forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:24:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Prawda o "mądrości"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawda o "mądrości"  (Przeczytany 169548 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #60 : 2007-11-14, 14:25:46 »

Dobrze by było ,gdyby osoba cytująca ,najpierw się sama przebudziła  Very Happy ,bo już nie jest niemowlakiem  Very Happy
Cytowac to se mozna bez końca.Stwórz coś sama ,a pokażesz co jesteś warta  Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #61 : 2007-11-14, 14:28:22 »

Elmo, to na jakim jestesmy poziomie jest tylko naszą sprawą.
Nikt nam nie narzuca miejsca. Sami decydujemy, czy jesteśmy w bagnie, czy w ogrodzie. Ile zbierzesz plonu ze spotkania z drugim człowiekiem, to tylko twoja zasługa i twoja korzyść lub strata.
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #62 : 2007-11-14, 14:46:33 »

Jak nie jestem niemowlakiem, to mam być ponury i smutny. A może od razu wykupić sobie miejsce na cmentarzu. Nie jest ważne, jak bardzo nasza powłoka cielesna się zestarzała, ważne jest aby nasz duch był wiecznie młody. A dorośli robią coś innego jak dzieci? Robią to samo, tylko na wyższym poziomie. Wszystko zależy od jakiego poziomu się zaczyna.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #63 : 2007-11-14, 14:59:58 »

Piotr! Idealnie napisane!

"Głupi" dorosly mysli,że jak zmarszczy brwi,bedzie ponury,coś zacytuje,najlepiej przy okazji kogoś pouczy,to osiągnie szczyt madrości.Nic bardziej mylnego  Very Happy
Ci co tak pouczają,niech się sami nauczą i pokażą ,co osiągnęli,a potem dopiero dyskusja.
Pokazywać "owoce" proszę najpierw "mędrców tego świata"  Very Happy

Kurcze,nie po darmo jest to przysłowie : "Przyganiał kocioł garnkowi",albo to o Marcinie  Very Happy 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #64 : 2007-11-14, 15:13:08 »

Nie, Piotr. To w tobie jest właśnie fajne, ze masz poczucie humoru i dystans do mądrości i głupoty Very Happy
Dobrze powiedział Lutonn - mądrość świata tkwi w całości, w równowadze - zarówno w tzw. głupocie jak i mądrości i w tym kocie Very Happy a my sobie mozemy pogadać i to jest nasze Smile

Gdzie jesteśmy my? Pewnie, że sami nie określimy granicy. Inni nam też na to nie pozwolą. Dlatego, choc to jest nie do uniknięcia, śmieszni jesteśmy dla tych w Niebie, kiedy sie porównujemy i zażarcie oceniamy. Nawet da Vinci powiedział, że "wie, ze nic nie wie" Very Happy Życie wszystko zweryfikuje, a my, chcemy czy nie, i tak robimy swoje na tyle, na ile nas stać.

Jedno jest pewne. Mamy wybór, z kim chcemy przebywać i zadawać się.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #65 : 2007-11-14, 15:24:56 »

Bo lutonn jest miłosnikiem kotów  Very Happy A wszyscy ,którzy są miłośnikami kotów są mądrzy  Very Happy -to z obserwacji .
O ludzich ,którzy nie lubią kotów nie wypowiem się ,bo z takimi nie przebywam hehe Very Happy
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #66 : 2007-11-14, 15:36:03 »

Miałem kotkę, która żyła 16 lat. A teraz mam psa, a raczej suczkę, która już też się zestarzała.
Ewo, rzeczywiście mamy wybór. Codziennie decydujemy z kim przebywamy i z kim robimy interesy. To te wybory określają jacy jesteśmy i nie paplanina. Tylko tu na forum nikt nie wie jak jest naprawdę. Oceniamy tylko paplaninę, a nie ludzi.
Miło nam, że uczestniczysz w tym wątku. To jest też Twój wybór.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #67 : 2007-11-14, 16:05:15 »

Ewo
Miło nam, że uczestniczysz w tym wątku. To jest też Twój wybór.


Bo mimo,ze się przekomarzamy,to się przyciągamy ,prawda?  Very Happy
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #68 : 2007-11-14, 16:14:44 »

Zawsze jest lepiej tam gdzie jest życie i światło. Kto lubi siedzieć w ciemnościach?
Jak się przestaniemy przekomarzać, to znaczy, że Toan zamknął nam wątek.
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #69 : 2007-11-14, 20:30:33 »

Nie budźmy niedźwiedzia, bo jak się obudzi to nas zje. Ale pewnie Grizzly się odezwie i wytłumaczy nam dlaczego plankton jest przekonany, że ma aktywa.
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #70 : 2007-11-16, 07:29:16 »

     Czy same logiczne myślenie jest mądrością? Często wydaje nam się jacy jesteśmy mądrzy, że potrafimy wyciągać finezyjne wnioski z codziennego życia, ale ktoś inny patrzy na nas z boku z politowaniem. Przypomina to trochę umysłowo chorego, który używa różnych wymyślnych forteli, aby wydostać się z zamkniętego zakładu. W końcu triumfuje. Wydostał się, jest mądry i uciekł. Ale po pewnym czasie znajdują go martwego skulonego pod drzewem w lesie. Był mądry, ale nie na tyle, żeby zauważyć, że jest zima i bez ciepłego ubrania szybko można zamarznąć.

     Nasuwa się z tego wniosek, że same logiczne myślenie nie wystarcza do mądrości. Potrzebna jest do tego jeszcze wiedza. Problem jest jednak w tym, ile tej wiedzy trzeba mieć, aby jako tako być mądry.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #71 : 2007-11-16, 09:23:04 »

Nie, Piotr. Mądrością jest MIŁOŚĆ, ale to pewnie nieosiągalny dla nas pułap. Bywają, dla nas mędrcy, którzy ledwo się do niego zbliżają.
Symbolicznym przykładem może być Chrystus, no a ideałem Bóg.

Jak patrze na swoje kochane koty, kiedy się kłócą, który usiądzie mi na kolanach, albo który położy się na ich ulubionym miejscu, czy ktory będzie rządził, widzę wyraźniej na czym to polega Very Happy
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #72 : 2007-11-23, 12:55:19 »

Jeżeli odżywianie wpływa na stan naszej pamięci, a ona na poziom naszej wiedzy, to znaczy, że wpływa też na poziom naszej mądrości.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #73 : 2007-11-23, 13:12:17 »

                       bingo Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #74 : 2007-11-23, 16:37:06 »

Jeżeli odżywianie wpływa na stan naszej pamięci, a ona na poziom naszej wiedzy, to znaczy, że wpływa też na poziom naszej mądrości.
To oczywiste, Piotr. Pozostaje tylko kwestia, z jakiego poziomu na jaki.

Piotr, czy ty mnie dobrze zrozumialeś? To co napisałeś nie jest kontynuacją naszej rozmowy.

Wyżej odpowiedziałam ci, że samo logiczne myślenie nie jest madrością. Napisałam ci, dlaczego tak uważam. Bez MIŁOŚCI żadne logiczne myślenie nic nie pomoże. W tak rozumianym pojęciu mądrości każdemu z nas na forum daleko do MĄDROŚCI Very Happy
Samo logiczne myślenie to spryt, inteligencja, ale nie mądrość. Oczywiście nie mówię o potocznym rozumieniu mądrości.

A co do planktonu, jak określacie ludzi, co nie umieją nawet logicznie myśleć, to DO nie jest gwarancją na logiczne myślenie. Niektórzy po prostu zyskają zdrowie, a to też bardzo duzo.

A ciekawe, jak nazwiecie ludzi, którzy są Polakami, urodzili się tutaj, a nie umieją wysłowić się, pisać po polsku stylistycznie, ani gramatycznie? Jestem bardzo ciekawa waszej definicji "planktonu"

Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #75 : 2007-11-23, 21:50:23 »

Plankton = inny Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #76 : 2007-11-23, 22:10:28 »

Cytuj
A ciekawe, jak nazwiecie ludzi, którzy są Polakami, urodzili się tutaj, a nie umieją wysłowić się, pisać po polsku stylistycznie, ani gramatycznie? Jestem bardzo ciekawa waszej definicji "planktonu"

no dobra,ja mowie jeszcze gorzej,ukonczylam liceum ekonomiczne,
a jako abstrakcje dodam,ze  na oceny z matury nie musialam wcale czekac,bo juz pierwszej nocy , oceny mi sie przysnily, Cool
teraz od kilku dni ogladam TVNI oraz TV Polonia i nie trace nadziei,ze moja polszczyzna ulegnie poprawie,
no jeszcze wcale sie nie obrazam,ze co niektorzy uwazaja mnie za plankton,
a ty, Ewo masz dar do krytykowania i wytykania innym ich bledow, :?z jakiego tytulu????,z jakiego powodu i dlaczego?????
malo kto jest na tym swiecie,chodzacym idealem Laughing
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #77 : 2007-11-23, 22:18:25 »

Miłość, to najwyższy poziom mądrości. Trudno to wytłumaczyć planktonowi, a raczej niedźwiedziowi, który wprowadził to pojęcie na forum. Miłość oczywiście w rozumieniu szerszym, znacznie szerszym.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #78 : 2007-11-23, 22:43:11 »

Och, Piotr, tak, własnie o to mi chodzi. Smile
Wytłumacz to jeszcze Kodar, która wszystko odbiera osobiście i piętrzy swoje problemy. Interpretuje fakty na swoją niekorzyść.
Lęk i kompleksy wywołują poczucie odrzucenia, złość, nienawiść. Błędne koło. Nikt z nas nie jest od tego wolny, ale każdy przeżywa to z różnym nasileniem.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #79 : 2007-12-01, 22:42:57 »

Cytuj z: Józef Stanisław Tischner
Miłość sama w sobie jest "nie do pojęcia", ale dzięki miłości możemy "pojąć wszystko".
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.