moja uwage i pisze jest objawem mojego szacunku dla twej osoby.

Dla mnie pojecie "Boga" zwiazane jest z niewiedza. Shocked
A bezradne przywolywanie imienia Boga(mantrowanie w twoim wykonaniu)
jest objawem ulomnosci.(tak w wielkim uproszczeniu) Cool

 
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #111 : 2007-12-16, 22:23:06 »

Z wyrazami szacunku, ale nie jestem w stanie wytłumaczyć Ci pojęcie Boga. Trwało by to za długo. Proponuję przeczytać Biblię, na której się opieram.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #112 : 2007-12-16, 22:28:39 »

Daniel, a dlaczego ty chcesz przekonywać kogokolwiek. Kazdy sie rozwija po swojemu
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #113 : 2007-12-16, 22:33:11 »

Pisałem już, że nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich poglądów. Zgadzam się z Tobą, że każdy rozwija się po swojemu.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #114 : 2008-01-09, 22:14:16 »

Mądrość, to cecha przypisana człowiekowi. Jednak w potocznym języku używamy tego słowa także do zwierząt. Nie jest to rażący błąd, bo używając języka cybernetycznego, zarówno człowiek jak i zwierze są systemami autonomicznymi. Oznacza to, że posiadają zdolność sterowania oraz zdolność przeciwdziałania utracie zdolności sterowania. To pierwsze jest oczywiste dla wszystkich, Natomiast druga cecha systemu autonomicznego mimo, że często umyka naszej uwadze, jest istotną częścią naszego bytu. To jest przede wszystkim potrzymanie naszego istnienia, bytu. W tym są wszystkie czynności fizjologiczne abyśmy mogli nasz organizm utrzymać przy życiu. Oczywiście, dotyczy to także prawidłowego odżywiania. Nie mniej ważną czynnością przy współudziale mózgu jest uniknięcie urazów mogących nas uśmiercić z przyczyn częściowo niezależnych od nas np. agresja innych ludzi, wypadki komunikacyjne itp.
Jesteśmy na progu skonstruowania maszyny, która będzie spełniać wymogi systemu autonomicznego. Może to nastąpić w każdej chwili, a wtedy rozpocznie się nowy etap cywilizacyjny. Czas ulegnie przyspieszeniu analizując z punktu widzenia człowieka.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #115 : 2008-01-10, 13:17:59 »

Cytuj
Cztery rodzaje ludzi:
1) ci, którzy nie wiedzą, że nie wiedzą - to głupcy, unikaj ich;
2) ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą - to prostaczkowie, poucz ich;
3) ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą - to śpiący, obudź ich;
4) ci, co wiedzą, i wiedzą, że wiedzą - to mędrcy, idź ich śladem."
Julian Tuwim

"Głupi robi błędy, aby mądry ich unikał. Głupi uczy więc mądrego. Mądry zaś rzadko może czegoś nauczyć głupiego, bo ten żadnej mądrości nie pojmie."
Stefan Pacek

Kto zbyt długo walczy z głupotą, może na zawsze stracić z oczu prawdę.
Autor: Ali ibn Abi Talib

Medrzec to medrzec - nie ma bardziej mądrego mędrca, albo bardziej oświeconego. Ktoś może sobie co najwyzej pomędrkować Wink tak jak my Laughing ))))
Mądrość, Miłość, Prawda w wykonaniu mędrca to jedość)

mędrzec lub oświecony 
mądry (+ stopniowanie)
głupi (głupszy, bardzo głupi, idiota Smile)

Teraz tylko wystarczy nas podzielić na grupy Wink)))))

Gdy ktos mówi "Przestał mnie kochać i porzucił mnie i dzieci", "Miłość przemija, serce nie sługa. TEraz kocha inną", wtedy wyraźnie widać różnicę miedzy miłoscią w codziennycm znaczeniu, a Miłością, na którą stać tylko oświeconych.

Gdy patrzę na swoje koty, które akceptuję jednakowo, karmię sprawiedliwie i daje im to, czego potrzebują do zycia, choc są rózne, bija się, zabieraja sobie jedzenie, brudzą się, robią szkody, to wydaje mi sie, ze z mojej strony to jest malutka namiastka tego, jak traktuje nas Bóg czy Natura - jak zwał tak zwał.




Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #116 : 2008-01-10, 15:40:24 »

Do jakiej grupy mnie zakwalifikujesz, bo wiem, że wszystkiego nie wiem. Wynika z tego, że jestem prostaczkiem. Ale jak jestem w błędzie, to znaczy, że śpię. Tylko, że ja nadal nie wiem co wiem.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #117 : 2008-01-10, 18:38:09 »

Mądrość, to cecha przypisana człowiekowi. Jednak w potocznym języku używamy tego słowa także do zwierząt. Nie jest to rażący błąd, bo używając języka cybernetycznego, zarówno człowiek jak i zwierze są systemami autonomicznymi. Oznacza to, że posiadają zdolność sterowania oraz zdolność przeciwdziałania utracie zdolności sterowania. To pierwsze jest oczywiste dla wszystkich, Natomiast druga cecha systemu autonomicznego mimo, że często umyka naszej uwadze, jest istotną częścią naszego bytu. To jest przede wszystkim potrzymanie naszego istnienia, bytu. W tym są wszystkie czynności fizjologiczne abyśmy mogli nasz organizm utrzymać przy życiu. Oczywiście, dotyczy to także prawidłowego odżywiania. Nie mniej ważną czynnością przy współudziale mózgu jest uniknięcie urazów mogących nas uśmiercić z przyczyn częściowo niezależnych od nas np. agresja innych ludzi, wypadki komunikacyjne itp.
Jesteśmy na progu skonstruowania maszyny, która będzie spełniać wymogi systemu autonomicznego. Może to nastąpić w każdej chwili, a wtedy rozpocznie się nowy etap cywilizacyjny. Czas ulegnie przyspieszeniu analizując z punktu widzenia człowieka.

Widzę Waść nie tylko w religii, ale i w branży technicznej mocny. Szacunek!.

Moja chęć poznania komputera, procesora, bramki logicznej, tranzystora od podszewki była motywowana również chęcią zrozumienia czym to tak naprawdę człowiek różni się od najdoskonalszej maszyny. I tu dochodzimy do zagadki „świadomości”.

Podoba mi się definicja, że „świadomość” to umiejętność rozpoznania w lustrze własnego odbicia.

Eksperyment był taki:
Kilku małpom różnych gatunków przypięto małą czerwoną wstążkę do włosów na głowie i posadzono przed lustrem. Zachowywały się one jak to małpy – nieświadomie – z wyjątkiem szympansa, który spojrzał w lustro zrobił kilka małpich min do samego siebie, dostrzegł w odbiciu wstążkę na swojej głowie i następnie ręką ją ściągnął i obejrzał sobie. Jeżeli takiego zachowania nie można nazwać świadomością, to ja nie wiem co można. A więc „świadomość” nie jest wyłącznie domeną człowieka.

Powstaje kolejne pytanie do czego „świadomość” służy, bo mam nadzieję, że nie jest to tylko zaawansowane narzędzie do podtrzymania naszego bytu osobniczego, czy jako gatunku. Używanie „świadomości” tylko do przekazania genów to chyba trochę jak wbijanie gwoździ twardym dyskiem Smile

I tu jeszcze można się pokusić o pytanie, czy „świadomość” jest tylko przejawem przekroczenia przez układ (może być biologiczny, oparty na węglu i DNA) określonego stopnia komplikacji (zaawansowania), czy też „świadomość” może istnieć poza jej nośnikiem materialnym, a jeśli tak to na jakich zasadach.

Fascynujące, co nie?

Jest tu jakiś mędrzec co zna odpowiedzi, bo ja wiem, że wszystkiego nie wiem Smile


Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS
A no i jeszcze pytanie gdzie jest ta granica gdzie „świadomość” styka się z „mądrością”. Bo „świadomość” bez „mądrości” istnieje na pewno (wystarczy włączyć telewizor), a „mądrość” bez „świadomości” to chyba nie. Choć jest teoria, że by napisać coś mądrego wystarczy dostatecznie dużo maszyn do pisania przed którymi siedzą małpy i sobie stukają chaotycznie w klawisze. Przy około miliardzie takich maszyn z małpami, w ciągu jednego dnia, jedno mądre zdanie powstanie na pewno.

Powstaje pytanie, co piłem, otóż, nie piłem alkoholu, zjadłem za to masę powstałą po zastygnięciu roztopionej i rozpuszczonej w kostce masła czekolady.

B:8 T:200 W:58

Zjem jeszcze udko z kurczaka i będzie cacy Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #118 : 2008-01-10, 18:43:01 »

Popłakałam się ze śmiechu. Pierwsza klasa.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #119 : 2008-01-10, 19:25:15 »

Do jakiej grupy mnie zakwalifikujesz, bo wiem, że wszystkiego nie wiem. Wynika z tego, że jestem prostaczkiem. Ale jak jestem w błędzie, to znaczy, że śpię. Tylko, że ja nadal nie wiem co wiem.
Daniel, reszte tej cięzkiej i odpowiedzialnej pracy zostawiam tobie. To chyba twoj wątek? Smile))))))
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.