forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:58:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Prawda o "mądrości"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawda o "mądrości"  (Przeczytany 169561 razy)
bea561
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #180 : 2008-01-31, 19:02:32 »

W życiu dorosłym  miałm duże trudności w nawiązywaniu nowych kontaktów.

I jak sobie z tym poradziłaś? Byłaś u psychologa?
Niestety tak.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #181 : 2008-01-31, 19:17:24 »


Dalej pomyslałam,ze ludzie nie doceniają tego spokoju jaki panuje (bo co by nie mówić ,to to co się dzieje wokół,to jeszcze nie wojna i nie trzeba nigdzie biegac do schronów i czekać na nieznane) i że wymyslają sobie problemy ,które tak naprawdę realnymi problemami nie są,bo gdyby ludziom przyszlo chowac się po schronach,drżeć z przerażenia o własne życie i życie dzieci swoich i innych bliskich ,gdyby istniało niebezpieczeństwo,ze ktoś zaraz rozdzieli ciebie z własnymi dziecmi wtedy miałabyś w dupie wszelką niesmiałość.To byłby realny,najbardziej rzeczywisty problem.
Ciekawe czy ktoś sobie potrafi to wyobrazić....
A ja myślę, że obecne zagrożenia też są realne, problemy też. Są gorsze niż naloty, bo przed nimi nie ma się gdzie schować.Atakowani jesteśmy ze wszystkich stron. Czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Od choćby reklamy, żywność, supermarkety.
Byłam ostatnio w Tesco , popatrzyłam na półki z produktami dla dzieci. Widziałam rodziców z malutkimi dziećmi i tak sobie pomyślałam co będzie za kilka lat z nimi. Bo zobaczcie- te dzieci karmione są żywnością z supermarketów- mleko (Bebiko, NAN) z supermarketu, soczki, zupki, kaszki z supermarketu, jogurciki i "danonki" z supermarkety, banany z supermarketu,woda mineralna z supermarketu, parówki"Jedynki" z supermarketu....Uff! Straszna wizja, ale prawdziwa.
Rozmawiam z młodymi matkami i one tak właśnie karmią swoje dzieci. Dlaczego? Bo są nowoczesne( tak mi mówią). A moje wywody na temat zdrowej(naturalnej) żywności traktują jak kazanie starej, nienowoczesnej doktórki. Crying or Very sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #182 : 2008-01-31, 19:39:29 »

A ja myślę, że obecne zagrożenia też są realne, problemy też. Są gorsze niż naloty, bo przed nimi nie ma się gdzie schować.Atakowani jesteśmy ze wszystkich stron. Czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Od choćby reklamy, żywność, supermarkety.


Oj niewiem ,niewiem,w takim przypadku możemy sobie filozofować i  demonizować ten problem,ale to nie jest problem.
Widzimy i mamy wybór:możemy ogladać TV-ja np. rzadko oglądam TV,możemy nie kupować badziewia w sklepach i możemy nie jeździć do hiprmarketów.
Uwierz mi,nie chciałabyś mieć nad głową nalotów i słuchać wybuchów bomb,czy widoku wybuchającego samochodu pułapki i mnóstwa leżących martwych ciał,a jeśli już byś go miała,to zjadłabyś nawet chipsy o smaku bekonowym i bochenek chleba  Smile  za spokój .
Tak jak mówiłam-są wydumane problemy i realne problemy (gdzie giną codziennie niewinni ludzie,bo ktoś sobie prowadzi jakies "gry polityczne") .

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #183 : 2008-01-31, 20:58:40 »

No.
Przepraszam ,napisałabym więcej ,ale idę wydoić krowy,a potem jeszcze muszę gnój wyrzucić od świń.




Nie szkodzi. Proszę sobie nie przeszkadzać.
Powodzenia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #184 : 2008-01-31, 21:18:24 »

Ależ ja sobie nie przeszkam  Smile
Robię tylko to,co jasnie państwo mi każą.
Jak się jest chłopem pańszczyźnianym, to tak jest....
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #185 : 2008-02-01, 14:29:40 »

Cytuj
Musimy tez oddzielić ziarno od plew. Wyrzucić śmieci.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2387.0
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #186 : 2008-02-07, 19:44:15 »

Musimy tez oddzielić ziarno od plew.Wurzucić smieci.

Też byłam ciekawa autora.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #187 : 2008-02-07, 19:46:55 »

Jak byłas to dobrze,tylko się z tego cieszyć .
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #188 : 2008-02-07, 21:06:17 »

Człowiek mądry potrafi zadbać o siebie. Wie co może mu zaszkodzić, a co mu dobrze służy. Jest to mądrość indywidualna ukierunkowana na pojedynczego człowieka. Nie jest to jednak mądrość właściwa, do której należy dążyć.
Siła człowieczeństwa polega na istnieniu w wspólnocie. Do tego potrzeba jest innej mądrości. Jest to mądrość zbiorowa ukierunkowana na potrzeby społeczności.
Potrzeby własne schodzą na dalszy plan, a w pierwszej kolejności wysuwają się potrzeby grupy, rodziny, społeczności, do której się należy. Kulminacją tej mądrości jest oddanie życia dla ratowania bliźnich. Tą mądrość można już nazwać miłością i takiej mądrości oczekuje od nas Bóg.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #189 : 2008-02-07, 22:29:06 »

Człowiek mądry potrafi zadbać o siebie. Wie co może mu zaszkodzić, a co mu dobrze służy. Jest to mądrość indywidualna ukierunkowana na pojedynczego człowieka. Nie jest to jednak mądrość właściwa, do której należy dążyć.
Siła człowieczeństwa polega na istnieniu w wspólnocie. Do tego potrzeba jest innej mądrości. Jest to mądrość zbiorowa ukierunkowana na potrzeby społeczności.
Potrzeby własne schodzą na dalszy plan, a w pierwszej kolejności wysuwają się potrzeby grupy, rodziny, społeczności, do której się należy. Kulminacją tej mądrości jest oddanie życia dla ratowania bliźnich. Tą mądrość można już nazwać miłością i takiej mądrości oczekuje od nas Bóg.

To nie prawda co piszesz,bo wlasnie wszystko zaczyna sie od nas samych,kazdy z nas ma kochac najpierw siebie,ale prosze nie mylic ani z narcyzmem ani egoizmem.Kazda dolegliwosc fizyczna jest sygnalem,zebysmy blizej przyjrzeli sie naszym emocjom,doznaniom i myslom,i zastanowili sie co zrobic,by odzyskac naturalna harmonie i wewnetrzna rownowage.Musimy zatem wsluchac sie w nasze procesy wewnetrzne.Pomiedzy umyslem i cialem trwa nieustajaca komunikacja.Musimy pamietac,ze w przyrodzie nie ma prozni,a zatem jesli cos skads wyplywa,tworzy sie tam przestrzen,w ktora cos innego musi wejsc.Wszechswiat zbudowany jest z czystej formy energii.Jezeli nasze cialo fizyczne cierpi wysylamy negatywna energie.Aby tak nie bylo musimy sobie sprawiac radosc,co jest czysta przyjemnoscia.Taka przyjemnoscia jest dzielenie sie z innymi,i nie dlatego,ze jest to szlachetne,ale ze nam z tym dobrze.To wynika z natury milosci.Czyli dawanie innym jest w rzeczywistosci nic innego jak nagradzanie siebie.Im wiecej naszej energii milosci wyplywa na zewnatrz,tym wiekszy jest jej przyplyw.Dawanie ma zrodlo w szczerej milosci.Przywyklismy uwazac,ze aby osiagnac szczescie musimy otrzymac cos z zewnatrz,a wyglada  tak, jak wyzej. Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #190 : 2008-02-08, 07:34:53 »


Siła człowieczeństwa polega na istnieniu w wspólnocie. Do tego potrzeba jest innej mądrości. Jest to mądrość zbiorowa ukierunkowana na potrzeby społeczności.
Potrzeby własne schodzą na dalszy plan, a w pierwszej kolejności wysuwają się potrzeby grupy, rodziny, społeczności, do której się należy. Kulminacją tej mądrości jest oddanie życia dla ratowania bliźnich.

Oj! Pachnie to ...komunizmem Confused
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #191 : 2008-02-08, 12:33:33 »

Komunizm, to przemoc, kradzież i zniewolenie przez większość pozbawioną miłości. W żaden sposób nie da się tego dopasować do miłości i Dekalogu. Tam podporządkowuje się jednostkę przemocą. W miłości sama jednostka wybiera podporządkowanie większości. Jest to wybór między złem, a dobrem. Na złu to można tylko większe zło zbudować.
Kodar, człowiek uczy się całe życie co powoduje, że zmienia się jego wiedza, poglądy, a nawet charakter. Tak jak owoc na drzewie dojrzewa, tak i człowiek w pełni rozkwitnie swoją mądrością. Jednak gdy zatrzyma się  ten proces (nie wnikając z jakiego powodu), to jak ten niedojrzały owoc nadaje się tylko na kompost.
Miłość tylko do siebie jest egoizmem. W społeczeństwie egoista jest jak komórka rakowa w organizmie. Nadaje się tylko do unicestwienia.
Nieśmiertelność jest harmonią jednostek tworzącą jedną całość. Rak niszczy ją.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #192 : 2008-02-08, 19:09:53 »

Komunizm, to przemoc, kradzież i zniewolenie przez większość pozbawioną miłości. W żaden sposób nie da się tego dopasować do miłości i Dekalogu. Tam podporządkowuje się jednostkę przemocą. W miłości sama jednostka wybiera podporządkowanie większości. Jest to wybór między złem, a dobrem. Na złu to można tylko większe zło zbudować.
Kodar, człowiek uczy się całe życie co powoduje, że zmienia się jego wiedza, poglądy, a nawet charakter. Tak jak owoc na drzewie dojrzewa, tak i człowiek w pełni rozkwitnie swoją mądrością. Jednak gdy zatrzyma się  ten proces (nie wnikając z jakiego powodu), to jak ten niedojrzały owoc nadaje się tylko na kompost.
Miłość tylko do siebie jest egoizmem. W społeczeństwie egoista jest jak komórka rakowa w organizmie. Nadaje się tylko do unicestwienia.
Nieśmiertelność jest harmonią jednostek tworzącą jedną całość. Rak niszczy ją.

Danielu, przeczytaj co sam napisałeś. Ile jest w Tobie nienawiści do ...jednostki.
A egoizm, dobrze rozumiany tzn miłość do siebie, bez ranienia czy wykorzystywania innych jest konieczny do , jak to nazwałeś, "harmonii jednostek tworzących jedną całość"
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #193 : 2008-02-08, 20:04:41 »

Wskazuję tylko na konflikt, który występuje między człowiekiem miłującym siebie, a Bogiem. Dla tej samolubnej miłości gotów jest kraść i zniewalać bo widzi w tym konieczność zapewnienia sobie bytu. Miłość nie może występować w sprzeczności z Dekalogiem. To jest zwykłe pomylenie pojęć występujące często w tych pomylonych czasach. Nie ma przymusu dojrzewania ani mądrości i nie koniecznie człowiekiem trzeba umrzeć.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #194 : 2008-02-09, 20:43:48 »

"Miłość do siebie jest egoimem"????Daniel no coś Ty ????
    Jak każdy siebie pokocha to wszyscy będą kochani .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #195 : 2008-02-09, 20:58:51 »

"Miłość do siebie jest egoimem"????

Nie wiem gdzie to jest ,ale obiło mi sie o oczy,ze Daniel pisał :"Miłość tylko do siebie jest egoizmem" -chyba,ze się mylę...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #196 : 2008-02-09, 23:51:28 »

Wskazuję tylko na konflikt, który występuje między człowiekiem miłującym siebie, a Bogiem. Dla tej samolubnej miłości gotów jest kraść i zniewalać bo widzi w tym konieczność zapewnienia sobie bytu. Miłość nie może występować w sprzeczności z Dekalogiem. To jest zwykłe pomylenie pojęć występujące często w tych pomylonych czasach. Nie ma przymusu dojrzewania ani mądrości i nie koniecznie człowiekiem trzeba umrzeć.
To nazywasz miłoscią? Ktoś, kto kocha siebie, nie skrzywdzi drugiego człowieka.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #197 : 2008-02-10, 01:20:52 »


Niebo jest największym możliwym skupiskiem niesprzecznych ze sobą wartości.
Adam319.


Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #198 : 2008-02-10, 01:22:51 »

Darujcie, jestem pod wpływem alkoholu Smile
Zapisane
Ryjek
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #199 : 2008-02-10, 01:50:33 »

Darujemy...



.... jak się podzielisz...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.